sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<12>>>

Ranch El Paso zve všechny zájemce na reiningový kurs s Morey Fiskem, který se bude konat ve dnech 27. – 28. března v hale tréninkového centra ve Svojeticích. Stejně jako v minulém roce, bude mít naše široká veřejnost možnost shlédnout umění jednoho z nejlepších evropských reiningových trenérů a jezdců současnosti. V průběhu celého kursu je zajištěn odborný překlad do českého jazyka. Podrobnosti najdete v příloze pod článkem.

Kategorie: sport
Rubrika: reining
/ 25.3.2010 10:16:35

Již příští víkend (8. - 11. října 2009) se v německém Kreuthu koná Mistrovství Evropy FEI v reiningu. Český tým reinerů se připravuje v rekordně početné sestavě, protože letos poprvé je ME vypsáno i pro juniory a mladé jezdce. ME se zúčastní celkem 13 národů. V soutěži družstev se utká 8 seniorských týmů, 5 týmů mládeže a 4 týmy mladých jezdců. Český tým vám představujeme ve fotogalerii Kateřiny Dziadkové. Pod článkem najdete i časový harmonogram. Ve čtvrtek proběhne veterinární přejímka, v pátek 9. 10. se od 11 hodin pojedou jízdy družstev, v neděli pak finále jednotlivců. Současně bude v Kreuthu probíhat i NRHA Breeders Futurity, jehož finále se pojede o týden později. Rozhodovat budou François Zurcher (SUI), Fabrikant Yaron (ISR), Jeff Delaet (BEL), Sylvia Katschker (AUT) a George Maschalani (GER)...

Kategorie: sport
Rubrika: reining
/ 3.10.2009 10:00:00

Ve dnech 15. – 16. srpna se na Ranči Kozlovice konalo mistrovství České republiky v reiningu. Na programu byly soutěže pro mládež, juniory, amatéry a seniory, resp. soutěž družstev. Z našeho aktuálního zpravodajství již jistě víte, že mistry České republiky se stali: reining futurity – Hynek Fister, reining junior – Pavel Orel, reining amatér – Helena Týralová a reining senior – Tomáš Martínek. V soutěži družstev zvítězila severní Morava IV ve složení Eva Nováčková, Pavel Orel, Jonáš Bujnoch, Václav Orlita. Naše spolupracovnice Kateřina Dziadková pro vás nyní připravila bohatou fotogalerii (viz odkaz z nadpisu). Její podrobnější textovou reportáž s dalšími (doposud neuveřejněnými) snímky najdete v zářijovém Jezdectví, které vychází ve čtvrtek 27. srpna. Nenechte si ujít také záznam České televize na internetovém vysílání.

Kategorie: sport
Rubrika: reining
/ 22.8.2009 10:00:00

Ve dnech 15. – 16. srpna se na Ranči Kozlovice konalo mistrovství České republiky v reiningu. Na programu byly soutěže pro mládež, juniory, amatéry a seniory, resp. soutěž družstev. Mistry České republiky se stali: reining futurity – Hynek Fister, reining junior – Pavel Orel, reining amatér – Helena Týralová a reining senior – Tomáš Martínek. V soutěži družstev zvítězila severní Morava IV ve složení Eva Nováčková, Pavel Orel, Jonáš Bujnoch, Václav Orlita. Podrobnější informace a kompletní výsledky najdete ve článku... Sledujte též záznam České televize na i-vysílání.

Autor: Josef Malinovský, Kateřina Dziadková
Kategorie: sport
Rubrika: reining
/ 17.8.2009 3:10:39

Tento víkend se v Kozlovicích koná série reiningových závodů, které začaly pátečním CRI*. V něm startovalo pouze šest účastníků, mezi nimiž byla jediná žena – Klára Šalková. Ta dostala od mužských kolegů možnost vylosování startovního pořadí jako první a vytáhla si jedničku. To ještě netušila, že se jí stane osudovou a bude jí mít připsanou u svého jména i ve výsledkové listině. Se Smart Chiconitou získala celkem 140 bodů, což již nikdo další nepřekonal. Druhé místo obsadil Tomasz Turkowski s Jacs Smart Command z Polska (136 b.) a třetí dokončil náš Lukáš Jirák se SR Sweet N Low, který na polského jezdce ztrácel pouze půl bodu. Na dalších místech se umístili Radan Jirák s Percy Hollywod (129,5 b.), Bogdan Czarnik s Topc Golden Mr. Right z Polska (129 b.) a Španěl Francesc Cueto s A Real HillBilly (127,5 b.). Společně s Jiřím Gebauerem jsme pro vás připravili aktuální fotoreportáž z této akce (odkaz z nadpisu).

