western

V této kategorii najdete zajímavosti z westernové oblasti. Rubriky jsou rozděleny na western, rodeo a parawestern. Informace o reiningu najdete v sekci SPORT. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<12>>>

(AKTUALIZACE 27. 5. - PŘILOŽENA PODROBNĚJŠÍ INFORMACE A PLAKÁT) Ranch El Paso ve spolupráci s firmou Westernshop, NCHA a PRCACZ pořádají ve dnech 29. – 30. kvěnta největší letošní závody v ČR zaměřené na dobytkářské disciplíny. K vidění budou špičkoví naši i zahraniční jezdci, kteří se představí v široké škále dobytkářských disciplín, jako jsou např. Cutting, Working Cow Horse, Calf Ropping, Team Penning a další. Všichni příznivci westernových závodů jsou srdečně zváni k prožití víkendu plného adrenalinu a nevšední podívané... (Ilustrační foto Věra Marková) Připomínáme všem příznivcům dobytkářských disciplín, že od května najdou v každém čísle Jezdectví samostatnou rubriku o cuttingu.

Kategorie: western
Rubrika: western
/ 27.5.2010 6:11:59

V sobotu 10. dubna 2010 pořádala sekce WRC Český ráj závody typu „C“ + JUJU s licencí. Někteří účastníci přijeli už den předem a měli tak možnost posedět na před závodním večerním grilování s přáteli od koní a ze statku Na Tvrzi. Několikaměsíční přípravy vyvrcholily pro 35 startujících dvojic. Díky propagaci akce v regionálních médiích a prostřednictvím informačních letáků doslova na každém rohu v okolí místa pořádání akce přišlo také shlédnout závody k dvěma stům diváků. Kateřina Rybová pro vás připravila reportáž z této akce společně s fotogalerií...

Autor: redakce Jezdectví, Kateřina Rybová a Tereza Botlíková
Kategorie: western
Rubrika: western
/ 21.4.2010 8:47:04

Lukáš Brůček i Martina Šmírová postoupili do finále NRHA European Futurity 2010 ve všech čtyřech divizích. V pondělí ráno začala od 8 hodin třída Non Pro, ve které startovala Martina Šmírová s klisnou Boomin Bunny. Zajely korektní jízdu za 209,5 bodu a postupují na 5. místě v Levelu 1 a 2, v Levelu 4 budou startovat z 9. pozice. Nejvyšší skóre 214 italský jezdec Giovanno Masi De Vargas s hřebcem Dualin Surprise. Odpoledne pak ve druhé části 1. kola Futurity Open Lukáš Brůček a Cielolena Jac získali score 217 bodů a ujali se vedení Levelu 1 a  Levelu 2. V Levelu 4  Open jsou na 5. místě spolu s Bernardem Fonckem. Vedení ve Futurity Open si zajistil vedení o půl bodu lepší jízdou Rudi Kronsteiner s hřebcem Kaystein (220,5), Morey Fisk s klisnou Okies Red Berry však zůstává ve vedení Levelu 3 Open. V úterý 9. března pokračuje NRHA Futurity & NRHA Shows v 8 hodin ráno soutěží Limited Open, ve které bude Lukáš Brůček startovat se dvěma koňmi.

Autor: redakce Jezdectví, Kateřina Dziadková
Kategorie: western
Rubrika: western
/ 9.3.2010 9:23:28

Česká republika má své zastoupení na NRHA European Futurity & NRHA Show 2010. Mezi jezdci světových jmen se těchto prestižních reiningových závodů zúčastní i Karel Barotek s hřebcem Custom Rooster (v majetku Ing. Petra Juliny), Lukáš Brůček, který předvede klisnu Cielolena Jac, jejíž majitelkou je Cornelia Barnekow (GER) a Martina Šmírová se svou novou klisnou Boomin Bunny. Ta bude startovat ve třídě Non Pro. Karel Barotek už má jízdu za sebou, zíscal score 205,5 bodu, Lukáš Brůček a Martina Šmírová startují v pondělí. Začíná se v 8 hod. ráno, Martina startuje 48. Fandit jim můžete při online přenosu přímo z Ostbayernhalle. Přímý odkaz je: http://live.mdsmedia.tv. První kolo zatím vede Kanaďan Morey Fisk s klisnou Martiny Krajcarové Okies Red Berry, který zajel nejvyšší score 220 bodů.

Autor: redakce Jezdectví, Kateřina Dziadková
Kategorie: western
Rubrika: western
/ 8.3.2010 8:12:09

NSBA-Czech srdečně zve všechny zájemce na Westernový kurz se Sylvii Jaeckle (známá trenérka a rozhodčí – judge cadrs: AQHA, NSBA, NRHA), který se uskuteční 15. – 17. ledna. Tento kurz je pořádán jako individuální, jeho program se přizpůsobí schopnostem jezdců a koní. Zaměření je na disciplíny Trail, W. Pleasure, Hunter u. Sadlle, Western riding a Longe-line s důrazem na všestrannost jezdců. Včetně připomenutí základů pro začínající koně a jezdce. Podrobnosti najdete ve článku...

