zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Do posledního místa zaplněné haly v Jezdeckém centru Reitanlage Münchenhofe na kraji Berlína vstupuje charismatický muž v modré košili s červeným šátkem a zlatou sponou, kterého koňácké veřejnosti není třeba představovat. Ten, který naslouchá koním... Více v lednovém Jezdectví! 

Kategorie: zajímavosti
/ 19.1.2018 6:00:00

Udílení cen a čestných odznaků ČJF se konalo v sobotu 13. ledna 2018 v Kulturním době v Nechanicích. Východočeská oblast ČJF zde hodnotila uplynulou jezdeckou sezónu 2017 a předávala oblastní ocenění. Ze současných i bývalých zaměstnanců Národního hřebčína byli u příležitosti životního jubilea oblastním výborem oceněni paní Bohunka Rosůlková, Ing. Karel Regner a Václav Čermák. Od oblastního výboru převzali pamětní sklo za celoživotní práci pro jezdecký sport.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 18.1.2018 10:20:00

Rezervaci divokých koní ve středočeských Milovicích již za pár dní opustí první transport deseti hřebců, kteří se tam narodili v roce 2016. Jejich cílem jsou přírodovědně unikátní východočeské lokality – přírodní památka Na Plachtě v Hradci Králové a Ptačí park Josefovské louky u Jaroměře.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 17.1.2018 9:40:00

Zranění či jiná onemocnění pohybového aparátu jsou běžnými příčinami předčasného vyřazení koňských atletů z aktivní činnosti, omezení jejich využití či snížené výkonnosti. Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 14.1.2018 7:00:00

Dvě sestry se tak zamilovaly do koní, že začaly nejenom samy jezdit, ale založily také jezdecký klub, kde přenášejí lásku ke koním na další nadšence, a před pěti lety mu našly samostatný domov na statku v Doudlebech. Vítejte v Jezdeckém klubu Falea u Hanky a Miki Civišových... Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 13.1.2018 7:00:00

Jak na svém webu informuje Státní veterinární správa, v roce 2018 bude vyžadováno vyšetření na infekční anémii koní ne starší jak 12 měsíců. Oproti loňskému roku, kdy byla lhůta pouze půlroční, tak dochází k prodloužení platnosti vyšetření.

Kategorie: zajímavosti
/ 12.1.2018 13:45:00

Dvaadvacet koní, temně modré desetitisícovky a dlouhé hodiny zábavy. Populární desková hra Ladislava Mareše Dostihy a sázky je tu pro nás už od roku 1984. Některá jména koní se zdála být povědomá, jiná legrační a pár jich zůstávalo záhadou i pro znalce. Taky jste si lámali hlavu, jestli Fantome, Gavora, Lady Anne, Pasek, Koran, Neklan, Portlancl, Japan, Kostrava, Lukava, Melák, Grifel, Mohyla, Metál, Tara, Furioso, Genius, Shagga, Dahoman, Gira, Narcius a Napoli skutečně existovali a čím si svou herní slávu zasloužili? Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 12.1.2018 6:00:00

Dánská jezdecká federace přichystala pro své sportovní koně novoroční dárek. Na základě cílených výzkumů prohlásila, že nehodlá akceptovat jezdeckou výstroj, která způsobuje léze v koňských hubách. Od 1. ledna 2018 vyžaduje při sportovních akcích mezi nánosníkem a nosní kostí vzdálenost alespoň 1,5 cm. Proč? Pojďme si po čase téma nepřiměřeně utahovaných nánosníků osvěžit... Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 6.1.2018 18:00:00

Známe to všichni, nízko na nebi se objeví šedé husté mraky – a pak začne pršet. Neprší moc, člověk si toho venku skoro ani nevšimne, ale prší vytrvale. Studená země a litry vody vytvoří ze světa jednu velkou blátivou louži. Když přidáte ještě kopyta koní, změní se louže v nekonečný blátivý oceán! Pár tipů, jak zařídit, aby zimní bláto bylo alespoň trochu snesitelné najdete v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 5.1.2018 6:00:00

Doc. MVDr. Jana Mezerová, Ph.D. opustila Veterinární kliniku Heřmanův Městec a od roku 2018 začala provozovat soukromou veterinární praxi. Případní klienti ji mohou kontaktovat na telefonu 703 128 394 a emailu jana.natty@seznam.cz. Samozřejmě s články z pera paní docentky se budou setkávat čtenáři časopisu Jezdectví i nadále. 

Kategorie: zajímavosti
/ 3.1.2018 14:14:30

Nizozemský jezdec Maikel van der Vleuten oslavil s partnerkou Rachelle narození prvního dítěte. Holčička se jmenuje Liza a narodila se v sobotu 30. prosince. Jak jezdec napsal na svém facebookovém profilu, mamince i dítěti se daří dobře.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 1.1.2018 19:20:00

Zvyšující se počty koní, zvyšující se počty členů všech organizací, budování areálů – to vše hovoří pro pozitivní náhled na rok 2018 a jasnou budoucnost chovu koní a jezdeckého sportu, i když samozřejmě vše není zcela ideální a problémy třeba vznikají u menších pořadatelů závodů nebo v náhledu na fungování různých spolků a organizací... Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 1.1.2018 7:00:00

V minulém čísle se náš článek mapující situaci v SCHČT nazýval „Čekání na dotace a na zapsání předsedy“, a zatímco to druhé se opravdu stalo, pohroma pro chovatele přišla v podobě nepřiznání dotací na rok 2017. Jedná se přibližně o částku 10 milionů, za KMK, za zkoušky atd... Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 31.12.2017 7:00:00

Od ledna začíná registrační období České jezdecké federace pro rok 2018. A to znamená, že většina členů zasedne k počítači a začne pracovat s Jezdeckým informačním systémem na adrese www.jezdectvi.org. Pojďme si o tomto programu popovídat s Martinem Blažkem, který je spolu s Martinem Hladíkem jeho duchovním otcem... Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 30.12.2017 7:00:00

Zima v našich podmínkách není vždycky jako z kreseb pana Josefa Lady, místo mrazu a sněhu si užíváme deště a bláta, a to není pro trénink ani vyjížďky nic příjemného. Pevný podklad s měkkým sněhem často bývá jen vysněnou kombinací... Koně však potřebují naši péči v každých podmínkách a krmení v zimě, tedy v době podstatně snížené pracovní zátěže, má svá pravidla... Více v lednovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 29.12.2017 6:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020