zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<123>>>
Komentářů: 49
Kategorie: zajímavosti
/ 3.11.2009 4:22:11

Do úterního on-line rozhovru (27. 10.) jsme si pozvali Petra Půlpána, který ovšem bude v pravedlném čase našich rozhovorů za hranicemi... Přesto byl velmi vstřícný a poskytl nám odpovědi alespoň "off-line". Jezdce, chovatele a zároveň majitele krásného areálu v Hradištku u Sadské jsme se zeptali na Národní přehlídku koní Kinských a prezentaci plemenných hřebců (konala se uplynulou sobotu 24. 10.), Kinské koně, jezdecký areál, ale třeba také na nedávnou sportovní akci, Bentley Cup. Rozhovor naleznete pod článekm již nyní!

Kategorie: zajímavosti
/ 27.10.2009 7:30:46

Kdo alespoň trochu sleduje dění v paradrezuře, tak mu jistě hosta našeho úterního on-line rozhovoru nemusíme představovat. Bude jím totiž paní Jana Zenklová, která je jedním z hlavních organizátorů mezinárodního mistrovství České republiky v paradrezuře pořádaného ve dnech 16. – 18. října v jezdecké hale na pražském Císařském ostrově. Právě tento šampionát bude hlavním tématem, o kterém si budeme 20. října, a to netradičně již od 12.00 hodin (!), povídat. Jistě se však dostaneme ke sportu handicapovaných jezdců trochu obecněji. Zapojte se tedy a zeptejte se, co vás zajímá o paradrezuře! Své dotazy můžete vkládat již nyní formou diskusních příspěvků pod článkem, kde již v tuto chvíli najdete kompletní výsledkové listiny závodů...

Komentářů: 40
Kategorie: zajímavosti
/ 20.10.2009 11:20:40

Hostem dalšího z řady pravidelných úterních on-line rozhovorů bude 13. října od 20.00 hodin Michal Špaček – ředitel série jezdeckých závodů Elite Tour pořádané jezdeckou společností Equinenter. K původním dvěma úspěšným závodů, Lamborghini Praha Parkur Cup a Bentley Praha Parkur Cup, se od roku 2009 přidají Aston Martin Top 10 Cup a Audi Chrismas Masters. Všechny závody budou situované do moderního jezdeckého areálu Equus Kinsky v Hradištku u Sadské a první z nich – Bentley Praha Parkur Cup se uskuteční právě následující víkend. Současně se uskuteční v Hradištku Středoevropský šampionát mladých koní. Otázek je tedy nasnadě celá řada – stačí je jen položit. Neváhejte tedy a zapojte se! Své dotazy můžete vkládat již nyní do diskuze pod článkem, kde najdete také odkazy na již uveřejněné články k uvedeným akcím...

Komentářů: 51
Kategorie: zajímavosti
/ 13.10.2009 7:22:17

Black Horse Show 9. a 10. října od 19.00 hodin v jezdecké hale na Císařském ostrově v Praze – to bude hlavní téma našeho úterního on-line rozhovoru 6. 10. od 20 hodin, jehož hostem nebude nikdo jiný, než hlavní organizátor a producent této akce – Ing. Viktor Smetana. Pár dní před termínem konání se najde jistě celá řada dotazů ohledně příprav i k samotnému průběhu. Tak neváhejte a ptejte se již nyní! V samotném článku také najdete odkazy na již zveřejněné informace k Black Horse Show.

Komentářů: 47
Kategorie: zajímavosti
/ 6.10.2009 6:57:14

Naším hostem úterního on-line rozhovoru měl být úřadující mistr světa a novopečený mistr ČR 2009 ve voltiži Petr Eim, který hned v úterý ráno vyrazil do brazilského Sao Paula na CVI**. Na naše dotazy chtěl odpovídat během cesty, ale nepodařilo se mu připojit k internetu. V tuto chvíli je již v Sao Paulu a bude se snažit na zaslané dotazy v brzké době odpovědět... Hlavním tématem má být voltižní MČR v Tlumačově, kde byla v ženské kategorii úspěšná Jana Sklenaříková, mezi juniorkami se nejvíce dařilo Janě Bartoňkové, v juniorských skupinách se dařilo chomutovským zástupcům a v mistrovské soutěži skupin jednotlivců nenašli přemožitele členové Lucky Drásov. Z voltižního mistrovství připravuje Česká televize záznam, který uvidíte v premiéře ve středu od 17.30 hod. a posléze ještě v pěti reprízách. Záhy po premiéře by se pořad měl objevit i na i-vysílání.

