sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Soustředění s P. Hollerem proběhlo na Hradištku

Drezurní soustředění se známým německým trenérem a rozhodčím Peterem Hollerem, které bylo původně plánováno na Císařský ostrov, nakonec i díky probíhajícím povodním proběhlo (v termínu 4. - 5. 6.). Azyl drezurním jezdkyním, mezi nimiž byly napříkad sestry Jančářovy, několikanásobná mistryně ČR Kamila Kotyzová nebo Kateřina Rosická, poskytl areál manželů Půlpánových v Hradištku u Sadské.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 5.6.2013 6:30:28

Dne 20. 4. 2013 se na Jižní Moravě v TJ Pegas Moravany konaly drezurní závody od stupně Z-S a hobby soutěž Z0.

Autor: Tereza Šrámková, P. Svobodová
Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 13.5.2013 15:11:12
Bronzová medailistka z OH se vdala

Bronzová olympijská medailistka (v týmech dokonce zlatá) v drezuře, Laura Bechtolsheimer (na fotografii T. Holcbechera), se minulý měsíc stala vdanou paní. Osmadvacetiletá Britka řekla své "ano" dlouholetému příteli, Markovi Tomlinsonovi. Svatební obřad proběhl v luxusním hotelu ve Švýcarsku patřícímu Lauřiným prarodičům a hostiny se zúčastnil i princ William s vévodkyní Kate. Jsou totiž blízkými známými rodičů snoubence, který, stejně jako nevěsta, pochází ze zámožné rodiny. Na víkendových závodech v Hagenu tak Laura se svým Mistral Hojrisem startovala již jako Tomlinsonová...

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 22.4.2013 15:31:25
Dnes na Eurosportu: Světový pohár v Amsterdamu

Dnes od 21:40 můžete na televizním kanále Eurosport International sledovat Světový pohár v drezuře, který proběhl ve dnech 17.-21. 1. v Amsterdamu. Ve 22:40 na toto vysílání naváže ještě Magazín Riders Club.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 30.1.2013 20:00:00
Blue Hors Romanov zakoupen sponzorem E. Gala

Impozatní hřebec Blue Hors Romanov (po Rohdiamant) byl zakoupen rakouským sponzorem Edwarda Gala, Gastonem Glockem. O koupi se začalo uvažovat poté, co dvojice v říjnu 2012 dosáhla na 81 % v küru. Předchozí majitelé hřebce ze stáje Blue Hors se nechali slyšet, že mají kvůli prodeji sice smíšené pocity, na druhou stranu si ale nedovedou představit, kdo jiný by hřebce tak výborně jezdil. Připomeňme, že do GP ho připravil Dán Andreas Helgstrand, nějakou dobu po něm ho měl pod sedlem také jeho krajan Sune Hansen (na snímku Tomáše Holcbechera).

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 15.1.2013 17:12:06

Ve dnech 14. – 17. listopadu proběhlo v Kolesách soustředění s německým trenérem Bernhardem Fischerem, který je trenérem mladých koní německého hřebčince Sprehe a zároveň zemským trenérem juniorů a mladých jezdců. Tréninky všichni zúčastnění hodnotili kladně a uvítali plánované opakování soustředění. Přítomnost významné osobnosti evropské drezury byla také skvělou příležitostí k rozhovoru...

Autor: redakce Jezdectví, Anna Hutter
Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 20.12.2012 15:00:00
Koho (ne)bude jezdit Ulla Salzgeber?

Známá německá jezdkyně a trenérka Ulla Sazgeber navázala před necelými dvěma měsící spolupráci s prestižní drezurní stájí Gestüt Peterhof. Majitelka stáje Arlette Jasper-Kohl ji najala místo doposud angažovaného Švéda Patrika Kittela. Ulla se mohla těšit na koně světového formátu, třeba Silvana nebo klisnu Uno Dona Unique, o níž se mluví jako o největším talentu malé rundy. Ulla však nyní oznámila, že stáj opouští, neboť se z časového hlediska nemůže věnovat svým studentům a koním ve vlastní stáji...

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 8.11.2012 11:00:49
Finále Českého drezurního poháru v JŠ Equus Kinsky

Přední čeští drezurní jezdci se dnes sejdou v Hradištku u Sadské v areálu Jezdecké školy Equus Kinsky při třídenním finále Českého drezurního poháru 2012. Slavnostní završení zde budou mít také drezurní seriály Saab Cup, Belzet Cup, Wintermühle Trophy Junior a Pony.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 28.9.2012 8:00:00
Ema Jančářová vítězně na CDI*** Fót!

