sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

José Maria Larocca začal jezdit již v mládí, jelikož jeho otec vlastnil jezdecké centrum. Ve dvaceti letech se zaměřil na studium a k jezdectví se vrátil až v roce 2003. Účastnil se dvakrát olympijských her a dvakrát mistrovství světa. Jezdec věří sám v sebe a jeho snem je získat olympijskou medaili.

Kategorie: sport
/ 14.10.2014 6:00:00

Devítiletý německý jezdecký pony, Holsteins Dirigent, získal letos v sedle s Michaelou Pavlisovou bronzovou medaili na MČR pony v drezuře. Závodí spolu od roku 2011 a nejvíce si cení 1. místa v Beckmen Trophy pony v rámci Českého drezurního poháru. Valachovi oblíbené pamlsky jsou sušenky BeBe rodinné balení :-)

Kategorie: sport
/ 12.10.2014 6:00:00

Letošní držitelka bronzové medaile v nejstarší věkové kategorii na pony do 148 cm, Michaela Pavlisová, se narodila do jezdecké rodiny a jezdí od mala. Jejím snem je zvládat školu i koně a vydržet u nich co nejdéle. "Na drezuře se mi líbí preciznost, která je dost důležitá. Na vysoké skákání si netroufnu, takže i proto raději volím drezuru," říká jezdkyně.

Kategorie: sport
/ 8.10.2014 6:00:00

Abdel Saïd pochází z Egypta, ovšem v mládí se s rodinou přestěhoval do Nizozemí, kvůli lepším jezdeckým podmínkám. Od roku 2010 pracuje ve stáji AS Sport Horses v belgickém Brechtu, kde trénuje a reprezentuje ji na mezinárodní úrovni. Trénoval s Emile Hendrixem a Josem Lansinkem.

Kategorie: sport
/ 7.10.2014 6:00:00

Jedenáctiletá klisna českého teplokrevníka, Dolce Vita „B“, je dcerou Calanthana. S Anetou Dobrocsanyiovou se věnuje parkurovým soutěžím do stupně S**. "Je to výborná učitelka a vždy mě podrží," říká o své klisně jezdkyně.

Kategorie: sport
/ 5.10.2014 6:00:00

Aneta Dobrocsanyiová závodí od patnácti let ve skokových soutěžích a reprezentuje stáj Dolní Dvůr Wrobel. Trénuje s Olgou Janásovou a uznává pro jezdecký styl a práci s koňmi Aleše Opatrného. "Cením si každého úspěchu, kterého na parkuru dosáhnu," říká jezdkyně. Ve volném čase jezdí na kole a na snowboardu.

Kategorie: sport
/ 1.10.2014 6:00:00

McLain Ward se jezdeckému sportu začal věnovat díky svým rodičům, kteří také závodili. Již v mládí zvítězil v několika velkých národních soutěžích a později začal sbírat úspěchy i na mezinárodní scéně. Několikrát se účastnil olympijských her, kde se s týmem umístil na předních místech. Na letošních Světových jezdeckých hrách získal v sedle Rothchild 3. (týmy) a 5. (jednotlivci) místo.

Kategorie: sport
/ 30.9.2014 6:00:00

Holštýnského teplokrevníka Cosani jezdí od letošního jara Viktorie Havlová a společně trénují se Sergejem Motyginem. Valach v tomto roce absolvoval svou první závodní sezónu a obsadil několik předních míst v soutěžích L** až S**. "Je charakterní a poctivý, občas trošku moc přecitlivělý," říká Viktorie.

Kategorie: sport
/ 28.9.2014 6:00:00

Eva Černohorská se věnuje parkurovému ježdění, ale občas absolvuje závody ve všestrannosti či drezuře. Trénuje s Romanem Kmínkem a Janem Tvarůžkem a obdivuje Zuzanu Zelinkovou. Životním koněm Evy je její současný parťák Comet. "Každý kůň mi něco dal, ať už koně školní či můj první poník," konstatuje jezdkyně.

Kategorie: sport
/ 24.9.2014 6:00:00

Philipp Weishaupt se narodil v jezdecké rodině a s koňmi je v kontaktu již od malička. Prvních závodů se účastnil v osmi letech. Trénuje s německými parkurovými jezdci Ludgerem Beerbaumem a Otto Beckerem. V roce 2012 měl startovat na OH v Londýně, jeho kůň se bohužel zranil a závody musel Philipp vynechat.

Kategorie: sport
/ 23.9.2014 6:00:00

Comet, dvanáctiletý valach plemene bavorského teplokrevníka, se s Evou Černohorskou věnuje skokovým soutěžím. Jeho jezdkyně ho dostala od rodičů jako povánoční dárek v roce 2010. Od té doby spolu absolvovali parkury do stupně S*. "Comet je talentovaný a je učenlivý, ale nedá nic zadarmo," říká Eva.

Kategorie: sport
/ 21.9.2014 8:00:00

Tereza Lipavská získala na letošním mistrovství pony třetí místo ve skocích a druhé v drezuře. Díky své mamce je s koňmi v kontaktu od malička a závodí od devíti let. V jezdeckém sportu uznává Ingrid Klimke a trénuje s Václavem Petrusem. Ve volném čase ráda běhá a věnuje se gymnastice.

Kategorie: sport
/ 17.9.2014 6:00:00

Belgický parkurový jezdec Gregory Wathelet začínal v sedle poníků. Prvních závodů se účastnil v 16 letech a od 19 se koním věnuje naplno. Dva roky startoval za Ukrajinu, měl ji reprezentovat i na OH, ovšem kvůli neshodám spolupráce padla. Jezdce si jistě pamatujete z letošní GP v Paříži (GCT), kterou absolvoval čistě bez uzdečky!

Kategorie: sport
/ 16.9.2014 6:00:00

Hřebec Kohanuy je ukrajinský jezdecký kůň a v sedle s Terezou Mückovou závodí v parkurových soutěžích. Jeho jezdkyně říká, že si cení všech parkurů, které vyhrál. "A že jich je požehnaně," usmívá se Tereza. Letos vyhrál 15 soutěží na výšce 110 až 125 cm! "Jeho dobrá vlastnost je, že nemusí na závody vůbec trénovat, prostě jde a vyhraje," říká jezdkyně.

Kategorie: sport
/ 14.9.2014 6:00:00

Letošní mistryně mladších juniorů ve skocích Kateřina Kučerová jezdí od šesti let a závodit začala ve třinácti. Reprezentuje Jezdecký klub Kolowrat a trénuje s Václavem Studničkou a Adélou Neumannovou. "Mým snem je naučit se co nejlépe jezdit a dobře reprezentovat ČR jako junior a pokud to bude možné, tak i v dalších věkových kategoriích," prozrazuje jezdkyně. Přečtěte si i rozhovor s Kačkou z MČR na Ptýrově v zářijovém čísle!

Kategorie: sport
/ 10.9.2014 6:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020