sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Valach českého teplokrevníka, Largo 12, dnes slaví své osmé narozeniny. Společně s Lenkou Prokešovou závodí ve skocích a mezi jeho největší úspěchy patří přední místa ve stylových soutěžích a parkurech stupně S**. "Je to ten nejhodnější a nejmilejší kůň, kterého jsem mohla mít," říká o svém valachovi jezdkyně. Voný den tráví Largo na procházce v lese a ve výběhu, odkud rád pozoruje okolí.

Kategorie: sport
/ 15.2.2015 6:00:00

Daniela Potyszovou si jistě pomatujete jako loňskou vítězku několika kol Equiservis Amteur Tour v rámci ČSP. Závodí od čtrnácti let, reprezentuje JK Mustang a trénuje s Martinem Řezníčkem. "Cením si každého povedeného parkuru, s celou sezónou 2014 jsem velmi spokojená," říká Daniela. Cílem jezdkyně je mít při práci dostatek času i na koně.

Kategorie: sport
/ 11.2.2015 6:00:00

Několikanásobný účastník mistrovství Evropy, olympijských her, finále Světového poháru a Světových jezdeckých her, Ludo Philippaerts, jezdí od šesti let. Vlastní a provozuje areál Philippaerts Stables v belgickém Meeuwenu, kde sídlí se svými syny, Oliverem a Nicolou. Za nejlepší sportovní zážitek považuje vítězství svého syna na Spruce Meadows Masters v Calgary v roce 2012. "Cítil jsem se jako nejšťastnější otec na světě," říká Ludo.

Kategorie: sport
/ 10.2.2015 6:00:00

Desetiletá klisna Dorothea závodí v sedle s Danielou Potyszovou ve skokových soutěžích. Mezi jejich největší sportovní úspěchy patří několik předních míst v rámci seriálu Equiservis Amateur Tour. "Dorotka je pro mě velká učitelka a její dobrou vlastností je, že dokáže být v parkurech na čas velmi rychlá," říká o své klisně Daniela.

Kategorie: sport
/ 8.2.2015 6:00:00

Kdo se stará o koně Jezdkyně roku 2014, Zuzany Zelinkové? Není to nikdo jiný, než sympatická Češka Erika Řezbová. "Z mého koníčku se stala práce, ve které se každý den můžu naučit něco nového," říká ošetřovatelka. Mezi jezdci uznává především Zuzku. "Měla jsem možnost ji dokonale poznat a obdivuji ji za její individuální přístup ke všem koním a její veselou povahu."

Kategorie: sport
/ 4.2.2015 6:00:00

Belgičanka Judy-Ann Melchior závodí od devíti let. Vyrostla na farmě svého otce, Leona Melchiora, který je vlastníkem plemenné knihy Zangersheide. Jejím partnerem je parkurový jezdec Christian Ahlmann. Judy má na svém kontě dvojitou účast na Světových jezdeckých hrách a mnoho předních míst získala v Pohárech národů.

Kategorie: sport
/ 3.2.2015 6:00:00

Jedenáctiletá klisna Zamora reprezentuje stáj LH Praha a s Šárkou Pastorkovou závodí ve skokových soutěžích. Mezi jejich největší společný úspěch patří jedenácté místo na MČR dětí v roce 2013 a jsou rády za každý povedený parkur. "Je super parťák. Zatím mě nikdy nevypekla," říká Šárka.

Kategorie: sport
/ 1.2.2015 6:00:00

Jitka Pecinová pracuje jako ošetřovatelka ve Stáji Golem u Jakuba Novotného. Koně ji okouzlili natolik, že se rozhodla pro studium na zemědělské akademii v oboru chovu koní a jezdectví. "V práci u koní se cítím seberealizovaná a naplňuje mě," říká Jitka. Dříve závodila ve skokových soutěžích do stupně L a nyní ji dělá radost, když její svěřenci dosáhnou pěkných výsledků.

Kategorie: sport
/ 28.1.2015 6:00:00

Nizozemský parkurový jezdec Gerco Schröder jezdí již od dětství. Před rokem založil se svými bratry, kteří se jezdeckému sportu také věnují, stáje v Tubbergenu. Gerco řadí mezi své nezapomenutelné sportovní úspěchy vítězství na Světových jezdeckých hrách v Cáchách a získání dvou stříbrných medailí na olympijských hrách v Londýně. Je držitelem několika ocenění Jezdec roku a Talent roku.

Kategorie: sport
/ 27.1.2015 6:00:00

Dvanáctiletý hafling Nuget je mistrem ČR v dvojspřeží pony a mistrem VČO jednospřeží velkých koní. Pod sedlem i v zápřeži sveze i toho, kdo vůbec neumí jezdit. "Co mu chybí ve vzrůstu, to plně nahradí svým srdcem a obratností," říká o valachovi jeho jezdec Michal Kořínek. Volný den tráví Nuget s kamarády haflingy ve výběhu pod zámkem Humprechtem.

Kategorie: sport
/ 25.1.2015 6:00:00

Čtyřnásobná účastnice mistrovství světa ve spřežení, Kateřina Sklenská, závodí od čtrnácti let. Jejím nezapomenutelným zážitkem je první vítězství na mistrovství ČR ve dvaceti letech. S koňmi tráví každý den a nejraději na nich má, že ji rozumí víc než lidé. "Chtěla bych opět závodit ve vrcholovém čtyřspřeží," prozrazuje svůj sen Kateřina.

Kategorie: sport
/ 21.1.2015 6:00:00

Dánská parkurová jezdkyně Emilie Martinsen jezdí již od dětství. Od rodičů dostala poníka, aby je moha doprovázet na lovy. Emilie tento druh zábavy neoslovil a začala se věnovat parkurům. Trénuje s Američanem Normanem Dello Joi a obdivuje Meredith Michaels Beerbaum. Ve volném čase ráda nakupuje a řídí se mottem: "Tvrdá práce se vyplácí."

Kategorie: sport
/ 20.1.2015 6:00:00

Devítiletý slovenský valach Clasic T se s Terezou Mrázkovou, která se umístila na 2. příčce v Pavo poháru Jezdectví 2014, účastní soutěží ve všestrannosti. Mezi jejich nejlepší výsledky patří 6. místo v CNC* Pontispool (UK) a 7. místo v CNC** Salperton (UK). "Nemohla jsem si přát lepšího koně. Pokaždé se mi snaží vyhovět a udělá pro mě téměř cokoliv," říká Tereza.

Kategorie: sport
/ 18.1.2015 6:00:00

Ošetřovatelka Kamila Papouška, Hana Ondroušková, se do koní zamilovala již v dětství. "Pamatuji si, jak jsem našim odmalička pořád utíkala, když jsem zahlédla koně," vzpomíná. U koní pracuje od ukončení školy a z jezdeckého sportu uznává Kamila pro jeho přístup k práci a ke koním. Hana se ve volném čase věnuje četbě nebo zajde do kina.

Kategorie: sport
/ 14.1.2015 6:00:00

Juan Carlos Garcia se učil jezdit na farmě svých rodičů v Kolumbii. Třikrát vyhrál mistrovství juniorů ve své zemi a poté odcestoval za koňmi do Evropy. V roce 1988 reprezentoval Itálii na olympijských hrách, kde dopomohl k týmové bronzové medaili. Před několika lety se Juan nadchl pro všestrannost a v roce 2009 získal na ME týmové stříbro ve skocích i ve všestrannosti.

Kategorie: sport
/ 13.1.2015 6:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020