zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

V pondělí přišlo na svět hříbě koně Převalského

V pondělí se v pražské ZOO narodila kobylka koně Převalského. I přes zimu, ve které se narodila, se jí prý daří výborně. Informovala o tom dnes zoologická zahrada na svých Facebookových stránkách a připojila také nádhernou fotografii Miroslava Bobka, na níž se můžete podívat ZDE. Kobylce přejeme mnoho zdraví! Aktualizace 21. 2. 7 HOD: Velmi nešťastná zpráva přišla z pražské zoo: Teprve týdenní hříbátko v noci z 19. na 20. 2. uhynulo - pravděpodobně podlehlo zraněním, které mu způsobily klisny.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 21.2.2012 7:00:00
Odsouzen strůjce požárů v hřebčíně P. Schockemöhleho

Autorem série žhářských útoků mířených na hřebčín Paula Schockemöhleho v období od listopadu 2010 do března 2011 byl dvaadvacetiletý Fabian T., dřívější zaměstnanec hřebčína a člen dobrovolných hasičů. Za celou dobu hořelo celkem sedmkrát. Verdikt nad odsouzeným zní: pět let za mřížemi.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 11.2.2012 11:00:00

Neuvěřitelné video, na něž upozornil prostřednictvím svého webu německý měsíčník Reiter Revue, se objevilo v neděli 15. 1. na You Tube. Zaznamenává velmi neobvyklou záchrannou akci poníka, který se zřítil z útesu, a byl několik nocí uvězněn na malé pláži mezi skalami. Video si můžete spustit uvnitř článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 18.1.2012 11:00:28

Vloni na podzim uplynulo rovných 20 let, kdy Stela a Milan Dolínkovi poklepali na základní kámen Hipocentra Koryčany, a svou budoucnost tak zasvětili životu s koňmi. Koně a práce s nimi je přitahovali už od útlého mládí. V roce 1989 byl zrušen jezdecký oddíl při JZD Koryčany, kde se oba věnovali dětem. S pronajatými koňmi, které ovšem nejprve museli obsednout, se pokusili navázat na tradici jezdeckých táborů.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 6.1.2012 11:00:00

Novinky v souvislosti s vyplácením dohod o provedení práce platné od 1. 1. 2012, jež vyplynuly z novely zákona č. 365/2011, kterým se mění zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů a další související zákony byly zveřejněny na stránkách ČJF a najdete je též v příloze pod článkem.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 29.12.2011 11:24:37

Národní hřebčín Kladruby nad Labem, s. p. o. připravil pro všechny milovníky koní možnost stát se adoptivními rodiči "českého pokladu" - starokladrubského koně. Kromě příjemného pocitu na vás čeká certifikát, vaše jméno bude uvedeno na jmenovce vybraného starokladrubského koně a obdržíte řadu zajímavých výhod. Můžete tak získat netradiční dárek nebo mile překvapit své přátele a známé. Adoptovat lze nejen nově narozené hříbátko, ale také vzácného starokladrubského plemenného hřebce či klisnu. Vybrat si můžete jednoduše toho, který vám nejvíce padne do oka. Více informací chovkoni@nhkladruby.cz. Aktualizace 16. 12. 18:30 HOD: Do článku jsme vložili seznam koní k adopci a závaznou přihlášku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 16.12.2011 18:30:00
Nová aplikace QBook bude hlídat autorská práva novinářů

Zpráva o vzniku nové aplikace možná není právě tou, jež byste na webu Jezdectví očekávali - týká se však všech médií bez rozdílu. QBook umí totiž zabránit zneužití textu či fotografií bez předchozího souhlasu autora. Program tedy představuje novinku, kterou již řada redakcí a nezávislých novinářů silně postrádala. Uvidíme, jak ho prověří praxe.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 15.12.2011 11:55:26
Prestižní ocenění pro JUDr. Renatu Tomanovou

