sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Velmi smutná zpráva koluje od soboty 23. června mezi českou jezdeckou veřejností. Při tragické nehodě totiž zahynula známá drezurní rozhodčí a trenérka Ing. Věra Vojáčková. Poslední rozloučení se bude konat 3. července ve 13:15 HOD v obřadní síni Jihlavská v Brně. Čest její památce.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 30.6.2012 14:00:51

Již tento pátek startuje brněnské CDI, které bude zároveň MČR starších juniorů. Do Čech se chystá také německá jezdkyně a trenérka Martina Hannöver Sternberg. V Brně se objeví nejen v roli trenérky, ale i jezdkyně - těšit se můžete na legendárního oldenburského hřebce Ratina H, který pochází z Martinina vlastního chovu. CDI se zúčastní jezdci z celkem šestnácti zemí. Aktualizace 24. 6. 22:30 HOD: Vrcholem neděle byla jízda K. Milczarek s Ekwadorem. Aktualizace 25. 6. 21:20 HOD: Přidán odkaz na fotogalerii.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 25.6.2012 21:20:00
I. Werth vidí svůj start na OH nereálně

Isabell Werth ve Warendorfu oznámila, že její start na olympijských hrách v Londýně je nepravděpodobný. Aktuálně totiž postrádá vhodného koně - Don Johnson není dostatečně připraven a El Santo má výrazné nedostatky v piafě. Pětinásobná olympijská vítězka tedy do Londýna nejspíš nedorazí.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 21.6.2012 14:00:00
Dorothee Schneider v německém A-týmu

Po tom, co jsme vás informovali o odstupu Ully Salzgeber z německého A-týmu (jako důvod uvedla nemožnost skloubit trenérské a jezdecké povinnosti), bylo její místo zastoupeno zkušenou jezdkyní Dorothee Schneider. Ta je známá výbornými výkony jak s mladými koňmi, tak i v úrovni GP, kde naposledy zazářila na mistrovství Německa v Balve a byla místo Ully přidána do A-týmu, z něhož v červenci vzejdou olympijské nominace.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 15.6.2012 9:00:24
Drezurní víkend s krystaly Swarovski

Již zítra začnou populární závody "Manfred Swarovski Gedächtnis Turnier" v rakouském Schindlhofu, který patří rodině Haim-Swarovski. Nádherný areál s neuvěřitelným výhledem bude na čtyřhvězdovém CDI hostit také jednoho z kandidátů na olympijské zlato, Uthopiu a jeho jezdce Carla Hestera. Výsledky budou zveřejněny online, stejně jako přímý přenos z akce; ten můžete sledovat ZDE.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 7.6.2012 23:11:13

Tuzemská drezurní špička a hosté z Německa se o tomto víkendu již podruhé vydají do areálu Jezdeckého klubu ve Staré Roli. Na nově vybudovaném obdélníku, který se začátkem července stane dějištěm Mistrovství ČR ve všech kategoriích, bude v průběhu obou dní připraveno deset soutěží od lehkého po nejobtížnější stupeň, kterým bude Grand Prix – volná jízda na hudbu.

Autor: redakce Jezdectví, Marcela Klingorová
Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 30.5.2012 16:00:00
Zemřel hřebec Workington

Smutná zpráva dorazila dnes ráno z Belgie. Jedenáctiletý hřebec Workington, někdejší vítěž KMK šestiletých koní v drezuře, musel být ráno po vážné kolice uspán. Ryzák byl vytrénován jihočeským duem ve složení Ladislav Umlauf a Eva Jančáříková až do úrovně GP. V roce 2011 nastoupila do jeho sedla Švýcarka Celine Michaed, s níž dosahoval na výsledky více než 70 % v Malé rundě. Později ho zakoupil Belgičan Michel Toussaint, ketrý s ním taktéž získal mnoho úspěchů. Čest jeho památce!

