zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Šest jednotek hasičů zasahovalo v úterý 29.8.2017 odpoledne v areálu jezdeckého oddílu v Opavě-Kateřinkách u požáru přístřešku u velké konírny. Hasičům se společně s ošetřovateli koní podařilo včas vyvést všech 17 koní do bezpečí před nebezpečným kouřem i případným rozšířením ohně na stáje, k němuž ale díky rychlému zásahu hasičů nedošlo.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 31.8.2017 11:35:00

Od 1. do 3. září se na pardubickém závodišti uskuteční tradiční mezinárodní výstava Koně v akci. Každoročně nabízí svým návštěvníkům jiné téma, letos to bude "svatební veselí". Více o programu uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 30.8.2017 12:45:00

O víkendu 2. - 3. září se v Praze na Letenské pláni uskuteční XVI. národní šampionát arabských koní a mezinárodní šampionát Prague Intercup. V sobotu i v neděli je začátek akce od 10 hodin. V sobotu nejprve proběhne Národní šampionát následovaný Prague Intercup - junior classes. V neděli již celý den bude věnovaný Prague Intercup. Kompletní program najdete zde.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 28.8.2017 18:30:00

Srpnové číslo bude na trhu již jen dva dny a ve středu 30. srpna se můžete těšit na to zářijové! Už máte všechny srpnové články přečtené? Už jste si předplatili Jezdectví a utratili jste již slevu na zboží v Jana Horse, zúčastnili jste se soutěže o dárky v koutku pro předplatitele?  

Kategorie: zajímavosti
/ 28.8.2017 11:12:59

Ještěže se v jezdeckém sportu nemůže sázet jako v dostizích – sázkové kanceláře by prodělaly kalhoty! V parkurovém ježdění totiž většinou vyhrávají stále ty samé tváře, někdy doplněné „černými koňmi“. A přesně tak to bylo i letos v Martinicích při dalším republikovém šampionátu... Více v srpnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 25.8.2017 6:00:00

Na začátku prázdnin hostily Nebanice velké mezinárodní závody spřežení CAI3*. Jako každoročně i letos přilákaly tyto závody hodně účastníků z Polska a Německa. Česká reprezentace byla bohužel velmi slabá... Více v srpnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 24.8.2017 19:10:00

Pražská Chuchle se dočkala. Po mírně redukovaném jarním programu se stala svědkem letošní edice Českého derby. Nejbohatší rovinový dostih roku zaparkoval v Praze zase jednou bez zahraničních účastníků, ovšem se zřejmě maximální tuzemskou kvalitou. A také s pořádně překvapivým vítězem... Více v srpnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 22.8.2017 14:40:00

Herec, básník, fotograf, malíř, hudebník a milovník koní v jedné osobě – to je Viggo Mortensen, hvězda jednoho z nejambicióznějších projektů filmové historie. Mezi zhruba dvěma desítkami knižních titulů, které vydal, najdeme i knihu The Horse Is Good, věnovanou právě koním... Více v srpnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 21.8.2017 17:20:00

Abyste se jako jezdec Člověk, který je na zemi a má v ruce lonž, pomáhá koni v obratu. mohli se svým koněm dorozumět, musíte si vytvořit společnou řeč, které bude rozumět i váš kůň – jezdecké pomůcky! Více v srpnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 11.8.2017 6:00:00

Barva a celková ušlechtilost koně byly vždy prvními zjevně patrnými vlastnostmi, které zaujaly koňské handlíře ve všech dobách a i dnes lákají potenciální kupce. Plášťové zbarvení a barevné odznaky jsou nejen velice atraktivním estetickým atributem, ale mohou ovlivňovat nepřímo i zdravotní stav a odolnost jedince. Více v srpnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 4.8.2017 6:00:00

Zcela poprvé pořádal Ranč Opatrný mistrovství republiky a hned měl štěstí, že se do Hořovic sjelo druhý červencový víkend to nejlepší, co v kategoriích děti a junioři máme. Nechyběl ani jeden nominovaný na mistrovství Evropy, někteří dokonce se svými nejlepšími koňmi. Více v srpnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 2.8.2017 11:33:33

Chovatelský den Zemského hřebčince Tlumačov navazuje na tradici velkých jezdeckých dní, které se až do roku 1997 konaly na místě zvaném Bahňák. V roce 1997, tedy v roce největších polistopadových záplav v České republice, bylo toto místo také jako mnohá jiná na Moravě a v Čechách zaplaveno a od té doby skončila tato dlouhá tlumačovská tradice. Více v srpnovém Jezdectví v článku ředitele Ing. Olejníčka a na fotograficích Dalibora Gregora!

Kategorie: zajímavosti
/ 1.8.2017 13:13:13

V květnu 2015 byla jako jediná kandidátka zvolena do čela České jezdecké federace. Přestože tato funkce zabírá dost času, najde si čas jezdit za svými koňmi sedlanými Zuzanou Zelinkovou na mezinárodní závody, potkáte ji však také na závodech a jiných akcích v Čechách a občas si zajezdí i na svých koních ustájených v Poděbradech. Ing. Olga Plachá říká: "Finanční situace ČJF je dobrá"

Kategorie: zajímavosti
/ 31.7.2017 12:08:16

Rakovina kopyt (pododermatitis verrucosa chronica) je definována jako destruktivní hypertrofický zánět kopytní škáry, který zpočátku postihuje rohový střel a později se často rozšiřuje na chodidlo, rozpěrky, kopytní stěnu a další přilehlé struktury. Více v srpnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 30.7.2017 13:13:13

Než se pustíme do samotného krmení, musíme si ujasnit, jestli máme koně v počátku tréninku nebo koně v takovém stupni trénovanosti, který odpovídá výkonu v soutěžích, v nichž bychom chtěli získat dobré umístění... Více v srpnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 28.7.2017 6:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 10/2019