zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Velký dříč, usměvavá holka, pilná studentka, přísná trenérka a především skvělá jezdkyně s citem pro koně – to vše je Bára Marešová. Bára, jako většina dětí z koňských rodin, dříve jezdila na koni, než chodila. Jak sama říká, vzpomenout si, kdy přesně koním propadla, nelze. Provází totiž celý její život od útlého dětství, tráví s nimi každou volnou chvíli a večer ulehá do postele v bytě nad stájí. Statek v Makotřasech je domovem její rodiny a koní, které společně s maminkou, trenérkou Lucií Marešovou, připravují... Více v březnovém Jezdectví

Kategorie: zajímavosti
/ 17.3.2017 6:00:00

To by vypadalo na jako věcné a správné rozdělení kompetencí. Ale ve skutečnosti je to tak, že veterinární lékař nejčastěji napravuje chyby a hlouposti, kterých se chovatel dopustil. První kompetence chovatele by měla být ve znalostech původního způsobu života zvířete, jeho tělesného utváření a základních funkcí (anatomie a fyziologie), zvláštností chovaného plemene (genetika a plemenářská práce), nárocích na ustájení a podmínky prostředí (zoohygiena) včetně výživy a krmení, projevů jeho chování (etologie) a metodika výcviku a tréninku. Více v březnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 10.3.2017 6:00:00

Blíží se žofínský galavečer, a i když na něm bude hlavně veselo a zábava, bude se tu slavit také jedno smutné výročí – vloni se tu diváci z úst Zuzany Zelinkové dozvěděli, že získané body Aleše Opatrného na kvalifikaci do Ria stačit nebudou. Ten totiž právě závodil s Acovarem na Arabském poloostrově a snažil se o co nejlepší umístění na šňůře mezinárodních závodů, nakonec však skončil v postupovém žebříčku druhý a účast na OH v Riu mu o kousek utekla... Více v rozhovoru v březnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 3.3.2017 6:00:00

Vede žebříček WBFSH a je nesporně jedničkou hannoverského drezurního chovu. Desperados FRH byl vloni zvolen do elitní společnosti těch nejlepších plemeníků historie, když byl vyhlášen Hřebcem roku 2016. Vše o tomto úchvatném vraníkovi v březnovém "noir" Jezdectví - a zákulisní informace prozradí exkluzivně i Kristina Bröring-Sprehe!   

Kategorie: zajímavosti
/ 24.2.2017 16:24:24

Již jen dva dny se na stáncích zdrží únorové hříběcí a hřebčí číslo a o "dvojkové" středě přichází březnové Jezdectví ve stylu noir - vraníci všude, kam se podíváte... Nezapomeňte si tedy rychle opatřit únorové nejen s přílohou plemeníků, ale i nominacemi na jezdce a koně roku 2016, s tipy na dotace pro areály nebo s konečným pořadím Pavo Poháru Jezdectví 2016!   

Kategorie: zajímavosti
/ 20.2.2017 12:12:12

Věta „Nikdo není dokonalý“ pochází ze slavné komedie „Někdo to rád horké“ amerického režiséra a scénáristy Billy Wildera a prohlásil ji milionář Osmond, když se na závěr filmu dozvídá, že jeho nevěsta Dafné/Jerry (v podání kouzelného Jacka Lemmona) je ve skutečnosti muž. A právě tato často používaná věta se stala inspirací pro napsání příspěvku v únorovém Jezdectví, který se zabývá v poslední době tolik opomíjenou zootechnickou terminologií.

