volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<12>>>

Ve zmrzlém a mlhavém ránu v sobotu 22. 10. se na Blatech u Nýrska sešli přátelé koní u chovatelky paní Ivety Říčkové, která uspořádala v pořadí už šestou blatskou Hubertovu jízdu. Po krátké společné vyjížďce nádherně barevnou podzimní přírodou přítomní poseděli u občerstvení a dobře se bavili při hudbě pánů Čady a Marvala.

Autor: redakce Jezdectví, Jarmila Straková
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 25.10.2011 10:42:38

S podzimním závanem listí se ve Zlínském a Olomouckém kraji otvírají nové kilometry jezdeckých stezek, které vznikly v rámci projektu „Po formanských stezkách – křížem krážem Moštěnkou a Hříběcími horami.“ Za tímto projektem najdeme sdružení MAS partnerství Moštěnka, MAS Hříběcí hory ve spolupráci s HYJÉ – koně Zlínského kraje, o. p. s.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 20.10.2011 10:50:27

Děpoltovice byly už poněkolikáté hostitelem loveckých jízd. Jako každý rok tam proběhly hned dvě akce se zaměřením na hon za liškou – jedna cvalová a jedna kroková. Cvalová se jela směrem na Ruprechtov a přilehlé okolí. Domů se ve zdraví vrátilo všech 25 jezdců a koní. Svůj houf i tentokrát vedla Helena Lahodná ve funkci mastera. Krátkou reportáž nám zaslal Martin Štorkán...

Autor: Tisková informace, Martin Štorkán
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 4.11.2010 13:00:51
Do Všetic na Hubertovu jízdu

V sobotu 23. října se na statku Všetice u Neveklova koná tradiční Hubertova jízda. Začátek je naplánován v 10.30 slavnostním přípitkem, a kromě společné vyjížďky, pakliže počasí dovolí, čekají příchozí i ukázky póla či jízdní policie. Od 20 hodin proběhne pod vedením Aleše Suchánka přísný soud. Pozvánku a další informace najdete zde.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 19.10.2010 19:50:02

Jezdecký klub Pegas Děpoltovice byl ve dnech 24. a 31. 10. již tradičně hostitelem dvou loveckých jízd. Té první (cvalové) se účastnilo celkem 28 jezdců, z toho 6 bylo ze spřátelené obce Ritersgrun. Masterem této jízdy byla Helena Lahodná, která má už s tímto postem zkušenosti z minulých ročníků. Naopak nováček na „velké lovecké“ byla Kateřina Štorkánová v roli lišky. Podrobnosti se dozvíte z článku...

Autor: Tisková informace, Martin Štorkán
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 5.11.2009 9:11:58

Další z podzimních parforsních honů v České republice se uskuteční 16. – 18. října v jihočeských Drahenicích na panství Johannese Lobkowicze, který pořádá společně s Lucií Pilipovou a Václavem Vydrou. Sobotní trať bude dlouhá přes 25 kilometrů a povede mírně zvlněnou krajinou s přírodními skoky a částečně i náročnými překážkami. V neděli se pojede s ohledem na předchozí náročný den jen okolo 15 km. Pro méně zdatné jezdce bude připraven druhý lot, který bude překážky objíždět. Po boku koní uvidíte opět smečku Asbach Foxhoundů Otto Schütze. V pátek je na programu od 16 hodin vyjížďka se smečkou, v sobotu se začíná nástupem v 11.00 hod., kolem poledne se vyrazí na trať a halali, resp. curée jsou naplánovány na 15.30 hod. Od 20 hodin proběhne společenský večer v konírně zámku Drahenice. Neděle zahájí od 10.00 mší svatou v zámecké kapli a koně se vydají na trať zkráceného honu kolem 13. hodiny. Zakončení bude stejně jako předchozí den kolem půl čtvrté. Více na webu České jezdecké honební společnosti - www.cjhs.cz.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 15.10.2009 3:30:11

S příchodem podzimu nastal pro podstatnou část jezdců a koní čas parforsních honů a Hubertových jízd. První parforsní hony pod hlavičkou České jezdecké honební společnosti se uskuteční již nacházející víkend (9. – 11. října) v Kladrubech nad Labem u příležitosti konání Velké pardubické. Na další se můžete těšit hned o týden později v Drahenicích u Jahannese Lobkowicze. Další jsou naplánovány na 6. 11. do Hněvšína a 7. 11. ve Všeticích (oboje Středočeský kraj). O těchto akcích vás budeme podrobněji informovat. Neváhejte však informovat také VY nás a ostatní naše čtenáře o svých Hubertových jízdách, které připravujete ve svých stájích – a to prostřednictvím našeho kalendáře akcí, kam můžete vložit podrobné informace a pozvat tak případné další účastníky. Stačí se přihlásit na naše stránky a vložit je pomocí jednoduchého formuláře. Kalendář akcí je samozřejmě otevřen pro všechny další zajímavé akce z koňského prostředí...

Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 6.10.2009 9:02:53
Je sice sychravý únor, ale místní kalendář akcí se rychle plní akcemi, které pořádáme pro své sportovní vyžití či jen zábavu s kamarády po celý rok. Extrémně oblíbené jsou mezi nimi Hubertovy jízdy. A právě o jedné takové vám dnes napíši. Pro zasmání, pro vzpomínku a především pro ty, kdož si myslí, že pořádat takovou "hubertku" je dílem radostného okamžiku :o) Určitě připište i své postřehy pod článek!
Autor: draace
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 13.2.2007 0:00:00
Hubertova jazda v NŽ Topoľčianky
Národný žrebčín Topoľčianky a Slovenská jazdecká federácia pozývajú záujemcov na Hubertovu jazdu 2006. Bude sa konať 21. októbra 2006 v Topoľčiankach a samozrejme nie po prvý krát. Chov koní v Topoľčiankach siaha mnoho rokov do minulosti. Využite možnosť na návrat do histórie, do čias, kedy sa v anglickom parku preháňali jazdci v červených sakách, do zlatej doby jazdectva. Zraz účastníkov je 10,30 hod., podrobnejšie informácie podá pán Róbert Pál 00421 903 466 554.
Autor: Jozef Ornth
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 17.10.2006 11:20:10
Hubertovské víkendy

Naprostá většina Hubertových jízd se uskuteční v následujících třech týdnech. Již tuto sobotu můžete vyrazit slavnostně zakončit jezdeckou sezonu do Brandlína, Vlčic u Trutnova a Žlutic, o týden později pak např. do Janské u České Kamenice, Dobřan u Plzně, Kamýku nad Vltavou, na Pražského Huberta do Uhříněvsi, či na zámek Kačina. Další víkend se konají Hubertovky ve Slaném, Herouticíh, Kostelní Lhotě u Sadské, Přerově a Mladé Vožici, tím však výčet těchto akcí nekončí. Račte navštívit náš kalendář akcí a pokud tam ten váš Hubert ještě chybí, rychle to napravte.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 10.10.2006 6:34:13

Česká parforsní společnost za organizační podpory společnosti Via Perfecta letos pořádají Parforsní hony, které se uskuteční ve dnech 6. - 9. října na panství knížete Lobkowicze v Drahenicích na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje. Co zajímavého uvidíte, pokud se tam vypravíte, si můžete přečíst v připraveném příspěvku. Dozvíte se v něm také mnoho zajímavých informací z historie i současnosti českých parforsních honů. Časopis Jezdectví je mediálním partnerem této akce a díky tomu najdete v říjnovém čísle kupon na 20% slevu z účastnického poplatku při sobotním honu.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 2.10.2006 8:20:06
Hubertovy jízdy se blíží

Nastává období Hubertových jízd, a tak nezapomeňte právě tu vaši zadat do našeho kalendáře akcí, aby se o ní dozvěděli ostatní a mohli společně s vámi svátečně zakončit letošní jezdeckou sezonu. Stačí vyplnit jednoduchý formulář dle daných instrukcí. Vaše akce se objeví v kalendáři ihned po našem schválení. Stejně tak čekáme na informace o plánovaných podzimních a zimních soustředěních.  

Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 25.9.2006 9:55:27

V zářijovém Jezdectví najdete na str. 9 článek o blížících se Parforsních honech pořádaných Českou parforsní společností ve spolupráci s Via Perfectou. Bohužel se nedopatřením do článku dostaly původní termíny a místa konání honů. Druhý hon se nebude konat 10.10. v Kladrubech nad Labem, ale již 9.10. stejně jako ten první (7.10.) na panství knížete Lobkowicze v Drahenicích u Březnice na Příbramsku. Velmi se za tuto chybu omlouváme. Přesný program letošních honů najdete v článku.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 31.8.2006 9:24:35
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 24.10.2005 0:00:00
Autor: Helena Görnerová, Johana Moutelíková
Kategorie: volný čas
Rubrika: Hubertovy jízdy
/ 7.10.2005 0:00:00
<<<12>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020