sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Na konci února se v jedné soukromé stáji v německém Luhmühlenu objevila nákaza herpesviry. Vzhledem ke značnému pohybu koní byla několik dní poté diagnostikována přítomnost těchto virů u koně, který je ustájen přímo ve známém jezdeckém centru. I když nevykazuje žádné příznaky choroby, z preventivních důvodů musely být zrušeny pro příštích 14 dní všechny akce, a to včetně přehlídky hřebců hřebčína Celle

 

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 4.3.2018 18:48:19

Rada České jezdecké federace rozhodla na svém lednovém zasedání o akceptaci vyrovnaného provizorního rozpočtu včetně rozpočtu oblastí. Počítá s náklady a příjmy ve výši 36 796 710 Kč. Rada také předpokládá znovuotevření provizorního rozpočtu na konci I.Q 2018 dle vývoje dotací z MŠMT. Na webu ČJF také najdete dokument shrnující ekonomiku 2011 až 2015.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 4.3.2018 16:00:00

Každého člena stojí ročně členství v ČJF 100 Kč. Ten, kdo chce jezdit na závody jako soutěžící nebo funkcionář závodů, připlatí si 500 Kč za licenci. Za celou ČJF se na členských příspěvcích a licencích vybere 5,7 milionu Kč ročně. Co konkrétního a užitečného za tyto vybrané peníze ČJF v posledních 10 letech svým členům poskytla? 

Autor: redakce Jezdectví, Martin Hladík, Eva Pařenicová
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 3.3.2018 15:15:15

Informace navazuje na již dříve oznámenou výpověď Polské jezdecké federace smlouvy mezi ČJF a Polskou jezdeckou federací („PZJ“) o startu sportovců a koní obou zemí na národních závodech (smlouva o akceptaci vzájemných startů na národních závodech) polskou stranou.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 27.2.2018 10:25:00

Také v únoru vyjíždí čeští jezdci na národní závody do zahraničí. Jejich výsledky můžete sledovat v tomto článku. Skokoví jezdci čtvrtý týden závodili v areálu Magna Racino a v Kreuthu.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 26.2.2018 10:00:00

Aktuální i již proběhlé výjezdy českých jezdců na zahraniční závody v únoru 2018 sledujte s námi v tomto článku. Čtvrtý únorový víkend startují čeští skokoví jezdci ve Vejer de la Frontera (Emma de Moussac, Anna Kellnerová) a Kronnenbergu (L. Šobichová).

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 26.2.2018 7:25:00

Nezapomeňte, že do konce měsíce února musí být zaplacen základní členský příspěvek! Také platnost licencí jezdců, funkcionářů a koní končí posledním dnem měsíce února. Zaplacením se rozumí připsání peněžní částky na účet ČJF se správným variabilním symbolem vygenerovaným a uvedeným na žádosti v JIS. 

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 25.2.2018 14:20:00

Ve středu 7. února proběhlo zasedání OV severomoravské oblasti. Členové oblastního výboru po prostudování zprávy Kontrolní a revizní komise žádají o zakonzervování projektu JIS. Dále navrhují vytvoření komise, která provede audit a další postup v pokračování celého projektu. Oblastní výbor také zrušil všechny podané projekty v rámci OPP. Apeluje také na Radu a VV aby urychleně řešila nedostatky v účetnictví. OV dále žádá VV o určení pravidel rozpočtování a přidělování finančních prostředků oblastem. Celý zápis najdete zde.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 24.2.2018 10:05:00

FEI Tribunál vydal závěrečné rozhodnutí v několika otevřených případech dopingu. V prvním případu jezdce Khaled Ebrahim Khalil Khairiho kvůli údajnému týrání koně Happy Jack během závodů CEI2* 120 km v Sakhiru 14. ledna 2017. FEI Tribunál došel k závěru, že použití dalších otěží jako biče (bič není ve vytrvalosti povolený) může být považováno za týrání koní podle článku 142.1 obecných pravidel FEI.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 23.2.2018 20:30:00

Po úrazu je v motolské nemocnici hospitalizován jezdec Petr Vančura z JŠ Valdštejnská obora. Upadl na něj kůň, který se při vodění postavil na zadní. Petr již absolvoval jednu operaci a čeká ho ještě další, utrpěl zlomeninu stehenní kosti, nártu a kotníku. Přejeme mu brzké uzdravení a šťastný návrat do sedla!

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 22.2.2018 12:20:20

Čtvrtý únorový víkend pokračuje Světový pohár ve skocích a drezuře ve švédském Göteborgu. Další skokové závody se uskuteční ve Wellingtonu, Olivě, Vejer de la Frontera, Valamoure a dalších areálech. Drezurní závody se budou dále konat ve Vestfoldu a Wellingtonu, všestrannnostní pak v Guatemale, Campo de Mayo, Thomson. Vytrvalostní jezdci se sjedou do Ridgecrest, Cordoby nebo Hasparren. Kompletní přehled uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 22.2.2018 6:00:00

Třetí únorový víkend proběhly skokové závody v Abu Dhabi, Neumünsteru, Vilamoura, Wellingtonu, Olivě, Lieru nebo Římě. Drezurní závody se konaly v americkém Del Mar, francouzském Le Mans a také v německém Neumünsteru. Všestrannostní jezdci závodili v Sydney, Bonze, Fresnu a dalších areálech. Vytrvalostní jezdci se sjeli do Bou Thib, Sakhiru, Doha... Kompletní přehled včetně výsledků uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 20.2.2018 7:00:00

Ve středu 31. ledna se uskutečnilo další zasedání Rady České jezdecké federace. Co se projednávalo? Rada ČJF se podrobně seznámila s komplexními informacemi o projektu JIS a potvrdila investice ve výši 1 milion korun. Dále rada projednávala zápisy a zprávy KRK. V tajné volbě pak zvolila členem VV Martina Blažka. Celý zápis najdete zde.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 18.2.2018 17:10:00

Již rok vychází pravidelný interní měsíční Zpravodaj ČJF, který je stručným přehledem nejdůležitějších novinek a akcí, které se odehrály v rámci ČJF za daný měsíc. Lednové číslo si můžete přečíst zde.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 18.2.2018 12:00:00

Druhý únorový víkend se skokové závody uskuteční v amerických areálech v Thermal a Wellingtonu, španělské Olivě. V Hong Kongu se uskuteční další kolo série Longines Masters. Drezurní závody se budou konat také ve Wellingtonu a dále v poslkých Sopotech. Všestrannostní jezdci budou závodit na Novém Zélandu v Papakura, vytrvalostní jezdci se pak sjedou do Abu Dhabi, Canningtonu, Rio Verde... Kompletní přehled uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 8.2.2018 6:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020