zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Barva a celková ušlechtilost koně byly vždy prvními zjevně patrnými vlastnostmi, které zaujaly koňské handlíře ve všech dobách a i dnes lákají potenciální kupce. Plášťové zbarvení a barevné odznaky jsou nejen velice atraktivním estetickým atributem, ale mohou ovlivňovat nepřímo i zdravotní stav a odolnost jedince. Více v srpnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 4.8.2017 6:00:00

Zcela poprvé pořádal Ranč Opatrný mistrovství republiky a hned měl štěstí, že se do Hořovic sjelo druhý červencový víkend to nejlepší, co v kategoriích děti a junioři máme. Nechyběl ani jeden nominovaný na mistrovství Evropy, někteří dokonce se svými nejlepšími koňmi. Více v srpnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 2.8.2017 11:33:33

Chovatelský den Zemského hřebčince Tlumačov navazuje na tradici velkých jezdeckých dní, které se až do roku 1997 konaly na místě zvaném Bahňák. V roce 1997, tedy v roce největších polistopadových záplav v České republice, bylo toto místo také jako mnohá jiná na Moravě a v Čechách zaplaveno a od té doby skončila tato dlouhá tlumačovská tradice. Více v srpnovém Jezdectví v článku ředitele Ing. Olejníčka a na fotograficích Dalibora Gregora!

Kategorie: zajímavosti
/ 1.8.2017 13:13:13

V květnu 2015 byla jako jediná kandidátka zvolena do čela České jezdecké federace. Přestože tato funkce zabírá dost času, najde si čas jezdit za svými koňmi sedlanými Zuzanou Zelinkovou na mezinárodní závody, potkáte ji však také na závodech a jiných akcích v Čechách a občas si zajezdí i na svých koních ustájených v Poděbradech. Ing. Olga Plachá říká: "Finanční situace ČJF je dobrá"

Kategorie: zajímavosti
/ 31.7.2017 12:08:16

Rakovina kopyt (pododermatitis verrucosa chronica) je definována jako destruktivní hypertrofický zánět kopytní škáry, který zpočátku postihuje rohový střel a později se často rozšiřuje na chodidlo, rozpěrky, kopytní stěnu a další přilehlé struktury. Více v srpnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 30.7.2017 13:13:13

Než se pustíme do samotného krmení, musíme si ujasnit, jestli máme koně v počátku tréninku nebo koně v takovém stupni trénovanosti, který odpovídá výkonu v soutěžích, v nichž bychom chtěli získat dobré umístění... Více v srpnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 28.7.2017 6:00:00

Ta slova zazněla veřejně poprvé na květnové konferenci Svazu chovatelů českého teplokrevníka, kam byl mezi hosty pozván i Ing. Zdeněk Müller, předseda Svazu chovatelů slovenského teplokrevníka v ČR a současně zástupce ERC Mnětice, stanice hřebců... Více v srpnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 27.7.2017 14:14:14

Již ve středu 26. července se těšte na nové číslo Jezdectví! Sportovní srpen je plný vrcholných událostí roku a zajímavých rozhovorů o dost důležitých věcech... Ovšem ještě dva dny máte na pořízení žhavého červencového čísla, co je jeho obsahem?

Kategorie: zajímavosti
/ 25.7.2017 10:25:25

Mladý kůň, s nímž začínáme pracovat, by měl být starší tří let. Před samotným obsednutím a ježděním by měl projít základním výcvikem, proto nejprve začínáme lonžováním... Více v červencovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 23.7.2017 10:30:00

V poslední době se spojují nanotechnologie a nanomateriály nejen s technikou a antibakteriálními přípravky, ale stále častěji se objevují i v potravinářství a krmivářství. S využitím nanotechnologií a nanomateriálů se pojí množství otázek od účinků až po bezpečnost pro jejich uživatele, ale i globální dopady pro lidstvo a Zemi... Více v červencovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 22.7.2017 18:00:00

Zářijová mezinárodní výstava Koně v akci je největším setkáním koní a lidí v domově Velké pardubické. Každoročně její podlinku tvoří téma, které utváří podobu dvoudenního programu. Letos je tímto podtitulem KŮŇ A SVATEBNÍ VESELÍ. A to s sebou nese i jednu zajímavou výzvu. Chcete mít svatbu u Taxisova příkopu? Tak se přihlaste! 

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 22.7.2017 12:00:00

V současnosti září jako hlavní hvězda Pirátů z Karibiku, kteří letos přišli do kin už s pátým pokračováním. Johnny Depp má ovšem na kontě desítky jiných filmů, v nichž jsme mimo jiné měli možnost posoudit i jeho jezdecké umění... Více v červencovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 21.7.2017 6:00:00

PR / Více než 40 let působí na trhu německá firma Eggersmann, která se specializuje na výrobu krmiv pouze pro koně. Za tuto dobu se stala jedním z největších a nejmodernějších evropských výrobců krmiv a spolehlivým partnerem pro mnoho špičkových stájí. V sortimentu firmy Eggersmann najdete nejen moderní, kompletní krmiva v podobě pelet nebo müsli, ale také profesionální výživové doplňky. 

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výživa
/ 14.7.2017 11:05:00

Látková výměna koní je plně závislá na dostatku živin a také vody. Voda v těle vytváří podmínky pro růst, využití energie a všechny metabolické procesy včetně zachování stálosti prostředí... Více v červencovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 14.7.2017 6:00:00

Pořadatel mezinárodní výstavy Kôň, která se měla konat ve dnech 26. až 27. srpna v areálu výstaviště Expo Center Trenčín, oznámil, že se její 13. ročník neuskuteční. Více uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 11.7.2017 9:30:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2019