zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Redakce Jezdectví vydává stolní kalendář Jezdectví 2011 s více než 50 fotografiemi nejrůznějších plemen koní z celého světa od Christiane Slawik (navíc se jmény koní). Koupit si jej můžete za 99,- Kč, resp. s časopisem za 71,- Kč. Současní předplatitelé si jej mohou objednat za pouhých 49,- Kč a pokud se rozhodnete si nově předplatit Jezdectví, získáte jej pouze za 42,- Kč. Podrobnosti najdete v článku...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 24.11.2010 9:23:58
Tragédie v Choťánkách u Poděbrad

V dnešních odpoledních hodinách došlo v Choťánkách nedaleko Poděbrad k tragické události. Na území obce sídlí dva provozovatelé jezdeckých areálů. Stádo Dostihové a sportovní stáje Žďárský uniklo zatím neobjasněným způsobem z pastvin ohraničených elektrickým ohradníkem a vběhlo přímo pod projíždějící vlak. O život zde na místě přišlo celkem pět koní a jedno hříbě. Celou událost nyní vyšetřuje policie.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 30.10.2010 22:34:37

Přesně dva týdny trvala preventivní karanténa v areálu Jezdecké společnosti Císařský ostrov, která byla vyhlášena z důvodu nákazové situace. Laboratorní testy však konkrétní podezření na vysoce nakažlivé onemocnění vyloučily, a tak mohla být v pondělí 25. října karanténa odvolána. Z dostupných zdrojů byla tato informace známa již před týdnem, jelikož se však měly ve dnech 23. – 24. října v tamní jezdecké hale konat skokové závody, po dohodě s veterináři se uzávěra raději nechala preventivně ještě o něco déle...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 26.10.2010 9:31:13

Všechny milovníky koní jistě šokovala dnešní informace ve zprávách TV Nova a dalších médií o požáru v libereckém jezdeckém klubu, který vypukl kolem půl druhé odpoledne. Naštěstí se podařilo evakuovat všech osm ohrožených koní, dalších šest koní bylo ustájeno mimo místo požáru a oheň je neohrozil...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 26.9.2010 21:12:13
Smutná zpráva: zemřel Ing. Václav Nágr

Velmi zarmouceni oznamujeme smutnou zprávu, že v úterý 17. srpna zemřel známý hipolog Ing. Václav Nágr z Mariánských Lázní. Mj. byl předsedou Karlovarské oblasti ČJF, členem předsednictva SCHČT a členem chovatelské komise ředitele NH Kladruby nad Labem. Poslední rozloučení se bude konat v úterý 24. srpna ve 13.30 hod. v obřadní síni v Mariánských Lázních. Redakce Jezdectví tímto vyjadřuje hlubokou soustrast celé rodině.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 18.8.2010 10:01:49

Ze soboty na neděli 8. 8. 2010 příliš brzy (ve věku 61 let) opustil řady trenérů a jezdců spřežení německý závodník a dřívější reprezentant Michael Quinkler z Wuppertalu. Stalo se tak v rámci mistrovství Německa mladých jezdců spřežení ve Viernheimu, kde byl ještě aktivně zapojen do zázemí závodů. Tato informace se dotkne hlavně kladrubského a slatiňanského hřebčína, kam již od první poloviny 90. let minulého století jezdil pravidelně trénovat. Více v příspěvku Lenky Gotthardové...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 11.8.2010 10:43:40

Jak jsme vás již informovali, ve středu 4. srpna oficiálně odvolala generální ředitelka Národního památkového ústavu (NPÚ) Ing. arch. Naděžda Goryczková kastelánku Státního zámku ve Slatiňanech (sídla Hipologického muzea), Ing. Lenku Gotthardovou CSc. Ta poskytla médiím své vyjádření, ve kterém mj. uvádí: „Ředitel památkového ústavu územního odborného pracoviště v Pardubicích Ing. Ladislav Kryl mne nedonutí k tomu, abych se zdí Hipologického muzea Státního zámku Slatiňany snímala obrazy koní a nahrazovala je obrazy rodu Auerspergů. Nelze to udělat jednak z vlastního přesvědčení, ale nemohu to udělat ani panu profesoru Bílkovi a spoluzakladatelům muzea.“ Čtěte více!

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 9.8.2010 11:32:01

Od července 2010 máte možnost inzerovat na Jezdectví.cz s jistotou úspěchu vaší reklamní kampaně. Přivedeme na vaše stránky stovky návštěvníků, a to za pouhé stovky korun! Stačí si objednat tzv. „Pay Per Click reklamu“ - PPC, tedy reklamu, která není omezena termínem publikace, ani počtem impresí (zobrazení banneru). Zaplatíte pouze za prokliknutí vašeho banneru...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 2.7.2010 13:32:21

Vážení čtenáři, v uplynulých dnech se redakce Jezdectví společně s dalšími redakcemi PVS přestěhovala do nových prostor. Namísto Křižíkovy ulice č. 35 v Praze – Karlíně nás od příštího týdne najdete v administrativním centru Olšanská 3 (Praha 3), kousek od sídla společnosti Telefónica O2 (viz fotografie). Přímo u vstupu do budovy staví tramvajové linky č. 9 a 26 (stanice Olšanská), zhruba 900 metrů pak je to k nám od stanice metra Flora (trasa A). Telefonní čísla i nadále zůstávají stejná (redakce: 222 317 808, inzerce: 222 317 809), v těchto chvílich jsou již opět v provozu! Děkujeme za pochopení a těšíme se na příp. shledání v novém sídle!

