zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Ta slova zazněla veřejně poprvé na květnové konferenci Svazu chovatelů českého teplokrevníka, kam byl mezi hosty pozván i Ing. Zdeněk Müller, předseda Svazu chovatelů slovenského teplokrevníka v ČR a současně zástupce ERC Mnětice, stanice hřebců... Více v srpnovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 27.7.2017 14:14:14

Již ve středu 26. července se těšte na nové číslo Jezdectví! Sportovní srpen je plný vrcholných událostí roku a zajímavých rozhovorů o dost důležitých věcech... Ovšem ještě dva dny máte na pořízení žhavého červencového čísla, co je jeho obsahem?

Kategorie: zajímavosti
/ 25.7.2017 10:25:25

Mladý kůň, s nímž začínáme pracovat, by měl být starší tří let. Před samotným obsednutím a ježděním by měl projít základním výcvikem, proto nejprve začínáme lonžováním... Více v červencovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 23.7.2017 10:30:00

V poslední době se spojují nanotechnologie a nanomateriály nejen s technikou a antibakteriálními přípravky, ale stále častěji se objevují i v potravinářství a krmivářství. S využitím nanotechnologií a nanomateriálů se pojí množství otázek od účinků až po bezpečnost pro jejich uživatele, ale i globální dopady pro lidstvo a Zemi... Více v červencovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 22.7.2017 18:00:00

Zářijová mezinárodní výstava Koně v akci je největším setkáním koní a lidí v domově Velké pardubické. Každoročně její podlinku tvoří téma, které utváří podobu dvoudenního programu. Letos je tímto podtitulem KŮŇ A SVATEBNÍ VESELÍ. A to s sebou nese i jednu zajímavou výzvu. Chcete mít svatbu u Taxisova příkopu? Tak se přihlaste! 

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 22.7.2017 12:00:00

V současnosti září jako hlavní hvězda Pirátů z Karibiku, kteří letos přišli do kin už s pátým pokračováním. Johnny Depp má ovšem na kontě desítky jiných filmů, v nichž jsme mimo jiné měli možnost posoudit i jeho jezdecké umění... Více v červencovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 21.7.2017 6:00:00

PR / Více než 40 let působí na trhu německá firma Eggersmann, která se specializuje na výrobu krmiv pouze pro koně. Za tuto dobu se stala jedním z největších a nejmodernějších evropských výrobců krmiv a spolehlivým partnerem pro mnoho špičkových stájí. V sortimentu firmy Eggersmann najdete nejen moderní, kompletní krmiva v podobě pelet nebo müsli, ale také profesionální výživové doplňky. 

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výživa
/ 14.7.2017 11:05:00

Látková výměna koní je plně závislá na dostatku živin a také vody. Voda v těle vytváří podmínky pro růst, využití energie a všechny metabolické procesy včetně zachování stálosti prostředí... Více v červencovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 14.7.2017 6:00:00

Pořadatel mezinárodní výstavy Kôň, která se měla konat ve dnech 26. až 27. srpna v areálu výstaviště Expo Center Trenčín, oznámil, že se její 13. ročník neuskuteční. Více uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: výstavy a show
/ 11.7.2017 9:30:00

Infekční anémie koní se v minulých letech v chovatelských a jezdeckých kruzích skloňovala ve všech pádech. Důvodem bylo vypuknutí několika ohnisek této nemoci v Maďarsku, v Německu, Polsku a v loňském roce také na sousedním Slovensku. Opatření proti šíření této nebezpečné nákazy byla následně provedena také v České republice. Každý jistě zaznamenal zkrácení doby platnosti krevních testů na 6 měsíců, ale také například přísnější kontroly na závodech, svodech koní a dalších veřejných akcích... Více v červencovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 10.7.2017 11:55:00

Červencové Jezdectví přináší rozhovor s novým předsedou Svazu chovatelů českého teplokrevníka JUDr. Ing. Jaroslavem Staňkem CSc. o jeho plánech a také reakci Václavy Bouškové na článek v květnovém Jezdectví.

Kategorie: zajímavosti
/ 7.7.2017 12:00:00

Její hit Touch The Sun vás nemohl minout – a i nyní, šest let po jeho vzniku, by mohl být ideálním popěvkem do horkého letního počasí. Ovšem Debbi neusnula na vavřínech a v květnu vydala čerstvé album s novými písničkami. A proč s ní přinášíme rozhovor na stránkách Jezdectví? Protože právě tato rusovláska tráví každou možnou volnou chvilku v sedle! Více v červencovém Jezdectví, kde můžete také soutěžit o nové album Break!

Kategorie: zajímavosti
/ 7.7.2017 6:00:00

Vyšetřovatelé v Illinois hledají příčinu středečního požáru stáje v Plainfield, ve které uhořelo 18 koní. Hořet začalo brzy ráno 5. července. „Když na místo dorazili hasiči, byla stáj zcela pohlcena plameny,“ říká Mary Ludemann, velitel hasičů. Ve stáji bylo ustájeno celkem 30 koní, majitelé zachránili do příjezdu hasičů pouze 12 z nich.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 6.7.2017 19:00:00

Národní hřebčín Kladruby nad Labem srdečně zve v úterý 4. července od 18 hodin na seminář „Hiporehabilitace“, který vedou Ing. et Bc. Vladimíra Casková, Tamara Kynclová, Bohunka Rosůlková. Seminář se zaměří na nejdůležitější aspekty hiporehabilitace: příprava koně, nejčastěji používaná plemena koní, využití starokladrubských koní k hiporehabilitaci či vznik a dnešní působení České hiporehabilitační společnosti. Vstup zdarma.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: vzdělávání
/ 30.6.2017 11:45:00

V červencovém Jezdectví najdete také rozhovor s odcházející viceprezidentkou pro ekonomiku České jezdecké federace Ing. Evou Pařenicovou o tom, v jakém stavu účetnictví přebírala, co se jí ve funkci za dva roky povedlo, co nepovedlo a proč odchází. Na její místo Rada ČJF tento týden zvolila Ladislava Duba.

Kategorie: zajímavosti
/ 30.6.2017 9:35:28
Aktuální číslo
Obsah čísla 10/2019