dostihy

V této kategorii najdete zajímavosti o dostizích – ať se již jedná o klusácké, rovinové nebo překážkové. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1920>>>

Nejen lité sportovní boje, ale i charita. Víkendový dostihový vrchol na závodišti v Pardubicích podpoří dva charitativní projekty. “Prvním je léčebný program a rehabilitace čtyřnásobného vítěze Velké pardubické České pojišťovny Petera Gehma, který je po těžkém úrazu už tři roky upoután na invalidní vozík. Druhým je projekt Medela Lejly Abbasové a její nadace na pomoc ohroženým dětem v Keni, Guatemale, Čečensku, ale i v Česku,” uvedl Miroslav Petráň, předseda představenstva Dostihového spolku a.s. Podrobnosti najdete v článku...

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 8.10.2009 9:12:23

Druhý říjnový víkend je každoročně vrcholem nejen pardubické, ale i celé české dostihové sezóny. V sobotu jsou na programu rovinové dostihy, hlavním bodem programu je vytrvalecký Pardubický St.Leger, kde se schází elita našich vytrvalců a program nabízí i další jedničkové dostihy pro mílaře, sprintery a dvouleté. V neděli pak uvidíme již 119. ročník Velké pardubické České pojišťovny a další tradiční rámcové překážkové dostihy, je to jakási olympiáda našich nejlepších překážkářů všech věkových a distančních skupin a pravidelně jsou tyto dostihy obohaceny o start zahraničních koní, mnohdy velmi zvučných jmen. Detailní informace k Velké pardubické vám s týdenním předstihem přinášejí Dušan Korel a Milan Tůma...

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 2.10.2009 4:57:53

Z možného startu senzačního vítěze předloňské Velké národní v Liverpoolu v letošní 119. Velké pardubické České pojišťovny zřejmě sejde. Dvanáctiletý irský Silver Birch nejspíše zůstane za kanálem La Manche a do Pardubic v říjnu nedorazí. „Na Velkou pardubickou nepřijedeme. Silver Birch se objeví až při cross country v listopadu v Cheltenhamu,“ uvedl trenér Gordon Elliot pro web www.cdhorseracingtours.com. Podrobnosti přináší Dušan Korel.

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 15.9.2009 9:11:59

Na závodišti v Pardubicích se v sobotu uzavřel kvalifikační seriál pro 119. Velkou pardubickou České pojišťovny. Při Francouzském dnu se běžela závěrečná čtvrtá kvalifikace - Velká cena Bargiela dotovaná společnosti Charvát Group s.r.o. Jejím vítězem se stal sedmiletý tmavý hnědý valach Gawain ze Stáje Veronika-Valášek, v jehož sedle byl žokej Josef Bartoš. „Když je dobrý kůň a dobrý jezdec, tak je to potom poměrně jednoduché, jak jste viděli. Všechno šlo podle představ. Gawain má formu a Pepa Bartoš zajel ideální učebnicový dostih,“ pochvaloval si trenér vítězného koně Josef Valášek. Podrobnosti přináší Dušan Korel.

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 13.9.2009 6:45:31

(Aktualizováno 10.9. 11.30 hod. - doprovodný program) V sobotu 12. září se v rámci Francouzského dne poběží na pardubické dráze čtvrtý a zároveň poslední kvalifikační dostih pro říjnový 119. ročník Velké pardubické České pojišťovny. Na startu Velké ceny Bargiela dotované společností Charvát Group s.r.o., steeplechase cross country na 5800 metrů bychom měli vidět třináct koní a jezdců. NUMERO DUE (ž. Kousek), PURPUR (ž. Mátl) a RED DANCER (ž. Andrés) budou usilovat o právo startu ve Velké pardubické ČP, ostatní již mají splněno z předchozích kvalifikačních dostihů, GAWAIN (ž. Bartoš) však nebyl zatím do Velké pardubické VP dohlášený. VALLDEMOSO (Stančík) je teprve pětiletý a letos se ho Velká ještě netýká. Podrobnosti přináší Dušan Korel a Milan Tůma.

Autor: Dušan Korel, Milan Tůma
Kategorie: dostihy
/ 9.9.2009 12:42:16

Objeví se Josef Váňa starší na startu letošní 119. Velké pardubické České pojišťovny? Pětinásobný vítěz slavného říjnového dostihu zatím nechává tuto otázku bez konkrétní odpovědi. „Na Velkou pardubickou určitě přijedu, pokud budu zdravý. Jestli ji však pojedu, to ještě nevím,“ pronesl Váňa, jenž se v sobotu poprvé v letošní sezoně objevil na pardubické dráze jako jezdec. Nikoliv však při dostizích, nýbrž v roli Rudolfa Poplera při vzpomínkovém souboji s Františkem Venturou nebo-li Jaroslavem Hatlou v rámci 11. mezinárodní výstavy Koně v akci. Podrobnosti přináší Dušan Korel.

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 7.9.2009 8:45:26

Ve čtvrtek 27. srpna byl první možný termín pro dohlášení koní do 119. Velké pardubické České pojišťovny. Seznam uchazečů o start v našem říjnovém vrcholu se rozrostl o tři jména, nyní jich je celkem 59. Z domácích zdrojů se dohlásil devítiletý MONTGOMERY, který v sobotní Velké ceně Skanska a.s. splnil kvalifikační podmínky, když po pěkném výkonu dostih dokončil jako šestý. Dohlášen naopak nebyl třetí z tohoto dostihu, letos skvělý GAWAIN. Ze zahraničí byli dohlášeni italský krasavec FATAL MAC(GB) a francouzský JUFUL TENNIS(FR). Více o těchto koních se dozvíte z článku Milana Tůmy.

