sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Koho (ne)bude jezdit Ulla Salzgeber?

Známá německá jezdkyně a trenérka Ulla Sazgeber navázala před necelými dvěma měsící spolupráci s prestižní drezurní stájí Gestüt Peterhof. Majitelka stáje Arlette Jasper-Kohl ji najala místo doposud angažovaného Švéda Patrika Kittela. Ulla se mohla těšit na koně světového formátu, třeba Silvana nebo klisnu Uno Dona Unique, o níž se mluví jako o největším talentu malé rundy. Ulla však nyní oznámila, že stáj opouští, neboť se z časového hlediska nemůže věnovat svým studentům a koním ve vlastní stáji...

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 8.11.2012 11:00:49
Finále Českého drezurního poháru v JŠ Equus Kinsky

Přední čeští drezurní jezdci se dnes sejdou v Hradištku u Sadské v areálu Jezdecké školy Equus Kinsky při třídenním finále Českého drezurního poháru 2012. Slavnostní završení zde budou mít také drezurní seriály Saab Cup, Belzet Cup, Wintermühle Trophy Junior a Pony.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 28.9.2012 8:00:00
Ema Jančářová vítězně na CDI*** Fót!

O víkendu se čtveřice našich drezurních jezdkyň (sestry Jančářovy, A. Zeusová, V. Bělinová) zúčastnila mezinárodních tříhvězdičkových závodů v maďarském Fótu. Zejména sestrám Idě a Emě Jančářovým se dařilo skvěle: Ema se svou jedničkou, Athosem, zvítězila jednou v Grand Prix a jednou v Grand Prix Special, navíc se skvělým výsledkem nad 65 %. Ida skončila s Lancelotem na třetí příčce ve Sv. Jiří.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 24.9.2012 14:56:16

Čtyři země, čtyři kvalifikace - tak proběhla kvalifikační část letošní novinky, drezurního seriálu Donau Bohemia Trophy. Zúčastnění během jednotlivých kol navštívili vedle České republiky dále Slovensko, Maďarsko a Rakousko, kde právě nyní probíhá finále. Do Kottingbrunnu se z českých reprezentantů vydali Fabrizio Sigismondi, Hana Vášáryová, Lucie Soustružníková, Dita Krčmářová, Tereza Hábová, Anna Chmelařová a Šárka Charvátová. Aktualizace 24. 9. 8 HOD: Celkové výsledky

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 24.9.2012 8:00:00
Valegro a Uthopia prodáni za 25 milionů eur?

Zahraničními médii už od včerejška putuje zpráva o prodeji britských zlatých olympioniků, desetiletého valacha Valegro a jedenáctiletého hřebce Uthopia. Člen arabské královské rodiny údajně zaplatil v přepočtu 25 milionů eur! Prostřednictvím serveru eurodressage.com ovšem Carl Hester tvrdí, že se jedná o pouhou pomluvu, a koně zatím ve skutečnosti prodáni nebyli.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 13.9.2012 15:00:00
M. A. Rath by rád do Ria

Potom, co před několika týdny onemocněl německý jezdec Matthias Alexander Rath mononukleózou a nějaký čas se neobjevil na mezinárodních drezurních obdélnících, sděluje německým médiím, že plánuje s Totilasem vyrazit do Ria de Janeiro - lépe řečeno tedy na olympijské hry v roce 2016.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 8.9.2012 10:36:26

Jezdecký areál Aghitour sídlí v nádherném údolí u městečka Nový Fojtov nedaleko Karlových Varů. V sobotu 4. srpna se zde uskutečnil 1. ročník Drezurního poháru Aghitour. Ve čtyřech soutěžích bylo vyplaceno 19 000,- Kč.

Autor: redakce Jezdectví, Eva Šimáčková
Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 21.8.2012 14:02:09

Dnes startuje ve Verdenu mezinárodní drezurní a skokový festival souběžně s Mistrovstvím světa mladých drezurních koní. Na místě se sešli jezdci a koně z 15 zemí. Hned po OH je tedy Verden během aktuálního víkendu tím nejlákavějším místem, kam vyrazit za sportovní jezdeckou událostí. Aktualizace 6. 8.: Známe jména pěti i šestiletých vítězů. Podívejte se na jejich fotky!