Kategorie: zajímavosti
/ 30.9.2009 9:02:28

Dnes ve 20 hodin budete opět moci sledovat naší pravidelnou rubriku - on-line rozhovor. Tentokrát jsme si přizvali věčně usměvavou drezurní jezdkyni Emu Jančářovou, a máme k tomu hned několik důvodů: jednak se právě vrátila z mezinárodních závodů v Polsku, navíc se za několik málo dní chystá na vrchol drezurní sezony v Čechách - finále Českého drezurního poháru, které proběhne již o tomto víkendu na Císařském ostrově. Nejen o závodech si budeme s letošní vicemistryní v drezuře povídat. Jistě vás napadnou zajímavé dotazy, a proto neváhejte - vkládat je můžete pod novinku již nyní.

Komentářů: 26
Kategorie: zajímavosti
/ 22.9.2009 2:40:38

Náš pravidelný úterní on-line rozhovor se tentokrát uskuteční 15. září v mimořádném čase – a to od 12.00 hodin. Jeho hostem bude Ing. Jiří Fechtner – ředitel výstavy Kůň 2009, která se uskuteční ve dnech 18. – 20. září již pošestnácté na výstavišti v Lysé nad Labem. Dozvíte se v něm mj. na co všechno se můžeme následující víkend těšit, jaké budou hlavní novinky a co bude největším tahákem výstavy. Nezapomeňte si tedy třeba v rámci polední pauzy udělat čas a zapojte se s námi do on-line rozhovoru. Své dotazy můžete případně klást již nyní – a to pod článek formou diskusních příspěvků.

Komentářů: 25
Kategorie: zajímavosti
/ 15.9.2009 11:31:43

Do našeho pravidelného úterního on-line rozhovoru si pozvala Kateřina Bartůšková na 8. září známou tvář českého jezdeckého světa. Krátce po mistrovském souboji, který pro něj skončil vítězně a zároveň krátce před finálovým kláním Českého drezurního poháru Chance – právě v takovém závodním rozpoložení jsme zastihli drezurního jezdce Fabrizia Sigismondiho. V úterý od 20.00 hodin dostanete příležitost nejen sledovat jeho odpovědi na otázky, které mu položíme my, ale zároveň se ho můžete sami zeptat na to, co vás zajímá. Dotazy můžete vkládat formou komentářů pod rozhovor již nyní...

Komentářů: 33
Kategorie: zajímavosti
/ 8.9.2009 7:10:00

Do našeho úterního on-line rozhovoru jsme si tentokrát pozvali paní Magdu Hromádkovou z Dostihového spolku Pardubice, která je jedním z hlavních pořadatelů jedenáctého ročníku mezinárodní výstavy o koních a lidech nazvané Koně v akci. Ta nese podtitul Uniformy v sedlech a uskuteční se ve dnech 4. – 6. září. Paní Hromádkové se můžete spolu s námi ptát na nejrůznější detaily ohledně programu výstavy a sami se tak rozhodnout, který den bude nejlepší do Pardubic vyrazit. Článek je připraven pro zadávání dotazů již nyní.

Komentářů: 40
Kategorie: zajímavosti
/ 1.9.2009 5:35:48

Na úterní 20. hodinu jsme pozvali do našeho pravidelného on-line rozhovoru Ivana Černocha, který je znám především jako manažer reiningové komise ČJF, ale již také jako manažer ranče El Paso ve Svojeticích (dříve působil na Nové Americe). Právě aktuální situace na El Pasu, kde je v současné době vyhlášena karanténa, jelikož u jedné z testovaných klisen byl zjištěn Streptococcus equi subsp. equi (původce nemoci Hříběcí), bude hlavním tématem našeho rozhovoru. Dostaneme se však i k dalším tématům, jako je schválení VV ČJF, že právě ranč El Paso bude od letošního podzimu novým tréninkovým centrem Sportovního centra mládeže českých skokových jezdců, ale dostaneme se samozřejmě i k reiningu... Zapojte se do tohoto rozhovoru a zeptejte se Ivana Černocha na to, co vás zajímá. Dotazy můžete vkládat pod článek již nyní!

