volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1234>>>

Nyní se stáje jen hemží letošními hříbátky a my jsme se rozhodli vyhlásit soutěž o nejroztomilejší fotografii letošního novorozeněte. Podmínky soutěže najdete uvnitř článku. Aktualizace 30. 7. 12 HOD: Soutěž Hříbátka už má dávno své vítěze a stále nám někteří nezaslali adresy, kam můžeme zaslat ceny - prosíme tedy o jejich urychlené dodání, aby mohly být odměny co nejdříve všem odeslány!

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 30.7.2012 12:00:00

Zdalipak jste již prolistovali březnového Koníčka? Co říkáte na další fotoromán? Určitě vám neuniklo, že tentokrát se druhá polovina děje bude odehrávat až v dubnovém čísle. S prvním dílem příběhu Aničky a Ivetky se loučíme v okamžiku ošklivého pádu - jak bude podle vás vypadat pokračování?

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 4.3.2012 19:00:00

Vzpomínáte ještě na naši soutěž z Koníčka? Jmenovala se "Staňte se spisovatelem!" a vy jste nám poslali spoustu krásných povídek. Také jsme vám slíbili, že ti, co nevyhráli pěkné vánoční ozdoby, nemusí smutnit. Další zajímavé příběhy si budete moct přečíst v následujících číslech Koníčka nebo zde na internetových stránkách a všechna zveřejněná díla oceníme kalendářem od Christiane Slawik. Dnes vám představíme povídku Kateřiny Brožové.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 28.1.2012 15:00:00

Vzpomínáte ještě na naši soutěž z Koníčka? Jmenovala se "Staňte se spisovatelem!" a vy jste nám poslali spoustu krásných povídek. Také jsme vám slíbili, že ti, co nevyhráli pěkné vánoční ozdoby, nemusí smutnit. Další zajímavé příběhy si budete moct přečíst v následujících číslech Koníčka nebo zde na internetových stránkách a všechna zveřejněná díla oceníme kalendářem od Christiane Slawik. Dnes vám představíme povídku Kateřiny Koubské s názvem Zázraky se dějí.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 21.1.2012 15:00:00

Vánoční prázdniny utekly jako voda, a tak si užívejte ještě zbývající hodiny volna. Poslední Kaštánkův kvíz je zaměřený na veškeré číselné údaje týkající se koní jako například hmotnost, věk nebo kohoutková výška. A zdalipak tušíte kolik centimetrů mají být od sebe vzdáleny kavalety na překračování v kroku?

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 2.1.2012 15:00:00

Nový rok 2012 jsi jistě řádně přivítal a teď si nejspíš užíváš chvíle odpočinku. Dnes tě čeká předposlední Kaštánkův kvíz. Prověříme, zda-li se vyznáš ve jménech českých jezdců a dokážeš je zařadit do správné disciplíny.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 1.1.2012 15:00:00

Práce podkováře není vůbec jednoduchá. Vyžaduje nejen fyzickou zdatnost a zručnost, ale vysoké požadavky jsou kladeny i na teoretické znalosti. Pokud pravidelně u kování asistuješ, určitě se v základních pojmech vyznáš a dnešní kvíz bude pro tebe úplná hračka!

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 31.12.2011 15:00:00

Koně mohou mít ta nejrůznější zbarvení a to nejen jednobarevná, ale čím dál oblíbenější jsou například strakáči. Rozdíl mezi takovým hnědákem a ryzákem může být někdy skutečně nepatrný, ale ten, kdo zná základní rozdíly mezi jednotlivými zbarveními koní, se rozhodně nenechá nachytat. Jak jsi na tom ty?

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 30.12.2011 15:00:00

Nabídka jezdeckého vybavení je dnes skutečně široká a to od ochranných prostředků až po moderní módní doplňky. Dokážete se v celé nabídce vůbec orientovat? Víte, jak by měly vypadat jezdecké boty či kolik centimetrů může mít maximálně parkurový bičík? Prověřte to v dalším kvízu od Kaštánka.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 29.12.2011 15:00:00

Řada z vás by se určitě jednou chtěla stát skutečným chovatelem koní. Pokud je to i vaším snem, můžete si v dnešním kvízu otestovat, zda-li máte alespoň základní povědomí o reprodukci koní. Tušíte, jak dlouho trvá u klisen březost nebo jak se říká prvnímu mateřskému mléku?

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 28.12.2011 15:00:00

Skoky, drezura, všestrannost, spřežení, voltiž, vytrvalost či reining - to vše jsou jezdecké disciplíny. Přestože si určitě myslíte, že není možné je zaměnit, připravili jsme pro vás tento kvíz. Jedině tak zjistíte, zda máte napříč jezdeckými disciplínami jasno.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 27.12.2011 15:00:00

Další Kaštánkův kvíz se vám bude možná zdát poněkud náročnější, ale základní znalosti o Národním hřebčínu v Kladrubech nad Labem by měl mít přece každý český milovník koní, nemyslíte? Schválně! Jak jste na tom vy?

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 26.12.2011 15:00:00

Dnes je ten nejlepší den z celých vánočních svátků. Ptáte se proč? To je snadné - celý den si totiž můžete užívat svých nových dárků! Zdalipak jste pod stromečkem našli i nějakou chytrou knížku o koních? Ta by vám mohla pomoci v dnešním kvízu správně popsat části těla koně.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 25.12.2011 15:00:00

Krásný Štědrý den vám přeje nejen Kaštánek, ale také celá redakce Jezdectví. Nejspíš se už nemůžete dočkat Ježíška a čekání na něj vám přijde nekonečné. Nemyslíte, že právě nyní je čas na vánoční kvíz s Kaštánkem? Dnes můžete otestovat své znalosti v oblasti parkurového sportu.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 24.12.2011 15:00:00

Tak konečně - vánoční prázdniny jsou tu a už zítra se probudíte do Štědrého dne! Hříbátko Kaštánek si pro vás také připravilo nadílku a to nejen na čtyřiadvacátého, ale na každý den v období prázdnin. Ode dneška až do 2. ledna najdete na na těchto stránkách různé kvízy, s nimiž můžete prověřit své znalosti. Dnes si vyzkoušíme, jak jste na tom s jízdárenskou prací.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 23.12.2011 12:00:00
<<<1234>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020