novinky

V této sekci serveru Jezdectví.cz se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa koní, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

Bronzová medailistka z OH se vdala

Bronzová olympijská medailistka (v týmech dokonce zlatá) v drezuře, Laura Bechtolsheimer (na fotografii T. Holcbechera), se minulý měsíc stala vdanou paní. Osmadvacetiletá Britka řekla své "ano" dlouholetému příteli, Markovi Tomlinsonovi. Svatební obřad proběhl v luxusním hotelu ve Švýcarsku patřícímu Lauřiným prarodičům a hostiny se zúčastnil i princ William s vévodkyní Kate. Jsou totiž blízkými známými rodičů snoubence, který, stejně jako nevěsta, pochází ze zámožné rodiny. Na víkendových závodech v Hagenu tak Laura se svým Mistral Hojrisem startovala již jako Tomlinsonová...

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 22.4.2013 15:31:25

Kristýna Kratochvílová si cení každého vítězství, ale obzvláště ji potěšily úspěchy ve Stylšampionátu. Na svého životního koně teprve čeká a její sny se ubírají k účasti na ME. Uznává Marcuse Ehninga a miluje adrenalin. Chcete vědět více? Navštivte dnešní profil!

Kategorie: sport
/ 3.4.2013 9:00:05

Jako již tradičně, i letos se na Equitaně udělovy ceny za nejlepší inovace v jezdeckém sportu (EQUITANA Innovation Award 2013). Jakých sedm výrobků je získalo a proč? Kterému z nich byla udělena zvláštní cena? To se dozvíte v článku!

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 28.3.2013 11:39:58
První závody v Equine Sport Center zrušeny

První závody, které se měly konat ve zcela novém jezdeckém areálu v Olomouci, musely být bohužel z důvodu špatného počasí zrušeny. „Z důvodu klimatických podmínek, které v současně době v Olomouci panují a které nám brání v plánovaných pracích na výstavbě komunikací a parkovacích ploch pro účastníky závodů stejně jako úpravách prostor pro diváky, jsme nuceni plánované dubnové závody zrušit,“ uvedli pořadatelé. Nicméně hned o měsíc později, konkrétně v termínu 25. – 26. května, jsou v plánu další závody, a tak o zahájení sezony v Olomouci určitě nepřijdete.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 28.3.2013 11:34:00

Co by to bylo za Velikonoce bez koní? A co by to bylo za Velikonoce bez nového Jezdectví? Zelené (nejen) velikonoční Jezdectví vychází přímo na Zelený čtvrtek! V prodeji bude od 28. března, a tak se pojďte nyní podívat, co jsme pro vás připravili tentokrát.

 

Kategorie: zajímavosti
/ 27.3.2013 9:00:18

Již v tento čtvrtek, poslední únorový den, budete moci zakoupit na stánku nové číslo Jezdectví. Co jsme pro vás tentokrát připravili? Na sto stránkách najdete nepřeberné množství informací o výcviku, chovu, péči, ježdění a především o nich samotných – o koních. Pojďte nahlédnout do obsahu březnového čísla.

Kategorie: volný čas
Rubrika: literatura
/ 27.2.2013 8:00:06

Na začátku ledna jsme na našem Facebooku založili hlasování o jezdce a koně roku a nechali volit naše fanoušky. Nyní již víme, koho by rádi viděli stát na stupních vítězů – pojďte se podívat, kdo byl v loňské sezoně podle nich ten „nej“. Do jaké míry se naši fanoušci shodli s odbornou porotou? To se dozvíme na Žofíně již 2. března.

Kategorie: sport
/ 12.2.2013 9:00:32

Tradičně poslední čtvrtek v měsíci, tentokrát navíc netradičně i poslední den v měsíci, tedy 31. ledna, najdete na stáncích únorové číslo Jezdectví. Nahlédněte do jeho obsahu - je nabitý opravdu zajímavými zajímavostmi, jež zaujmou každého koňáka, který se o koně zajímá!