Autor: redakce Jezdectví, Milan Tůma
Kategorie: dostihy
/ 27.8.2009 3:40:49

Třetí kvalifikace na 119. Velkou pardubickou České pojišťovna měla jasnou královnu. Roli favoritky dokonale splnila devítiletá klisna Sixteen vedená žokejem Josefem Bartošem. Velkou cenu Skanska a.s., hlavní dostih Slovenského dne, vyhrála naprosto suverénně. Vítězka posledních dvou ročníků říjnového překážkového vrcholu cílem proběhla s náskokem jedenácti délek před Mandarinem s žokejem Jaroslavem Myškou, třetí na deštěm zmáčené dráze skončil Gawain s Janem Korpasem. Detailní informace přináší Dušan Korel...

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 23.8.2009 6:18:02

Po prázdninové přestávce se na závodišti v Pardubicích rozběhne druhá polovina letošní dostihové sezony. V sobotu 22. srpna ji zahájí Slovenský den, jenž začíná ve 13.00 hodin. Kromě devíti překážkových dostihů, jejichž vrcholem bude Velká cena Skanska a.s. – 3. kvalifikace na 119. Velkou pardubickou České pojišťovny, nabídne i doprovodný program. Bude pochopitelně zaměřen na Slovensko, jak bývá zvykem při národních dnech. Podrobnosti najdete v informačním servisu DS Pardubice...

Autor: redakce Jezdectví, Milan Tůma
Kategorie: dostihy
/ 19.8.2009 11:27:01

Royal Mougins dokonale splnil roli největšího favorita Zlatého poháru Chládek a Tintěra Pardubic. A už tak výraznou stopu v dějinách nejprestižnější klasické steeplechase v tuzemsku ještě více vyšperkoval. Sedmiletý tmavý hnědý valach, v jehož sedle byl premiérově žokej Jiří Kousek, na pardubickém dostihovém závodišti navázal na vítězství z minulých dvou ročníků. Svěřenec trenéra Františka Holčáka završil vítězný hattrick a stal se vůbec prvním koněm v historii, který dokázal tento dostih vyhrát třikrát. Detailní informace z průběhu Zlatého poháru přináší Dušan Korel.

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 28.6.2009 6:15:02

Zlatým pohárem Chládek a Tintěra Pardubice, klasickou steeplechase kategorie Listed na 5000 metrů pro pětileté a starší koně, bude v sobotu 27. června uzavřena první polovina letošní pardubické dostihové sezóny. Bude to již šestnáctý ročník tohoto dostihu, běhá se od roku 1994. Velkým favoritem dostihu bude vítěz posledních dvou ročníků ROYAL MOUGINS, který patří k naší absolutní překážkové špičce a v této rychlostní disciplíně vůbec k nejlepším. Poprvé jej v dostihu povede žokej Jiří Kousek, který zde Zlatý pohár už před léty jednou vyhrál, v sedle George De Hareba. Velmi detailní informace o Zlatém poháru vám přináší Milan Tůma a Dušan Korel.

Autor: Dušan Korel, Milan Tůma
Kategorie: dostihy
/ 25.6.2009 10:01:13

Myšlenka na vznik mezinárodního dostihového poháru v cross country znovu pokročila. Seriál, který je pracovně nazván World Cross Country Cup, by se mohl rozběhnout už v příštím roce. „Účastníci schůzky, která před několika dny konala na pařížském závodišti v Auteuil, se dohodli, že podniknou veškeré kroky k tomu, aby se World Cross Country Cup konal poprvé v roce 2010,“ uvedl předseda představenstva Dostihového spolku Miroslav Petráň, jenž na jednání zastupoval pardubické závodiště. Více se dozvíte z článku...

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 18.6.2009 10:16:12

Nečekaného vítěze měla Velká cena Paramo a.s. – Memoriál mjr. Miloše Svobody, hlavní dostih Polského dne na závodišti v Pardubicích. Druhou kvalifikaci na 119. Velkou pardubickou České pojišťovny vyhrál devítiletý hnědák Profil s žokejem Michalem Köhlem. Podrobné informace zaslal Dušan Korel.

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 14.6.2009 10:27:31

Hned dvojnásobná premiéra se chystá na sobotní druhou kvalifikaci na 119. Velkou pardubickou České pojišťovny. Poprvé se v letošní sezoně objeví na dráze bělka Sixteen, která vloni podruhé za sebou vyhrála slavný říjnový dostih. A v jejím sedle bude žokej Josef Bartoš, jenž se v tomto roce vinou zranění na pardubickém závodišti ještě nepředstavil. Rozhovor s ním i další informace připravil Dušan Korel.

Autor: Dušan Korel, Milan Tůma
Kategorie: dostihy
/ 10.6.2009 3:41:46

Na pardubickém závodišti se poběží druhý ročník dostihu plnokrevných achaltekinských koní. Je nazván „Cena Boinou“ po turkmenském hřebci, který významně ovlivnil chov achaltekinců. Dostih pořádá Český svaz chovatelů Achal Teke ve spolupráci s Dostihovým spolkem Pardubice a.s. Uskuteční se v rámci Polského dne, který se na pardubickém závodišti koná v sobotu 13. června. Jeho hlavním bodem bude Velká cena Paramo, a.s. (Memoriál mjr. Miloše Svobody), jež je druhou kvalifikací na 119. Velkou pardubickou České pojišťovny. Detailní informace přináší Dušan Korel.

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 9.6.2009 1:24:57
<<<1920>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020