volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Dnes máte možnost zasoutěžit si naposledy s červnovým Jezdectvím, ale také naposledy před prázdninami, během nichž se s pondělní soutěžní rubrikou rozloučíme. Prolistujte tedy ještě červnovým číslem, za chvíli ho již na stáncích vystřídá červencové.

Kategorie: volný čas
/ 25.6.2012 0:00:01

Projekt, který tady ještě nebyl. Projekt, který se zrodil v hlavě Zuzany Krištofové a který možná jednou zachrání život spoustě koní. Její kobylku se po porodu zachránit nepodařilo, ale jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré. A tak Zuzana nyní pomáhá v těžkých začátcích hříběcím sirotkům, co zůstali na čtyřech nohách sami - bez mámy... Už jste se začetli do červnového tématu měsíce? Pokud ano, jistě znáte odpověď na dnešní soutěžní otázku. Aktualizace 20. 6. 15 HOD: Kalendář vyhrává Marie Puldová (Litoměřice).

Kategorie: volný čas
/ 20.6.2012 15:00:01

Moravský teplokrevník je tu s námi již po generace. Teplokrevní koně chovaní na bývalém území Rakouska-Uherska v hřebčínech Radovec, Mezöhegyes, Piber, Kisber, Bonczhida, Wieselburg vytvořili kmeny Furioso (F), Przedswit (P), Gidran (G), Star of Hannover (SoH), North Star (NS), Nonius (N) a Shagya, které přetrvaly až do dnešních dní. Těchto koní se bude týkat i dnešní soutěžní otázka. Aktualizace 14. 6. 17 HOD: Kalendář vyhrává Lucie Zelenková (Kdyně).

Kategorie: volný čas
/ 14.6.2012 17:00:01

Kdo jste nalistoval stranu devět červnového Jezdectví, našel jste zpověď našeho VIP čtenáře Zbyňka Frice. Nejen muzikálový, ale hlavně filmový a televizní herec zodpověděl netradičním způsobem tři tradiční otázky. A právě na televizní seriál bychom rádi upozornili - jeho role Smajla ve Zdivočelé zemi III se hodně odehrává v sedle. Pojďte se podívat na fotografie, děj třetí série a nezapomeňte - Zdivočelá země jde každé pondělí od 20 HOD na České televizi a jejím prvním programu!

 

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 9.6.2012 8:00:11

Kdo zná drezurní jezdkyni Helenu Dubovou nebo jejího manžela, rozhodčího a parkurového jezdce Ladislava Duba, nedovede si představit jejich stín bez dvou bílých teček. Při bližším ohledání zjistíte, že se jedná o dvě roztomilé parson russel teriérky, holčičky tělem i duší. Tušíte, jak se jmenují? Aktualizace 6. 6. 19 HOD: Kalendář vyhrává Anna Roubíčková z Vřesiny.

Kategorie: volný čas
/ 6.6.2012 19:00:01

Jeden z dalších dopisů nám zaslala naše věrná čtenářka Michaela Žáková ze Sázavy: Kůň je živá bytost, živý tvor, stejně jako člověk. Milující svého páníčka i za nějaký pamlsek. Nesnáším ubližování zvířátkům.

Kategorie: volný čas
Rubrika: vaše příběhy
/ 4.6.2012 18:53:44

V květnovém čísle časopisu Jezdectví se dozvíte spoustu aktuálních informací a jednou z nich je také fakt, že počet koní v České republice neustále stoupá a to už od roku 1996. S tím souvisí i to, že se zvyšuje počet koní dovezených. Prozradíme vám kolik procent koní z celkového počtu sportuje a ve stejném článku také najdete odpověď na dnešní soutěžní otázku. Aktualizace 29. 5. 13 HOD: Kalendář vyhrává Lucie Štarmanová z Dubence.

