zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Infekční anémie koní se v minulých letech v chovatelských a jezdeckých kruzích skloňovala ve všech pádech. Důvodem bylo vypuknutí několika ohnisek této nemoci v Maďarsku, v Německu, Polsku a v loňském roce také na sousedním Slovensku. Opatření proti šíření této nebezpečné nákazy byla následně provedena také v České republice. Každý jistě zaznamenal zkrácení doby platnosti krevních testů na 6 měsíců, ale také například přísnější kontroly na závodech, svodech koní a dalších veřejných akcích... Více v červencovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 10.7.2017 11:55:00

Červencové Jezdectví přináší rozhovor s novým předsedou Svazu chovatelů českého teplokrevníka JUDr. Ing. Jaroslavem Staňkem CSc. o jeho plánech a také reakci Václavy Bouškové na článek v květnovém Jezdectví.

Kategorie: zajímavosti
/ 7.7.2017 12:00:00

Její hit Touch The Sun vás nemohl minout – a i nyní, šest let po jeho vzniku, by mohl být ideálním popěvkem do horkého letního počasí. Ovšem Debbi neusnula na vavřínech a v květnu vydala čerstvé album s novými písničkami. A proč s ní přinášíme rozhovor na stránkách Jezdectví? Protože právě tato rusovláska tráví každou možnou volnou chvilku v sedle! Více v červencovém Jezdectví, kde můžete také soutěžit o nové album Break!

Kategorie: zajímavosti
/ 7.7.2017 6:00:00

Vyšetřovatelé v Illinois hledají příčinu středečního požáru stáje v Plainfield, ve které uhořelo 18 koní. Hořet začalo brzy ráno 5. července. „Když na místo dorazili hasiči, byla stáj zcela pohlcena plameny,“ říká Mary Ludemann, velitel hasičů. Ve stáji bylo ustájeno celkem 30 koní, majitelé zachránili do příjezdu hasičů pouze 12 z nich.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 6.7.2017 19:00:00

Národní hřebčín Kladruby nad Labem srdečně zve v úterý 4. července od 18 hodin na seminář „Hiporehabilitace“, který vedou Ing. et Bc. Vladimíra Casková, Tamara Kynclová, Bohunka Rosůlková. Seminář se zaměří na nejdůležitější aspekty hiporehabilitace: příprava koně, nejčastěji používaná plemena koní, využití starokladrubských koní k hiporehabilitaci či vznik a dnešní působení České hiporehabilitační společnosti. Vstup zdarma.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 30.6.2017 11:45:00

V červencovém Jezdectví najdete také rozhovor s odcházející viceprezidentkou pro ekonomiku České jezdecké federace Ing. Evou Pařenicovou o tom, v jakém stavu účetnictví přebírala, co se jí ve funkci za dva roky povedlo, co nepovedlo a proč odchází. Na její místo Rada ČJF tento týden zvolila Ladislava Duba.

Kategorie: zajímavosti
/ 30.6.2017 9:35:28

Také často zvažujete, zda je lepší TRÁVA nebo PÍSEK? Špatně! Je třeba si klást úplně jiné otázky. Více v červencovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 30.6.2017 6:00:00

Velmi nebezpečná nemoc infekční anémie koní se opět objevila, tentokrát ve stáji v Düsseldorfu-Kalkumu. Nakažený kůň byl izolován a uspán. Co všechno byste měli znát o onemocnění, které bohužel má jen jediné řešení? Jak se přenáší a dá se proti němu bránit? Kolik to stojí a kdo co platí? Více v červencovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 28.6.2017 12:02:02

V loňském roce navázala ČJF spolupráci v oblasti vzdělávání s Francouzskou jezdeckou federací (FFE). První výsledky tohoto kroku presentovala naše federace 20. června v Brně a 21. v Hořovicích. Na obou místech proběhly semináře s expertkou FFE, paní Pascale Audonnet.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 28.6.2017 9:45:00

Snové, tedy červnové Jezdectví bude na trhu již jen do úterka 27. června - ve středu přichází na trh žhavé červencové, těšte se! Už máte červnové s Jiřím Pecháčkem přečtené? 

Kategorie: zajímavosti
/ 26.6.2017 22:11:38

Během návratu ze závodů CSI5* v rakouském Villachu obdržela Janne-Friederike Meyer-Zimmermann děsivou zprávu, v jejích stájích v Pinnebergu, které zrovna s manželem pořídila, hoří. Ohně si naštěstí všiml pozorný soused, a ještě s jedním pomocníkem začali oheň hasit zahradní hadicí. Hasiči po příjezdu oheň dohasili. Jak uznali i sami hasiči, díky skvělé práci, kterou odvedli sousedé byli zachráněni všichni koně a nikdo tak nebyl zraněn. Příčinou požáru byla zřejmě technická závada.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 26.6.2017 18:00:00

Vzhledem k nové legislativní úpravě tzv. biocidního zákona, týkajícího se registrace repelentů nejen pro zvířata, je situace na trhu repelentů trochu nepřehledná. V okamžiku vzniku těchto řádků není jasné, které z dříve rozšířených repelentů budou v následujících sezonách k dispozici. Naštěstí máme kromě nákupu repelentních přípravků i jiné možnosti, jak se otravným mouchám bránit... Více v červnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 26.6.2017 11:00:00

Německá jezdecká federace upozorňuje účastníky závodů v Německu na zákaz stříhání srsti koní v oblasti kolem očí, nozder a také z uší.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 26.6.2017 9:00:00

Ve čtvrtek 8. června se na silnici M5 v Anglii stala dopravní nehoda přívěsu s koněm. Jak popisují svědci, náraz do jiného auta poslal přívěs do vzduchu a přetočený dopadl zpět na silnici. Na místo nehody dorazilo šest záchranářských týmů a také veterinářka Anna Hammond, které však trvalo déle dostat se na místo kvůli koloně způsobené touto dopravní nehodou.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 23.6.2017 20:15:00

Desetiletý Malq měl jako mladík dobře rozběhnutou kariéru. Pak však přišel pád a zranění, kvůli kterému mu doporučili konec dostihové kariéry. Několik let strávil na pastvinách, ale osud tomu nakonec chtěl jinak... Více v červnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 23.6.2017 6:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2019