sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

ME všestrannosti: Petr Veselovský a Monarcha nakonec 33.

I když dnešní výkon na parkuru určitě nebyl podle představ Petra Veselovského (33 trestných bodů, 28 na překážkách a 5 za čas), přesto konečný výsledek, tedy 33. místo na ME je určitě příjemným překvapením. Zvítězila Britka K. Cook, která je také členem vítězného družstva. Druzí skončili Italové a třetí Belgičané. Kompletní výsledky zde.

Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
/ 27.9.2009 7:36:07
ME všestrannost: Petr Veselovský po crossu 30.!

Nejtěžší část evropského šampionátu, tedy cross, dopadl pro českého jezdce Petra Veselovského nadmíru úspěšně. Poté, co na překážkách nebyl penalizován, pouze obdržel trestné body za čas, je před zítřejší skokovou zkouškou na 30. místě! Vede Britka K. Cook před Němcem M. Jungem a krajanem W. Fox-Pittem. Několik známých dvojic nedokončilo - a to i členové německého družstva (I. Klimke, A. Dibowski, F. Ostholt), kteří měli zálusk na medaili.

Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
/ 26.9.2009 11:41:31
Mistrovství Evropy ve všestrannosti s českou účastí

Do francouzského Fontainebleau na mistrovství Evropy vyrazil i český zástupce Petr Veselovský s Monarchou. Poté, co úspěšně prošli veterinární inspekcí, startovali v drezuře, kde jsou po odjetí půlky startovního pole s výsledkem 64,4 tr. bodů na průběžném 24. místě. Podle předpokladů jsou na předních pozicích favorité Frank Ostholt, William Fox-Pitt a Michael Jung.

 

Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
/ 24.9.2009 3:27:41

Ve dnech 18. – 20. září se uskuteční v Lošticích mistrovství České republiky pony a dětí ve všestrannosti. To se koná v rámci otevřených závodů VII. Podzimní military (Z, L, CNC*). Mistrovské soutěže proběhnou na úrovních P (děti 10 – 12 let na pony), dále ZK (děti 13 – 16 let), ZL (děti 12 – 14 let). Pro děti a juniory, kteří ještě nezávodí nebo nestartují na těchto závodech pořadatelé připravili soutěž nazvanou „Židličková“. V pátek jsou na programu od 12.00 hod. drezurní zkoušky a od 16.00 hod. prohlídka trati terénní zkoušky, která startuje v sobotu od 8.00 hod. (Z, L), resp. ve 13.00 hod. pro kategorie MČR pony, dětí a CNC*. Skoková zkouška začíná v neděli od 8.00 hod. pro soutěže Z a L, ve 13.00 hod. bude připraven parkur pro pony a o hodinu později pro děti na velkých koních. V 15.00 hod. je předpokládaný začátek závěrečné zkoušky pro CNC* a následovat bude zmíněná Židličková. V příloze článku naleznete rozpis závodů.

Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
/ 17.9.2009 1:14:30
CCI4* Burghley na Eurosportu

Přinášíme vám jeden aktuální televizní TIP. Eurosport dnes od 18.55 hodin vysílá záznam jedné z nejtěžších soutěží všestrannosti – čtyřhvězdového CCI v britském Burghley, které proběhlo minulý týden. Vřele doporučujeme ke shlédnutí!

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
/ 16.9.2009 12:11:25

(Aktualizováno 15. 9. - 9.00 hod. - ME Waregem - celkové výsledky - Miloslav Příhoda  skončil na 13. místě v mistrovství Evropy mladých jezdců) V těchto dnech probíhá v belgickém Waregemu mistrovství Evropy ve všestrannosti juniorů a ml. jezdců. Aktuální zpravodajství pro vás přináší Daniela Diringerová...

Autor: redakce Jezdectví, Daniela Diringerová
Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
/ 15.9.2009 9:00:57
Na CCI* Kaposvár pro kvalifikaci na ME

Ve dnech 7. – 9. 8. startovaly dvě české juniorky Kristýna Hájová (18, JK Farba Pod lípou Dolní Čermná) s koněm Widar a Barbora Kubištová (17, TJ Kubišta Měník) s koněm Karibik v military CCI* v maďarském Kaposváru, které bylo zároveň kvalifikací na ME juniorů v Belgii. S výsledkem 50,2 b. po drezuře byla K. Hájková na 2. místě, B. Kubištová s výsledkem 59,7 dokončila na 12. místě. Sobotní cross zajela B. Kubištová s nulou a posunula se na 7. pozici. K. Hájková s penalizací 20 bodů klesla na 15. místo. Nedělní parkury zajelo bez chyby pouze 5 maďarských dvojic, K. Hájková dokončila se 4 tr. body a získala tak konečné 15. místo, B. Kubištová měla na parkuru 2 chyby, přesto si udržela celkově 7. příčku. Obě závodnice si tak splnily kvalifikaci na ME v Belgii, kterého se zúčastní v polovině září.

Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
/ 1.9.2009 1:00:00

Zlatým koněm Zlaté podkovy 2009 byla v Humpolci vyhlášena osmiletá ryzka Tiksi z Jezdeckého klubu Loštice. Klisna s čestným titulem od vydavatelství Profi Press navíc vyhrála hlavní finálovou soutěž ve všestrannosti a stala se rovněž vítězkou Přehlídky výkonných koní plemene český teplokrevník. Podrobnosti přináší Ing. Jiří Křepelka.

