dostihy

V této kategorii najdete zajímavosti o dostizích – ať se již jedná o klusácké, rovinové nebo překážkové. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<19>>>

Myšlenka na vznik mezinárodního dostihového poháru v cross country znovu pokročila. Seriál, který je pracovně nazván World Cross Country Cup, by se mohl rozběhnout už v příštím roce. „Účastníci schůzky, která před několika dny konala na pařížském závodišti v Auteuil, se dohodli, že podniknou veškeré kroky k tomu, aby se World Cross Country Cup konal poprvé v roce 2010,“ uvedl předseda představenstva Dostihového spolku Miroslav Petráň, jenž na jednání zastupoval pardubické závodiště. Více se dozvíte z článku...

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 18.6.2009 10:16:12

Nečekaného vítěze měla Velká cena Paramo a.s. – Memoriál mjr. Miloše Svobody, hlavní dostih Polského dne na závodišti v Pardubicích. Druhou kvalifikaci na 119. Velkou pardubickou České pojišťovny vyhrál devítiletý hnědák Profil s žokejem Michalem Köhlem. Podrobné informace zaslal Dušan Korel.

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 14.6.2009 10:27:31

Hned dvojnásobná premiéra se chystá na sobotní druhou kvalifikaci na 119. Velkou pardubickou České pojišťovny. Poprvé se v letošní sezoně objeví na dráze bělka Sixteen, která vloni podruhé za sebou vyhrála slavný říjnový dostih. A v jejím sedle bude žokej Josef Bartoš, jenž se v tomto roce vinou zranění na pardubickém závodišti ještě nepředstavil. Rozhovor s ním i další informace připravil Dušan Korel.

Autor: Dušan Korel, Milan Tůma
Kategorie: dostihy
/ 10.6.2009 3:41:46

Na pardubickém závodišti se poběží druhý ročník dostihu plnokrevných achaltekinských koní. Je nazván „Cena Boinou“ po turkmenském hřebci, který významně ovlivnil chov achaltekinců. Dostih pořádá Český svaz chovatelů Achal Teke ve spolupráci s Dostihovým spolkem Pardubice a.s. Uskuteční se v rámci Polského dne, který se na pardubickém závodišti koná v sobotu 13. června. Jeho hlavním bodem bude Velká cena Paramo, a.s. (Memoriál mjr. Miloše Svobody), jež je druhou kvalifikací na 119. Velkou pardubickou České pojišťovny. Detailní informace přináší Dušan Korel.

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 9.6.2009 1:24:57

Hvězdné jméno se objevilo mezi zahraničními koňmi, kteří byli nahlášeni do včerejší uzávěrky prvního termínu přihlášek na 119. Velkou pardubickou České pojišťovny. Na startu by se mohl objevit Silver Birch, první z Velké národní z Liverpoolu z roku 2007. Může tak být vůbec prvním vítězem slavného dostihu na závodišti v Aintree, který by startoval v Pardubicích. Podrobnosti přináší Dušan Korel.

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 29.5.2009 8:05:15

Počet koní přihlášených v prvním termínu do 119. Velké pardubické České pojišťovny se rozšířil na 56. Přijati byli i dva italští koně od trenéra Paola Favera, jejichž přihláška při čtvrteční uzávěrce z technických důvodů neprošla mailem. Trenér Favero do říjnového dostihu nahlásil dva hnědé valachy - šestiletého Kandinského a o rok staršího Poggio Torselliho. Počet zahraničních koní přihlášených v současné době do 119. Velké pardubické České pojišťovny tak stoupl na 17. Podrobnosti najdete v článku.

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 29.5.2009 6:02:57

Sobotní Velká cena města Pardubice, steeplechase cross country na 5800 metrů, byla prvním kvalifikačním dostihem pro říjnovou 119. Velkou pardubickou České pojišťovny. Na start se postavilo jedenáct koní a jezdců, největšími favority byli MONING LET v sedle se žokejem Janem Faltejskem a bělouš AMANT GRIS s Petrem Tůmou. Šanci na úspěch mělo i několik dalších koní. Více již v obsáhlé zprávě Dušana Korela.

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 24.5.2009 0:27:00

Strhující souboje koní na dostihové dráze. První boj o právo startu ve 119. Velké pardubické České pojišťovny. Nejen to divákům nabídne mítink nazvaný Britský den, který se koná v sobotu 23. května od 13.00 hodin na závodišti v Pardubicích. Podrobnosti najdete v článku.

Autor: Dušan Korel, Milan Tůma
Kategorie: dostihy
/ 21.5.2009 10:40:53

Triumfem rodiny Váňových skončil sobotní Ruský den, druhý letošní mítink na závodišti v Pardubicích. Josef Váňa starší si v roli trenéra připsal tři vítězství. V sedle byl vždy jeho syn Josef, který startoval poprvé po nedávném zranění ucha. Ovládli i hlavní dostih odpoledne. Amber Hill zvítězil v klasické steeplechase o Cenu společnosti Ingbau CZ.

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 17.5.2009 6:29:05

Po týdnu se v Pardubicích znovu půjde na dostihy. Na zdejším závodišti se již zítra, v sobotu 16. května, koná druhý letošní mítink, nazvaný Ruský den. Začíná ve 13.00 hodin. I tentokrát nabídne devět překážkových dostihů. Jejich vrcholem bude Cena společnosti Ingbau.cz, klasická steeplechase na 3900 metrů. O dostizích i favoritech více v dnešní pozvánce.

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 15.5.2009 8:52:56

Nová dostihová sezona na pardubickém závodišti odstartovala. Na státní svátek 8. května se zde konal první letošní mítink, nazvaný Italský den. Hlavní dostih, kterým byla Cena Dostihového klubu - Velká cena Itálie, vyhrál sedmiletý hnědák Del Sole. Svěřence trenéra Josefa Váni vedl žokej Dušan Andrés, jenž v pátek v Pardubicích posbíral celkem tři triumfy...

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 10.5.2009 10:46:00

Italský den, který se koná v pátek 8. května od 13.00 hodin, odstartuje novou dostihovou sezonu na pardubickém závodišti. Je prvním z deseti letošních mítinků, jejichž tradičním vrcholem bude říjnový festival se 119. Velkou pardubickou České pojišťovny. Pro návštěvníky areálu je na letošní rok připraveno několik novinek a vy se v našem dnešním článku dozvíte, jaké to jsou ;o)

Autor: Dušan Korel
Kategorie: dostihy
/ 7.5.2009 1:30:43
<<<19>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 4/2020