sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Aneta Paličková závodí od jedenácti let a má za sebou účast na mistrovství ČR s poníky i velkými koňmi. Ze zahraničních jezdců obdivuje Scotta Brashe pro jeho klidnou jízdu na parkuru a odvahu při riskování. Jejím snem je najít koně, s nímž by mohla závodit v nejtěžších závodech. Aneta ve volném čase ráda plave, jezdí na kole a vyspává do odpoledne.

Kategorie: sport
/ 15.4.2015 6:00:00

Švédka Malin Baryard-Johnsson začínala jezdit v osmi letech a prvních mezinárodních závodů se účastnila v roce 1987. Reprezentuje stáj Linkoping FRK ve Švédsku a trénuje s Nizozemcem Henkem Noorenem. Na svém kontě má mnoho mezinárodních úspěchů a ráda by k nim přidala účast na olympijských hrách v Riu de Janeiru.

Kategorie: sport
/ 14.4.2015 6:00:00

Osmiletý valach Ramzes S.H. má na svém kontě, v sedle s Kristýnou Bartošovou, 1. místo z Oblastního mistrovství Středočeské oblasti 2014 v kategorii družstev a 3. místo v Equiservis Amateur Tour v rámci ČSP na Ptýrově 2014. Jeho dobrou vlastností je pozornost při parkuru a jeho jezdkyně říká, že to bojovník a srdcař.

Kategorie: sport
/ 12.4.2015 6:00:00

Kristýna Kolínská závodí od sedmnácti let a věnuje se skokovým soutěžím. Trénuje s Jaroslavem Abíkem a uznává každého jezdce, který to po prvním neúspěchu nevzdá a bojuje dál. Cení si všech dobře odjetých parkurů a doufá, že velké úspěchy teprve přijdou.

Kategorie: sport
/ 8.4.2015 6:00:00

Američanka Margie Goldstein-Engle začínala jezdit v devíti letech v jezdecké škole svých rodičů. Jejím nezapomenutelným sportovním zážitkem je absolvování první Grand Prix. Trénuje s Robertem Ridlandem a reprezentuje stáj Hidden Creek Farms. Desetkrát byla zvolena jezdcem roku a Mona Pastroff Goldstein o Margie napsala knihu.

Kategorie: sport
/ 7.4.2015 6:00:00

Účastník MČR v kategorii žen, šestnáctiletý hřebec Lagos 1, závodí druhou sezónu v sedle s Kristýnou Kolínskou. "Lagos je pro mě velkým učitelem. Dá mi najevo, když udělám chybu a při parkuru mě naopak podrží," říká o svém parťákovi jezdkyně. "Špatnou vlastnost nemá, když pominu to, že se na závodech otáčí za každou sukní." :-)

Kategorie: sport
/ 6.4.2015 8:00:00

Třináctiletá klisna Duma závodí šestým rokem s Michaelou Miňovskou ve skokových soutěžích. Největším úspěchem dvojice je vítězství v soutěži družstev na MČR dětí a juniorů v roce 2010 ve Zduchovicích. "Duma je maximálně všestranná, ale bohužel není zrovna jednoduchá," říká o své klisně Michaela.

Kategorie: sport
/ 5.4.2015 6:00:00

Barbora Chloupková závodí od dvanácti let a trénuje s Jaroslavem Jindrou. Na parkuru se ji líbí adrenain a z jezdeckého sportu uznává Aleše Opatrného. Životním koněm Báry je její současný parťák Poison Ivy, s nímž závodí do stupně S. Volný čas tráví s přítelem a pejskem a jejím snem je zúčastnit se mistrvství družstev.

Kategorie: sport
/ 4.4.2015 9:00:00

Klára Svobodová závodí od třinácti let. Na svém kontě má první, druhé i třetí místo z Pražského skokového derby a vítězství v soutěži S* na Jezdeckém festivalu v Lysé nad Labem. "Uznávám ty jezdce, kteří jsou schopni poznat talent v koni bez ohledu na jeho vzhled a barvu," říká jezdkyně jejímž snem je závodit na MČR.

Kategorie: sport
/ 3.4.2015 9:00:00

Valach českého teplokrevníka Poison Ivy reprezentuje s Barborou Chloupkovou stáj TJ Equus Kinsky. "Největším úspěchem je, že jsme se dostali tam, kde jsme, a to na stupeň S a podotýkám, že začátky s ním nebyly vůbec jednoduché," konstatuje Bára. Valach nemá rád drbání za uchem a volno si užívá ve výběhu.

Kategorie: sport
/ 2.4.2015 10:30:00

Karolína Šimáčková závodí od devíti let a věnuje se drezurním i skokovým závodům. "Obě disciplíny mám stejně ráda. S dobře připraveným koněm je radost jet jakýkoliv závod a je jedno, jestli to je parkur, nebo drezura," říká jezdkyně. Mezi její největší úspěchy patří 1. místo na MČR v drezuře a 7. místo na MČR ve skocích. O rodině Šimáčkových a jejich chovu, z něhož pochází i nejúspěšnější klisna Karolíny, Havaj, píše dubnové Jezdectví.

Kategorie: sport
/ 1.4.2015 6:00:00

Norský parkurový jezdec Geir Gulliksen se k jezdeckému sportu dostal díky svým přátelům. Jezdit začínal ve dvanácti letech a nyní vlastní stáj Stall Gullik, kde trénuje a obchoduje s koňmi. Jeho trenérem je Alois Pollmann-Schweckhorst a vzorem Ludger Beerbaum.

Kategorie: sport
/ 31.3.2015 6:00:00

Slovenská klisna Havaj závodí pátým rokem s Karolínou Šimáčkovou ve skokových soutěžích. V pěti letech vyhrála finále KMK v drezuře a nyní absolvuje parkury do 140 cm. "Je to skvělý kůň a mnohokrát mě podržela," říká Karolína. Volný den tráví klisna ve výběhu.

Kategorie: sport
/ 29.3.2015 6:00:00

Účastník Světových jezdeckých her v Normandii, Jiří Nesvačil ml., vyrostl v jezdecké rodině. Jeho otec pracoval v JZD a celý život závodí v soutěžích spřežení. "Výběr závodů spřežení vyplynul ze situace. Vlastně mě ani nenapadlo, pustit se do jiné disciplíny," zdůvodňuje Jiří. Za nejsilnější zážitek považuje páté místo v Normandii v parkuru. "Ten pocit, že i naše koně jsou schopni obstát ve světové konkurenci, byl skvělý!"

Kategorie: sport
/ 25.3.2015 6:00:00

Parkurový jezdec Darragh Kenny vyrostl na farmě svých rodičů a závodit začal v deseti letech. V září roku 2012 založil vlastní stáj Oakland Ventures. Trénuje s Robertem Splainem a jeho největším snem je reprezentovat Irsko na olympijských hrách.

Kategorie: sport
/ 24.3.2015 6:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020