Komentářů: 73
Kategorie: zajímavosti
/ 25.8.2009 4:39:18

Hostem našeho pravidelného úterního on-line rozhovoru bude 18. srpna Václav Vydra alias generál Custer. Ano, právě Memoriál generála G. A. Custera bude hlavním tématem našeho povídání. Uskuteční se již tuto sobotu 22. srpna v blízkosti Drtinova statku na Hněvšíně a přihlášeno je na něj cca 170 koní. S Václavem Vydrou se však jistě dostaneme i na další témata, jako je např. „bosonožství“. Budeme rádi, pokud se do rozhovoru zapojíte i vy svými dotazy, které můžete zadávat do diskuze pod článkem již nyní. Vzhledem k tomu, že je náš host značně časově vytížen, a to nejen přípravami devátého ročníku tažení 7. kavalerie, ale také svým hereckým povoláním, odpovídat bude na vaše (a naše) dotazy v mimořádných časech – v první fázi dopoledne od 9.00 do 10.00 hodin a na další otázky, resp. na ty, co nestihne zodpovědět ve vymezeném čase, se podívá ve večerních hodinách – cca kolem 23.00 hodiny. Více již v samotném článku...

Kategorie: zajímavosti
/ 18.8.2009 5:06:51

O skokovém mistrovství ČR dětí a juniorů, které se uskuteční ve Zduchovicích nadcházející víkend. O mistrovství pony ve skocích a v drezuře probíhající na stejném místě o týden později. O účasti na evropských šampionátech dětí ve skocích a následném mistrovství pony v belgickém Moorsele, z nichž si Zduchovičtí pořadatelé vzali příklad a převzali obdobný pořadatelský model. O současnosti i budoucnosti Zduchovického areálu. Tak (nejen) o tom všem si budeme povídat v úterý 11. 8. od 20.00 hodin ZDE – na portálu Jezdectví.cz – s provozovatelem JA Zduchovice, Ing. Ladislavem Krulichem. Povídat si můžete s námi! A to buď živě, nebo můžete zadat dotaz s předstihem a přečíst si odpověď zpětně. On-line rozhovor je připraven přijímat vaše dotazy! (Aktualizováno 11.8. 8.20 hod. - Doplnili jsme pod článek seznam startujících MČR J+D ve skocích.)

Kategorie: zajímavosti
/ 11.8.2009 7:49:46

Již tento pátek zahájí na pražském Císařském ostrově drezurní mistrovství České republiky ve všech věkových kategoriích. Na stejném místě se uskuteční již podruhé v řadě a tak bude co srovnávat – ať již počty startujících, jejich složení, předvedené sportovní výkony a v neposlední řadě také organizaci, která byla v loňském roce hodnocena povětšinou pozitivně. Právě s hlavním organizátorem tohoto šampionátu – Ing. Janem Žižkou – si budeme povídat v našem pravidelném úterním on-line rozhovoru 4. srpna od 20.00 hodin. Ptát se ho na to, co vás zajímá (a to i mimo téma MČR), se můžete samozřejmě i VY – a to buďto ŽIVĚ v uvedeném čase, nebo s předstihem – příspěvky je možné zadávat pod článek již nyní! Neváhejte tedy a zapojte se, zcela jistě půjde o velmi zajímavé povídání...

Kategorie: zajímavosti
/ 4.8.2009 4:38:30

Náš pravidelný úterní on-line rozhovor má tentokrát opravdu velmi exkluzivního hosta a tak nám snad odpustíte, že z časových důvodů proběhl off-line. Na naše dotazy odpovídal prezident Slovenské jezdecké federace Ing. Andrej Glatz. My jsme si ho ovšem tentokrát nepozvali ani tak jako prezidenta SJF, nýbrž především jako prezidenta mezinárodních závodů CSIO-W*** Bratislava, které se uskuteční příští týden – a to ve dnech 6. – 9. srpna v prostorách Športového areálu TJ Slávia STU. Vzhledem k tomu, že české CSIO-W bylo letos zrušeno, půjde o nejblíže organizované skokové závody takto vysoké úrovně. Z České republiky se tak do Bratislavy možná vypraví o poznání více lidí, než tomu bylo v minulých letech. A na co se můžete případně těšit? To dozvíte již ze samotného rozhovoru.

Kategorie: zajímavosti
/ 28.7.2009 8:00:00
<<<123>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020