Kategorie: western
Rubrika: western
/ 7.1.2010 5:43:11

Čas od času se stane, že některé zajímavé reportáže se přes veškerou snahu do našeho časopisu nedostanou. Např. článek Ivany Pohlové z Middle European Cupu 2009 měl vyjít původně v listopadovém čísle, kam se bohužel z prostorových důvodu nevešel. Naplánovali jsme mu tedy prostor do prosincového čísla. Kvůli přetlaku materiálů se nakonec musel nadvakrát zkracovat, přesto jej nakonec v Jezdectví nenajdete. Společně s omluvou autorce jej tedy uveřejňujeme alespoň v internetové podobě... V půlce září se konal již 5. ročník Středoevropského poháru – soutěže družstev ve westernových disciplínách. Jezdci ze Slovenska, Polska, Rakouska, České republiky a Maďarska závodí v šesti třídách mládeže a deseti třídách dospělých, v disciplínách drezurních, rychlostních i dobytkářských...

Autor: redakce Jezdectví, Ivana Pohlová
Kategorie: western
Rubrika: western
/ 27.11.2009 5:10:28

Ranch El Paso pořádá v sobotu 24. října u příležitosti zakončení závodní sezony „El Paso Classic Party Show 09“ – aneb vážně nevážné soustředění v reiningu a trailu, doplněné hudbou, zpěvem, tancem, jídlem, pitím a dalšími světskými radovánkami. Soutěže, při nichž nepotřebujete být členem žádné organizace, asociace ani federace a rovně nemusíte být vy ani kůň držiteli jakékoli licence. Na programu bude celkem 7 soutěží označené jako shor stirrups, green as grass, ladies, gentleman, getting cocky a stop sliding zone. Podrobné informace najdete v příloze pod článkem.

Kategorie: western
Rubrika: western
/ 22.10.2009 4:23:07
Ranč El Paso: Karanténa byla ukončena

Podle informace na webových stránkách svojetického ranče El Paso byla včera, tj. 24. 9. ve 22.00 hodin ukončena karanténa a veškerá mimořádná veterinární opatření s tímto související. Pohyb koní na ranč i z ranče a pohyb osob ve stájích a po ranči se tímto vrací do běžného režimu. O víkendu na ranči proběhne Svatováclavský prodloužený víkend. Vše o průběhu karantény na tomto ranči přinášíme také v říjnovém čísle Jezdectví.

Kategorie: western
Rubrika: western
/ 25.9.2009 4:26:36

Do slovenského hřebčína Motešice vyrazí o víkendu několik českých westernových jezdců, aby se v místní kryté hale účastnili mezinárodního mistrovství Slovenska ve westernové drezuře. Pakliže se této akce povede, budou Motešice nominovány na pořadatele Středoevropského poháru 2011. Připraven je bohatý program, jak se dozvíte z plakátu. Prohlédněte si také pár fotografií z minulého ročníku.

Autor: Zdena Motyginová, Veronika Merková
Kategorie: western
Rubrika: western
/ 24.9.2009 9:31:11

Letos již popáté se bude konat v termínu 11. – 13. září Middle European Cup (MEC) – soutěž družstev ve westernových disciplínách. Po loňské polské Karpaczi se tento rok pořádání ujalo Maďarsko, konkrétně ranč EL BRONCO, který se nachází asi 100 km jižně od Budapešti u města Kecskemét. Tak jako předloni na Slovensku v Pezinoku, tak i tento rok budou zároveň probíhat soutěže AQHA a body budou připisovány hned od dvou zahraničních rozhodčích. Majitelé koní plemene American Quarter Horse tuto aktivitu jistě velice rádi přivítají. Více již v dnešním článku Ivany Pohlové...

Autor: redakce Jezdectví, Ivana Pohlová
Kategorie: western
Rubrika: western
/ 27.8.2009 10:00:00

Nezapomeňte si v kalendáři zaškrtnout víkend 18. - 19. července a udělat si u něj poznámku, že všechny ostatní záležitosti a akce musí počkat. Koná se totiž další Appaloosa Show, o kterou není radno přijít. Oproti loňsku se Show nadála jedné zásadní změny, a to místa konání. Ta letošní bude na ranči El Paso ve Svojeticích nedaleko Prahy. Podrobnosti přinášíme v článku.

Autor: redakce Jezdectví, Gabriela Horáčková a Veronika Matějů
Kategorie: western
Rubrika: western
/ 14.7.2009 8:00:00

PQHA (Polish Quarter Horse Association) si dovoluje pozvat závodníky z České republiky na PLQHA All-Novice Show 2009. Závody pod hlavičkou AQHA Approved Show se konají 25. 7. 2009 na území Roleski Ranch ve Starych Zukowicich u Tarnowa (Polsko). Tato pozvánka je určena pro jezdce startující v katagoriích amatér a mládež. 24. 7. se dále koná bezplatný kurz pro účastníky závodu s rozhodčí Dagmar Zenker (GER) a bezprostředně po závodech tj 26. 7. AQHA Trail Ride. Pozvánku i přihlášku nalezenete pod článkem.

Kategorie: western
Rubrika: western
/ 7.7.2009 11:00:20

Poslední květnový víkend se v Rožnově pod Radhoštěm jelo 1. kolo seriálu westernových závodů Wooden Trophy, které pořádá Tom Zajac se svým sehraným týmem v jezdeckém areálu Hradisko. Jako vždy vše bylo připraveno proto, aby jezdci i jejich koně byli spokojeni, a tak jediné, co zlobilo, bylo deštivé a chladné počasí. Reportáž nám zaslala Ivana Pohlová.

Autor: redakce Jezdectví, Ivana Pohlová
Kategorie: western
Rubrika: western
/ 3.6.2009 12:00:00
<<<12>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020