zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Páteční odpoledne strávili na pardubickém závodišti studenti gymnázia z bavorského Buxheimu. Společně se svými přátelli z Gymnázia Dašická v Pardubicích absolvovali komentovanou prohlídku závodiště. Prošli si nejen dráhu Velké pardubické, ale navštívili také stáje a další zázemí. Prohlídku s průvodcem na pardubickém dostihovém závodišti ale může absolvovat kdokoli.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 21.4.2012 17:00:00

PR článek/Jednou z výher žofínské tomboly bylo fotografické plátno na přání od společnosti FotoFast. Velkoformátový tisk se stává hitem, nyní můžete mít originální obraz například svého čtyřnohého šampiona na kvalitním bavlněném plátně opatřeným lesklým šepsem, který plátnu poskytuje vysoký stupeň UV ochrany, vodě a otěruodolnost. Nejen vaše dárky, poděkování majitelům či trenérům, ceny v soutěžích, ale také třeba stěna v obýváku, klubovně i jízdárně může být originální! Využití fotoplátna je velmi široké vzhledem ke svým vlastnostem.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 2.4.2012 12:00:00
Jasmína Vášáryová spatřila svět

Dnes se Hance a Tomáši Vášáryovým narodila dcera Jasmína. Mamince jako by z oka vypadla - tmavé vlásky a tmavé oči. Je tak pravým opakem své starší sestry Johanky... Jasmínka si tedy dala na čas - měla tu být už 11. 3., ale to by si maminka nemohla dojít na Žofín pro cenu pro nejlepšího mladého drezurního koně, kterým se stala La Fleurette. Gratulujeme a přejeme hodně zdraví! 

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 27.3.2012 20:36:42
Západočeši připravili nový vzhled webových stránek

Západočeská oblast České jezdecké federace připravila nejen pro své členy nový vzhled webových stránek. Obsah je tak mnohem přehlednější, přestože se po grafických úpravách v podstatě nezměnil. Stejná zůstává i adresa: www.cjfzco.cz.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 15.3.2012 16:00:00
Oslav diamantového výročí se zúčastní největší kůň Anglie

Clydesdaleský kůň Digger je se svými 198 centimetry KVH považován za největšího koně Anglie, a proto právě on byl vybrán do královniny dvorní kavalérie. Jak informoval zpravodajský web Novinky.cz, Digger nyní prochází speciálním výcvikem, aby se mohl účastnit oslav královnina diamantového výročí v červnu. Jeho úlohou totiž bude nést bubeníka i s jeho rozměrným hudebním nástrojem.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 5.3.2012 14:00:00
V pondělí přišlo na svět hříbě koně Převalského

V pondělí se v pražské ZOO narodila kobylka koně Převalského. I přes zimu, ve které se narodila, se jí prý daří výborně. Informovala o tom dnes zoologická zahrada na svých Facebookových stránkách a připojila také nádhernou fotografii Miroslava Bobka, na níž se můžete podívat ZDE. Kobylce přejeme mnoho zdraví! Aktualizace 21. 2. 7 HOD: Velmi nešťastná zpráva přišla z pražské zoo: Teprve týdenní hříbátko v noci z 19. na 20. 2. uhynulo - pravděpodobně podlehlo zraněním, které mu způsobily klisny.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 21.2.2012 7:00:00
Odsouzen strůjce požárů v hřebčíně P. Schockemöhleho

Autorem série žhářských útoků mířených na hřebčín Paula Schockemöhleho v období od listopadu 2010 do března 2011 byl dvaadvacetiletý Fabian T., dřívější zaměstnanec hřebčína a člen dobrovolných hasičů. Za celou dobu hořelo celkem sedmkrát. Verdikt nad odsouzeným zní: pět let za mřížemi.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 11.2.2012 11:00:00

Neuvěřitelné video, na něž upozornil prostřednictvím svého webu německý měsíčník Reiter Revue, se objevilo v neděli 15. 1. na You Tube. Zaznamenává velmi neobvyklou záchrannou akci poníka, který se zřítil z útesu, a byl několik nocí uvězněn na malé pláži mezi skalami. Video si můžete spustit uvnitř článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 18.1.2012 11:00:28