Kategorie: sport
Rubrika: reining
/ 25.7.2009 6:01:20
CRI* Kozlovice již v pátek!

Již tento pátek 24. 7. se uskuteční v Kozlovicích druhé a současně i letos poslední mezinárodní reiningové závody v České republice s označením CRI*. O dva dny později (26. 7.) se na stejném místě uskuteční kvalifikační závody na MČR ČJF v reiningu 2009, resp. oblastní mistrovství SM 2009. Veškeré podrobnosti k oběma závodům najdete na internetových stránkách www.reining.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: reining
/ 20.7.2009 10:20:32

O víkendu 23. - 24. 5. se na ranči El Paso ve Svojeticích konaly vůbec první reiningové závody ČJF a byl zde uspořádán první ročník Trail Trophy – mistrovství ČR v disciplíně trail. Také se zde jely mezinárodní závody kategorie CRI*. Reportáž nám zaslala Ivana Pohlová.

Autor: redakce Jezdectví, Ivana Pohlová
Kategorie: sport
Rubrika: reining
/ 12.6.2009 7:00:00
El Paso poprvé mezinárodně

Na ranči El Paso ve Svojeticích u Prahy se ve dnech 23. – 24. května uskuteční poprvé v historii mezinárodní reiningové závody kategorie CRI*, které se měly původně konat na Nové Americe u Jaroměře. Pro příznivce westernu se jistě jedná o jednu z největších tuzemských událostí roku, jelikož závody tohoto druhu se na našem území konají pouze dva do roka. Ty druhé jsou naplánovány na 24. července do Kozlovic. Rozpis závodů ve Svojeticích najdete na stránkách www.cjf.cz v sekce mezinárodní závody.

Kategorie: sport
Rubrika: reining
/ 21.5.2009 8:00:00

Začátek reiningové sezóny 2009 nabízí velmi nabitý program. Týden po zahájení sezóny na Nové Americe se v sobotu 25. dubna konaly závody ČJF v Kozlovicích, v sobotu 2. května proběhlo 2. kolo NRHA Uniga Czech Cup, Martina Šmírová bodovala v Kreuthu...

Kategorie: sport
Rubrika: reining
/ 8.5.2009 12:52:09

První reiningové závody v sezóně 2009 byly zároveň poslední jezdeckou akcí, pořádanou v tréninkovém centru Nová Amerika v Jaroměři u Hradce Králové pod taktovkou Ivana Černocha. V sobotu 18. dubna se zde konalo první kolo NRHA závodů UNIGA – CZ CUP.

Kategorie: sport
Rubrika: reining
/ 28.4.2009 0:00:00

Jezdecká sezóna se rychle blíží. Příprava na tu reiningovou vyvrcholila na severu Moravy třídenním soustředěním s předním americkým jezdcem Mattem Millsem. Kurz se konal od čtvrtku 19. do soboty 21. března na ranči Paint horse v Kozlovicích u Frýdku – Místku, připravili jsme pro vás další, dnes již třetí, reportáž...

Kategorie: sport
Rubrika: reining
/ 27.3.2009 8:15:00

Rozpisy, startky, výsledky, fotogalerie, aktuální informace - všechno pěkně přehledně na jednom místě!

Nenašli jste zde vámi pořádané závody a rádi byste na ně upozornili? Co nejrychleji nám tedy zašlete výše uvedené informace na email web@jezdectvi.cz!

Autor: jge
Kategorie: sport
Rubrika: reining
/ 1.1.2000 0:00:00
<<<12>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020