Kategorie: zajímavosti
/ 30.1.2013 8:01:24
Blue Hors Romanov zakoupen sponzorem E. Gala

Impozatní hřebec Blue Hors Romanov (po Rohdiamant) byl zakoupen rakouským sponzorem Edwarda Gala, Gastonem Glockem. O koupi se začalo uvažovat poté, co dvojice v říjnu 2012 dosáhla na 81 % v küru. Předchozí majitelé hřebce ze stáje Blue Hors se nechali slyšet, že mají kvůli prodeji sice smíšené pocity, na druhou stranu si ale nedovedou představit, kdo jiný by hřebce tak výborně jezdil. Připomeňme, že do GP ho připravil Dán Andreas Helgstrand, nějakou dobu po něm ho měl pod sedlem také jeho krajan Sune Hansen (na snímku Tomáše Holcbechera).

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 15.1.2013 17:12:06
Hlasujte pro koně a jezdce roku na Facebooku!

Mnozí z vás si dle ohlasů již všimli, že jsme včera na facebookových stránkách časopisu Jezdectví spustili hlasování o koně a jezdce roku. Koho by rádi na stupních vítězů viděli naši fanoušci? Podívejte se, a ještě lépe - zapojte se do hlasování a udělte hlas svým oblíbencům! Pod stránkou Jezdectví najdete podmínky hlasování a fotky nominovaných. Koho nakonec vybere odborná porota, se dozvíme 2. března na Žofíně!

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 7.1.2013 15:19:09

V posledních dnech máte jistě hlavu plnou shánění dárků pro své blízké, ale nezapomeňte na sebe! Na chvíli si odpočinout od předvánočního shonu vám pomůže lednové Jezdectví, které vychází již tento čtvrtek (20. prosince) a přináší dárek v podobě slevových kuponů! Podívejte se na obsah prvního čísla jedenašedesátého ročníku.

Kategorie: zajímavosti
/ 19.12.2012 14:00:14

Již ve čtvrtek 29. listopadu se na stáncích objeví nové číslo Jezdectví. Celý prosinec se tak budete moci seznamovat se všemi novinkami z jezdeckého světa – krok za krokem. Pojďte se podívat, co jsme pro vás tentokrát připravili!

Kategorie: zajímavosti
/ 28.11.2012 8:00:52
Novinky z generálního shromáždění FEI

Na nedávném generálním shromáždění Mezinárodní jezdecké federace (FEI), které se konalo na začátku listopadu v Istanbulu, se probralo mnoho zajímavých témat. Například už je schválen a zveřejněn kalendář akcí na rok 2013 (najdete ho ZDE). Nezapomeňte také, že počínaje prvním lednem 2013 musí být všichni koně, kteří jsou prvně registrování u FEI, opatřeni mikročipem (více info ZDE). FEI navíc schválila pravidlo, že pokud se jezdec, kůň nebo funkcionář registrovaný u FEI zúčastní závodu a/nebo akce, která není v kalendáři FEI, v kalendáři národní federace či závodu a/nebo akce, která je národní federací výslovně nepovolena, nebude mu počínaje tímto datem dovolen start na oficiálních národních i mezinárodních akcích/závodech po dobu šesti měsíců.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 23.11.2012 11:39:42

Populární německé závody Stuttgart German Masters jsou v plném proudu. Událost věnovaná koním, která každoročně přitáhne tisíce diváků, bude letos hostovat Světový pohár v drezuře, ve skocích a ve spřežení a také voltižní soutěže. Indoor-Derby, terénní jízdu pod střechou, vyhrála ve čtvrtek Ingrid Klimke (Hale Bob). Aktualizace 18. 11. 17 HOD: Ve velmi napínavém rozeskakování o jednu setinu sekundy zvítězil a automobil vyhrál Kevin Staut se Silvanou! Předjel těsně Marcuse Ehninga s Noltes Küchengirl.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 18.11.2012 17:00:30
Koho (ne)bude jezdit Ulla Salzgeber?

Známá německá jezdkyně a trenérka Ulla Sazgeber navázala před necelými dvěma měsící spolupráci s prestižní drezurní stájí Gestüt Peterhof. Majitelka stáje Arlette Jasper-Kohl ji najala místo doposud angažovaného Švéda Patrika Kittela. Ulla se mohla těšit na koně světového formátu, třeba Silvana nebo klisnu Uno Dona Unique, o níž se mluví jako o největším talentu malé rundy. Ulla však nyní oznámila, že stáj opouští, neboť se z časového hlediska nemůže věnovat svým studentům a koním ve vlastní stáji...

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 8.11.2012 11:00:49
Aktuální číslo
Obsah čísla 4/2020