sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Už se nemůžete dočkat, až si rozbalíte dárky? Máme pro vás také jeden, kterým si můžete zkrátit to dlouhé čekání... Dnešní profil patří letošnímu vítězi finále Českého skokového poháru, Marku Klusovi. Jezdec začínal závodit v šestnácti letech a později se jeho koníček stal jeho prací. Nejvíce si cení vítězství na CSI v Budapešti a vyhraného finále ČSP.

Kategorie: sport
/ 24.12.2014 8:00:00

Oldenburského valacha L´ Esperance jezdí od února 2014 Klára Kocumová. Mezi jeho největší úspěchy patří účast na velkých závodech v Německu. "Při každém parkuru mi pomůže, je to srdcař," říká jeho jezdkyně. Valachovou oblíbenou činností je válení se v bahně a sundávání si dek.

Kategorie: sport
/ 23.12.2014 8:00:00

Americká parkurová jezdkyně Katherine Dinan jezdí od čtyř let. Začínala na Farmě Arcadia v New Yorku, kde ji trénoval Molly Flaherty. Nyní reprezentuje Staysail Farm a za nejvlivnější osobu považuje jezdce McLaina Warda, který ji dal mnoho cenných rad. Jejím nezapomenutelným zážitkem je první vítězství v Grand Prix na Zimním jezdeckém festivalu ve Wellingtonu.

Kategorie: sport
/ 23.12.2014 6:00:00

Letošní mistr ČR dvojspřeží pony, Michal Kořínek, začínal ve třinácti letech závodit v parkurových soutěžích. Jako malý se jezdil dívat na Zlatou podkovu do Humpolce a spřežení ho natolik uchvátilo, že v osmnácti letech přesedl ze sedla do kočáru. S koňmi stráví veškerý volný čas a jeho snem je zúčastnit se mistrovství světa.

Kategorie: sport
/ 22.12.2014 8:00:00

Šestiletý valach Boris závodí s Lucií Horovou v drezurních soutěžích. Mezi jejich největší úspěchy patří 2. místo v oblastním mistrovství v kategorii dětí a 8. místo na MČR pony v drezuře 2014. "Je to skvělý společník, učitel a mazlík a občas povozí i malé děti," říká Lucie. Volný den tráví Boris ve výběhu, kde se honí s ostatními valachy.

Kategorie: sport
/ 21.12.2014 6:00:00

Lucie Horová závodí od devíti let a věnuje se drezuře i skokovým soutěžím. "V drezuře mám ráda soulad mezi jezdcem a koněm a v parkurech rychlost a adrenalin," říká jezdkyně. Cení si účasti na letošním MČR pony v drezuře, kde obsadila osmé místo v sedle valacha Borise. Ve volném čase se věnuje atletice, lyžování a ráda se projede na motorce.

Kategorie: sport
/ 17.12.2014 6:00:00

Irský parkurový jezdec Shane Breen začínal jezdit již jako malý kluk a prvních závodů se účastnil v šesti letech. V srpnu 2013 se stal jediným mužem, který dvakrát vyhrál Hickstead Cup královny Elizabeth II. Ve volném čase hraje badminton a řídí se mottem "Věř sám v sebe."

Kategorie: sport
/ 16.12.2014 6:00:00

Sedmiletý hannoverský valach Sabelius závodí s Martinem Řezníčkem ve skokových soutěžích. Jeho jezdec doufá, že to nejlepší teprve předvede a pochybovačům ukáže, že je lepší, než si někteří myslí. "Jeho výdrž je skvělá, na závodech skáče nejlépe třetí den, když jde třetí či čtvrtý parkur," říká Martin. Valach je nominován na mladého koně roku.

Kategorie: sport
/ 14.12.2014 6:00:00

Martin Řezníček závodí od třinácti let a u koní tráví téměř každý den, jelikož se jimi živí. Věnuje se skokovým soutěžím. "Velmi by mě lákala také všestrannost nebo skokové derby," říká Martin. Jeho největším úspěchem je vítězství na CSI v Olomouci, ale cení si každého parkuru, při kterém udělal vše dobře. Kůň, s nímž v Olomouci zvítězil, Sabelius, je nominován na mladého koně roku.

Kategorie: sport
/ 10.12.2014 6:00:00

Německý parkurový jezdec Lars Nieberg začínal jezdit v šesti letech na farmě svých rodičů. Nyní trénuje s Otto Beckerem a reprezentuje německou stáj RV St. Hubertus Wolbeck sídlící v Münsteru. Na svém kontě má mnoho předních míst, některá získal mimo jiné i v sedle hřebce For Pleasure. Larsovým snem je dokončit olympijské hry v Rio de Janeiru.

Kategorie: sport
/ 9.12.2014 6:00:00

Desetiletého valacha Elshofs Reinouta jezdí Anna Hrudková. Poník pochází z Nizozemí, kde s bývalou jezdkyní absolvoval parkury do 120 cm. Nyní se účastní drezurních závodů a na svém kontě má 2. místo z MČR pony 2012. "Nejraději se válí ve výběhu. Neuvěřitelně si to užívá," říká Anna.

Kategorie: sport
/ 7.12.2014 6:00:00

Jakub Novotný začínal závodit ve dvanácti letech. Nejvíce si cení úspěchů s koňmi, kterým ostatní nevěřili a odepisovali je. "Jelikož nejen jezdím, ale zároveň vedu Sportovní stáj Golem, jsem u koní takřka 24/7," říká jezdec. Snem Jakuba je vytvořit moderní jezdecký areál a věnovat se parkurovému skákání na profesionální úrovni.

Kategorie: sport
/ 3.12.2014 6:00:00

Jedenáctiletého valacha Perryho 1 sedlá od roku 2009 Jakub Novotný. Společně závodí ve skokových soutěžích a nejvíce si váží 2. místa ve VC Martinic a výsledků z MČR. "Myslím, že jsme si spolu vytvořili vztah. Vzájemně se respektujeme a věříme si," říká Jakub. Volný den tráví Perry ve výběhu a vyhledává své oblíbené pampeliškové listy.

Kategorie: sport
/ 30.11.2014 6:00:00

Čtrnáctiletá jezdkyně Anna Hrudková závodí od osmi let v drezurních soutěžích. "Dříve jsem se bála skákat a drezura se mi zalíbila," zdůvodňuje výběr disciplíny. Cení si každého umístění na MČR a v Pony žebříčku a je ráda za zkušenosti získané na mezinárodních závodech. Snem Anny je zúčastnit se ME.

Kategorie: sport
/ 26.11.2014 6:00:00

Ukrajinský parkurový jezdec Oleksandr Onyshchenko se věnuje profesionálnímu ježdění od roku 2000. Začínal v belgickém hřebčíně a nyní reprezentuje ukrajinskou stáj Dynamo a trénuje s Němcem Paulem Schockemohle. Věnuje se také charitativní činnosti a je ředitelem dobročinné organizace Top Ukrajina.

Kategorie: sport
/ 25.11.2014 6:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020