chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

PR text / Včera, v úterý 10. února, dorazila do hřebčince Tlumačov velká posila pro český chov - oldenburský hřebec Lord Weingard. Svazu chovatelů českého teplokrevníka se podařilo tohoto hřebce získat pro své členy, po náročných jednáních díky osobní podpoře Alberta Sprehe, který tak opět projevil podporu českému chovu. Lord Weingard je hřebec nejen velmi zajímavého původu, ale prokázal svou kvalitu na nejvyšších mezinárodních parkurech, taktéž i jeho potomstvo. A takových u nás mnoho nemáme.

Autor: redakce Jezdectví, Karel Lacina
Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 11.2.2015 9:00:00

Podmínky Státní veterinární správy ČR pro přesuny koní na svody (tedy i závody) pro rok 2015 najdete na webu ČJF v sekci Dokumenty/Veterinární. Dokument v PDF formě (ZDE) je bez úprav stažen z webu Státní veterinární správy, která jej pro rok 2015 vydala – vše najdete také pod tímto odkazem.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 8.2.2015 9:00:00

Stejně jako v předchozích letech zve Hřebčín Sprehe chovatele z České republiky na předvádění svých hřebců v hale Oldenburského svazu chovatelů ve městě Vechta. Využijte možnost vidět hřebce nabízené českým chovatelům na živo v akci. Předvádění se koná 31. ledna od 18,00 hodin, z Čech bude vypraven autobus a pro účastníky zájezdu bude připraveno ve Vechtě občerstvení. 26. 1. 12:15 HOD: V jednom ze tří autobusů ještě zbývá posledních pár volných míst.

Kategorie: chov
/ 26.1.2015 12:15:41

Stejně jako vloni bude Equinní reprodukční centrum v Pardubicích - Mněticích nabízet během připouštěcí sezony majitelům klisen holštýnského hřebce Russel II. Syn Corofina I a klisny Adele po Lincoln je již v České republice. Bělouš úspěšně sportoval v anglických barvách spolu s jezdcem Nickem Skeltonem, obsadil např. 28. místo na OH v Pekingu 2008 a 30. místo na WEG Cáchy. Na jeho parkur se můžete podívat zde, dechberoucí bariérové skákání zde. Ani Rusell nebude chybět v příloze Plemenní hřebci v únorovém Jezdectví, které vyjde 28. ledna!

Kategorie: chov
Rubrika: teplokrevníci
/ 22.1.2015 13:17:33

Ve dnech 8. - 10. ledna proběhla v holandském městě Leeuwarden vrcholná událost ve světě fríských koní – Centrální svod fríských plemenných hřebců a výběr nových hřebců do plemenitby. Tato akce se již stala tradičním místem setkání lidí, kteří propadli kouzlu fríského plemene.

Autor: Tisková informace, Zuzana Řehořová
Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 18.1.2015 16:20:00

Z webu SCHČT: Vážení chovatelé, dovolte nám reagovat touto formou na vaše dotazy ohledně PK on-line. Stará verze vykazovala značné chyby v zastaralé databázi (neaktualizovaná, nešlo vyhledat valachy a potomstvo klisen a koně s diakritikou ve jméně, atd.). Zvolili jsme následující postup: stará verze stažena z webu ČT, příprava nové databáze (kompletní výroba nového systému), která bude rozsáhlejšího obsahu s frekvencí jednodenní aktualizace dat. 

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 16.1.2015 9:00:00

Renomovaný westfálský chovatel Günther Dieckmann-Grosshundorf zemřel ve věku 87 let. Günther byl čestným předsedou Westfálské chovatelské společnosti a odchoval čtyři státní prémiové klisny a dva licencované hřebce - Paradiesvogela (Parademarsch I) a Pelikana (Perlkönig I).

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 9.1.2015 10:50:00

Připravili jsme pro vás souhrnný článek s přehlídkami, svody a dalšími akcemi hřebců. Zasílejte nám vámi pořádané akce na web@jezdectvi.cz a my je zveřejníme. První událostí v našem kalendáři je prezentace a svod hřebců westernových plemen, která proběhne v Krakovanech. 

