zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

PR článek/ Jezdecký sport v České republice se v posledních desetiletích mění. Proměny jsou patrné především na zázemí jezdeckých klubů a stájí. Jsou kladeny čím dál vyšší nároky na pohodlí koní a jezdců. Provozovatelé jízdáren tak hledají způsob, jak nabídnout vyšší standard. Výstavba kryté jezdecké haly umožní celoroční tréninky bez ohledu na rozmary počasí. Dávno už neplatí, že kryté jízdárny jsou jen doplňkem několika jezdeckých areálů. Možnost ježdění pod střechou je dnes téměř nutností. Uvědomují si to jak zástupci velkých klubů, tak i majitelé menších stájí.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 29.10.2012 10:45:00

Pozoruhodný časosběrný dokumentární film Váňa s podtitulem Největší závod je život sám měl premiéru 6. září. Přinášíme fotky z tiskové konference, která se uskutečnila po projekci novinářské předpremiéry a informace k premiéře divácké. Aktualizace 8. 10. 9 HOD: Film Váňa pod širým nebem

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 8.10.2012 9:00:00

Národní hřebčín Kladruby nad Labem, s. p. o. vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici administrátor projektu IOP. Nabízí také místo personalistky a účetní. Informace pro uchazeče najdete v příloze pod článkem. Aktualizace 5. 9. 16:40 HOD: Ministerstvo zemědělství České republiky vypisuje výběrové řízení na pracovní pozici:  ŘEDITEL / ŘEDITELKA  STÁTNÍ PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE  NÁRODNÍ HŘEBČÍN KLADRUBY NAD LABEM. Termín pro zasílání přihlášek je do 25. září! 11. 9. 13:10 HOD: Byl prodloužen termín pro zasílání přihlášek na pozici personalistky a účetní a to až do 23. 9.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 11.9.2012 13:10:00

Třetího ročníku internetové ankety Nejkrásnější kůň České republiky 2012 se zúčastní  reprezentanti 28 plemen koní, chovaných v České republice. Připomeňme si, že tituly v předchozích letech získali českomoravský belgik 2881 Agar (2010) a fríský hřebec 1341 Baron fan Odingastate (2011). Aktualizace 4. 9. 12:15 HOD: Maximum Blues Master evropským šampionem

Autor: redakce Jezdectví, Jiří Křepelka, Lucie Hladová
Komentářů: 1
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 4.9.2012 12:15:00

PR text/ Překvapení pro české koňáky přichystal známý německý obchodní řetězec Kraemer. Uspořádal pro ně na státní svátek 8. května speciální akci s názvem Český den. Kromě zdarma občerstvení je pro ně připravena speciální sleva a dárek, v příhraničních obchodech je dokonce připravena česká obsluha. Vydejte se tedy do rakouského Lince (Asten) a Vídně (Inzersdorf), a nebo německého Norimberku (Freucht) na výhodné nákupy! Podrobnější informace najdete zde. Aktualizace 11. 5. 11 hod: Vložen odkaz na vídeňskou fotogalerii. 

 

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 11.5.2012 10:50:00

V pondělí 30. dubna byli hosty pořadu Českého rozhlasu Pardubice "Máme hosty" předseda představenstva Dostihového spolku Vladimír Tlučhoř a správce dráhy dostihového závodiště Jiří Janda. V článku najdete odkaz na záznam.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 8.5.2012 14:00:00
Online přenosy sledujte na HorseTV

HorseTV má za sebou již třetí letošní online přenos a to z dostihového závodiště v Praze Velké Chuchli. Další vysílání plánuje z Mostu, Karlových Varů či Pardubic. Pokud pořadatelé projeví zájem, lze do tohoto projektu zařadit i další, nejen sportovní akce. Všechny záznamy sledujte na www.horsetv.cz.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 26.4.2012 11:00:00

