sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Druhý vrchol domácí drezurní sezony po brněnenském CDI čeká naše jezdce již tento víkend (6. - 8. července). Spolu s konáním filmového festivalu se v Karlových Varech (Staré Roli) budou rozdávat tituly mistrů republiky v kategoriích dětí, mladších juniorů, mladých jezdců, seniorů a družstev. Pojďte se nyní podívat na víkendový program a seznam přihlášených účastníků. Aktualizace 8. 7. 17:00 HOD: V kategorii seniorů nakonec zvítězil Fabrizio Sigismondi (Apropos), mezi dětmi již potřetí Michaela Pavlisová (Baron Trenk), mezi mladými jezdci K. Šimáčková (Caruso) a mezi ml. juniory P. Gráblová (Nerine). 21 HOD: Vložen odkaz na fotogalerii.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 8.7.2012 21:00:00
Totilas na OH nepojede

Drezurní hvězda Totilas se postarala o další rozruch - neobjeví se totiž na OH. Tedy, ne že by se rozhodl sám Totilas, ale jeho majitelé na právě probíhajících závodech v Cáchách oznámili, že ze zdravotních důvodů jezdce, Matthiase Alexandera Ratha, který bohužel trpí infekční mononukleózou a dle doktorů by mu ježdění nyní způsobilo vážné problémy, se olympiády nezúčastní. Po Ulle Salzgeber jde o druhého "odejivšího" jezdce z nominovaných. Na seznamu je ještě H. Langehanenberg, K. Sprehe, I. Werth, A. Balkenhol a D. Schneider.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 6.7.2012 7:52:57

Velmi smutná zpráva koluje od soboty 23. června mezi českou jezdeckou veřejností. Při tragické nehodě totiž zahynula známá drezurní rozhodčí a trenérka Ing. Věra Vojáčková. Poslední rozloučení se bude konat 3. července ve 13:15 HOD v obřadní síni Jihlavská v Brně. Čest její památce.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 30.6.2012 14:00:51

Již tento pátek startuje brněnské CDI, které bude zároveň MČR starších juniorů. Do Čech se chystá také německá jezdkyně a trenérka Martina Hannöver Sternberg. V Brně se objeví nejen v roli trenérky, ale i jezdkyně - těšit se můžete na legendárního oldenburského hřebce Ratina H, který pochází z Martinina vlastního chovu. CDI se zúčastní jezdci z celkem šestnácti zemí. Aktualizace 24. 6. 22:30 HOD: Vrcholem neděle byla jízda K. Milczarek s Ekwadorem. Aktualizace 25. 6. 21:20 HOD: Přidán odkaz na fotogalerii.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 25.6.2012 21:20:00
I. Werth vidí svůj start na OH nereálně

Isabell Werth ve Warendorfu oznámila, že její start na olympijských hrách v Londýně je nepravděpodobný. Aktuálně totiž postrádá vhodného koně - Don Johnson není dostatečně připraven a El Santo má výrazné nedostatky v piafě. Pětinásobná olympijská vítězka tedy do Londýna nejspíš nedorazí.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 21.6.2012 14:00:00
Dorothee Schneider v německém A-týmu

Po tom, co jsme vás informovali o odstupu Ully Salzgeber z německého A-týmu (jako důvod uvedla nemožnost skloubit trenérské a jezdecké povinnosti), bylo její místo zastoupeno zkušenou jezdkyní Dorothee Schneider. Ta je známá výbornými výkony jak s mladými koňmi, tak i v úrovni GP, kde naposledy zazářila na mistrovství Německa v Balve a byla místo Ully přidána do A-týmu, z něhož v červenci vzejdou olympijské nominace.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 15.6.2012 9:00:24
Drezurní víkend s krystaly Swarovski

Již zítra začnou populární závody "Manfred Swarovski Gedächtnis Turnier" v rakouském Schindlhofu, který patří rodině Haim-Swarovski. Nádherný areál s neuvěřitelným výhledem bude na čtyřhvězdovém CDI hostit také jednoho z kandidátů na olympijské zlato, Uthopiu a jeho jezdce Carla Hestera. Výsledky budou zveřejněny online, stejně jako přímý přenos z akce; ten můžete sledovat ZDE.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 7.6.2012 23:11:13

Tuzemská drezurní špička a hosté z Německa se o tomto víkendu již podruhé vydají do areálu Jezdeckého klubu ve Staré Roli. Na nově vybudovaném obdélníku, který se začátkem července stane dějištěm Mistrovství ČR ve všech kategoriích, bude v průběhu obou dní připraveno deset soutěží od lehkého po nejobtížnější stupeň, kterým bude Grand Prix – volná jízda na hudbu.

