dostihy

V této kategorii najdete zajímavosti o dostizích – ať se již jedná o klusácké, rovinové nebo překážkové. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Hned dva dostihy první kategorie nabídne divákům patnácté pokračování letošní dostihové sezóny v Praze-Velké Chuchli. Ve třetím ročníku Zlatého poháru Elektrizace železnic Praha, a. s. (proutěné překážky 4200 m, 4letí a starší, 400.000 Kč, v 16.35 hod.) nastoupí na start pětice zkušených skokanů, v Zářijovém handicapu KPM Consult, a. s. (rovina 1200 m, 3letí a starší, 100.000 Kč, v 15.30 hod.) se představí deset prověřených sprinterů. Více se dozvíte z článku Jiřího Zlámaného.

Kategorie: dostihy
/ 10.9.2009 11:40:18

Před solidní návštěvou více než tří tisícovek diváků proběhla první zářijovou neděli na chuchelském závodišti již čtrnáctá kapitola letošní dostihové sezóny. Vrcholem programu byl Gerschův memoriál Fondů Conseq Invest, 73. ročník tradiční zkoušky nejmladšího dostihového ročníku, dvouletých koní. Na startu se sešel půltucet čtyřnohých juniorů a pozici jasného favorita měl suverén karlovarské Ceny Masise-Poháru Grandhotelu Pupp Ramble On. Podrobnosti přináší Jiří Zlámaný.

Kategorie: dostihy
/ 7.9.2009 12:27:57

Po historickém trojkorunovém zápisu, který minulou neděli na chuchelském závodišti zaznamenal Age of Jape, pokračuje metropolitní sezóna čtrnáctou kapitolou, v jejímž hlavním bodu dostanou slovo členové nejmladší dostihové generace - dvouletého ročníku. Půltucet se jich střetne v nejstarší a v posledních letech také první jedničkové sezónní zkoušce pro dostihové juniory, 73. Gerschově memoriálu Fondů Conseq Invest. Celý nedělní program pak obsahuje osm dostihů, z nichž ten úvodní startuje tradičně ve 14 hodin. Podrobnosti přináší Jiří Zlámaný...

Kategorie: dostihy
/ 2.9.2009 3:18:54

Poslední srpnovou neděli byla na závodišti v Praze-Velké Chuchli zahájena druhá polovina letošní metropolitní sezóny. Obrovským šlágrem, na který se přišlo podívat pět tisíc návštěvníků, byl nejdelší klasický dostih roku, 64. Tattersalls St. Leger (listed, 2800 m, 1 mil. Kč, 3letí), jehož favorit Age of Jape po triumfech ve Velké jarní ceně Holdingu Rabbit CZ a Fortuna Českém derby útočil na zisk Klasické trojkoruny. Více již Jiří Zlámaný ve svém dostihovém infoservisu...

Kategorie: dostihy
/ 31.8.2009 1:26:34

Již počtvrté v řadě otevře druhou polovinu dostihové sezóny na závodišti v Praze-Velké Chuchli nejdelší klasický dostih St. Leger (30. 8.) a podruhé bude v banku této prestižní klasické zkoušky rovný milión korun. Letošní, celkově již 64., Tattersalls St. Leger má navíc obrovsky přitažlivý náboj, neboť se po osmi letech otevírá šance na zisk Klasické trojkoruny - tu může vybojovat pouze kůň, který vyhraje Velkou jarní cenu, České derby a právě St. Leger. Naposledy se to podařilo v roce 2001 Tribal Instinctovi, kterého stejně jako letošního vyzyvatele dostihové nesmrtelnosti, trénoval František Holčák. Magnet programu se poběží v 15.45 hodin, první z osmi dostihů bude odstartován tradičně dvě hodiny po poledni. Více se dozvíte ze článku Jiřího Zlámaného....

Kategorie: dostihy
/ 27.8.2009 9:39:16
17. Slovenské derby již dnes odpoledne

Již dnes odpoledne vyvrcholí důležitá dostihová událost na Slovensku: Velká Cena RZB - Group - 17. Slovenské derby    (2 400 m, 67 000 €). Svůj význam má ale i pro nás, neboť se na startu objeví svěřenec Františka Holčáka Age of Jape, reprezentující stáj Bača Palkovice. V sedle s J. Lopezem se na start postaví proti koním jako Arcibaldo (Wrbna Racing), Ramblin Scout (EMOP) a další. Age of Jape má dnes šanci získat cenné "double" vítězství České - Slovenské derby, a proto mu velmi držíme palce. Kdo chce být u toho, může si od 14 hodin pustit přímý přenos dostihů na www.metoo.sk (hlavní dostih začíná v 18:15 hodin).

Kategorie: dostihy
/ 19.7.2009 9:10:07
Age of Jape ovládl 17. Slovenské derby!

Ráno jsme vás informovali o tom, že se dnes na Slovensku běžel jeden z tamějších nejvýznamějších dostihů - 17. Slovenské derby. Na start se postavil i svěřenec Františka Holčáka, tříletý Age of Jape, kterému se podařilo v čase 2:31,01 zvítězit! Se svým jezdcem Lopezem Jeanem Pierrem tato dvojice, reprezentující stáj Bača Palkovice, nechala za sebou Jiřího Chaloupku s Mariydi, Piotra Krowickiho s Muthesiusem a celý zbytek startovního pole... Na průběh celého dostihu (a hlavně skvělý výkon Age of Japea) se můžete podívat na stránkách www.zavodisko.sk.

