zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Odběr a konzervace hřebčího ejakulátu nachází v současné době čím dál většího uplatnění. Chovatelé koní si k inseminaci klisen už dávno cestu našli a výhody, které jim tato metoda přinesla, jsou všeobecně známy a akceptovány. Inseminace však má nesporné výhody i pro majitele plemenného hřebce a koneckonců i pro hřebce samotného... Více v článku v dubnovém čísle časopisu Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 21.4.2017 6:00:00

Pro mnoho divaček navždy zůstane králem filmových tanečníků díky nezapomenutelné roli v Hříšném tanci. Celkem si zahrál ve více než třiceti filmech a řadě seriálů a zazářil také na Broadway v muzikálu Pomáda. Ve volném čase byl však Patrick Swayze především nadšeným obdivovatelem a úspěšným chovatelem arabských koní. Více v dubnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 20.4.2017 19:50:00

Sportovní a chovatelská stáj Koně Pernarec se nachází v severovýchodní části Plzeňského kraje. Založena byla roku 2009 Bedřichem Hanákem a Janou Mentlíkovou (Hanákovou). Více v dubnovém čísle časopisu Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 14.4.2017 6:00:00

V pondělí 10. dubna 2017 od 14.45 hod. navštíví rezervaci divokých koní v Milovicích předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček. V dubnovém čísle časopisu Jezdectví si můžete přečíst článek "Exmoorský pony - všestranný rodinný miláček". V něm jsme vybrali nejzajímavější využití exmoorských pony ať už ve vozatajství, přehlídkách, parkuru, drezuře nebo dokonce dostizích...

Kategorie: zajímavosti
/ 8.4.2017 16:55:00

Poslední týdny přinesly velké změny v systému mezinárodních závodů a další se chystají. První přišla dohoda FEI s pořadateli Global Champions League, jež loni probíhala mimo jurisdikci Mezinárodní jezdecké federace, a dokonce došlo i na tresty pro funkcionáře, kteří se jí zúčastnili. Prezident FEI Ingmar de Voss oznámil, že GCL letos poběží oficiálně pod FEI a změní se vlastně jen oblečení jezdců – nepojedou v barevných dresech, ale v klasickém závodním úboru. Více v dubnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 7.4.2017 6:00:00

První dubnový den je už od 16. století tradičně spojován s drobnými zlomyslnostmi, žertíky a vypouštěním novinářských kachen. V podobném duchu se nese i článek v dubnovém Jezdectví – připomeneme si bláznivé kousky nejpraštěnějšího viktoriánského jezdce a dozvíme se, kdy kapitán Becher poprvé ochutnal vodu nebo jak dostihová štěstěna ošklivě nachytala královnu matku a slavného spisovatele v jejích barvách. Třešničkou na dortu bude prezident, který kvůli pádu z koně nechal cenzurovat Internet.

Kategorie: zajímavosti
/ 31.3.2017 6:00:00

Mají na první pohled všechno, co si jen mohou přát. Avšak těmto 10 slavným osobnostem ani veškerá sláva a bohatství světa nenahradí radost z chvil strávených v sedle. Ano, i mezi světově známými umělci se najdou tací, kteří ve svém volném čase nejraději zamíří do stáje. Najdete mezi touto desítkou slavných koňáků své oblíbence? Více v březnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 24.3.2017 6:00:00

Velký dříč, usměvavá holka, pilná studentka, přísná trenérka a především skvělá jezdkyně s citem pro koně – to vše je Bára Marešová. Bára, jako většina dětí z koňských rodin, dříve jezdila na koni, než chodila. Jak sama říká, vzpomenout si, kdy přesně koním propadla, nelze. Provází totiž celý její život od útlého dětství, tráví s nimi každou volnou chvíli a večer ulehá do postele v bytě nad stájí. Statek v Makotřasech je domovem její rodiny a koní, které společně s maminkou, trenérkou Lucií Marešovou, připravují... Více v březnovém Jezdectví