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 24.5.2012 12:53:22
Ulla Salzgeber na OH nepojede

Německá drezurní jezdkyně Ulla Salzgeber se nechala vyřadit z olympijského seznamu, kde jsou uvedena jména možných reprezentantů (tzv. A-tým). Jako důvod uvedla přemíru trenérských povinností – kvůli tréninku svých žáků a jejich doprovázení na mezinárodních závodech není schopna připravit svého valacha Herzuf´s Erbe do odpovídající formy pro OH. Jaké bude definitivní složení německého týmu do Londýna, se rozhodne v červenci.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 22.5.2012 13:00:16

Přemýšlíte, kam o víkendu a rádi byste svůj program spojili s koňmi? Pak není nic jednoduššího, než se vydat do nedalekého Mnichova na každoroční akci s názvem Pferd International. Kromě zábavy pro děti, westernového městečka a parkurů se tu konají pětihvězdové drezurní závody série World Dressage Masters. Úvodní soutěž vyhrála Isabell Werth s El Santem, sobotní Special R. Davison s Hiscox Artemis. V nedělním küru dominovala Italka Valentina Truppa; odkaz na její jízdu na hudbu najdete v článku.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 21.5.2012 7:00:53
Totilas v Mnichově startovat nebude

Matthias Alexander Rath zrušil start s Totilasem na mezinárodních závodech v Mnichově. Na svých stránkách oznámil, že po úspěšných závodech v Hagenu chce Totilasovi nechat dostatečnou pauzu a věnovat se tréninku. Jejich dalším výjezdem by měl být německý šampionát v Balve. Skokové a drezurní závody Pferd International však můžete sledovat on-line (jak jinak než) na clipmyhorse.de.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 17.5.2012 15:09:10

Velmi nepříjemně jistě budou vzpomínat na uplynulý víkend při Donau-Bohemian Trophy v Pezinku maďarští jezdci Gyula Dallos a Lili Balogh. Byla jim totiž ukradena jezdecká výstroj za 11 200 eur, konkrétně tři sedla a tři uzdy. V článku najdete jejich přesný popis a fotografie spolu s kontaktem, kam případně můžete zasílat dotazy nebo informace.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 15.5.2012 15:34:21
Finále drezurního Světového poháru na Eurosportu

Ještě jednou se vrátíme na finále Světového poháru do s´Hertogenbosche, tentokrát zhlédneme boje o příčky nejvyšší v drezuře. Již podruhé za sebou zvítězil ryzák, jehož profil spolu s reportáží z těchto závodů najdete v červnovém Jezdectví. Nezapomeňte tedy naladit Eurosport ve středu 9. 5. v 19:25 hodin!

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 8.5.2012 10:00:20

Šeštice českých drezurních jezdců hájí domácí barvy na tříhvězdičkových závodech v polském Radzionkowě. Aktualizace 6. 5. 18:00 HOD: Fabrizio Sigismondi čtvrtý v küru za 71,100%! Kompletní výsledky hledejte ZDE.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 6.5.2012 12:00:05

Pořadatelé drezurních závodů na Vondrově, původně konaných 12.-13. května, byli nuceni dvoudenní klání zrušit, a to včetně oblastního mistrovství. Dnes rozeslali tento dopis, v němž mimo jiné stojí: "Důvodem je velmi nízký počet přihlášených dvojic... Přestože jsme letošní termín našich tradičních závodů nahlásili včas (dle pravidel do 30.11.2011), nebyl bohužel brán zřetel na to, že jiní pořadatelé se rozhodli pořádat nově taktéž dvoudenní závody ve shodném termínu! Jedná se konkrétně a především o Český drezurní pohár a kvalifikace na MS Verden v Hradištku Z - T, dále pak o drezurní závody JK Stará Role Karlovy Vary Z – TT a navíc se koná ve stejném termínu středoevropský seriál Donau Bohemia Trophy Pezinok." Kompletní dopis najdete v článku.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 3.5.2012 12:51:12
Totilas v Hagenu: Vítězství s téměř 84 %

Dnešní startky na CDI v Hagenu byly skutečně nabité, ovšem všichni byli zvědaví na jednu konkrétní dvojici - po delší době se totiž na obdélníku objevil Totilas s M. A. Rathem. Jejich vítězné jízdy hodnocené téměř 84 % je plný internet - shlédnout ji můžete třeba ZDE. Zapojte se do hodnocení jejich výkonu na našem Facebooku!

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 28.4.2012 18:21:46
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2019