dostihy

V této kategorii najdete zajímavosti o dostizích – ať se již jedná o klusácké, rovinové nebo překážkové. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Během červnové neděle se šťastným datem 7 byl první a třetí dostih vyhrazen tradičnímu mezinárodnímu utkání českých a slovenských jezdců žáků, zařazených do seriálu O pohár společnosti Pražská energetika a.s., nad kterým převzala záštitu náměstkyně primátora hl. m. Prahy Ing. Marie Kousalíková. Ze Slovenska přicestovali Tomáš Jančo, Viera Noppová a Jozef Parigál. Jak si vedli naši jezdci v porovnání se zahraniční konkurencí? To již prozradí ve svém příspěvku Ing. Marcela Sýkorová.

Autor: redakce Jezdectví, Ing. Marcela Sýkorová
Kategorie: dostihy
/ 29.6.2009 9:00:00

V neděli se na závodišti v Praze-Velké Chuchli uskuteční letošní dvanáctý dostihový den, jímž se uzavře první polovina metropolitní sezóny. Od 14 hodin je připraven program osmi dostihů, které se vyznačují převdeším početným obsazením a vyrovnaností startovních listin. Oznámeno je 114 startujících koní, a to jsou ještě v polovině dostihů připraveni náhradníci. Hlavní položka nabídky - Cena Agrobyškovice - bude odstartována v 16 hodin. Podrobnosti najdete v dnešním dostihovém infoservisu.

Kategorie: dostihy
/ 25.6.2009 9:33:31

Za ideálních podmínek se v neděli 21. června na závodišti v Praze - Velké Chuchli uskutečnil jedenáctý den letošní sezóny, jehož vrcholem byl nejvýznamnější dostih roku, 89. Fortuna České derby. Šestnáct účastníků svedlo boj o dotace v celkové výši tři milióny korun (vítěz získal 1,2 mil. Kč), které z této zkoušky opět učinily nejbohatěji dotovaný rovinový dostih střední Evropy. Svátečnímu programu přihlíželo sedm tisícovek diváků, kteří derby-dni vytvořili skvělou kulisu. Sázková kancelář dosáhla obratu 1,8 mil. Kč. Podrobnosti přináší v dostihovém infoservisu Jiří Zlámaný, aktuální reportáž Petra Gutha je pro vás připravena také do červencového Jezdectví (vychází již ve čtvrtek).

Kategorie: dostihy
/ 22.6.2009 11:46:51

Sváteční odpoledne ve Velké Chuchli nabízí osm špičkových dostihů o souhrn cen a prémií 4,2 miliónu korun. Na startovních listinách je 93 koní z německých, slovenských a českých stájí, kteří byli odchováni v osmi různých zemích (Anglie, Irsko, USA, Francie, Německo, Polsko, Rakousko a ČR). V jejich sedlech se představí 36 jezdců a jezdkyň z Irska, Německa, Rakouska, Slovenska a České republiky. 89. Fortuna České derby je s cenou 3,000.000 Kč (vítěz získá 1,2 mil. Kč) opět nejbohatším rovinovým dostihem střední Evropy! Kdo jste nečetli úterní on-line rozhovor s Jiřím Zlámaným, pak právě pro vás je jeho dnešní souhrnná tisková informace.

Kategorie: dostihy
/ 18.6.2009 2:11:57

Posledním testem forem, případně možností, jak si zvýšit handicapové hodnocení, potenciálních kandidátů startu v 89. Fortuna Českém derby bude hlavní dostih desáté kapitoly metropolitní sezóny, 7. ročník Červnového poháru Turf Praha, a. s. Na jeho start se postaví třináct koní. Více v pravidelném dostihovém infoservisu.

Kategorie: dostihy
/ 3.6.2009 4:56:27

Tři týdny před vrcholným Českým derby se, jako hlavní bod deváté kapitoly letošní dostihové sezóny ve Velké Chuchli, uskutečnila důležitá předzkouška blížícího se klasického svátku, 58. Velká červnová cena SKANSKA (2250 m, 130 tis. Kč). Na start se postavilo třináct kandidátů, avšak do cíle se jich dostalo jen deset a vzhledem k nestandardnímu průběhu její výsledek vůči šancím v derby mnoho neukázal. Podrobnosti přináší Jiří Zlámaný.

Kategorie: dostihy
/ 1.6.2009 11:26:53

Tradičně tři týdny před Českým derby se na závodišti v Praze-Velké Chuchli uskuteční jeho nejdůležitější předzkouška. Na startu 58. Velké červnové ceny SKANSKA se sejde třináct aspirantů, kteří budou testovat svou formu a dosažením co nejlepšího výsledku usilovat o získání handicapového hodnocení, jež jim umožní start v blížícím se vrcholu. Více již Jiří Zlámaný ve svém Dostihovém infoservisu.