Vloni na podzim uplynulo rovných 20 let, kdy Stela a Milan Dolínkovi poklepali na základní kámen Hipocentra Koryčany, a svou budoucnost tak zasvětili životu s koňmi. Koně a práce s nimi je přitahovali už od útlého mládí. V roce 1989 byl zrušen jezdecký oddíl při JZD Koryčany, kde se oba věnovali dětem. S pronajatými koňmi, které ovšem nejprve museli obsednout, se pokusili navázat na tradici jezdeckých táborů.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 6.1.2012 11:00:00

Novinky v souvislosti s vyplácením dohod o provedení práce platné od 1. 1. 2012, jež vyplynuly z novely zákona č. 365/2011, kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů a další související zákony byly zveřejněny na stránkách ČJF a najdete je též v příloze pod článkem.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 29.12.2011 11:24:37

Národní hřebčín Kladruby nad Labem, s. p. o. připravil pro všechny milovníky koní možnost stát se adoptivními rodiči "českého pokladu" - starokladrubského koně. Kromě příjemného pocitu na vás čeká certifikát, vaše jméno bude uvedeno na jmenovce vybraného starokladrubského koně a obdržíte řadu zajímavých výhod. Můžete tak získat netradiční dárek nebo mile překvapit své přátele a známé. Adoptovat lze nejen nově narozené hříbátko, ale také vzácného starokladrubského plemenného hřebce či klisnu. Vybrat si můžete jednoduše toho, který vám nejvíce padne do oka. Více informací chovkoni@nhkladruby.cz. Aktualizace 16. 12. 18:30 HOD: Do článku jsme vložili seznam koní k adopci a závaznou přihlášku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 16.12.2011 18:30:00
Nová aplikace QBook bude hlídat autorská práva novinářů

Zpráva o vzniku nové aplikace možná není právě tou, jež byste na webu Jezdectví očekávali - týká se však všech médií bez rozdílu. QBook umí totiž zabránit zneužití textu či fotografií bez předchozího souhlasu autora. Program tedy představuje novinku, kterou již řada redakcí a nezávislých novinářů silně postrádala. Uvidíme, jak ho prověří praxe.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 15.12.2011 11:55:26
Prestižní ocenění pro JUDr. Renatu Tomanovou

Obchod s jezdeckými potřebami Dance and Jump se dostal až do Španělského sálu Pražského hradu, kde se minulý pátek kromě soutěže Českých 100 nejlepších vyhlašovali také vítězové kategorií Gentleman Pro a Lady Pro. Právě v posledně jmenované převzala ocenění také majitelka společnosti Dance and Jump JUDr. Renata Tomanová. Zatímco v hlavní kategorii firem vybrala komise již podruhé za sebou Škodu, Lady Pro náleží ženám, jež dosáhly skutečně mimořádných úspěchů a při své každodenní časově, odborně a mnohdy i fyzicky náročné práci a činnosti dokázaly zůstat okouzlujícími ženami a zachovat si nenahraditelné ženství. V mužské kategorii byli vyhlášeni pražský primátor Bohuslav Svoboda nebo zpěvák Karel Gott.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 28.11.2011 21:14:09
Jízda králů a Cadre Noir na seznamu UNESCO

O Jízdě králů jste se mohli dočíst na stránkách Jezdectví nejednou a text doplnily krásné fotografie Magdalény Strakové. Tuto tradici jsme vám koneckonců představili i v Koníčkovi. To jsme ovšem ještě netušili, že se zvyklost typická pro Moravské Slovácko bude v blízké době těšit velkému zájmu nejen koňských médií. Jízda králů byla totiž zapsána na seznam světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO a této pocty se dostalo také francouzské jezdecké škole Cadre Noir.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 28.11.2011 15:30:00

Během tradičních Oldenburských dní padl ve Vechtě rekord v podobě 800 000 eur za oldenburského hřebce po Temptation z matky po Sandro Hit, který pochází z chovu Švédky Dr. Leny Nyström. Vydražila jej žena amerického herce Toma Wellinga, ten se proslavil především hlavní rolí v seriálu Smallville. Video z aukce najdete uvnitř článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 21.11.2011 21:15:07
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2019