zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

PR článek/ V malém městečku jménem Tršice nedaleko Olomouce (asi 17 km) vznikl nový jezdecký areál Hostinův Důl - Tršice, který během zimy i na jaře uspořádal skoková soustředění se Zdeňkem Žílou. Pojďme se nyní blíže podívat, co vše se v areálu nachází.

Autor: redakce Jezdectví, Vladimír Štursa
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 10.5.2011 15:00:25

Velmi ožehavým tématem nejen na komunitních serverech je nyní situace v Kostelní Lhotě, konkrétně v jezdeckém klubu Vlčí stopa. V sobotu 19. března se ve výběhu smrtelně zranil kůň, když se nabodl na železnou trubku. „Ano, bohužel se mi kůň zranil. Nabodl se na zbytek staré ohrady pro ovce, kterou rušíme, ale nestačil jsem to celé uklidit,“ sdělil po telefonu majitel stáje Tomáš Bělovský, který je díky nepříznivým podmínkám pro chov koní mezi širokou veřejností již znám. Nehoda se stala, ale T. Bělovský s mrtvým tělem dále nezákonně nakládal. Upozorňujeme, že fotografie vložené v článku jsou drastické.  Aktualizace 29. 4. 13:00 HOD:  Navštívili jsme JK Vlčí stopa osobně, odkaz na videa, fotogalerie.

Autor: redakce Jezdectví, Lucie Hladová
Komentářů: 24
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 29.4.2011 13:40:00

Jako Téma měsíce jsme v dubnu zvolili kondici jezdce. Fyzioterapeutka Mgr. Klára Kohoutová se v časopise zmínila o velmi prospěšných masážích. Jedním druhem jsou i tzv. baňkové masáže, které poskytují namoženému tělu jezdce náležitou regeneraci. Existují i tzv. manuální techniky. Více se o těchto metodách dozvíte v článku.

Autor: redakce Jezdectví, Mgr. Klára Kohoutová
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 14.4.2011 13:17:31

Po schválení státního rozpočtu jsou každoročně ministerstvem zemědělství vyhlašovány jednotlivé národní dotační programy. Jejich přehled pro rok 2011 je uveden v tabulce v článku. Chovu koní se týkají především dotační programy, které jsou v tabulce zvýrazněny.

Autor: redakce Jezdectví, Ing. Jiří Machek, Odbor živočišných komodit MZe
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 30.3.2011 15:46:20

Vážení čtenáři,
v posledním čísle Věstníku uměleckých kovářů a zámečníků a kovářů - podkovářů Čech, Moravy a Slezska jeden z kolegů reagoval na starý příspěvek v Jezdectví o připalování podkov od Ing. Vinčálka. Stálé dohady majitelů a chovatelů koní a tvrzení, co je nebo není vhodné, mě přivedly k napsání a úplnému vysvětlení, proč se podkovy připalují, a nebo proč je nepřipalovat.

Autor: redakce Jezdectví, Karel Kysilka
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 12.3.2011 10:30:41
Odešla oblíbená Ilona Matoušková

Velmi smutná zpráva přišla z Pardubicka - v sobotu 22. ledna ve věku nedožitých 75 let po krátké těžké nemoci zemřela oblíbená rozhodčí Ilona Matoušková. Poslední rozloučení se koná v pátek 28. ledna od 13 hodin v kostele sv. Václava a Leopolda v NH Kladruby n. L.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 25.1.2011 13:04:15

Ze stránek časopisu Jezdectví již jistě víte o největší pohlednici s motivem koní v ČR (v říjnovém vydání na str. 9 – Číslo měsíce). Od úterý 7. prosince 2010 (12.00 h.) do pátku 17. prosince 2010 (12.00 h.) se bude dražit na portálu Aukro.cz. Výtěžek z aukce půjde ve prospěch dětského oddělení Slezské nemocnice v Opavě a bude použit na pořízení resuscitačních modelů k realizaci projektu „Mámo, táto, umíš to“, jehož smyslem je pomocí těchto modelů naučit laiky správně resuscitovat. Zapojte se s námi! Podrobnosti najdete v článku…

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 7.12.2010 12:05:07

Redakce Jezdectví vydává stolní kalendář Jezdectví 2011 s více než 50 fotografiemi nejrůznějších plemen koní z celého světa od Christiane Slawik (navíc se jmény koní). Koupit si jej můžete za 99,- Kč, resp. s časopisem za 71,- Kč. Současní předplatitelé si jej mohou objednat za pouhých 49,- Kč a pokud se rozhodnete si nově předplatit Jezdectví, získáte jej pouze za 42,- Kč. Podrobnosti najdete v článku...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 24.11.2010 9:23:58
Tragédie v Choťánkách u Poděbrad

