chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Národní hřebčín Kladruby nad Labem otevírá o pololetním víkendu všechny své areály! Návštěvníci mohou navštívit nejen hlavní stáje v Kladrubech nad Labem, ale také hřebčín ve Slatiňanech a výcvikové středisko v Heřmanově Městci, které bude letos dějištěm Mistrovství ČR v soutěžích spřežení. Krásnou upoutávku najdete i v únorovém Jezdectví!

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 26.1.2016 13:15:00

Dne 23. ledna zemřel ve věku nedožitých 86 let dlouholetý předseda Svazu chovatelů a přátel moravského teplokrevníka Ing. Vincenc Krybus. Jeho život byl nerozlučně spjat s chovem a záchranou moravského teplokrevníka. Byl oporou svazu, pro který neúnavně pracoval do vysokého věku. Čest jeho památce.
                                                                                 

Autor: redakce Jezdectví, Marie Urbanová
Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 26.1.2016 11:41:42

V neděli 17. ledna pořádal hřebčín Sprehe pravidelné setkání chovatelů. Jako zvláštní místo byl už vloni zvolen Horsepark ve Fürthu, kde spolu s Jörne a Josefem Sprehe připravil i bohatý doprovodný program. Ten si početní sportovci a chovatelé nemohli nechat ujít. Akce, která se stává pevným termínem v kalendáři, se stala díky přátelské atmosféře, přednáškám, diskusím a předvedením opravdovým úspěchem.

Kategorie: chov
/ 26.1.2016 10:48:10

O víkendu ve Verdenu úspěšně proběhla aukce Hannoverského svazu. I když musela být kvůli požárnímu alarmu na 20 minut přerušena a Niedersachsenhalle vyklizena, ukázalo se, že poplach je planý a mohla pokračovat. Nejdražším drezurním koněm byl Londonfly a skokovým Cinderella.

Kategorie: chov
/ 25.1.2016 15:55:39

Centrum slezského norika, spolek a Drábův dvůr zvou na otevřené 8. setkání chovatelů, majitelů a přátel chladnokrevníků v den 28. 2. 2016 do Veletína u Sedlce –Prčice. Začátek v 9:30 hod. praktickou ukázkou, přednášky od 11:00 hod.: Doc. Ing. Miroslav Maršálek, CSc. – „Zásady šlechtění v chovu slezského norika“, MVDr. Anna Horáková – „Výživa chladnokrevníků a zranění končetin z těžebního provozu“. Dále je připravena diskuze, prodejní výstava keramiky a obrazů s motivy koní. Občerstvení v Hospůdce za pecí. Kontakt: tel.č. 606731978.

Kategorie: chov
Rubrika: chladnokrevníci
/ 22.1.2016 9:10:00

Tradičně, jako každý rok SCHČT opět odměňuje nejlepší chovatele a majitele koní reprezentující plemeno český teplokrevník. Novinkou pro rok 2015 se staly chovatelské odměny pro chovatele 5-ti plemenných klisen narozených v rámci PK ČT s nejvyšším hodnocením výkonnostních zkoušek obdrží příspěvek ve výši 4.000 Kč. Kteří chovatelé budou odměněni?

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 17.1.2016 9:00:00

Holštýnský hřebec Cantesini (Cascadello I) bude v roce 2016 působit v Německu, jak nám sdělil jeho majitel Rastislav Noskovič ze společnosti Sport a Media. Cantesini se vloni účastnil holštýnského körungu, kde skončil pátý a obdržel prémii, poté se účastnil také körungu ČT, kde skončil druhý a také obdržel prémii.

Kategorie: chov
Rubrika: teplokrevníci
/ 13.1.2016 12:36:26

Začátek roku 2016 zavedl zástupce Svazu chovatelů českého trakéna na inspekční cestu do Německa a Rakouska. Komise ve složení MVDr. V. Holý, MVDr. H. Holá a Z. Vitůj navštívila hřebčíny Schralling a Treiber. Po loňských úspěšných zápisech německých klisen do PK TRAK v Čechách tak pokračuje velký příliv zahraničních klisen. Ve Schrallingu předvedl k zápisu Dr Wezel hned 4 klisny vynikajících původů (Königspark, Ignam, Topas, Inster Graditz...) a v Trakehner Gestüt Treiber ( Conny Hörtlackner ) jsme zapsali 4 elitní klisny, 3 z rodiny Schlodien II a jednu s krví olympijského Perona. Více uvnitř.

