zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Možná jste si již všimli, že se v pravé liště našeho portálu objevily nové reklamní formáty bannerů. Jedná se přesně o dvojnásobné rozměry pozic ID 7 – ID 10, tj. 125 x 250 pixelů. Celkovou plochou tak převýšily čtvercové pozice v levé liště, avšak jejich cena bude (alespoň prozatím) stejná, jako u protějších bannerů (ID 7 – 2000 Kč/týden, ID 8 – 1500 Kč/týden, ID 9 a ID 10 – 1000 Kč/týden). Navíc při objednávce celoroční inzerce do konce ledna získáte stejné výhody, jako při inzerování od začátku roku – tedy až 50 % slevu! Neváhejte tedy a v případě zájmu kontaktujte naše inzertní oddělení na e-mailu: inzerce@jezdectvi.cz.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 26.1.2010 9:45:37

Víte, že předplatné Jezdectví je teď ještě výhodnější? Můžete získat až 5 čísel ZDARMA! Běžná cena časopisu na stáncích je 59,- Kč/ks a pro předplatitele 54,- Kč/ks (tj. 1 číslo ZDARMA). V rámci naší podzimní akce lze roční předplatné pořídit pouze za 589 Kč (tj. 2 čísla ZDARMA, resp. 49,10 Kč/ks) a pokud si jej předplatíte na 2 roky, zaplatíte za něj jen 1119 Kč (tj. 5 čísel ZDARMA, resp. 46,60 Kč/ks). Tato nabídka však platí jen do 10. prosince 2009, tak si pospěšte! Navíc máte možnost získání vánočního dárkového certifikátu, takže se předplatné Jezdectví může stát i zajímavým dárkem pod stromeček. To však nejsou jediné výhody předplatného našeho měsíčníku. Distribuci časopisů provádí Česká pošta o den dříve, než jsou na stáncích! A aby toho nebylo málo, v průběhu roku 2010 od nás dostanete s Jezdectvím na ukázku některé další vybrané tituly z nabídky PVS, jako např. Pes přítel člověka či Praktik. Pro objednávku zvýhodněného předplatného využijte uvedený kupon, který najdete v listopadovém Jezdectví a lze jej stáhnout též ve formátu PDF pod tímto článkem.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 3.12.2009 10:00:00
Národní hřebčín zahalen do smutku

Velmi těžce zasáhla českou hipologickou veřejnost zpráva, která včera dorazila z Itálie. Cesta zástupců Národního hřebčína v Kladrubech na mezinárodní výstavu a veletrh Fieracavalli do Verony skončila ve středu 4. 11. v ranních hodinách tragédií. Nedaleko města Bolzano došlo k vážné dopravní nehodě, při níž utrpěli všichni členové posádky zranění. Nejvážněji byl zraněn správce kladrubského hřebčína, předseda východočeské oblasti ČJF a člen Rady ČJF pan Jiří Černý, který bohužel později svůj boj o život prohrál. V osobním voze s ním cestovali ředitel Národního hřebčína MVDr. Jaroslav Dražan, jenž podle dostupných informací v době nehody řídil, a dvě zaměstnankyně hřebčína. O neštěstí dnes podrobněji informuje většina českých zpravodajských serverů...

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 5.11.2009 4:42:31

Kdo jste již nahlédl do listopadového čísla časopisu Jezdectví, jistě jste si všiml článku o ustájení koní na stranách 74 a 75. Mohli jste se zde dozvědět, jaká práva a povinnosti mají ustajovatel i majitel koně a proč je tak důležité správně sepsat smlouvu o ustájení. Předpokládáme, že se tato problematika týká velké části našich čtenářů, proto vám teď nabízíme možnost stáhnout si vzorovou smlouvu o ustájení koně, o které byla řeč právě v tomto článku.