Autor: redakce Jezdectví, Ing. Jiří Křepelka
Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
/ 25.8.2009 10:25:27
Nominace na ME juniorů a mladých jezdců ve všestrannosti 2009

Minulý týden schválil VV ČJF  nominativní přihlášky na ME juniorů a mladých jezdců ve všestrannosti. Na ME do  Waregemu, které se koná 10. - 14. září odjede juniorské družstvo ve složení: K. Hájková - Widar, V. Příhodová - Dynamik, T. Konečný - Najdy, A. Makovská - Goldie a B. Kubištová - Karibik. Mladí jezdci budou startovat jen ve třech: S. Erbeková - Sun Shine Cembrit, J. Machovec - Alnaki a M. Příhoda. Ten se kvalifikoval s Oswaldem i s Gombou, ale pro start v Belgii si musí vybrat jen jednoho. Všechny koně musí prohlédnou veterinář MVDr. Petr Přikryl, který  bude mít rozhodující slovo při definitivních přihláškách.

Autor: redakce Jezdectví, Daniela Diringerová
Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
/ 18.8.2009 10:57:23

Týden po mezinárodních závodech se na Dostihovém závodišti v Pardubicích uskutečnily národní závody v jezdecké všestrannosti. A byl o ně obrovský zájem. Ve čtyřech soutěžích se představilo celkem 142 koní. „Takový počet předčil naše očekávání. Dokonce jsme museli přistavět boxy, protože kapacita našich stájí nestačila,“ uvedl Jaroslav Grodl, sportovní manažer pořádajícího Dostihového spolku Pardubice. „Mám radost, že se tady objevila spousta nových lidí. Mají o všestrannost zájem. A doufám, že se jim zalíbila.“ Více najdete ve článku...

Autor: Dušan Korel
Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
/ 10.8.2009 8:26:47

Týden po mezinárodních závodech se v Pardubicích uskuteční další soutěž ve všestrannosti. Tentokrát půjde o národní závod. Bude se konat o víkendu 8. a 9. srpna a na programu budou čtyři soutěže. Hlavním závodem bude stupeň L, který se bude poprvé konat jako Memoriál Milady Barešové. Nadcházející klání bude mít nebývale bohatou účast. Přihlášeno téměř 160 koní. „Zájem o start v Pardubicích je opravdu velký. Počítal jsem zhruba se 120 koňmi. Počet přihlášek předčil naše očekávání,“ řekl Jaroslav Grodl, sportovní manažer pořádajícího Dostihového spolku Pardubice. „Soutěž se koná dva týdny před finálovým závodem Zlaté podkovy v Humpolci. Je to tak ideální příprava v menších soutěžích.“ Podrobnosti ve článku...

Autor: Dušan Korel
Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
/ 5.8.2009 5:14:41

Patří nejen k tradičním účastníkům mezinárodních závodů v jezdecké všestrannosti v Pardubicích, ale řadí se i k největším hvězdám ve startovním poli. Svou roli jednoho z favoritů dokázal rakouský olympionik Harald Ambros potvrdit – s koněm O-Felitz vyhrál nejtěžší soutěž CIC***. My vám s ním nyní přinášíme rozhovor, který připravil Dušan Korel (viz odkaz z nadpisu).

Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
/ 3.8.2009 12:29:21

Nestihli, nebo nemohli jste se zúčastnit mezinárodních závodů v jezdecké všestrannosti CIC***, CCI**, CIC* Pardubice osobně a přesto vás zajímá, jaký byl jejich průběh? Pak právě pro vás připravila Česká televize na programu ČT4 Sport jejich záznam. Premiérově ho odvysílá v ponděli 3. 8. od 18.20 hod., reprízy proběhnou: 3. 8. v 1.40 hod., 4. 8. v 12.50 hod., 5. 8. v 7.15 hod. a 8. 8. ve 2.25 hod. Přehrát si jej budete moci i přes i-vysílání ČT (přímý odkaz je v nadpisu této zprávy).

Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
/ 3.8.2009 0:00:00

Na travnaté kolbiště nastoupil Harald Ambros s koněm O-Felitz (na snímku) jako poslední ze všech startujícíchpři mezinárodních závodech ve všestrannosti v Pardubicích. A předvedl skvělý výkon, který byl výtečnou tečkou za zdařilými závody. Rakouský účastník posledních dvou olympijských her a někdejší mistr Evropy mladých jezdců absolvoval závěrečný parkur naprosto bezchybně. S přehledem si udržel první příčku v nejtěžší soutěži CIC*** a vybojoval celkové vítězství. Podrobnosti o celých závodech najdete v souhrnném článku... (viz odkaz z nadpisu)

Autor: Dušan Korel
Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
/ 2.8.2009 5:43:59

Od pátku 31. července do neděle 2. srpna probíhají na závodišti v Pardubicích mezinárodní soutěže v jezdecké všestrannosti (CIC***, CCI**, CIC*), které jsou nejvýznamnějšími závody v této disciplíně konané v České republice. Ve spolupráci s PR manažerem Dostihového spolku Pardubice - Dušanem Korelem vám přinášíme aktuální informační servis z této velké jezdecké události. Aktualizace 3. 8. 12.25 hod.: – rozhovor s Haraldem Ambrosem, již dříve doplněny celkové výsledky všech soutěží a souhrnná tisková informace

Autor: Dušan Korel
Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
/ 1.8.2009 4:15:45
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020