Obchod s jezdeckými potřebami Dance and Jump se dostal až do Španělského sálu Pražského hradu, kde se minulý pátek kromě soutěže Českých 100 nejlepších vyhlašovali také vítězové kategorií Gentleman Pro a Lady Pro. Právě v posledně jmenované převzala ocenění také majitelka společnosti Dance and Jump JUDr. Renata Tomanová. Zatímco v hlavní kategorii firem vybrala komise již podruhé za sebou Škodu, Lady Pro náleží ženám, jež dosáhly skutečně mimořádných úspěchů a při své každodenní časově, odborně a mnohdy i fyzicky náročné práci a činnosti dokázaly zůstat okouzlujícími ženami a zachovat si nenahraditelné ženství. V mužské kategorii byli vyhlášeni pražský primátor Bohuslav Svoboda nebo zpěvák Karel Gott.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 28.11.2011 21:14:09
Jízda králů a Cadre Noir na seznamu UNESCO

O Jízdě králů jste se mohli dočíst na stránkách Jezdectví nejednou a text doplnily krásné fotografie Magdalény Strakové. Tuto tradici jsme vám koneckonců představili i v Koníčkovi. To jsme ovšem ještě netušili, že se zvyklost typická pro Moravské Slovácko bude v blízké době těšit velkému zájmu nejen koňských médií. Jízda králů byla totiž zapsána na seznam světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO a této pocty se dostalo také francouzské jezdecké škole Cadre Noir.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 28.11.2011 15:30:00

Během tradičních Oldenburských dní padl ve Vechtě rekord v podobě 800 000 eur za oldenburského hřebce po Temptation z matky po Sandro Hit, který pochází z chovu Švédky Dr. Leny Nyström. Vydražila jej žena amerického herce Toma Wellinga, ten se proslavil především hlavní rolí v seriálu Smallville. Video z aukce najdete uvnitř článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 21.11.2011 21:15:07

Státní svátek 17. 11. probíhal v obchodním domě Dance and Jump ve znamení vzdělávání nejmenších - slavnostně tu totiž představili vlastní Jezdeckou školičku, jejíž patronkou je Barbora Tomanová. Děti se v tento den nejen seznámily s fungováním školičky, těšící se velkému zájmu, ale mohly se za výhodných podmínek zapsat. K tomu si navíc za příjemné ceny pořídit jezdecké vybavení...

 

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 20.11.2011 11:00:00

V Equiservisu, který téměř dva měsíce sídlí nově v Rudné u Prahy, o státním svátku nelenili a připravili pro své zákazníky skutečně pestré menu. Kromě výborného občerstvení se celý den soutěžilo, nakupovalo a kromě zábavy i díky radám nejrůznějších odborníků také vzdělávalo.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 20.11.2011 11:00:00
Živá výhra z výstavy v Lysé putovala do Roztok u Prahy

Hlavní cenu soutěže návštěvníků výstavy KŮŇ 2011, tedy živé hříbě norického plemene vyhrála paní Jana Macháčková z Roztok u Prahy. Sama je rekreační jezdkyní a koně má již řadu let. Její manžel býval aktivním jezdcem. Hříbě jménem Golden Boy přichází tedy šťastnou náhodou do prostředí, kde mají koně rádi a umějí se o ně postarat. Cenu předal zástupce pořadatele výstavy firmy IN-EXPO GROUP s. r. o. dne 19. 10.

Autor: redakce Jezdectví, E. Zichová
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 26.10.2011 21:00:07

Kampaň s názvem Hvězdy nepadají z nebe se snaží upozornit na problematiku financování především mládežnického sportu a k iniciativě Český sport 2011 se připojuje také Česká jezdecká federace. Na stránkách kampaně se dozvíte, že se náš sport nachází v krizi a v posledních letech přišel postupně o dvě miliardy. Více na www.hvezdynepadajiznebe.cz.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 15.10.2011 15:30:19

V zářijovém čísle Jezdectví jsme se společně dotkli tématu dostihů pro amatéry. Pokud vás problematika skutečně zajímá, určitě nahlédněte také do článku sekretáře Jockey Clubu, Ing. Michala Pokorného – ten dané téma podrobně zpracoval.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 24.9.2011 7:40:47
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020