Autor: redakce Jezdectví, Marcela Klingorová
Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 30.5.2012 16:00:00
Zemřel hřebec Workington

Smutná zpráva dorazila dnes ráno z Belgie. Jedenáctiletý hřebec Workington, někdejší vítěž KMK šestiletých koní v drezuře, musel být ráno po vážné kolice uspán. Ryzák byl vytrénován jihočeským duem ve složení Ladislav Umlauf a Eva Jančáříková až do úrovně GP. V roce 2011 nastoupila do jeho sedla Švýcarka Celine Michaed, s níž dosahoval na výsledky více než 70 % v Malé rundě. Později ho zakoupil Belgičan Michel Toussaint, ketrý s ním taktéž získal mnoho úspěchů. Čest jeho památce!

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 24.5.2012 12:53:22
Ulla Salzgeber na OH nepojede

Německá drezurní jezdkyně Ulla Salzgeber se nechala vyřadit z olympijského seznamu, kde jsou uvedena jména možných reprezentantů (tzv. A-tým). Jako důvod uvedla přemíru trenérských povinností – kvůli tréninku svých žáků a jejich doprovázení na mezinárodních závodech není schopna připravit svého valacha Herzuf´s Erbe do odpovídající formy pro OH. Jaké bude definitivní složení německého týmu do Londýna, se rozhodne v červenci.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 22.5.2012 13:00:16

Přemýšlíte, kam o víkendu a rádi byste svůj program spojili s koňmi? Pak není nic jednoduššího, než se vydat do nedalekého Mnichova na každoroční akci s názvem Pferd International. Kromě zábavy pro děti, westernového městečka a parkurů se tu konají pětihvězdové drezurní závody série World Dressage Masters. Úvodní soutěž vyhrála Isabell Werth s El Santem, sobotní Special R. Davison s Hiscox Artemis. V nedělním küru dominovala Italka Valentina Truppa; odkaz na její jízdu na hudbu najdete v článku.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 21.5.2012 7:00:53
Totilas v Mnichově startovat nebude

Matthias Alexander Rath zrušil start s Totilasem na mezinárodních závodech v Mnichově. Na svých stránkách oznámil, že po úspěšných závodech v Hagenu chce Totilasovi nechat dostatečnou pauzu a věnovat se tréninku. Jejich dalším výjezdem by měl být německý šampionát v Balve. Skokové a drezurní závody Pferd International však můžete sledovat on-line (jak jinak než) na clipmyhorse.de.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 17.5.2012 15:09:10

Velmi nepříjemně jistě budou vzpomínat na uplynulý víkend při Donau-Bohemian Trophy v Pezinku maďarští jezdci Gyula Dallos a Lili Balogh. Byla jim totiž ukradena jezdecká výstroj za 11 200 eur, konkrétně tři sedla a tři uzdy. V článku najdete jejich přesný popis a fotografie spolu s kontaktem, kam případně můžete zasílat dotazy nebo informace.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 15.5.2012 15:34:21
Finále drezurního Světového poháru na Eurosportu

Ještě jednou se vrátíme na finále Světového poháru do s´Hertogenbosche, tentokrát zhlédneme boje o příčky nejvyšší v drezuře. Již podruhé za sebou zvítězil ryzák, jehož profil spolu s reportáží z těchto závodů najdete v červnovém Jezdectví. Nezapomeňte tedy naladit Eurosport ve středu 9. 5. v 19:25 hodin!

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 8.5.2012 10:00:20

Šeštice českých drezurních jezdců hájí domácí barvy na tříhvězdičkových závodech v polském Radzionkowě. Aktualizace 6. 5. 18:00 HOD: Fabrizio Sigismondi čtvrtý v küru za 71,100%! Kompletní výsledky hledejte ZDE.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 6.5.2012 12:00:05
Aktuální číslo
Obsah čísla 11/2019 ročník: 67