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 21.6.2010 15:00:00

Budoucnost hipologického muzea ve Slatiňanech se dostala i na program pondělního podvečerního zasedání slatiňanských zastupitelů. Na toto jednání byl pozván ředitel pardubické pobočky Národního památkového ústavu Ladislav Kryl a ředitel kladrubského hřebčína Janem Höck. O jejich pohledu na věc bude čtenáře informovat ve středu Chrudimský deník. Jeho úterní článek si můžete přečíst pod tímto odkazem. My však pro vás máme jiný zajímavý materiál, který napsala Ing. Lenka Gotthadrová. Ve svém podrobném textu chronologicky mapuje situaci v této instituci, v níž pracuje od počátku roku 2009. Že nejde o optimistické zprávy, to možná již tušíte, o to více by se však měly dostat mezi širší veřejnost. Věnujte tedy pozornost dnešnímu příspěvku, určitě za ní stojí! (Pokud nemáte prostor k tomu si tento delší článek přečíst ihned, máte možnost si jej vytisknout. PDF soubor najdete v příloze pod článkem - viz odkaz z nadpisu.)

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 15.6.2010 7:12:15

Potřebujete uveřejnit inzerát s hipologickou tématikou okamžitě – ať se v danou chvíli nacházíte kdekoliv v České republice, bez dosahu internetu? Pak právě pro vás je zde možnost podání SMS inzerátu. Stačí odeslat z mobilního telefonu SMS ve tvaru: P mezera JEZD mezera TEXT INZERCE (např. P JEZD PRODAM DESETILETOU KLISNU, CESKY TEPLOKREVNIK, VHODNA PRO REKREACNI JEZDENI, CENA 50 TISIC, PRI RYCHLEM JEDNANI SLEVA, USTAJENA V PRAZE, TEL. 987 654 321) na telefonní číslo: 9030950 (pouze z České republiky). Text pište bez háčků a čárek! Cena za SMS zprávu v délce 160 znaků (viz příklad výše) je 50 Kč vč. DPH. Inzeráty jsou zveřejňovány ihned po odeslání SMS v inzertní sekci na našem serveru, kde je též samostatná rubrika SMS inzerce.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 18.5.2010 8:50:14

Dnes (16. května 2010) je tomu přesně rok co se rozdělil společný web Pražské vydavatelské společnosti – redakce časopisu Jezdectví a toho času již zaniklého občanského sdružení Equichannel.cz. Již 365 dní vám den co den přinášíme nejčerstvější zprávy z koňského světa. Za tu dobu jsme uveřejnili cca 1250 samostatných příspěvků (tj. průměrně 3 – 4 za den) a přes 200 fotogalerií. Přestože výchozí pozice tohoto webu, který se zaměřuje téměř výhradně na zpravodajskou činnost, nebyla co do sledovanosti nejideálnější (zejména s ohledem na vysokou konzervativnost čtenářů), jeho návštěvnost vytrvale roste. Měsíčně „obsloužíme“ přes 45 tisíc návštěvníků, z nichž je cca 15,5 tisíce dle nezávislých statistik tzv. „absolutně unikátních“. Děkujeme za vaši přízeň a věříme, že se k nám budete vracet stále častěji!

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 16.5.2010 0:00:00

„Nízká návštěvnost zámku. To je hlavní důvod, proč památkáři uvažují o přestěhování v Evropě jedinečné expozice. V lepším případě skončí v Kladrubech nad Labem. Nad hipologickým muzeem ve Slatiňanech, jediném ve střední Evropě a jedním z největších na světě, se stahují mračna.“ Tolik citace z Chrudimského deníku. Odkaz na celý článek najdete ZDE. Příspěvek Ing. Lenky Gotthardové na toto téma najdete  květnovém čísle časopisu Jezdectví. Vaše názory uvítáme v diskuzi pod článkem... (viz odkaz z nadpisu)

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 30.4.2010 9:00:59
Hřebčín v polském Valbřichu shání seno

Před několika dny postihl hřebčín v polském Valbřichu, který sídlí v areálu z 19. století, velký požár. Ten zachvátil stodoly s obsahem 90 tun sena, což byla zásoba i na letošní rok. Pomoc hřebčínu by chtěla zprostředkovat družební zahrada ze Dvora Králové. „Zájemci, kteří by chtěli v této složité situaci polským chovatelům pomoci, by mohli například darovat seno,“ sdělil Zdeněk Hefka z oddělení propagace zoologické zahrady. Hřebčinec leží asi padesát kilometrů od hranic, a tak by si mohli polští chovatelé pro potřebné krmení dojet. Pokud by chtěl někdo polským chovatelům koní pomoci, může napsat na mail: zdenek.hefka@zoodvurkralove.cz nebo se přímo spojit s hřebčínem v Ksiazi. Kontakty lze najít na webových stránkách www.stadoksiaz.pl.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 6.4.2010 15:54:41

Ve věku 89 let dnes (14.2.) zemřel britský spisovatel detektivních románů Dick Francis. Bývalý žokej a sportovní novinář, který od roku 2000 žil na Kajmanských ostrovech, vydal více než čtyřicet titulů. Podle serveru BBC to oznámila jeho rodina. Francis je autorem čtyřiceti románů, jejichž děj se odehrává převážně v dostihovém prostředí. Místo spisovatel nevolil náhodně, rodilý Velšan byl totiž předním žokejem překážkových dostihů. Podrobnosti přináší vedle iDnes (viz odkaz) všechna celoplošná média.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 14.2.2010 21:41:40
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2019