Autor: Pavlína Záhorová, JUDr. Jindřich Vališ
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 1.11.2009 10:00:00

Již jen do této soboty (31. 10.) se můžete zapojit do našeho Velkého mediálního průzkumu mezi hipologicky zaměřenou veřejností, jehož cílem je zvýšení kvality a zefektivnění poskytovaných informací prostřednictvím časopisu Jezdectví, dětské přílohy Koníček a zpravodajského internetového portálu Jezdectví.cz. Zapojením do tohoto průzkumu se zároveň zařadíte do soutěže o 48 poukázek do kterékoliv z prodejen sítě Dance and Jump v celkové výši 50.000 Kč! Cenu získá vždy 50. došlý dotazník. Ten si můžete stáhnout ve článku (viz odkaz z nadpisu), příp. jej najdete otištěný v říjnovém čísle časopisu Jezdectví, které je v prodeji posledních pár dní.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 27.10.2009 2:00:00
Víkendové nehody (snad) s dobrými konci

V předešlých dnech hned dvakrát informovala celostátní média o jezdeckých úrazech, při nichž zasahovala letecká záchranná služba. Napoprvé to bylo v pátek ve Zduchovicích, kde při Hobby soutěžích došlo k pádu osmileté dívky z poníka. Jelikož došlo ke kontaktu kopyta koně s oblastí na těle, které nezakrývá bezpečnostní vesta, byl po dohodě se zasahujícím lékařem zajištěn převoz vrtulníkem na špičkové pracoviště pražské motolské nemocnice. Naštěstí se nepotvrdilo podezření na vnitřní zranění a dívka byla ponechána v nemocnici pouze na pozorování do pondělka, kdy byla propuštěna. Pevně doufáme, že dobrý konec bude mít i nešťastná událost, která se stala mimo oficiální program v sobotní části pardubické výstavy Koně v akci. Vážná zranění tam utrpěla dívka, s níž se splašil kůň. Informaci rádia Frekvence 1 o jejím údajném úmrtí již samotná rozhlasová stanice v průběhu pondělka dementovala. Informaci k jejímu aktuálnímu zdravotnímu stavu nám vedení nemocnice neposkytlo s odvoláním na přání rodiny.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 8.9.2009 10:19:16

Pražská vydavatelská společnost – redakce Jezdectví v průběhu září a října 2009 organizuje doposud největší mediální průzkum mezi hipologicky zaměřenou veřejností, jehož cílem je zvýšení kvality a zefektivnění poskytovaných informací prostřednictvím časopisu Jezdectví, dětské přílohy Koníček a zpravodajského internetového portálu Jezdectví.cz. Dovolujeme si vás proto požádat o zapojení do tohoto průzkumu, čímž se zároveň zařadíte do soutěže o 48 poukázek do kterékoliv z prodejen sítě Dance and Jump (Praha, Ostrava, Plzeň, Karlovy Vary, Litoměřice, Přerov) v celkové výši 50.000 Kč! Cenu získá vždy 50. došlý dotazník. Podrobnosti vč. dotazníku najdete ve článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 26.8.2009 7:00:00
Zemřel Eugen Gejmovský

Ve věku 82 let zemřel v sobotu v Bratislavě Eugen Gejmovský, který byl významnou osobností Československého jezdectví. Působil jako drezurní i skokový jezdec, stavitel parkurů, mezinárodní rozhodčí i jako funkcionář. Dlouhá léta také vyhodnocoval Pohár časopisu Jazdectvo (předchůdce dnešního Jezdectví) a byl jeho redaktorem. V letech 1981 – 1989 působil v roli hlavního rozhodčího na nejvýznamnějších domácích závodech – Grand Prix Bratislava. Opustil nás navždy den před konáním jejího 44. ročníku. Poslední rozloučení s Eugenem Gejmovským se uskuteční v pátek 14. 8. od 10.15 hod. v bratislavském krematoriu. (Zdroj foto: www.jazdectvo.sk)

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 12.8.2009 4:32:00

Včera proběhla v hipologickém muzeu na zámku ve Slatiňanech vernisáž výstavy obrazů akademického malíře Jana Jünglinga. Sešlo se na ní velké množství příznivců jeho tvorby i hipologického muzea. Výstavu zahájili kladrubští trubači na nádvoří zámku za přítomnosti vicehejtmana Pardubického kraje Romana Línka. S dílem ak. malíře Jana Jünglinga seznámila hosty Andrea Wernerová. V přednáškovém sále slatiňanského zámku vystavuje více než 200 prací – olejů, pastelů a lavírovaných kreseb s mnoha variantními ztvárněními. Výstava bude ke shlédnutí každý návštěvní den až do konce září. Více v článku (viz odkaz z nadpisu).