Kategorie: dostihy
/ 19.7.2009 8:37:55

Během červnové neděle se šťastným datem 7 byl první a třetí dostih vyhrazen tradičnímu mezinárodnímu utkání českých a slovenských jezdců žáků, zařazených do seriálu O pohár společnosti Pražská energetika a.s., nad kterým převzala záštitu náměstkyně primátora hl. m. Prahy Ing. Marie Kousalíková. Ze Slovenska přicestovali Tomáš Jančo, Viera Noppová a Jozef Parigál. Jak si vedli naši jezdci v porovnání se zahraniční konkurencí? To již prozradí ve svém příspěvku Ing. Marcela Sýkorová.

Autor: redakce Jezdectví, Ing. Marcela Sýkorová
Kategorie: dostihy
/ 29.6.2009 9:00:00

V neděli se na závodišti v Praze-Velké Chuchli uskuteční letošní dvanáctý dostihový den, jímž se uzavře první polovina metropolitní sezóny. Od 14 hodin je připraven program osmi dostihů, které se vyznačují převdeším početným obsazením a vyrovnaností startovních listin. Oznámeno je 114 startujících koní, a to jsou ještě v polovině dostihů připraveni náhradníci. Hlavní položka nabídky - Cena Agrobyškovice - bude odstartována v 16 hodin. Podrobnosti najdete v dnešním dostihovém infoservisu.

Kategorie: dostihy
/ 25.6.2009 9:33:31

Za ideálních podmínek se v neděli 21. června na závodišti v Praze - Velké Chuchli uskutečnil jedenáctý den letošní sezóny, jehož vrcholem byl nejvýznamnější dostih roku, 89. Fortuna České derby. Šestnáct účastníků svedlo boj o dotace v celkové výši tři milióny korun (vítěz získal 1,2 mil. Kč), které z této zkoušky opět učinily nejbohatěji dotovaný rovinový dostih střední Evropy. Svátečnímu programu přihlíželo sedm tisícovek diváků, kteří derby-dni vytvořili skvělou kulisu. Sázková kancelář dosáhla obratu 1,8 mil. Kč. Podrobnosti přináší v dostihovém infoservisu Jiří Zlámaný, aktuální reportáž Petra Gutha je pro vás připravena také do červencového Jezdectví (vychází již ve čtvrtek).

Kategorie: dostihy
/ 22.6.2009 11:46:51

Sváteční odpoledne ve Velké Chuchli nabízí osm špičkových dostihů o souhrn cen a prémií 4,2 miliónu korun. Na startovních listinách je 93 koní z německých, slovenských a českých stájí, kteří byli odchováni v osmi různých zemích (Anglie, Irsko, USA, Francie, Německo, Polsko, Rakousko a ČR). V jejich sedlech se představí 36 jezdců a jezdkyň z Irska, Německa, Rakouska, Slovenska a České republiky. 89. Fortuna České derby je s cenou 3,000.000 Kč (vítěz získá 1,2 mil. Kč) opět nejbohatším rovinovým dostihem střední Evropy! Kdo jste nečetli úterní on-line rozhovor s Jiřím Zlámaným, pak právě pro vás je jeho dnešní souhrnná tisková informace.

Kategorie: dostihy
/ 18.6.2009 2:11:57

Posledním testem forem, případně možností, jak si zvýšit handicapové hodnocení, potenciálních kandidátů startu v 89. Fortuna Českém derby bude hlavní dostih desáté kapitoly metropolitní sezóny, 7. ročník Červnového poháru Turf Praha, a. s. Na jeho start se postaví třináct koní. Více v pravidelném dostihovém infoservisu.

Kategorie: dostihy
/ 3.6.2009 4:56:27

Tři týdny před vrcholným Českým derby se, jako hlavní bod deváté kapitoly letošní dostihové sezóny ve Velké Chuchli, uskutečnila důležitá předzkouška blížícího se klasického svátku, 58. Velká červnová cena SKANSKA (2250 m, 130 tis. Kč). Na start se postavilo třináct kandidátů, avšak do cíle se jich dostalo jen deset a vzhledem k nestandardnímu průběhu její výsledek vůči šancím v derby mnoho neukázal. Podrobnosti přináší Jiří Zlámaný.

Kategorie: dostihy
/ 1.6.2009 11:26:53

Tradičně tři týdny před Českým derby se na závodišti v Praze-Velké Chuchli uskuteční jeho nejdůležitější předzkouška. Na startu 58. Velké červnové ceny SKANSKA se sejde třináct aspirantů, kteří budou testovat svou formu a dosažením co nejlepšího výsledku usilovat o získání handicapového hodnocení, jež jim umožní start v blížícím se vrcholu. Více již Jiří Zlámaný ve svém Dostihovém infoservisu.

Kategorie: dostihy
/ 28.5.2009 10:04:50

Za téměř letního počasí a před početnou návštěvou více než čtyř tisícovek diváků se uskutečnila už osmá kapitola letošní sezóny na závodišti v Praze-Velké Chuchli. K vidění bylo nejen devět rovinových dostihů, ale též velice zajímavý doprovodný program partnera celé akce, jímž byla Městská policie Praha. Ve vrcholu odpoledne, 60. Velké květnové ceně (listed, 1600 m, 300.000 Kč) se utkalo jedenáct čtyřletých a starších koní. Podrobnosti přináší Jiří Zlámaný.

Kategorie: dostihy
/ 25.5.2009 2:55:11
Aktuální číslo
Obsah čísla 11/2019 ročník: 67