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 6.1.2015 13:40:00

Svaz chovatelů českého teplokrevníka spustil nový portál, který vytvořil ve spolupráci s firmou WEB4CE. Součástí webu bude nová forma PK on-line a spuštění její startovací verze je plánované na leden 2015. Webová adresa zůstává shodná s původní. Prohlédněte si nový vzhled na www.schct.cz.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 23.12.2014 15:50:00

Další chovatelé žádají o svolání mimořádné valné hromady Svazu chovatelů ČT k novým stanovám, tentokrát se jedná o chovatele Hradecka. Spolu s Náchodským spolkem také žádají předsednictvo o vysvětlení výpovědi firmě Equiservis Konzulent. Chovatelé nyní očekávají, kdy bude vyhlášeno výběrové řízení na služby zajišťované firmou Equiservis Konzulent. Přidán i dopis Petra Rydvala. 8. 12. 14:50 HOD: Dodáno vyjádření Jičínského svazu. 20. 12. 11:30 HOD: Přidán zápis ze setkání chovatelů severomoravského kraje.

Kategorie: chov
/ 20.12.2014 11:30:25

Asociace soukromého zemědělství každoročně vyhlašuje soutěž Farmu roku. V roce 2014 skvělé druhé místo obsadila Farma Hrnčíř, která se specializuje na chov a výcvik koní v Proseči pod Křemešníkem. Gratulujeme a právě tato farma bude druhým pokračováním nové rubriky časopisu Jezdectví Jak žijí čeští chovatelé.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 20.12.2014 11:19:53

Žádost o svolání mimořádné valné hromady Svazu chovatelů českého teplokrevníka odhlasovala v listopadu také jihočeská oblast tohoto svazu. V dopisu též žádá o zdůvodnění ukončení spolupráce se společností Equiservis Konzulent. Celý dopis najdete pod článkem. 23. 11. 17:45 HOD: Přidána odpověď předsednictva SCHČT. 19. 12. 13:30 HOD: Na svém prosincovém zasedání Jihočeši schválili návrh změn stanov SCHČT. Členská schůze také žádá o zastavení výpovědi EK.

Kategorie: chov
/ 19.12.2014 13:30:42

Svaz chovatelů českého teplokrevníka koncem roku tradičně uděluje finanční odměnu českým koním za úspěšnou propagaci svazu na zahraničních i domácích kolbištích. Motivační prémii 10 tisíc Kč obdrželi: valach Landar (voltiž), hřebec Cascar (skoky), hřebec Qentino Donth-M (skoky), valach Perry (skoky), hřebec Quimero-M (skoky), hřebec Trevis Jospo (drezura), valach Diplomat (drezura), hřebec Lasing (všestrannost), valach Dallas (všestrannost) a hřebec Quimero-M. Celý bulletin zde.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 19.12.2014 12:45:00

Gestüt Peterhof představuje nového nádherného hřebce D’avie, který je ve spoluvlastnictví Anderase Helgstranda, jednoho z nejlepších jezdců světa. Impozantní hannoverský ryzák (Don Juan de Hus x Londonderry) zastínil ostatní hřebce při licencování ve Verdenu. Od naprosto perfektního korektního exteriéru vyvíjí D’avie optimální dynamiku pohybu ve všech třech chodech. "Jsme šťastni, že jsme schopni nabídnout našim chovatelům hřebce jako je D’avie. Je naprosto přesvědčivý a vyvolal tolik nadšení při licentaci," řekli Arlette Jasper-Kohl a její manžel Edwin-Kohl. Profil hřebce na stránkách insteminační stanice zde.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 18.12.2014 18:55:00

Minulý týden se přední světoví chovatelé shromáždili v obchodě Jaeger LeCoultre v Ženevě, kde Světová chovatelská federace sportovních koní (WBFSH) pořádala každoroční slavnostní předávání cen. Z chovatelů parkurových koní byl oceněn Belgičan Willy Taets, chovatel dvanáctiletého valacha Hello Sanctose, který se v sedle se Scottem Brashem účastnil letošních Světových jezdeckých her v Normandii a má na svém kontě mnoho předních míst. Těšte se na profil tohoto koně na stránkách časopisu Jezdectví.

Kategorie: chov
Rubrika: ostatní
/ 17.12.2014 13:25:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020