Kategorie: dostihy
/ 28.5.2009 10:04:50

Za téměř letního počasí a před početnou návštěvou více než čtyř tisícovek diváků se uskutečnila už osmá kapitola letošní sezóny na závodišti v Praze-Velké Chuchli. K vidění bylo nejen devět rovinových dostihů, ale též velice zajímavý doprovodný program partnera celé akce, jímž byla Městská policie Praha. Ve vrcholu odpoledne, 60. Velké květnové ceně (listed, 1600 m, 300.000 Kč) se utkalo jedenáct čtyřletých a starších koní. Podrobnosti přináší Jiří Zlámaný.

Kategorie: dostihy
/ 25.5.2009 2:55:11

Po vrcholných klasických testech tříletých koní na mílové trati dostanou tuto neděli na stejné distanci slovo také elitní zástupci starších ročníků: jedenáct aktérů vybojuje jubilejní 60. ročník Velké květnové ceny. Více již v pravidelném dostihovém infoservisu z Velké Chuchle.

Kategorie: dostihy
/ 20.5.2009 2:45:37

Skvělou podívanou připravili všem návštěvníkům Dostihového dne Holdingu Rabbit CZ Trhový Štěpánov aktéři hlavního bodu programu, prvního dílu Klasické trojkoruny 88. Velké jarní ceny Holdingu Rabbit CZ (listed kategorie, 1600 m, 1,2 mil. Kč, 3letí). O primát v letošním prvním dostihu se sedmimístnou dotací se ucházelo dvanáct aktérů... (Aktualizováno - doplněny fotografie)

Kategorie: dostihy
/ 18.5.2009 12:19:04

Hlavním bodem nedělního Dostihového dne RABBIT CZ je vrchol celého jarního období dostihové sezóny, 88. Velká jarní cena Holdingu Rabbit CZ. Letošního ročníku prvního dílu klasické trojkoruny se na trati 1600 metrů o celkovou dotaci 1,2 miliónu korun zúčastní dvanáct tříletých hřebců a valachů. Kvalita startovního pole je značná, jedna z nejvyšších za poslední léta a plně koresponduje s tím, že tato zkouška je vůbec prvním míliónovým dostihem českého sezónního kalendáře 2009. Rámcový program tvoří sedm atraktivních rovinových dostihů, více v dnešní pozvánce pro vás...

Kategorie: dostihy
/ 14.5.2009 1:00:00

Hned dva dostihy nejvyšší kategorie a k tomu šest zajímavých rámcových bodů nabídne divákům program IV. Dostihového dne metropolitní sezóny LBBW Bank CZ, letošní čtvrté neděle na centrálním českém závodišti v Praze-Velké Chuchli. Vrcholem odpoledne bude Velká cena LBBW Bank CZ (20. Memoriál prof. Václava Michala, NL kat., 1400 m, 3l. hř. a val., 130 tis. Kč, start v 16 hod.), kde změří síly devět tříletých adeptů na start v květnové Velké jarní ceně Holdingu Rabbit CZ (poběží se v Praze 17. května)...

Kategorie: dostihy
/ 22.4.2009 11:00:01

Druhý dostihový den letošní metropolitní sezóny připadl na velikonoční neděli a stejně jako při premiéře, přálo programu osmi dostihů na centrální české dráze téměř letní počasí, což se opět pozitivně odrazilo na bohaté návštěvě. V hlavním dostihu, 52. Velké dubnové ceně AgroEfekt (NL, 1812 m, 4+, 130.000 Kč) nastoupilo osm hřebců a valachů, jimž se postavila jediná klisna - vítězka loňských Oaks v ČR i na Slovensku Determinacja.

Kategorie: dostihy
/ 14.4.2009 3:00:47

Po úspěšném vstupu do sezóny je na neděli 12.4.2009 připravena druhá kapitola letošního dostihového kalendáře na závodišti v Praze-Velké Chuchli. Opět od 14 hodin se rozběhne program osmi dostihů, jehož vrcholem tentokrát bude první letošní zkouška kategorie "národní listed", 52. Velká dubnová cena AgroEfekt na 1800 metrů pro čtyřleté a starší koně o 130 tisíc Kč.

Kategorie: dostihy
/ 9.4.2009 9:15:37

Velice úspěšný vstup do letošní sezony má za sebou centrální dostihové závodiště v Praze - Velké Chuchli. Za ideálního počasí zhlédlo premiérové odpoledne roku 2009 přes pět tisícovek diváků, kteří kromě osmi dostihů Dne pod záštitou Francouzsko-české obchodní komory hojně využili také doprovodného programu s řadou zdravotních vyšetření a konzultací zdarma. Tradičním hlavním dostihem otevírací chuchelské neděle byl 84. Gomba handicap Factoringu České spořitelny – zvítězil mírný favorit Daidalos. Také my jsme se na dostihy vypravili a přinášíme vám souhrn dne...

Kategorie: dostihy
/ 7.4.2009 8:28:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2019