Kategorie: zajímavosti
/ 17.3.2017 6:00:00

To by vypadalo na jako věcné a správné rozdělení kompetencí. Ale ve skutečnosti je to tak, že veterinární lékař nejčastěji napravuje chyby a hlouposti, kterých se chovatel dopustil. První kompetence chovatele by měla být ve znalostech původního způsobu života zvířete, jeho tělesného utváření a základních funkcí (anatomie a fyziologie), zvláštností chovaného plemene (genetika a plemenářská práce), nárocích na ustájení a podmínky prostředí (zoohygiena) včetně výživy a krmení, projevů jeho chování (etologie) a metodika výcviku a tréninku. Více v březnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 10.3.2017 6:00:00

Blíží se žofínský galavečer, a i když na něm bude hlavně veselo a zábava, bude se tu slavit také jedno smutné výročí – vloni se tu diváci z úst Zuzany Zelinkové dozvěděli, že získané body Aleše Opatrného na kvalifikaci do Ria stačit nebudou. Ten totiž právě závodil s Acovarem na Arabském poloostrově a snažil se o co nejlepší umístění na šňůře mezinárodních závodů, nakonec však skončil v postupovém žebříčku druhý a účast na OH v Riu mu o kousek utekla... Více v rozhovoru v březnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 3.3.2017 6:00:00

Vede žebříček WBFSH a je nesporně jedničkou hannoverského drezurního chovu. Desperados FRH byl vloni zvolen do elitní společnosti těch nejlepších plemeníků historie, když byl vyhlášen Hřebcem roku 2016. Vše o tomto úchvatném vraníkovi v březnovém "noir" Jezdectví - a zákulisní informace prozradí exkluzivně i Kristina Bröring-Sprehe!   

Kategorie: zajímavosti
/ 24.2.2017 16:24:24

Již jen dva dny se na stáncích zdrží únorové hříběcí a hřebčí číslo a o "dvojkové" středě přichází březnové Jezdectví ve stylu noir - vraníci všude, kam se podíváte... Nezapomeňte si tedy rychle opatřit únorové nejen s přílohou plemeníků, ale i nominacemi na jezdce a koně roku 2016, s tipy na dotace pro areály nebo s konečným pořadím Pavo Poháru Jezdectví 2016!   

Kategorie: zajímavosti
/ 20.2.2017 12:12:12

Věta „Nikdo není dokonalý“ pochází ze slavné komedie „Někdo to rád horké“ amerického režiséra a scénáristy Billy Wildera a prohlásil ji milionář Osmond, když se na závěr filmu dozvídá, že jeho nevěsta Dafné/Jerry (v podání kouzelného Jacka Lemmona) je ve skutečnosti muž. A právě tato často používaná věta se stala inspirací pro napsání příspěvku v únorovém Jezdectví, který se zabývá v poslední době tolik opomíjenou zootechnickou terminologií.

Kategorie: zajímavosti
/ 17.2.2017 6:00:00

Svalnatí a krásní... to je nejčastější cíl mezi našimi novoročními předsevzetími, tak proč je nedopřát našim čtyřnohým přátelům? Jenže ani u nás, ani u koní to není úplně snadné... Více v únorovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 10.2.2017 6:00:00

Se začátkem nového roku a s pocitem blížícího se jara začíná většina chovatelů koní plánovat reprodukci svých svěřenců. Reprodukční centra, terénní inseminátoři a veterináři se připravují na další připouštěcí sezonu. Firmy zabývající se produkcí inseminačních dávek a majitelé hřebců zveřejňují své nabídky pro majitele klisen a pořádají předváděcí akce, aby si každý mohl vybrat toho pravého hřebce. V únorovém Jezdectví najdete tradiční speciál věnovaný plemenným hřebcům a připouštění!

Kategorie: zajímavosti
/ 27.1.2017 6:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 2/2020