sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Brzy šestiletého valacha Arisca-M sedlá od srpna loňského roku Anna Bierhanzlová. Dříve s ním závodil Martin Štorkán a společně vybojovali druhé místo na Šampionátu mladých koní v Martinicích v roce 2014. "Mám ho krátkou dobu a zatím je to moc hodný a naprosto vyrovnaný kůň s velkými schopnostmi," popisuje svého parťáka Anna. Volný den tráví valach ve výběhu nebo na procházce.

Kategorie: sport
/ 22.3.2015 6:00:00

Anna Bierhanzlová je s koňmi v kontaktu od malička, jelikož se narodila v jezdecké rodině. Závodí od dvanácti let v parkurových soutěžích a nejvíce si cení 4. místa z loňského MČR a 3. místa v soutěži S na Memoriálu Jana Papouška. "Z jezdců obdivuji Nikolu Bielíkovou. Jezdí s naprostým klidem a stylem. Všechno vypadá přirozeně a jednoduše," říká Anna.

Kategorie: sport
/ 18.3.2015 6:00:00

Nizozemský parkurový jezdec Harrie Smolders jezdí od šesti let. Ke koním ho přivedla jeho rodina, dědeček, otec i jeho sestra se věnovali jezdeckému sportu. Harrie pracuje ve stáji svého trenéra Axela Verlooye v belgickém Grobbendonku. Každý den cestuje z domova v Nizozemí 60 kilometrů do Axelovy stáje.

Kategorie: sport
/ 17.3.2015 6:00:00

Devatenáctiletý holštýnský hřebec Sir Bento závodil s Veronikou Doleželovou ve skokových soutěžích. Společně dvakrát vybojovali páté místo na MČR žen ve skocích, účastnili se v roce 2007 Grand Prix na CSIO4*W v Praze a dvakrát obsadili páté místo ve VC v rámci ČSP. "Je to můj životní kůň. Když jsem nic neuměla, hodně mě podržel," říká Veronika.

Kategorie: sport
/ 15.3.2015 6:00:00

Michaela Miňovská začínala závodit v devíti letech v hobby skokových soutěžích. Jejím největším úspěchem je vítězství na MČR družstev v roce 2010. Z českých jezdců uznává Jiřího Pecháčka za jeho životní úspěchy a za metody, které podporuje. "Po blížící se maturitě bych se chtěla co nejvíce věnovat studiu VŠ,  tak bohužel nemám žádné cíle v oblasti koní," říká jezdkyně.

Kategorie: sport
/ 11.3.2015 6:00:00

Americký parkurový jezdec Richard Spooner jezdí od deseti let a ke koním ho přivedla jeho matka Ginny, která vlastní a provozuje jezdecké centrum. Richard reprezentuje stáj Legacy Stables v USA a trénuje s Robertem Ridlandem. Jeho cílem do budoucna je koupit koně, který nahradí špičkového Cristalla.

Kategorie: sport
/ 10.3.2015 6:00:00

Dvanáctiletá klisna slovenského teplokrevníka Piňa Colada I.S. závodí v sedle s Annou Bierhanzlovou v parkurových soutěžích. Reprezentují JS Equitana a jejich největším úspěchem je 4. místo na MČR juniorů v roce 2014. "Je velká srdcařka a nikdy mě nevypekla," říká o své klidně Anna.

Kategorie: sport
/ 8.3.2015 6:00:00

Jana Lalkovitsová jezdí od osmi let. První skokové zkušenosti sbírala v Ústí nad Labem v TJ Tatran Bukov. Jezdila všestrannost, ovšem po těžkém pádu se rozhodla pro drezuru. Od roku 2011 žije v Nizozemí, kde má svou stáj a firmu zabývající se zprostředkováním nákupu a prodeje koní.

Kategorie: sport
/ 4.3.2015 6:00:00

Americká parkurová jezdkyně Lauren Hough vyrostla obklopena koňmi a říká, že jezdit začala dříve než chodit. K jezdeckému sportu ji přivedl otec Charles, který má na kontě bronzovou týmovou medaili ve všestrannosti z olympijských her. Lauren trénuje s Robertem Ridlandem a ve volném čase je ráda s rodinou a přáteli.

Kategorie: sport
/ 3.3.2015 6:00:00

Osmnáctiletý anglický plnokrevník Bajkonur byl předurčen pro rovinnové dostihy, ovšem ukázalo se, že to není jeho parketa. Ve třech letech ho začala Pavlína Sůrová připravovat do soutěží všestrannosti a mezi jejich největší úspěch patří první místo v CIC* v maďarské Nagykanisze. V letošním roce Bajkonur absolvuje druhou sezónu v sedle s Eliškou Orctovou.

Kategorie: sport
/ 1.3.2015 6:00:00

Tereza Mrázková závodí od osmnácti let ve všestrannosti a nyní žije v Anglii. Trénuje se Samem Griffithsem, o němž říká, že i když je jeden z nejlepších jezdců všestrannosti, nechodí s nosem nahoru. Životním koněm Terezy je Clasic T. Společně získali 6. místo v CNC* Pontispool a 7. místo v CNC** Salperton. "Mým snem je zúčastnit se jako jezdec aspoň jednoho z CCI4* závodu v Evropě," říká jezdkyně.

Kategorie: sport
/ 25.2.2015 6:00:00

Německý parkurový jezdec Hans-Dieter Dreher jezdí již od dětství a prvních závodů se účastnil v sedmi letech. Je dvojnásobným německým juniorským mistrem a dvakrát zvítězil na mistrovství Německa i v kategorii mladých jezdců. Reprezentuje stáj RV Dreilandereck a trénuje s Hansem Brandlinem a Otto Beckerem. Jeho snem je závodit na olympijských hrách.

Kategorie: sport
/ 24.2.2015 6:00:00

Brzy šestiletá klisna českého teplokrevníka, Konie 1, závodí od roku 2013 v sedle s Eliškou Orctovou v soutěžích všestrannosti. Její dosavadní největší úspěch je 5. místo v její první soutěži L na polských závodech ve Strzegomi. "Je to asi jediný kůň, který se z výběhu ozve, když přijdu," říká Eliška. Dvojice startuje za JC Rusek, o němž si budete moci přečíst v dubnovém čísle Jezdectví.

Kategorie: sport
/ 22.2.2015 6:00:00

Nikol Polášková závodí od šestnácti let v parkurových soutěžích. Nyní studuje na vysoké škole a tudíž u koní tráví jen omezený čas. Obdivuje Marcuse Ehninga pro jeho klidnost a eleganci i v rychlém rozeskakování a ráda by si jednou zajela parkur stupně T. 

Kategorie: sport
/ 18.2.2015 6:00:00

Britská parkurová jezdkyně Yazmin Pinchen jezdí již od dvou let, kdy od rodičů dostala prvního poníka. Pracuje s trenérkou Di Lampard, která dostala na starosti britskou reprezentaci, a za svůj nejlepší sportovní zážitek považuje reprezentaci Velké Británie na mistrovství Evropy v Istanbulu v červenci 2007. Jejím snem je soutěžit na olympijských hrách a dostat se do desítky nejlepších jezdců světa.

Kategorie: sport
/ 17.2.2015 6:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020