zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

V sedle bychom vždy měli hledat záminky k odměnění koně. Kdykoliv se mu něco povede, je třeba ho pochválit. Dobří jezdci jsou vděční za snahu svých koní, i když se současně snaží dosáhnout dalších úspěchů. Spokojený kůň nám bude ochotným a poslušným společníkem na cestě za splněním našich cílů. Většina koní by se pro vás doslova rozdala, pokud cítí, že oceňujete jejich snahu a jste k nim štědří... Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 20.1.2017 6:00:00

Pojďte s námi do světa nejzkušenějších ošetřovatelek skokových koní v České republice. Najdete je v Radimovicích, obě v Czech Equestrian Teamu, Kateřina „Katí“ Krpelová (37) pracuje u Anny Kellnerové a Ing. Johana „Johy“ Černá (31) až do 31. 12. 2016 u Aleše Opatrného... Více v rozhovoru v lednovém čísle časopisu Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 19.1.2017 6:00:00

Máte-li v rodině či klubu malého šikovného jezdce v kategorii děti (12-14 let) nebo junioři (14-18 let), můžete se pokusit o jeho zařazení do sportovního centra mládeže. Jezdecký sport je stejně jako ostatní sporty podporován státem prostřednictvím Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, a do programu číslo II Sportovně talentované mládeže spadají i tzv. sportovní centra mládeže (SCM)... Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 13.1.2017 6:00:00

Již 48. ročník Pavo Poháru Jezdectví se blíží do finále. V únorovém čísle přinese v disciplínách skoky, drezura a všestrannost celkové pořadí za rok 2016. První trojka bude vyhodnocena v rámci galavečera Koně na Žofíně, ovšem na oblastních galavečerech v lednu, únoru a březnu budou nově vyhlášeni i nejlepší reprezentanti oblastí.

Kategorie: zajímavosti
/ 8.1.2017 8:08:08

Pojmem mash většinou myslíme směs pšeničných otrub, semene lnu a obilovin zchutněné melasou, prolité horkou vodou a ponechanou několik hodin k nasáknutí a změkčení hmoty. Můžeme použít i řadu dalších krmiv s vysokou biologickou hodnotou, výrazně kladným dietetickým účinkem.... Více v lednovém čísle časopisu Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 6.1.2017 6:00:00

Všichni předplatitelé časopisu Jezdectví obdrželi s lednovým číslem nástěnný kalendář s fotografiemi Christiane Slawik na rok 2017 o velikosti A5, ale máme také něco pro předplatitele nové - nylonovou stájovou ohlávku od Jana Horse! Předplatit si časopis je přitom velice jednoduché - zavolejte na bezplatnou linku 800 300 302 nebo vyplňte tento formulář!

Kategorie: zajímavosti
/ 5.1.2017 12:25:23

V poslední den roku 2016 přeje redakce časopisu Jezdectví všem vám, našim čtenářům,

ať sedmička roku 2017 vnese štěstí do pracovního i osobního života,

ať zdraví slouží,

ať vás nic jen tak neporazí

a ať vám koně jdou!

Děkujeme za přízeň trvající zatím 65 let!

Kategorie: zajímavosti
/ 31.12.2016 7:07:07

Dnes je už zcela běžné, že na silnici lze potkat kromě aut, chodců a cyklistů také jezdce na koni. Ovšem uvědomují si jezdci, jak se správně na silnici chovat? Že jsou vlastně úplně normálními řidiči? Podrobně se této problematice věnujeme v lednovém čísle časopisu Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 30.12.2016 6:00:00

Jubilejní ročník si zaslouží něco speciálního - proto na titulce lednového Jezdectví najdete Její Veličenstvo Alžbětu II. a jak se dočtete, královna má s našimi čtenáři a s Jezdectvím mnoho společného... Jezdectví je opravdu královský koníček, jezdit můžete v každém věku, jak dokazuje právě královna (ale také mnoho českých příkladů!), my jsme tu pro koně a ne koně pro nás, klisna jako svatební dar - o tom všem píšeme v novém čísle! Pobavíte se u silvestrovských fotografií, poučíte, jak se pohybovat na silnici, dárkem pro všechny je plánovací kalendář do každé stáje a předplatitelé mají navíc přibalen nástěnný kalendář Ch. Slawik!

Kategorie: zajímavosti
/ 27.12.2016 23:23:23

V úterý 27. prosince bude na trhu naposledy k dostání prosincové číslo časopisu Jezdectví - a ve středu 28. ho nahradí královský leden! První číslo jubilejního ročníku 65 má nejenom exkluzivní obálku, ale jak sami uvidíte, také exkluzivní obsah. Už máte prosincové číslo přečtené?    

Kategorie: zajímavosti
/ 26.12.2016 17:17:17

S postupně klesajícími teplotami se koňská společnost jako každoročně začíná dělit na dva tábory. Kořenem sporu je používání dek na koně. Rozvleklý spor mezi zastánci používání dek a jejich odpůrci je dlouhý a oprávněný. Argumenty jedné i druhé strany této pře jsou podložené nejen letitými zkušenostmi, ale i poznatky z etologie a zoohygieny koní.... Více v prosincovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 23.12.2016 6:00:00

Poslední číslo ročníku 64 vychází ve středu 30. listopadu a kromě zimních témat, jako jsou dekování koní nebo vánoční nákupy, se ohlédne za uplynulým, doslova přestupným rokem... A ten skončil tak smutně, jako začal. Ovšem smích je kořením života, proto je tu příručka koňáka nebo vtipné texty čtenářů. Nejen před svátky hojnosti je aktuální otázka, jak těžký je příliš těžký jezdec, nejen před zimou, kdy se nechce do sedla, pomůže 25 tipů, co vše podniknout s vaším koníkem. A nakonec samozřejmě sportovní speciál, mimo jiné o jezdcích, kterým se daří v drezurním i skokovém sedle s komentářem Jiřího Pecháčka... 

Kategorie: zajímavosti
/ 22.12.2016 21:21:21

V prosincovém čísle časopisu Jezdectví jsme pro vás připravili vánoční speciál plný tipů na jezdecké dárky pro ženy, muže, děti i koně. Najdete v něm tipy ke koupi rajtek, vest, třmenů krásných náušnic, dek, veterinárních přípravků a mnoho dalšího...

Kategorie: zajímavosti
/ 21.12.2016 7:00:00

V pravidelné soutěži časopisu Jezdectví a společnosti NutriHorse můžete vyhrát výrobky této firmy zabývající se výrobou krmiv a krmných doplňků pro koně. Výherci prosincového dílu, V. Pletková a Č. Žahour správně odpověděli, že tekutý přípravek, který přírodní cestou čistí a detoxikuje organismus, se jmenuje NutriHorse Detox. Zasíláme jim cenu a děkujeme všem za účast!

Kategorie: zajímavosti
/ 16.12.2016 11:16:05

Esther Weberová se řadí mezi české legendy westernového sportu. Dvě desetiletí brázdila evropská i americká kolbiště a vavříny získala jak v reiningových, tak all aroundových disciplínách. Působila dlouho také v USA a v rozhovoru v prosincovém čísle časopisu Jezdectví nám mimo jiné poodhrne roušku amerického systému výchovy koní. Dotkne se i smutných témat, jako je použití drog u koní či umrtvování ocasů...

Kategorie: zajímavosti
/ 16.12.2016 6:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 10/2019