O víkendu se čtveřice našich drezurních jezdkyň (sestry Jančářovy, A. Zeusová, V. Bělinová) zúčastnila mezinárodních tříhvězdičkových závodů v maďarském Fótu. Zejména sestrám Idě a Emě Jančářovým se dařilo skvěle: Ema se svou jedničkou, Athosem, zvítězila jednou v Grand Prix a jednou v Grand Prix Special, navíc se skvělým výsledkem nad 65 %. Ida skončila s Lancelotem na třetí příčce ve Sv. Jiří.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 24.9.2012 14:56:16

Čtyři země, čtyři kvalifikace - tak proběhla kvalifikační část letošní novinky, drezurního seriálu Donau Bohemia Trophy. Zúčastnění během jednotlivých kol navštívili vedle České republiky dále Slovensko, Maďarsko a Rakousko, kde právě nyní probíhá finále. Do Kottingbrunnu se z českých reprezentantů vydali Fabrizio Sigismondi, Hana Vášáryová, Lucie Soustružníková, Dita Krčmářová, Tereza Hábová, Anna Chmelařová a Šárka Charvátová. Aktualizace 24. 9. 8 HOD: Celkové výsledky

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 24.9.2012 8:00:00
Valegro a Uthopia prodáni za 25 milionů eur?

Zahraničními médii už od včerejška putuje zpráva o prodeji britských zlatých olympioniků, desetiletého valacha Valegro a jedenáctiletého hřebce Uthopia. Člen arabské královské rodiny údajně zaplatil v přepočtu 25 milionů eur! Prostřednictvím serveru eurodressage.com ovšem Carl Hester tvrdí, že se jedná o pouhou pomluvu, a koně zatím ve skutečnosti prodáni nebyli.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 13.9.2012 15:00:00
M. A. Rath by rád do Ria

Potom, co před několika týdny onemocněl německý jezdec Matthias Alexander Rath mononukleózou a nějaký čas se neobjevil na mezinárodních drezurních obdélnících, sděluje německým médiím, že plánuje s Totilasem vyrazit do Ria de Janeiro - lépe řečeno tedy na olympijské hry v roce 2016.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 8.9.2012 10:36:26

Jezdecký areál Aghitour sídlí v nádherném údolí u městečka Nový Fojtov nedaleko Karlových Varů. V sobotu 4. srpna se zde uskutečnil 1. ročník Drezurního poháru Aghitour. Ve čtyřech soutěžích bylo vyplaceno 19 000,- Kč.

Autor: redakce Jezdectví, Eva Šimáčková
Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 21.8.2012 14:02:09

Dnes startuje ve Verdenu mezinárodní drezurní a skokový festival souběžně s Mistrovstvím světa mladých drezurních koní. Na místě se sešli jezdci a koně z 15 zemí. Hned po OH je tedy Verden během aktuálního víkendu tím nejlákavějším místem, kam vyrazit za sportovní jezdeckou událostí. Aktualizace 6. 8.: Známe jména pěti i šestiletých vítězů. Podívejte se na jejich fotky!

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 6.8.2012 23:00:00

Na Mistrovství Evropy juniorů a mladých jezdců v drezuře 2012, které právě probíhá ve švýcarském Bernu, vyrazily také české reprezentantky, premiérově se navíc účastní soutěže družstev. První startující v úvodní soutěži bude dnes ve 13:18 Barbora Dvorníková (Why Not), v zítřejší druhé polovině startovního pole se představí Barbora Marešová (Lindgren) a Kamila Kotyzová (Alice). O výsledcích vás budeme samozřejmě informovat a celému českému družstvu držíme palce. Aktualizace 15. 7. 11:30 HOD: V sobotu zajela Kamila Kotyzová a Alice za 64,263 % (33. místo), Barbora Marešová a Lindgren za 63,289 % (42. místo) a Barbora Dvorníková a Why Not za 61,684 % (46. místo). Soutěže se zúčastnilo celkem 58 startovních dvojic.

Autor: KatkaBartuskova, Anna Tučková
Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 15.7.2012 11:30:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 10/2019