volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<12>>>

Velkolepá koňská show a prodejní veletrh jezdeckých potřeb se bude konat 31. srpna v Hradištku u Sadské v areálu Jezdecké školy Equus Kinský. Můžete se těšit na divácky atraktivní 2,5 hodinový program s ukázkami jezdectví, chovatelství, vozatajství a mnoho dalších zajímavých představení. Od 11 hodin začíná den otevřených dveří, prodejní veletrh, středočeský jarmark, atrakce pro děti a vyhlídkové plavby parníkem. Od 14 hodin je naplánován hlavní program na kolbišti (koňská show - krátké ukázky v rychlém sledu). Vstupenky jsou v předprodeji na mailu js@equus-kinsky.cz. Aktualizace 29. 8. 10:40 HOD: Vložen scénář a odkazy na podrobnější informace.

Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
/ 29.8.2014 10:40:00

V pátek 18. července se v Jezdeckém areálu Skály u Rýmařova uskuteční 6. ročník Charitativní (nejen) koňské show. Program začíná v 16 hodin a můžete se těšit na jarmark farmářských produktů, vystoupení špičkových sportovců, atraktivní skok do výšky, Xindla-X, afterparty, ohňostroj a na další atrakce. Více informací se dozvíte uvnitř článku.

Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
/ 9.7.2014 19:00:00

Okresní přeborV sobotu 4. června se v Lomnici nad Popelkou uskutečnil již 7. ročník Krajského dne koně Libereckého kraje. Tradiční přehlídku koní zahájil slavnostní průvod městem v jeho historické části včetně Husova náměstí. Dominantním účastníkem bylo čtyřspřeží kladrubských běloušů z Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem zapřažené do svatebního kočáru. V rámci této události uskutečnil také okresní přebor v drezuře O pohár Českého ráje...

Autor: redakce Jezdectví, Radka Sehnalová
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
/ 9.6.2011 22:34:56
Den koní a dětí o víkendu v Chotěbuzi

Křest - ilustrační fotografieV sobotu 4. června připravuje Den dětí a koní JK Chotěbuz o. s. a to v jezdeckém středisku Stáje u Luka, který najdete v areálu bývalého školního statku Zpupná Lhota. Připraven je zajímavý program nejen pro děti. K vidění bude přehlídka koní, křest hříbátka, ukázka výcviku mladých koní, drezurní a voltižní vystoupení a také parkurové skákání. Zájemci se mohou zúčastnit i jízdy zručnosti. Po celou dobu akce mají děti možnost nechat se povozit na ponících a dospělí na velkém koní. Občerstvení je zajištěno po celou dobu trvání akce.

Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
/ 3.6.2011 7:00:00

Den koněHřebčín FAVORY, chovatel kladrubských koní zve na Den otevřených dveří - 11. ročník Dne Koně, který se uskuteční sobotu 21. května. Nabitý program zahájí ve 14 hodin na nádvoří hřebčína a potrvá do 16 hod. Na programu bude předvedení starokladrubských plemeníků benického chovu a následně klisen s letošními hříbaty, ukázka různých druhů zápřeží a výcviku mladých koní pro kočárovou službu a nejen to...

Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
/ 17.5.2011 12:00:00

PlakátJezdecký klub Mělník pořádá 15. května v JA Na podkově Den koně.  Na programu je přehlídka koní chovatelů Španělského jezdeckého koně, přehlídka koní chovatelů z oblasti, vystoupení Václava Vydry. Chybět nebude ani Mistrovství v parkurovém skákání bez otěží, dále vozatajský parkur a další jezdecké ukázky. Pobaví jistě kostýmové skákání, jezdecké hry a vystoupení „Dravci.“  Začátek akce je naplánován na 10. HOD.

Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
/ 11.5.2011 11:55:34

(Aktualizováno) V sobotu 26. června se po dvou letech uskuteční v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem Velký jezdecký den. Návštěvníci se mohou těšit dopoledne (od 10.00 hod. na nádvoří hřebčína) na předvedení plemenných hřebců a klisen s hříbaty, odpoledne (od 13.00 hod. na závodišti) pak ve více jak tříhodinovém programu na ukázky strokladrubských koní nejen pod sedlem či v kočáře, ale také na vystoupení zástupců dalších plemen. K vidění bude např. tradiční stádo klisen ve volnosti nebo pozoruhodné vícespřeží. Uvnitř článku si můžete stáhnou plakát ve větším rozlišení (vč. log společností podporující realizaci této akce).

Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
/ 22.6.2010 12:30:00

Zástupci Světového svazu haflinga pro ČR pořádají v sobotu 12. června od 13 hod. v rámci Dne koní 5. ročník výstavy koní plemene hafling – Hafling Vrchovany 2010. Budete moci vidět výstavní třídy: hříbata do půl roku pod matkou, klisny 3 – 6 let s hříbaty, hříbata st. 1 rok, hříbata st. 2 roky, klisny 3 – 6 let bez hříbat, klisny 7 let a starší, hřebci 3 – 6 let, hřebci 7 let a starší, valaši všech kategorií. Již od 9 hod. však budete moci shlédnout svody klisen a kvalifikaci na republikové finále v těžkém tahu a ovladatelnosti klády. V 11 hod. začne oblastní přehlídka tříletých klisen ČT. Podrobnější pozvánky najdete uvnitř článku...

Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
/ 11.6.2010 9:54:45

Hlavní stan 7. kavalerie oznamuje, že letošní letní tažení proběhne 22. 8. a veškeré potřebné materiály naleznete ve článku. Prosím, stáhněte si je a pečlivě prostudujte. Pro příslušníky 7. kavalerie od hodnosti vojína (ti, co už minimálně jednou jeli) platí Povolávací rozkaz a Potvrzení o jeho přijetí. Pro kadety - ti, kteří pojedou poprvé, platí Verbířský list a Potvrzení o dobrovolném naverbování. Nicméně každý dokument je důležitý a je třeba se s ním seznámit.

Autor: redakce Jezdectví, Václav Vydra
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
/ 16.6.2009 12:00:00

V sobotu 23. května se v Hřebčíně Favory, který má sídlo v Benicích nedaleko Benešova u Prahy, uskutečnil tradiční Den Koně. Pro diváky a příznivce koní byl přichystán bohatý program a o zájmu svědčí počet platících diváků, kterých bylo více jak tisíc, což je téměř stoprocentní kapacita zdejšího areálu. Reportáž z této akce nám zaslal náš externí redaktor Vladimír Štursa.

Autor: redakce Jezdectví, Vladimír Štursa
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
/ 5.6.2009 10:00:00

Den koní a oslava výročí 430 let založení Národního hřebčína v Kladrubech se konala na nádvoří hřebčína v neděli 24. května. Od 10 do 16 hodin byl povolen volný vstup do stájí pro návštěvníky hřebčína. Ti také mohli využít možnosti svezení v kočáře. Od 13 hodin byl slavnostně zahájen na nádvoří hřebčína hlavní program. První byli na ruce předvedeni plemenní hřebci a klisny s hříbaty. V další části následovala voltižní ukázka Střední školy chovu koní a jezdectví v Kladrubech n. L., jezdecká čtverylka starokladrubských hřebců, křtiny hříbat, ukázka jezdecké hodiny kladrubského učiliště, rej spřežení, Pushball a zahánění stáda. Závěrečním překvapením bylo osmispřeží starokladrubských bílých hřebců. Přinášíme vám tři desítky fotografií Věry Markové mapující celý průběh této zajímavé akce. Podrobnější reportáž pro vás chystá autorka do červencového Jezdectví.

Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
/ 26.5.2009 10:00:00

Pořadatelé z Českého svazu chovatelů koní objednali na 17. 5. do areálu JK Mělník „Na podkově“ opravdu nádherné počasí, a tak není divu, že se na krásu vlajících koňských hřív a dusot kopyt přišlo podívat velmi početné publikum návštěvníků, které bylo jistě spokojeno s pestrým programem, jenž byl na Den koně naplánován. Reportáž z akce nám zaslala Jana Burešová.

Autor: redakce Jezdectví, Jana Burešová
Kategorie: volný čas
Rubrika: jezdecké dny
/ 18.5.2009 9:37:02
<<<12>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020