zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Pozítří, ve čtvrtek 19. října, po 16. hodině proběhne v Czech Photo Centre v Nových Butovicích slavnostní vernisáž výstavy Země divokých koní. Snímky špičkových reportážních fotografů i pracovníků Zoo Praha, kteří doprovázeli transporty koní Převalského do západního Mongolska, zachycují krásy tamní krajiny i tvrdý život místních obyvatel. Výtěžek z dražby, která se uskuteční 25. října, a z přímého prodeje vystavených fotografií bude použit na podporu Přísně chráněné oblasti Velká Gobi B. 

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 17.10.2017 16:35:00

Národní hřebčín Kladruby nad Labem zve na přednášku MVDr. Jiřího Jandy a Marie Magdalény Hromádkové s názvem "Historie a současnost Velké pardubické", která se uskuteční 24. října od 18 hodin v sále císařského hostince v Kladrubech nad Labem.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 15.10.2017 7:00:00

Národní hřebčín Kladruby nad Labem zve na seminář s názvem "Současné využití starokladrubských koní", který se uskuteční 17. října od 18 hodin v sále císařského hostince v Kladrubech nad Labem. Přednášet budou ředitel hřebčína Ing. Jiří Machek a dále Jiří Nesvačil jun. a Jakub Hlávka.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 14.10.2017 12:30:00

Každoročně se v září roztrhne pytel s módními trendy na nastávající podzim a zimu. Časopisy a internet doslova a do písmene chrlí články věnované módě – co je třeba si koupit, abychom byli cool, in a trendy! Když jen trochu zabřednete pod povrch, zjistíte, že se nosí všechno, což je dobrá zpráva. Ale i přes toto zjištění je možné vysledovat několik základních trendů... Více v říjnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 14.10.2017 7:00:00

Najít maličkou vesničku Hyršov je celkem umění. Má jen stovku obyvatel, leží na severozápadním okraji Šumavy u Všerubského průsmyku, nejznámějším městem je 15 kilometrů vzdálené Nýrsko a cestička k ní se vine téměř divokou přírodou. Ovšem právě v Hyršově se před 15 lety na původně zkrachovalém statku začali věnovat nejen chovu skotu, ale i koní. Zdevastovaný statek tak nachází nové uplatnění... Více v říjnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 13.10.2017 6:00:00

Přestože měl koně odmalička doma, zpočátku ho do stáje nic netáhlo. Všechen svůj volný čas trávil hraním fotbalu, tenisu, plaváním, lyžováním – a ve všem se mu dařilo. Když Luděk Smaha (41) začal, hlavně kvůli tatínkovi, trošku jezdit, na rozdíl od ostatních sportů mu to moc nešlo... Více v říjnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 7.10.2017 7:00:00

Národní hřebčín Kladruby nad Labem zve na přednášku Ing. Cyrila Neumanna Hipologické stavby a monumenty. Přednáška se uskuteční ve středu 4. října od 18 hodin v Císařském hostinci.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 3.10.2017 16:10:00

Druhou říjnovou neděli sleduje každoročně celý český národ největší dostihové klání u nás - Velkou pardubickou. Tento rok se již tuto neděli 8.10. 2017  koná  již 127. ročník Velké pardubické. A právě osminásobný vítěz legendární Velké pardubické se stane 81. osobností, která si v rámci projektu Kořeny osobností zasadí svůj vlastní strom. A nebude to strom ledajaký. Pro Josefa Váňu je připravený buk. Stromy tohoto rodu tvoří společně s habrem slavný Taxisův příkop, nejobávanější překážku těchto dostihů.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 2.10.2017 17:00:00

Ve středu 27.9.2017 slavnostně podepsali ministr zemědělství Marian Jurečka a ministr kultury Daniel Herman spolu s náměstkem hejtmana Pardubického kraje Romanem Línkem v Národním hřebčíně návrh dokumentace pro zápis „Krajiny pro chov ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem“ na seznam světového dědictví UNESCO.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 2.10.2017 15:20:00

V historii mne okouzlovali rytíři svou statečností, bojovým duchem a samozřejmě schopností komunikovat s koněm. Každý rytíř měl svého koně, kterého si vycvičil a byl pro něho spolehlivým společníkem – no, jeďte do boje na nevycválaném oři... Více v říjnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 1.10.2017 7:00:00

Možná si někteří z vás pamatují na dobu, kdy byli koně po dosažení deseti, někdy dokonce i pouhých osmi let, považováni za staré. Ty časy jsou naštěstí dávno pryč a nyní si každý rozumný jezdec těchto starších koní naopak považuje za jejich zkušenosti a vyrovnanost.Přesto však není od věci zvážit to, jak budete s koněm, který už má ve svém věku dvojciferné číslo, pracovat a udržovat ho v kondici, abyste si s ním mohli užít ještě spoustu let na závodních kolbištích nebo jen každodenních radostí. .. Více v říjnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 30.9.2017 7:00:00

Krmení koní si bez ovsa nebo ječmene neumíme představit a bereme je jako samozřejmost. Lidé obiloviny jako zdroj energie koním zkrmují cca 4 000 let. Měli bychom však počítat s tím, že pro koně, jehož vývoj trval miliony let, to není krmivo přirozené... Více v říjnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 29.9.2017 6:00:00

Elektroléčba byla využívána již v dávných dobách. Římští lékaři léčili dnu přikládáním živého elektrického úhoře na postiženou končetinu. Prvotní pokusy použití mechanických vibrací na optimalizaci svalové aktivity započaly již v 70. letech pod názvem biomechanické stimulace (BMS)... Více v říjnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 28.9.2017 6:00:00

Jezdectví vydává u příležitosti 127. ročníku Velké pardubické publikaci Fenomén Velká pardubická. Speciální vydání časopisu Jezdectví má 48 stran a je přiložené nejen k říjnovému číslu (vychází 27. 9. 2017), ale je k dostání i na závodištích v Praze - Velké Chuchli, Pardubicích, na výstavišti v Lysé nad Labem či v jezdeckém areálu Opatrný Hořovice. Tuto publikaci si však také můžete stáhnout do svých počítačů! 

Kategorie: zajímavosti
/ 27.9.2017 7:07:07

Nejen Svatého Václava si můžete zpříjemnit společností čerstvého čísla Jezdectví, které vychází ve středu 27. září! A kromě plakátu a dětské přílohy Koníček v něm najdete přílohu Fenomén Velká pardubická, dárek redakce časopisu všem milovníkům tohoto famózního dostihu! Co najdete v obsahu? Také jednoho Václava - Václava Chaloupku v Korokově sedle!

Kategorie: zajímavosti
/ 26.9.2017 13:13:13
Aktuální číslo
Obsah čísla 10/2019