sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Georgina Bloomberg je americká parkurová jezdkyně. Na koních jezdí od šesti let a trénuje s Irem Jimmym Doylem. Do parkuru nosí zlatý náhrdelník pro štěstí, který dostala od matky. Její otec Michael Bloomberg byl starostou New Yorku. Georgina napsala román o parkurové jezdkyni.

Kategorie: sport
/ 9.9.2014 6:00:00

O roku 2011 sedlá sedmiletou hanoverskou Chacco Chanel Tereza Woznicová. Klisna jako čtyřletá několikrát zvítězila v KMK a s Terezou v sedle mají na svém kontě několik umístění v Kolowrat Junior Cupu. Společně trénují s Veronikou Turečkovou (dříve Macánová) a reprezentují JS Charvátce. "Chacco je kůň s velkým srdcem. Vždycky mi pomůže," říká její jezdkyně.

Kategorie: sport
/ 7.9.2014 6:00:00

Šestnáctiletá parkurová jezdkyně Tereza Woznicová závodí od dvanácti let. Jejím životním koněm je Chacco Chanel. "Sedí mi ve všech směrech," říká Tereza. Ve stáji stráví šest dní v týdnu a ve volném čase se ráda baví s kamarády, tancuje a zpívá. Snem jezdkyně je účastnit se mistrovství Evropy.

Kategorie: sport
/ 3.9.2014 6:00:00

Němec Carsten-Otto Nagel vyrostl na koňské farmě. Jeho rodiče byli nadšenci pro jezdecký sport a jeho otec závodil ve skokových soutěžích. Carsten se účastnil svých prvních závodů v šesti letech na poníkovi Whiskey. Na svém kontě má několik předních míst z Mistrovství Evropy, a to se svou klisnou Corradinou 2.

Kategorie: sport
/ 2.9.2014 6:00:00

Timpex Ábránd je čtrnáctiletý hřebec maďarského teplokrevníka. S Kateřinou Kučerovou se účastní parkurových závodů jak u nás, tak i v zahraničí. V letošním roce spolu vyhráli MČR mladších juniorů. Kateřina tvrdí, že Timpex nemá žádnou špatnou vlastnost. "Nikdy jsem z něj nespadla a nikdy nešel proti mě."

Kategorie: sport
/ 31.8.2014 6:00:00

David Bendák závodí za TJ Hřebčín Kubišta (o stáji si můžete přečíst v srpnovém čísle 2014) a věnuje se všestrannosti, na níž má rád především adrenalin v terénní zkoušce. S koňmi je v kontaktu od dětství a závodů se účastnil poprvé ve dvanácti letech. Říká, že je pro něj nezapomenutelným zážitkem každá hodina v sedle jeho sportovní klisny Camilly, "nikdy nevíte, co vymyslí."

Kategorie: sport
/ 27.8.2014 6:00:00

Tiffany Foster trénuje s kanadským parkurovým jezdcem Ericem Lamaze. Jezdí od osmi let a účastnila se OH v Londýně, kde byla bohužel diskvalifikovaná kvůli malému škrábanci na noze jejího koně. "V tu chvíli to bylo zničující. Při pohledu zpět to mohlo být mnohem horší. Můj kůň nebyl zraněn, já nebyla zraněná, neměli jsme špatnou olympijádu," říká jezdkyně.

Kategorie: sport
/ 26.8.2014 6:00:00

Osmiletý valach Elfen Prinz patří jeho jezdkyni Tereze Čechurové od srpna 2012. Spolu se účastní drezurních závodů. Letos spolu získali zlatou medaili na Mistrovství ČR v kategorii mladších juniorů. "Je učenlivý a chápavý, ale když jde do tuhého, tak je neústupný," říká Tereza. Volný den tráví valach ve výběhu nebo na procházce.

Kategorie: sport
/ 24.8.2014 6:00:00

Eliška Pavlová se okolo koní pohybuje již od mládí, jelikož její děda koně vlastnil. Závodí od 12 let a věnuje se všestrannosti. Nejvíce si cení třetího místa na MČR ve skocích a druhého místa na MČR ve všestrannosti. Jejím snem je účastnit se Mistrevství Evropy v roce 2015. Řídí se mottem: "Věř, běž a dokážeš."

Kategorie: sport
/ 20.8.2014 6:00:00

Desetiletého valacha Aha si jistě pamatujete, jelikož se svou jezdkyní Terezou Markuskovou nedávno získali zlato na drezurním MČR. Věděli jste, že spolu pracují pouze měsíc?! Dříve skákal a s Terezou se teprve sehrávají. "Je to miláček stáje, překvapuje nás každý den," říká jeho jezdkyně.

Kategorie: sport
/ 17.8.2014 6:00:00

Čerstvá mistryně v kategorii mladších juniorů Tereza Čechurová se věnuje závodnímu ježdění od dvanácti let. Jejím snem je dobře reprezentovat na zahraničních závodech a splnit si kvalifikaci na ME. "Na drezuře se mi líbí, jak se musí každý cvik trénovat dokud není dokonalý, souhra mezi jezdcem a koněm a rozhodně elegance," popisuje jezdkyně.

Kategorie: sport
/ 13.8.2014 6:00:00

Irský jezdec Billy Twomey závodil ve skokových soutěžích již v šesti letech. trénuje s Robertem Splainem, dříve spolupracoval s Michaelem Whitakerem. Mezi jeho nezapomenutelné úspěchy patří vítězství ve Světovém poháru v Oviedu (Španělsko) a dvojité vítězství v Poháru národů v Irsku. Nyní působí ve dvou stájích v Anglii.

Kategorie: sport
/ 12.8.2014 6:00:00

Hannoverskou klisnu Wayomu sedlá Patricie Gráblová a spolu se účastní drezurních soutěží. Mezi jejich největší úspěchy patří vítězství v českém šampionátu ve Zduchovicích, kde byly v küru ohodnoceny přes 71% a 3. místo na letošním MČR starších juniorů. "Je velmi nadaná, ale nedá vám nic zadarmo," říká Patricie.

Kategorie: sport
/ 10.8.2014 6:00:00

Miroslav Deneš se věnuje drezurnímu ježdění. Závodně jezdí od 35 let a nejvíce si cení stříbra z letošního MČR v kategorii družstev. "V drezuře bych rád získal kvalifikaci na CDI Prix St-Georgs a příští rok kvalifikaci na MČR v seniorech," prozrazuje Mirek svůj sen.

Kategorie: sport
/ 6.8.2014 6:00:00

Nizozemec Marc Houtzager začínal jezdit na ponících. Nyní se věnuje skokovému ježdění a trénuje s Robem Ehrensem. Se svou přítelkyní Julií Kayser vlastní stáj v jeho rodném městě Rouveenu. Učastnil se dvou Olympijských her a pravidelně absolvuje etapy světového jezdeckého seriálu Global Champions Tour.

Kategorie: sport
/ 5.8.2014 6:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020