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 6.8.2012 23:00:00

Na Mistrovství Evropy juniorů a mladých jezdců v drezuře 2012, které právě probíhá ve švýcarském Bernu, vyrazily také české reprezentantky, premiérově se navíc účastní soutěže družstev. První startující v úvodní soutěži bude dnes ve 13:18 Barbora Dvorníková (Why Not), v zítřejší druhé polovině startovního pole se představí Barbora Marešová (Lindgren) a Kamila Kotyzová (Alice). O výsledcích vás budeme samozřejmě informovat a celému českému družstvu držíme palce. Aktualizace 15. 7. 11:30 HOD: V sobotu zajela Kamila Kotyzová a Alice za 64,263 % (33. místo), Barbora Marešová a Lindgren za 63,289 % (42. místo) a Barbora Dvorníková a Why Not za 61,684 % (46. místo). Soutěže se zúčastnilo celkem 58 startovních dvojic.

Autor: KatkaBartuskova, Anna Tučková
Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 15.7.2012 11:30:00

Druhý vrchol domácí drezurní sezony po brněnenském CDI čeká naše jezdce již tento víkend (6. - 8. července). Spolu s konáním filmového festivalu se v Karlových Varech (Staré Roli) budou rozdávat tituly mistrů republiky v kategoriích dětí, mladších juniorů, mladých jezdců, seniorů a družstev. Pojďte se nyní podívat na víkendový program a seznam přihlášených účastníků. Aktualizace 8. 7. 17:00 HOD: V kategorii seniorů nakonec zvítězil Fabrizio Sigismondi (Apropos), mezi dětmi již potřetí Michaela Pavlisová (Baron Trenk), mezi mladými jezdci K. Šimáčková (Caruso) a mezi ml. juniory P. Gráblová (Nerine). 21 HOD: Vložen odkaz na fotogalerii.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 8.7.2012 21:00:00
Totilas na OH nepojede

Drezurní hvězda Totilas se postarala o další rozruch - neobjeví se totiž na OH. Tedy, ne že by se rozhodl sám Totilas, ale jeho majitelé na právě probíhajících závodech v Cáchách oznámili, že ze zdravotních důvodů jezdce, Matthiase Alexandera Ratha, který bohužel trpí infekční mononukleózou a dle doktorů by mu ježdění nyní způsobilo vážné problémy, se olympiády nezúčastní. Po Ulle Salzgeber jde o druhého "odejivšího" jezdce z nominovaných. Na seznamu je ještě H. Langehanenberg, K. Sprehe, I. Werth, A. Balkenhol a D. Schneider.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 6.7.2012 7:52:57

Velmi smutná zpráva koluje od soboty 23. června mezi českou jezdeckou veřejností. Při tragické nehodě totiž zahynula známá drezurní rozhodčí a trenérka Ing. Věra Vojáčková. Poslední rozloučení se bude konat 3. července ve 13:15 HOD v obřadní síni Jihlavská v Brně. Čest její památce.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 30.6.2012 14:00:51

Již tento pátek startuje brněnské CDI, které bude zároveň MČR starších juniorů. Do Čech se chystá také německá jezdkyně a trenérka Martina Hannöver Sternberg. V Brně se objeví nejen v roli trenérky, ale i jezdkyně - těšit se můžete na legendárního oldenburského hřebce Ratina H, který pochází z Martinina vlastního chovu. CDI se zúčastní jezdci z celkem šestnácti zemí. Aktualizace 24. 6. 22:30 HOD: Vrcholem neděle byla jízda K. Milczarek s Ekwadorem. Aktualizace 25. 6. 21:20 HOD: Přidán odkaz na fotogalerii.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 25.6.2012 21:20:00
I. Werth vidí svůj start na OH nereálně

Isabell Werth ve Warendorfu oznámila, že její start na olympijských hrách v Londýně je nepravděpodobný. Aktuálně totiž postrádá vhodného koně - Don Johnson není dostatečně připraven a El Santo má výrazné nedostatky v piafě. Pětinásobná olympijská vítězka tedy do Londýna nejspíš nedorazí.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 21.6.2012 14:00:00
Dorothee Schneider v německém A-týmu

Po tom, co jsme vás informovali o odstupu Ully Salzgeber z německého A-týmu (jako důvod uvedla nemožnost skloubit trenérské a jezdecké povinnosti), bylo její místo zastoupeno zkušenou jezdkyní Dorothee Schneider. Ta je známá výbornými výkony jak s mladými koňmi, tak i v úrovni GP, kde naposledy zazářila na mistrovství Německa v Balve a byla místo Ully přidána do A-týmu, z něhož v červenci vzejdou olympijské nominace.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 15.6.2012 9:00:24
Aktuální číslo
Obsah čísla 5/2019