Kategorie: volný čas
/ 29.5.2012 13:00:01

V květnovém čísle jsme se v tématu měsíce soustředili na otázky ochrany zvířat. Snažili jsme se uvést pár příkladů, v nichž se překračuje zákon na ochranu zvířat proti týrání (zákon č. 246/92 Sb.). Oslovili jsme také pro potřeby článku Krajské veterinární správy, zda by nám nepodali informace o překročení tohoto zákona v jejich jurisdikci. Ne všechny odpovědi se nám do tématu vešly, navíc se nevešly ani k článku v červnovém Jezdectví, a proto je uvádíme zde. Tak třeba ve Středočeském kraji se vloni řešilo 12 případů a týkalo se 136 koní...

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 26.5.2012 8:00:08

O projektu zaměřeném na stylové ježdění s názvem Styl šampionát se v poslední době hodně mluví. Že je o projekt tohoto typu z řad jezdců velký zájem, se ukázalo v prvním kole na Mělníku. Je to dobře. Protože správné a citlivé vedení koně na parkuru je základním kamenem dalšího úspěchu... O prvním kole se dočtete v květnovém Jezdectví, kde najdete také odpověď na dnešní soutěžní otázku.

Kategorie: volný čas
/ 21.5.2012 0:00:01

Jak vidí časopis Jezdectví jeho pravidelní čtenáři, co by si rádi přečetli a nebo co je vůbec nezajímá? Přesně to se vždy dozvíte na poslední straně 98. Květnové číslo dalo prostor předplatiteli od písmene N, na otázky nám však odpověděla i naše věrná čtenářka Helena Nová z Valšského Meziříčí. Její výběr článků přinášíme zde, a v červnovém čísle se jí budeme snažit splnit alespoň jedno přání.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 19.5.2012 8:00:06

Váš názor nás zajímá, a právě proto každý měsíc oslovujeme čtenáře z řad našich předplatitelů, abychom se jich zeptali, co je zaujalo a o čem by si rádi přečetli příště. Rubrika věnovaná vašim názorům nese název "A jak to vidím já?" a najdete ji na straně 98. Aktualizace 17. 5. 11 HOD: Kalendář vyhrává Adéla Kličková z Klatov.

Kategorie: volný čas
/ 17.5.2012 11:00:01
Nově otevřený Císařský hostinec

Výlet do Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem si od nynějška můžete zpestřit návštěvou nově otevřeného Císařského hostince, který nabízí příjemné posezení v bezprostřední blízkosti hřebčína. Pro více informací volejte 603 314 106 nebo využijte e-mailu martinalnk@seznam.cz.

Kategorie: volný čas
Rubrika: ostatní
/ 12.5.2012 16:00:00

Těžko byste mezi vytrvalci našli člověka, který by neznal někoho z rodiny Terberů. Téměř na všech tuzemských závodech působí Antonín a Helena Terberovi coby rozhodčí a hlavně – Helena a její dcery sbírají již řádku let cenná umístění na vytrvalostních tratích po celém světě. Schválně, jestli víte, jak se všechny čtyři dcery jmenují. Pokud ne, dozvíte se to zcela jistě na stránkách květnového Jezdectví. Aktualizace 11. 5. 16 HOD: Kalendář vyhrává Hana Frauenterková z Prahy.

Kategorie: volný čas
/ 11.5.2012 16:00:01

Když minulý rok skončilo poslední soustředění s Tjarkem Nagelem ve Svinčicích, mnoho účastníků mělo zájem ve spolupráci s tímto úspěšným trenérem pokračovat. Jelikož je Tjark velmi časově vytížený, nebylo jasné, zdali se to podaří. O soustředění českých juniorů u tohoto trenéra se dočtete v aktuálním čísle Jezdectví, v tomto článku najdete také odpověď na dnešní soutěžní otázku. Aktualizace 1. 5. 14 HOD: Kalendář vyhrává Eva Juraszková (Trhové Sviny).

Kategorie: volný čas
/ 1.5.2012 14:00:01

V dubnovém čísle jsme vyslyšeli přání naší čtenářky Marie Lurfové a přiblížili si její oblíbené plemeno, kterým je oldenburský kůň. A jelikož je to skutečně velmi zajímavé čtení, nebude vůbec těžké odpovědět na dnešní soutěžní otázku. Aktualizace 25. 4. 17 HOD: Kalendář vyhrává Hana Chrastecká ze Zlína.

Kategorie: volný čas
/ 25.4.2012 17:00:01
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020