dostihy

V této kategorii najdete zajímavosti o dostizích – ať se již jedná o klusácké, rovinové nebo překážkové. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Na čtvrteční podvečer je pro příznivce dostihů chystán mimořádný letní dostihový den, jehož program sestává z pěti dostihů nižších kategorií. Jsou nad očekávání solidně obsazeny, tři z nich mají maximální počet startujících a i ve zbylých dvou příliš volných míst ve startovních boxech nezbylo, a tak je pravděpodobné, že diváci budou svědky dramatických soubojů na dráze a úspěšní sázející si přijdou na vyšší výhry.

Kategorie: dostihy
/ 14.7.2015 12:35:00

Mezinárodní filmový festival momentálně vládne Karlovým Varům. Ovšem nežije jím pouze centrum města. Atmosféra rozmanitého světa pohyblivých obrázků se v neděli 5. července za přítomnosti herců a přátel kinematografie na několik hodin přesunula na Hipodrom Holoubek, kde se prolínala s krásou, ladností a rychlostí plnokrevníků. Třetí letošní mítink moderovaný Bořkem Slezáčkem se svou atraktivitou zařadil mezi vrcholy celé karlovarské sezóny. Fotogalerie zde.

Autor: redakce Jezdectví, Marcela Klingorová
Kategorie: dostihy
/ 6.7.2015 19:30:00

V den konání II. kvalifikace na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou byl zahájen i další ročník ankety o nejsympatičtější překážkové jezdce a jezdkyně. Jubilejní 20. ročník se koná pod záštitou náměstka primátora a člena představenstva Dostihového spolku a.s. Jana Řehounka.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 5.7.2015 13:45:00

Dostihy v Pardubicích si sice daly prázdniny, přesto to bude na dostihovém závodišti žít. Druhá polovina července bude patřit jezdeckým závodům spřežení a soutěžím všestrannosti. Vrcholem bude Mistrovství České republiky družstev ve všestrannosti. Doplní je šampionát koní Shagya arab.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 3.7.2015 17:45:00

Jak informuje dostihovy-svet.cz, jeden z nejpopulárnějších překážkových koní v moderních dějinách dostihového sportu je po smrti. Kauto Star, který se do historických knih zapsal především jako bezprecedentní pětinásobný hrdina King George VI Chase v Kemptonu, se po ukončení dostihové kariéry v roce 2012 věnoval drezuře.

Autor: Tisková informace, Petr Guth
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 2.7.2015 15:00:00

Karlovarská dostihová scéna pokračuje s velkou sponzorskou podporou společností Barrandov Studia a Agrofert v atmosféře filmového napětí. Hipodrom Holoubek na sváteční festivalovou neděli 5. července připravil jeden z nejzajímavějších mítinků letošní sezóny. Bude mít dva vrcholy. Jeden rovinový, jeden překážkový.

Autor: Tisková informace, Marcela Klingorová
Kategorie: dostihy
/ 1.7.2015 11:30:00

Maskoti dostihového závodiště už nejsou bezejmenní. Dostihový spolek v rámci kvalifikačního mítinku vyhlásil výsledky ankety na jejich jména a odměnil jejich autory. Areálem závodiště tak od včerejška provází Bob a Taxísek.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 29.6.2015 8:00:00

Vítězem II. kvalifikace na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou se dnes odpoledne stal Zarif připravovaný trenérem Josefem Váňou st., s žokejem Josefem Bartošem v sedle. Bartoš dnes v Pardubicích získal hned čtyři vítězství z osmi dostihů dne. Kvalifikaci dokončilo patnáct ze šestnácti koní a podmínky pro start v letošní Velké pardubické tak má už splněno 31 koní. Aktualizace 28. 6. 16:45 HOD: Vloženy TZ a přehled kvalifikovaných koní na VP.

Kategorie: dostihy
/ 28.6.2015 16:45:00

Pardubické dostihové závodiště se při nadcházejícím víkendu částečně promění v rodeový svět. Ve dnech 27. – 28. června se tu vedle dostihového mítinku uskuteční i 4. kolo letošního seriálu ProRodeo Tour 2015

Kategorie: dostihy
/ 26.6.2015 9:00:00

Po dvaceti letech se na pardubické závodiště vrátila pamětní deska připomínající památku kpt. Rudolfa Poplera. Dostihový spolek a město Pardubice tak vzdávají poctu muži, s jehož jménem jsou pardubické dostihy neodmyslitelně spjaty. Slavnostního odhalení se ujal synovec Rudolfa Poplera Albert a také náměstek primátora města Pardubice Jan Řehounek spolu s místopředsedou představenstva Dostihového spolku a.s. Michaelem Skalickým. 

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 24.6.2015 15:30:00

V neděli 21. června se v Conseq Parku Velká Chuchle uskutečnil nejprestižnější dostihový den sezóny s klasickým vrcholem 95. Mercedes-Benz Českým derby (2400 m), jež bylo s celkovou dotací 2,5 miliónu korun opět nejbohatším středoevropským rovinovým dostihem. Zvítězili tréninkoví svěřenci Josefa Váni st. Fotogalerii Petra Gutha najdete zde.

Kategorie: dostihy
/ 22.6.2015 8:00:00

Náměstek pardubického primátora Jan Řehounek je už půl roku členem představenstva Dostihového spolku a.s. Vstupoval do něj s mnoha vizemi a velkými plány. Podařilo se je vyplnit? Anebo čas přinesl nějaká překvapení? A jak se změnil vztah Jana Řehounka ke koním? Nabídku jet někoho v kvalifikaci prý ještě nedostal, říká s úsměvem.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 19.6.2015 19:00:00

Vážení přátelé, zveme Vás na odhalení pamětní desky, která připomíná památku dvojnásobného vítěze Velké pardubické Rudolfa Poplera. Slavnostní akt se uskuteční v úterý 23. června 2015 od 10 hodin v areálu dostihového závodiště v Pardubicích, tribuna B.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 19.6.2015 9:00:00

Karlovarské závodiště, jeden z významných klenotů lázeňské metropole, hostilo v neděli 14. června v doprovodu slunečného počasí a za velkého zájmu majitelů a trenérů, kteří přivezli více než 70 koní, druhý mítink letošní sezóny. Hlavním bodem sedmidílného programu byl 87. ročník Karlovarské dvojnásobné míle Karlovarského kraje (II.kat., 3.200m). Ta je vedle podzimní Ceny prezidenta jediným tuzemským testem nejvyšší kategorie určeným ultra vytrvalcům. Fotogalerie zde.

Autor: Tisková informace, Marcela Klingorová
Kategorie: dostihy
/ 15.6.2015 13:00:00

Předčasný konec měl červnový dostihový mítink na pardubickém závodišti, jehož vrcholem měla být prestižní klasická steeplechase. Pomyslným „viníkem“ zrušených dostihů bylo počasí. Dvě bouřkové vlny zasáhly Pardubice tak silně, že se dostihová dráha stala nezpůsobilou. Zrušen byl nejen Zlatý pohár předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, ale také závěrečná steeplechase.  

Kategorie: dostihy
/ 14.6.2015 13:02:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 3/2019