sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Sedmiletý německý drezurní hřebec Quäntchen Glück reprezentuje s Evou Svobodovou Stáj Golem. Mezi jeho největší úspěchy patří účast na finále mladých koní na MS a finále Bundeschampionatu, je vítěz Landeschampionatu a mladý kůň roku. "Je neuvěřitelně dobrosrdečný, odvážný a charakterní," říká Eva.

Kategorie: sport
/ 11.1.2015 6:00:00

Lenka Prokešová začínala závodit v jedenácti letech na ponících. "Na parkuru se mi líbí adrenalin a hlavně je objektivní," říká jezdkyně. Cení si každého dobře zajetého parkuru, který je odměněn umístěním a pochvalou od rozhodčích. Ve volném čase hraje volejbal, jezdí na lyžích, snowboardu a kole.

Kategorie: sport
/ 7.1.2015 6:00:00

Americký parkurový jezdec Kent Farrington začínal jezdit v osmi letech na ponících. Trénuje s Robertem Ridlanem a vede vlastní stáj Kent Farrington LLC. Jezdcovým nezapomenutelným zážitkem je vítězství v jeho první mezinárodní Grand Prix a řídí se mottem "Užívej si průběh, ne jen konečný výsledek."

Kategorie: sport
/ 6.1.2015 6:00:00

Dvanáctiletá klisna plemene KWNP, Viola S.A., má na svém kontě úspěšné starty v soutěžích stupně S** a ST** v ČR i v zahraničí. "Je to neuvěřitelně charakterní kobylka, která nenechá svého jezdce nikdy ve štychu," říká její jezdkyně Kateřina Daňková, která klisnu jezdí od února 2013. Volný den tráví Viola ve výběhu nebo na procházce.

Kategorie: sport
/ 4.1.2015 8:00:00

Kateřina Daňková začala svou jezdeckou kariéru v devíti letech na ponících. "Na parkurech zbožňuji adrenalin a rozmanitost," říká jezdkyně. Cení si každého dobře zajetého parkuru a také pochvaly. Ve volném čase Kateřina čte, sleduje filmy, sportuje nebo se sejde s přáteli. Jejím snem je úspěšně soutěžit na stupni ST** a T** u nás i v zahraniční.

Kategorie: sport
/ 3.1.2015 10:35:00

"Už jako miminko mě máma vozila na koni před sebou," říká Šárka Pastorková. Závodit začínala v osmi letech na ponících ve skokových soutěžích. Nejvíce si cení 2. místa na oblastním mistrovství Prahy 2013 a každého čistého parkuru. Ve volném čase jezdí ráda na snowboardu, tráví čas s přáteli nebo zajde do kina.

Kategorie: sport
/ 2.1.2015 10:30:00

S příchodem nového roku vás začínáme seznamovat s ošetřovateli našich předních jezdců. Úvodní profil patří Johaně Černé, pracující pro Aleše Opatrného. S koňmi je v kontaktu od dvanácti let a jezdit začínala v Tarpanu na Odolena Vodě. "Na koních mám nejradši, že každý má svou osobnost. V oblibě mám ty s komplikovanou, jejichž důvěru si člověk musí zasloužit," říká Johana. Jejím velkým pracovním snem je dostat se s Alešem na olympiádu do Ria.

Kategorie: sport
/ 1.1.2015 8:00:00

Poslední profil roku 2014 patří parkurovému jezdci, milovníkovi koní, žen a alkoholu, Marku Hentšelovi. Závodí od čtrnácti let a nejvíce si cení titulů mistra republiky v kategorii juniorů a mladých jezdců a výsledků z mezinárodních závodů v Kyjevě. Ve volném čase rád posedí s kamarády u pokeru a sní o účasti na olympijských hrách. Vy, kteří zavítáte na Žofín, se můžete těšit na Marka v roli spolukomentátora celého plesu. A jak se jezdec na tuto roli připravuje?

Kategorie: sport
/ 31.12.2014 10:20:00

Klára Kocumová závodí od 12 let v parkurových soutěžích. Nejvíce si cení účasti na mezinárodních závodech, účasti na ME v roce 2012, umístění na MČR a letošního vedení seriálové soutěže Junior Cup. Přála by si absolvovat další mistrovství Evropy a jezdit čisté parkury s dobrým umístěním. Ve volném čase ráda plave, hraje volejbal a cestuje.

Kategorie: sport
/ 30.12.2014 11:00:00

Francouzský parkurový jezdec Michel Hecart začínal jezdit v šestnácti letech. Společně s manželkou Alexandrine vlastní farmu Hecart Horses, kde je ustájeno celkem 200 koní. "Mám mnoho práce s vedením farmy a na závody mi nezbývá moc času," říká jezdec. Michel je zakládajícím členem Parkurové asociace ve Francii.

Kategorie: sport
/ 30.12.2014 8:40:00

Dušan Simovski začínal závodit ve dvanácti letech na ponících. V současné době se věnuje parkurům a všestrannosti. "Parkur je jedinečný soulad rychlosti, přesnosti a všestrannost mi dodává obrovskou porci adrenalinu," říká jezdec. Nejvíce si cení účasti na letošním MČR, prvního ST parkuru a vítězství na letošním oblastním mistrovství.

Kategorie: sport
/ 29.12.2014 8:00:00

Sedmiletá slovenská klisna Lordina závodí od loňského května s Dušanem Simovskim ve skokových soutěžích. Mezi jejich největší úspěchy patří účast na letošním MČR. "Lordina letos projevila obrovský výkonnostní skok. Nejvíce tomu dopomohla změna trenéra," říká Dušan. Klisna tráví volný den ve výběhu a válí se v blátě.

Kategorie: sport
/ 28.12.2014 6:00:00

Elizabeth Urbaníková závodí od dvanácti let a věnuje se parkurovým soutěžím. "Je to adrenalin a tento sport se mi nejvíce líbí," říká jezdkyně. Cení si každého dobře zajetého parkuru a jejím životním koněm je Lilop - Svržno, s nímž se účastnila letošního MČR. Snem Elizabeth je vystudovat a najít si dobrou práci.

Kategorie: sport
/ 27.12.2014 9:00:00

Třináctiletý valach Lilop - Svržno se s Elizabeth Urbaníkovou věnuje parkurům. Závodí spolu od začátku roku 2012 a na svém kontě mají trojnásobnou účast na MČR. "Jakmile vycítí nebezpečí, jde od toho pryč. Nechce si ublížit a je velmi opatrný," říká o svém valachovi jezdkyně. Volný den tráví Lilop ve výběhu, v kolotoči nebo na vyjížďce.

Kategorie: sport
/ 26.12.2014 10:35:00

Desetiletý hřebec Al Cambero Eurobit se vám jistě zapsal do paměti jako vítěz CSI v Budapešti nebo jako kůň letošního vítěze finále ČSP, Marka Kluse. "Cambikova dobrá vlastnost je extra pozornost při parkuru a špatná, že někdy víc myslí na opačné pohlaví než na práci," říká o hřebci Marek.

Kategorie: sport
/ 25.12.2014 10:40:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020