Kategorie: zajímavosti
/ 17.2.2017 6:00:00

Svalnatí a krásní... to je nejčastější cíl mezi našimi novoročními předsevzetími, tak proč je nedopřát našim čtyřnohým přátelům? Jenže ani u nás, ani u koní to není úplně snadné... Více v únorovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 10.2.2017 6:00:00

Se začátkem nového roku a s pocitem blížícího se jara začíná většina chovatelů koní plánovat reprodukci svých svěřenců. Reprodukční centra, terénní inseminátoři a veterináři se připravují na další připouštěcí sezonu. Firmy zabývající se produkcí inseminačních dávek a majitelé hřebců zveřejňují své nabídky pro majitele klisen a pořádají předváděcí akce, aby si každý mohl vybrat toho pravého hřebce. V únorovém Jezdectví najdete tradiční speciál věnovaný plemenným hřebcům a připouštění!

Kategorie: zajímavosti
/ 27.1.2017 6:00:00

Těsně před začátkem připouštěcí sezony vychází únorové Jezdectví s komplexní nabídkou plemenných hřebců! Již od středy 25. ledna si na stáncích můžete opatřit čerstvé číslo nejstaršího měsíčníku o koních plného nových zpráv. Chovatelé právě v těchto dnech rozhodují o tom, jak bude vypadat jejich hříbě, jezdci začínají chystat koně na sezonu 2017, ale ve slavnostních prostorách se ještě vzpomíná na rok 2016 a vyhlašují se ti nejlepší jezdci a koně uplynulého roku! A o tom všem si počtete na našich stránkách... 

Kategorie: zajímavosti
/ 24.1.2017 20:20:20

Poslední středa v měsíci se blíží, což znamená, že staré Jezdectví se na stáncích již dlouho neohřeje a na trhu se objeví čerstvé číslo. Únorové Jezdectví je na téma začínající připouštěcí sezony a nabídky plemenných hřebců, ovšem najdete v něm také nominace na jezdce a koně roku 2016 v 8 disciplínách! Už ale máte přečtený královský leden

Kategorie: zajímavosti
/ 23.1.2017 12:12:12

V sedle bychom vždy měli hledat záminky k odměnění koně. Kdykoliv se mu něco povede, je třeba ho pochválit. Dobří jezdci jsou vděční za snahu svých koní, i když se současně snaží dosáhnout dalších úspěchů. Spokojený kůň nám bude ochotným a poslušným společníkem na cestě za splněním našich cílů. Většina koní by se pro vás doslova rozdala, pokud cítí, že oceňujete jejich snahu a jste k nim štědří... Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 20.1.2017 6:00:00

Pojďte s námi do světa nejzkušenějších ošetřovatelek skokových koní v České republice. Najdete je v Radimovicích, obě v Czech Equestrian Teamu, Kateřina „Katí“ Krpelová (37) pracuje u Anny Kellnerové a Ing. Johana „Johy“ Černá (31) až do 31. 12. 2016 u Aleše Opatrného... Více v rozhovoru v lednovém čísle časopisu Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 19.1.2017 6:00:00

Máte-li v rodině či klubu malého šikovného jezdce v kategorii děti (12-14 let) nebo junioři (14-18 let), můžete se pokusit o jeho zařazení do sportovního centra mládeže. Jezdecký sport je stejně jako ostatní sporty podporován státem prostřednictvím Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, a do programu číslo II Sportovně talentované mládeže spadají i tzv. sportovní centra mládeže (SCM)... Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 13.1.2017 6:00:00

Již 48. ročník Pavo Poháru Jezdectví se blíží do finále. V únorovém čísle přinese v disciplínách skoky, drezura a všestrannost celkové pořadí za rok 2016. První trojka bude vyhodnocena v rámci galavečera Koně na Žofíně, ovšem na oblastních galavečerech v lednu, únoru a březnu budou nově vyhlášeni i nejlepší reprezentanti oblastí.

Kategorie: zajímavosti
/ 8.1.2017 8:08:08

Pojmem mash většinou myslíme směs pšeničných otrub, semene lnu a obilovin zchutněné melasou, prolité horkou vodou a ponechanou několik hodin k nasáknutí a změkčení hmoty. Můžeme použít i řadu dalších krmiv s vysokou biologickou hodnotou, výrazně kladným dietetickým účinkem.... Více v lednovém čísle časopisu Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 6.1.2017 6:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020