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 5.8.2009 12:05:41

Červencové číslo časopisu Jezdectví, které předplatitelé ve většině případů obdrží již dnes, sice postrádá plakát, obsahuje však brožurku, bez níž by se neměl obejít žádný kůň – tzv. Medikační deník. V tomto osmistránkovém sešitku velikosti A5 může majitel svému koni evidovat veškeré zákroky veterináře, podkováře či koňského zubaře, včetně záznamů o odčervení. Součástí deníku jsou také obvyklá očkovací schémata, takže spolu s Průkazem koně, do kterého se dá krásně vložit, budou všechny informace o koni hezky pohromadě. Na titulní straně je samozřejmě místo na fotografii čtyřnohého miláčka. Vy, co Jezdectví nedostáváte pravidelně poštou, tedy nezapomeňte navštívit zítra nejbližší prodejnu tiskovin. Další podrobnosti k Medikačnímu deníku najdete v článku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 24.6.2009 11:30:00

Kladruby nad Labem jsou v těchto dnech zahaleny smutkem. Dne 16. června navždy odešel pan Otakar Zahradník, který dlouhá léta pracoval v Národním hřebčíně Kladruby u chovu koní. Zemřel náhle 16. června ve věku nedožitých 67 let. Poslední rozloučení s ním se uskuteční ve středu 24. června ve 12 hodin v pardubickém krematoriu. Jako vzpomínku na Otakara Zahradníka přinášíme článek, který napsala v roce 2002 k jeho 60. narozeninám Ing. Lenka Gotthardová. Jeho název je „Kladrubské sluníčko – Otakar Zahradník“.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 21.6.2009 9:00:00

Prezident České jezdecké federace Ing. Jaroslav Pecháček nám zaslal reakci na on-line rozhovor s Mgr. Lenkou Sekaninovou a Ing. Jiřím Charvátem, který proběhl na našich stránkách v úterý 9. června. K reakci ho přiměla mj. slova Ing. Charváta ohledně kauzy kolem jeho osoby. Dále se v reakci ing. Pecháček věnuje tématu neudílení příspěvků od ČJF na pořádání mezinárodních jezdeckých závodů v ČR. Ve třetím bodu reakce Ing. Pecháček dementuje tvrzení, že by někdy byl proti jakékoliv medializaci jezdeckého sportu... Více již v celém příspěvku.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 19.6.2009 2:30:00

Ještě celý červen máte možnost na našem serveru inzerovat se slevou 25 - 50 %! Reklamní plochu tak můžete mít u nás již za 375 Kč na týden (banner 125 x 125 pixelů – pozice ID8). Tzv. „full banner“ (468 x 60 pixelů), který vidíte na doslova exkluzivní pozici nad první novinkou je k mání již od 1500 Kč. Všechny reklamní pozice se zobrazují napříč celým webem, tzn. kamkoliv v rámci těchto stránek kliknete, tam se daný banner zobrazí. Neváhejte proto a využijte našich zaváděcích cen. Pro podrobnosti kontaktujte naše inzertní oddělení. Ceník inzerce je ke stažení v sekci Kontakty, uzávěrky objednávek jsou každou středu předcházejícího týdne.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 1.6.2009 12:21:39
Připomínáme: v neděli se tento web rozdělí na dva

V redakci časopisu Jezdectví i v redakci zpravodajského webu Equichannel.cz se v těchto dnech a hodinách intenzivně pracuje na oddělení obou webů do dvou samostatných jednotek. Naši registrovaní čtenáři nemusí mít strach, že by rozdělením obou webů o něco přišli - na obou webech zůstávají identická data (identická od dubna 2005) a všechny uživatelské profily. Bližší informace k celému průběhu i k tomu, co vás čeká, přineseme ještě dnes v samostatném článku..

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 15.5.2009 12:52:05

V průběhu května čeká redakce časopisu Jezdectví a Equichannelu další životní změna. Po čtyřletém fungování společného webu se opět adresy www.jezdectvi.cz a www.equichannel.cz oddělí a budou mít každá svůj vlastní obsah...

Autor: EQCH red.
Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 4.5.2009 5:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2019