sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Jak informuje server studforlife.com, francouzská jezdkyně Penelope Leprevost navázala spolupráci s ukrajinským miliardářem Alexandrem Oniščenkem. Poté, co minulý měsíc skončila v Haras de Clarbec, se tento víkend na závodech ve španělské Olivě představila v sedle Oniščenkových koní Quintaira, Luniko, Jetset a Exellentie.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 27.3.2018 17:05:00

Od 22. do 25. března probíhá v Mexico City první kolo nového ročníku Global Champions Tour a Global Champions League. Při úvodním kole nechybí hvězdy jako jsou Simon Delestre, Eric Lamaze, Bertram Allen, Marcus Ehning, Steve Guerdat, Daniel Deusser. Za Prague Lions nastoupí také česká reprezentantka Anna Kellnerová.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 26.3.2018 15:30:00

Seriál halových závodů Zimní Jezdecký pohár ČJF spojuje parkurové skákání a vozatajské soutěže. V roce 2018 probíhá již pátý ročník a přináší řadu novinek. Mimo jiné se kalendář rozrostl o nový mítink a také byla zařazena túra pro jezdce na pony…

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 25.3.2018 8:00:00

Hřebčín Kněžičky s. r. o. společně se spolkem Jezdecký klub Kněžičky a za podpory řemeslného Pivovaru Záhora vyhlašuje letos poprvé Seriál Pivovaru Záhora, který poběží ve třech kategoriích – hobby, malá a velká túra. Od ostatních seriálů se bude lišit především tím, že jezdecké dvojice mohou sbírat body jak ve skokových, tak i drezurních soutěžích na závodech v režii Hřebčína Kněžičky. 

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 24.3.2018 7:00:00

Jedním z vrcholů halové sezony jsou závody CSI5* Saut Hermes přímo v srdci Paříže v nádherných kulisách Grand Palais. Letos se závody uskutečnily ve dnech 17. - 19. března. Domácí barvy hájili Kevin Staut, Simon Delestre, Roger Yves Bos a Patrice Deleveau. Podrobnosti v článku.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 19.3.2018 13:50:00

Ludger Beerbaum je zpět v sedle. Na konci prosince minulého roku si v Mechelenu po pádu zlomil nadloktí. Na závody však musí německý jezdec ještě chvilku zapomenout. "Jsem velice šťastný jak probíhá uzdravování. Před deseti dny jsem již vylezl do sedla, i přes to, že doktoři mě říkali, že to bude trvat tři až čtyři měsíce."

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 18.3.2018 18:00:00

Ambassador, evropská tůra zahájila tento týden ve středisku světově známého jezdce Ludgera Beerbauma (Riesenbeck,Německo), halovými závody. Osm kol čeká v roce 2018 na veterány (muži i ženy od 45 let). Například Walkenswaard Jana Topse (prezidenta Global Champions Tour), Fontainebleau a finále v Barceloně. Vyvrcholením letošního roku bude určitě mistrovství Evropy v noblesním středisku Dagobertshausen 28.6.-1.7.2018.

Autor: Tisková informace, Petr Hrůzek
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 18.3.2018 16:00:00

Před měsícem koupil saudskoarabský jezdec Abdullah Al Sharbatly Grand Prix koně Artuur H Z na online aukci hřebčína Zangersheide. Nyní zakoupil další dva talentované koně - od Vincenta Voorna valacha jménem Quinlan a od Natale Chiaudaniho valacha Barcelona.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 18.3.2018 13:00:00

Roger-Yves Bost prodal klisnu Sydney Une Prince (Baloubet du Rouet x Alfa d'Elle), se kterou zvítězil v týmové soutěži na olympijských hrách v Rio de Janeiru v roce 2016. Novou jezdkyní bude Američanka Katie Dinan. S dvanáctiletá klisnou v roce 2016 zvítězil Bost ještě v soutěži Světového poháru v Mechelenu a v roce 2017 v Madridu. Dvojice zaznamenala také velká vítězství na pětihvězdových závodech v Ženevě a Lousanne.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 15.3.2018 13:00:00

G&C Farm Gustava a Caroliny Mirabalových končí. Založená v roce 2009 během Zimního jezdeckého festivalu ve Wellingtonu a se sídlem v Madridu si rychle vybudovala jméno podporou top jezdců jako jsou právě Gustavo Mirabal, Daniel Bluman, Nelson a Rodrigo Pessoa a také španělského olympionika Sergio Alvarez Moyu.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 14.3.2018 16:30:00

V pondělí 12. března od 14.00 hodin se v pražské O2 areně uskuteční tisková konference při příležitosti příprav galashow světového parkuru – Global Champions Prague PlayOffs 2018. Můžete ji sledovat živě a posílat dotazy nejen jezdcům Prague Lions!

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 12.3.2018 13:10:00

Od 8. do 11. března se v nizozemském s'-Hertogenboschi konaly tradiční závody Indoor Brabant - The Dutch Masters. Nově byly závody také součástí Rolex Grand Slamu. Hlavní soutěží tak byla nedělní Rolex Grand Prix o 800 tisíc euro.  Domácí budou mít na startu loňského šampiona Leopolda van Astena a další hvězdy jako jsou Jeroen Dubbeldam, Harriw Smolders, Gerco Schröder. Také drezurní fanoušci si přijdou na své. V posledním kole drezurního Světového poháru se představila světová jednička Isabell Werth. Kompletní seznam jezdců uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 12.3.2018 10:35:00

Jak na svém facebookovém profilu informuje Kamil Papoušek, jeho životní kůň Centisimo byl prodán. Novou jezdkyní tohoto 11letého valacha se stala juniorka Kateřina Tomanová. "Jsem mu nesmírně vděčný za všechno, co pro mne udělal a jak velkých světových závodů jsem se díky němu mohl zúčastnit je to kůň s největším srdcem bojovníka jakého jsem kdy jezdil! Proto jsem si jistý, že bude skvělým partnerem i pro svou novou jezdkyni!! Centovi moc děkuji a novým majitelům blahopřeji ke koupi tak úžasného koně!!" píše na svém profilu Kamil Papoušek.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 9.3.2018 19:20:00

Belgický jezdec Jérome Guery bude nově jezdit 11letého hřebce jménem Hercules by Immofluisteraar majitelky Inge Balliauw. Již v roce 2016 závodil hřebec s nizozemským jezdcem, současnou světovou dvojkou Harriem Smoldersem. Dvojice závodila v soutěžích do 135 cm a v soutěži CSI1* Grand Prix ve Valkenswaardu obsadila druhé místo. Později koně jezdil Samuel Hutton, který se s Herculem umístil na osmém místě v Opglabbeeku. Naposledy se dvojice účastnila lednového Grand Prix v Kronenbergu. 

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 8.3.2018 13:30:00

Druhý březnový víkend proběhnou skokové závody ve s'-Hertogenboschi, Vilamouře, Wellingtonu, Vejer de la Frontera, Balvaneře, Herningu a dalších areálech. Poslední kolo drezurního Světového poháru západoevropské ligy proběhne v s'-Hertogenboschi. Všestrannostní jezdci budou závodit v Barroca d'Alva nebo Tallahassee. Kompletní přehled uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 8.3.2018 6:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 5/2020