V dnešních odpoledních hodinách došlo v Choťánkách nedaleko Poděbrad k tragické události. Na území obce sídlí dva provozovatelé jezdeckých areálů. Stádo Dostihové a sportovní stáje Žďárský uniklo zatím neobjasněným způsobem z pastvin ohraničených elektrickým ohradníkem a vběhlo přímo pod projíždějící vlak. O život zde na místě přišlo celkem pět koní a jedno hříbě. Celou událost nyní vyšetřuje policie.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 30.10.2010 22:34:37

Přesně dva týdny trvala preventivní karanténa v areálu Jezdecké společnosti Císařský ostrov, která byla vyhlášena z důvodu nákazové situace. Laboratorní testy však konkrétní podezření na vysoce nakažlivé onemocnění vyloučily, a tak mohla být v pondělí 25. října karanténa odvolána. Z dostupných zdrojů byla tato informace známa již před týdnem, jelikož se však měly ve dnech 23. – 24. října v tamní jezdecké hale konat skokové závody, po dohodě s veterináři se uzávěra raději nechala preventivně ještě o něco déle...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 26.10.2010 9:31:13

Všechny milovníky koní jistě šokovala dnešní informace ve zprávách TV Nova a dalších médií o požáru v libereckém jezdeckém klubu, který vypukl kolem půl druhé odpoledne. Naštěstí se podařilo evakuovat všech osm ohrožených koní, dalších šest koní bylo ustájeno mimo místo požáru a oheň je neohrozil...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 26.9.2010 21:12:13
Smutná zpráva: zemřel Ing. Václav Nágr

Velmi zarmouceni oznamujeme smutnou zprávu, že v úterý 17. srpna zemřel známý hipolog Ing. Václav Nágr z Mariánských Lázní. Mj. byl předsedou Karlovarské oblasti ČJF, členem předsednictva SCHČT a členem chovatelské komise ředitele NH Kladruby nad Labem. Poslední rozloučení se bude konat v úterý 24. srpna ve 13.30 hod. v obřadní síni v Mariánských Lázních. Redakce Jezdectví tímto vyjadřuje hlubokou soustrast celé rodině.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 18.8.2010 10:01:49

Ze soboty na neděli 8. 8. 2010 příliš brzy (ve věku 61 let) opustil řady trenérů a jezdců spřežení německý závodník a dřívější reprezentant Michael Quinkler z Wuppertalu. Stalo se tak v rámci mistrovství Německa mladých jezdců spřežení ve Viernheimu, kde byl ještě aktivně zapojen do zázemí závodů. Tato informace se dotkne hlavně kladrubského a slatiňanského hřebčína, kam již od první poloviny 90. let minulého století jezdil pravidelně trénovat. Více v příspěvku Lenky Gotthardové...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 11.8.2010 10:43:40

Jak jsme vás již informovali, ve středu 4. srpna oficiálně odvolala generální ředitelka Národního památkového ústavu (NPÚ) Ing. arch. Naděžda Goryczková kastelánku Státního zámku ve Slatiňanech (sídla Hipologického muzea), Ing. Lenku Gotthardovou CSc. Ta poskytla médiím své vyjádření, ve kterém mj. uvádí: „Ředitel památkového ústavu územního odborného pracoviště v Pardubicích Ing. Ladislav Kryl mne nedonutí k tomu, abych se zdí Hipologického muzea Státního zámku Slatiňany snímala obrazy koní a nahrazovala je obrazy rodu Auerspergů. Nelze to udělat jednak z vlastního přesvědčení, ale nemohu to udělat ani panu profesoru Bílkovi a spoluzakladatelům muzea.“ Čtěte více!

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 9.8.2010 11:32:01

Od července 2010 máte možnost inzerovat na Jezdectví.cz s jistotou úspěchu vaší reklamní kampaně. Přivedeme na vaše stránky stovky návštěvníků, a to za pouhé stovky korun! Stačí si objednat tzv. „Pay Per Click reklamu“ - PPC, tedy reklamu, která není omezena termínem publikace, ani počtem impresí (zobrazení banneru). Zaplatíte pouze za prokliknutí vašeho banneru...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 2.7.2010 13:32:21
Aktuální číslo
Obsah čísla 3/2019