chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Hned po víkendu jsme oslovili tiskového mluvčího Ministerstva zemědělství Petra Vorlíčka o zodpovězení několika doplňkových dotazů ohledně situace v Národním hřebčíně Kladruby. Namísto toho nám dnes po poledni dorazila do redakce tisková informace o jmenování nového vedení kladrubského hřebčína. To proběhlo nad očekávání rychle... Novým ředitelem Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem, s.p. se stal k 1. 12. 2009 Ing. Jan Höck. Ministr zemědělství Jakub Šebesta dnes rovněž jmenoval ředitele státní příspěvkové organizace Národní hřebčín Kladruby nad Labem, kterým byl jmenován Ing. Antonín Němec. (více uvnitř článku)

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 1.12.2009 12:59:32

Informaci o jmenování MVDr. Jaroslava Dražana do funkce ředitele Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem jsme vám přinesli jak na těchto stránkách, tak o něco podrobněji v dubnovém čísle časopisu Jezdectví. V otištěném článku jsme vám navíc přislíbili uveřejnění celého znění Koncepce a návrhu opatření k zabezpečení dalšího rozvoje NHK na webu. Zájemci si jej tedy mohou přečíst v dnešním příspěvku.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 30.3.2009 6:00:00
Ze zahraničí

Abrisca, někdejší vynikající mezinárodní skokanka J. Whitakera a později Pii-Luisi Aufrecht, musela být uspána. Dlouhodobé problémy s očima vyvolané mozkovým tumorem jí už neumožňovaly snesitelný život.  Chovatelskou scénu musela opustit i hvězda hřebčína Birkhof, plemeník Chambertin (Cambridge), jehož trápily následky starého sportovního zranění. Majitel hřebčína hned zajistil plnohodnotnou náhradu – mezinárodně skvěle prověřeného Con Spirita R (Contender).

Autor: KatkaH
Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 25.3.2009 9:24:05
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020