Páteční odpoledne strávili na pardubickém závodišti studenti gymnázia z bavorského Buxheimu. Společně se svými přátelli z Gymnázia Dašická v Pardubicích absolvovali komentovanou prohlídku závodiště. Prošli si nejen dráhu Velké pardubické, ale navštívili také stáje a další zázemí. Prohlídku s průvodcem na pardubickém dostihovém závodišti ale může absolvovat kdokoli.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 21.4.2012 17:00:00

PR článek/Jednou z výher žofínské tomboly bylo fotografické plátno na přání od společnosti FotoFast. Velkoformátový tisk se stává hitem, nyní můžete mít originální obraz například svého čtyřnohého šampiona na kvalitním bavlněném plátně opatřeným lesklým šepsem, který plátnu poskytuje vysoký stupeň UV ochrany, vodě a otěruodolnost. Nejen vaše dárky, poděkování majitelům či trenérům, ceny v soutěžích, ale také třeba stěna v obýváku, klubovně i jízdárně může být originální! Využití fotoplátna je velmi široké vzhledem ke svým vlastnostem.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 2.4.2012 12:00:00
Jasmína Vášáryová spatřila svět

Dnes se Hance a Tomáši Vášáryovým narodila dcera Jasmína. Mamince jako by z oka vypadla - tmavé vlásky a tmavé oči. Je tak pravým opakem své starší sestry Johanky... Jasmínka si tedy dala na čas - měla tu být už 11. 3., ale to by si maminka nemohla dojít na Žofín pro cenu pro nejlepšího mladého drezurního koně, kterým se stala La Fleurette. Gratulujeme a přejeme hodně zdraví! 

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 27.3.2012 20:36:42
Západočeši připravili nový vzhled webových stránek

Západočeská oblast České jezdecké federace připravila nejen pro své členy nový vzhled webových stránek. Obsah je tak mnohem přehlednější, přestože se po grafických úpravách v podstatě nezměnil. Stejná zůstává i adresa: www.cjfzco.cz.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 15.3.2012 16:00:00
Oslav diamantového výročí se zúčastní největší kůň Anglie

Clydesdaleský kůň Digger je se svými 198 centimetry KVH považován za největšího koně Anglie, a proto právě on byl vybrán do královniny dvorní kavalérie. Jak informoval zpravodajský web Novinky.cz, Digger nyní prochází speciálním výcvikem, aby se mohl účastnit oslav královnina diamantového výročí v červnu. Jeho úlohou totiž bude nést bubeníka i s jeho rozměrným hudebním nástrojem.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 5.3.2012 14:00:00
V pondělí přišlo na svět hříbě koně Převalského

V pondělí se v pražské ZOO narodila kobylka koně Převalského. I přes zimu, ve které se narodila, se jí prý daří výborně. Informovala o tom dnes zoologická zahrada na svých Facebookových stránkách a připojila také nádhernou fotografii Miroslava Bobka, na níž se můžete podívat ZDE. Kobylce přejeme mnoho zdraví! Aktualizace 21. 2. 7 HOD: Velmi nešťastná zpráva přišla z pražské zoo: Teprve týdenní hříbátko v noci z 19. na 20. 2. uhynulo - pravděpodobně podlehlo zraněním, které mu způsobily klisny.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 21.2.2012 7:00:00
Odsouzen strůjce požárů v hřebčíně P. Schockemöhleho

Autorem série žhářských útoků mířených na hřebčín Paula Schockemöhleho v období od listopadu 2010 do března 2011 byl dvaadvacetiletý Fabian T., dřívější zaměstnanec hřebčína a člen dobrovolných hasičů. Za celou dobu hořelo celkem sedmkrát. Verdikt nad odsouzeným zní: pět let za mřížemi.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 11.2.2012 11:00:00

Neuvěřitelné video, na něž upozornil prostřednictvím svého webu německý měsíčník Reiter Revue, se objevilo v neděli 15. 1. na You Tube. Zaznamenává velmi neobvyklou záchrannou akci poníka, který se zřítil z útesu, a byl několik nocí uvězněn na malé pláži mezi skalami. Video si můžete spustit uvnitř článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 18.1.2012 11:00:28
Aktuální číslo
Obsah čísla 3/2019