Autor: Tisková informace, MVDr. Vít Holý
Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 12.1.2016 9:00:00

Bývalý top kůň Marcuse Ehninga, Sandro Boy (Sandro x Grannus) se vrací zpět do Francie. 23 letý hřebec odešel ze sportu v roce 2010 a od té doby působí jako plemenný hřebec u holštýnského svazu a Paula Schockemoehleho. Nyní však bude hřebec působit v „Beligneux le Haras“ ve francouzském Servas u Frédérica Neyrata, který věří, že Sandro Boy může být budoucnost francouzského sportu. „Po mnoho let se ve Francii připouští silnými hřebci. Co nám však chybí jsou hřebci, kteří umějí být rychlí, citliví a jednodušší. Podle mého názoru v tom může Sandro Boy pomoci.“

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 8.1.2016 14:00:00

Stejně jako v loňském roce zve Hřebčín Sprehe chovatele na předvádění svých hřebců v hale Oldenburského svazu chovatelů ve městě Vechta. Využijte možnost vidět hřebce nabízené českým chovatelům na živo v akci. Předvádění se koná 6. února večer. Z České republiky bude vypraven autobus 6. 2. 2016 v časných ranních hodinách. Pro účastníky zájezdu bude připraveno ve Vechtě občerstvení a následně přehlídka hřebců. Podrobnosti uvnitř článku.

Kategorie: chov
/ 2.1.2016 9:05:00

Ve věku 81 let zemřel na konci prosince uznávaný francouzský chovatel Germain Levallois. Otec jezdce Erica Levalloise, který měl mnoho úspěchů s fantastickým hřebcem Diamant de Semilly (velký profil připravujeme do únorového Jezdectví!) - týmové zlato na Světových jezdeckých hrách v roce 2002 v Jerez de la Frontera. V roce 1977 objevil nyní legendárního Le Tot de Semilly na jedné farmě, avšak chovatel mu ho nechtěl prodat. Levallois se nevzdal a nakonec se mu podařilo hříbě zakoupit.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 1.1.2016 19:00:00

Národní hřebčín oznamuje všem příznivcům nejen starokladrubských koní program akcí na rok 2016. Vybrat si v něm mohou milovníci koní, historie, přírody i vzdělání. Vedle odborných akcí a prohlídkových okruhů nebo zážitkových jízd na koni i kočárem v malebném prostředí Kladrubského Polabí a okolí Slatiňan pro Vás téměř každý měsíc připravil TOP akci a mnoho dalších zajímavých činností a aktivit. Více uvnitř.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 1.1.2016 16:00:00

Cestu dlouhou zhruba dvanáct stovek kilometrů mělo za sebou stádo divokých koní z anglického Exmooru, kteří dnes přijeli do rezervace v bývalém vojenském prostoru mezi Milovicemi a Benátkami nad Jizerou. Čtrnáct klisen dorazilo k aklimatizační ohradě v lokalitě Traviny po třinácté hodině.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 18.12.2015 12:00:00

V úterý 8. prosince 2015 byly z přilehlých dvorů převedeny chovné klisny do opravených stájí přímo v hlavním kladrubském areálu. Jednalo se o poslední kategorii koní, která ještě po rozsáhlé rekonstrukci přímo v Kladrubech chyběla. Po odstavu hříbat se tak klisny vrátily do svých stájí, které opustily dne 15. ledna 2014 z důvodu obnovy hřebčína.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 10.12.2015 12:05:00

Na slavné aukci plnokrevníků Tattersalls v Anglii byla 1. prosince vydražena klisna Hanky Panky za neuvěřitelných 2,7 milionu liber. Pětiletá klisna je navíc březí po hřebci Dubawi. Vydražil ji John Ferguson pro Sheikha Mohammeda. Celkem bylo prodáno 162 koní v celkové výši 27657000 liber.

Kategorie: chov
/ 3.12.2015 19:50:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020