sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Tento týden v termínu od 9. do 11. února se v Hong Kongu uskuteční další z vrcholů jezdecké sezony, závody CSI5* Longines Masters. O bonus Super Grand Slam Indoor bude usilovat vítěz z pařížského kola Daniel Deusser. Na startu nebudou chybět hvězdná jména jako je Kevin Staut, Simon Delestre, Michael Whitaker. Kompletní přehled uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 12.2.2018 11:40:00

Server Studforlife.com informuje o ukončení spolupráce mezi Geneiéve a Dominique Mégretovými (Haras de Clarbec) a jezdkyní Pénélope Leprévost. V tiskové zprávě dále stojí, že Haras de Clarbec k tomuto rozhodnutí došel po vzájemné dohodě. Jezdkyně a Mégretovi chtějí i nadále zůstat blízkými přáteli. Kdo bude jezdit koně Flora de Mariposa, Vagabond de la Pomme a Ratina de la Rousserie nebyl zatím rozhodnuto.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 10.2.2018 19:40:00

Také v únoru zůstává světovou skokovou jedničkou americký jezdec Kent Farrington. Druhé místo stále drží Nizozemec Harrie Smolders, třetí pak další Američan McLain Ward. Do první desítky poskočil na deváté místo Simon Delestre, naopak Eric Lamaze z Top 10 vypadl. Nejvýše umístěnou českou jezdkyní v žebříčku zůstává Emma Augier de Moussac. Kompletní žebříčky uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 8.2.2018 10:08:31

Kvůli zranění své jedenáctileté klisny Toupie de la Roque (po Kannan) se francouzský jezdec Julien Epaillard nemůže zúčastnit finále Světového poháru. Svoji účast si zde dvojice zajistila vítězstvím v prosincovém kole Světového poháru při Olympia Horse Show v Londýně.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 7.2.2018 10:30:00

Jak informuje server World of Showjumping, ve věku 29 let uhynul Dobel’s Cento (Capitol I x Caletto II). Hřebec prožil velice úspěšnou závodní kariéru s jezdcem a nyní vedoucím německého skokového družstva Otto Beckerem. Společně vyhráli finále Světového poháru v Lipsku v roce 2002 a jako součást německého týmu získali mnoho medailí na šampionátech.

 

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 5.2.2018 18:40:00

Od 1. do 4. února probíhá ve francouzském Bordeaux další kolo skokového Světového poháru západoevropské ligy. Na programu je také finále Světového poháru spřežení. Kompletní seznam jezdců uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 5.2.2018 11:40:00

Světová sedmička, nizozemský jezdec Maikel Van der Vleuten se nešťastně zranil na závodech v Amsterdamu a tři týdny bude chybět na závodních kolbištích. Po doskoku na posledním skoku sobotní soutěže do 150 cm jeho kůň Salomon klopýtnul a Maikel van der Vleuten si o hřbet koně zlomil záprstní kosti. Salomon si při incidentu natáhl šlachu a již během závodů se podrobil ošetření. 

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 2.2.2018 17:35:00

Na začátku roku přestoupil Daniel Pospěch z Pegasu Děpoltovice do západočeské Sportovní stáje Koně Pernarec manželů Hanákových. Tento věkem ještě junior z reprezentačního A-kádru zde bude mít k dispozici desetiletého hřebce KWPN Crown Boy NovaEqui (Crown Z), osmiletého valacha NonStop NovaEqui (Non Stop), dále 17letého plemeníka Brando H NovaEqui (Codex), 4letého plemeníka Diasini HB Z (Diamant de Semilly), 5letou KWPN Indy (Zirocco Blue) a 13letého plemeníka haflinga Artist L NovaEqui (Antinor S), se kterým má kvalifikaci na ME 2018.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 1.2.2018 14:05:00

Jedenáctým kolem pokračuje v Curychu od 26. do 28. ledna Světový pohár ve skocích západoevropské ligy. Domácí barvy hájí Steve Guerdat, Martin Fuchs, Janika Sprunger a Romain Duguet. Zůčastní se také vedoucí muž celé ligy Kevin Staut, nebo vítěz z Lipska Christian Ahlmann. Více uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 29.1.2018 8:00:00

Mezinárodní jezdecká federace zveřejnila žebříček nejlepších skokových dvojic za rok 2017. Nejvíce bodů nasbírala dvojice Martin Fuchs a valach Clooney 51. Druhé místo patří Harrie Smoldersovi s Don VHP Z, třetí je pak Kent Farrington s Gazelle. Nejlepším českým koněm v žebříčku je na 439. místě Cento Lano s Ondřejem Zvárou. Kompletní žebříčky uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 25.1.2018 18:00:00

V rozhovoru pro noellefloyd.com uvedla 26letá americká jezdkyně Jessica Springsteen, že po letech pod vedením Laury Kraut, Nicka Skeltona, Edwiny Tops-Alexander a Jana Topse se rozhodla postavit na vlastní nohy. „Celou dobu mě také podporovali moji rodiče. Mám neuvěřitelné štěstí, že je mám. Rádi se na mě chodí dívat, jak jezdím. Ale nyní chci být více nezávislá.“

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 25.1.2018 15:00:00

Tento týden se nejlepší jezdci světa sjíždí na Světový pohár do Curychu. Nebude chybět ani německý jezdec Philipp Weishaupt, který bude závodit nově s valachem Chacon 2. Předtím s ním závodil Ludger Beerbaum a právě z tohoto koně Ludger spadl na Světovém poháru v Mechelenu.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 24.1.2018 18:20:00

Rakouská jezdecká federace OEPS vydala rozhodnutí týkající se mnoha přestupků jezdce Bernharda Maiera. Ten svoji jízdou ve Wiener Neustadtu vzbudil vášnivou diskusi. Nejedná se však o jediný incident jezdce. OEPS udělila jezdci za nesportovní chování, nebezpečnou jízdu a poškození pověsti jezdeckého sportu udělil jezdci zákaz na dobu pěti let.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 22.1.2018 20:10:00

Také v lednu vyjíždí čeští jezdci na národní závody do zahraničí. Jejich výsledky můžete sledovat v tomto článku. Třetí víkend se účastní závodů v rakouském areálu Magna Racino.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 22.1.2018 10:00:00

Od 18. do 21. ledna se konají v Lipsku tradiční závody Partner Pferd, v rámci kterých proběhnou další kola Světového poháru ve skocích, spřežení a voltiži. Seznam startujících najdete uvnitř

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 22.1.2018 7:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 9/2019