sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Dne 8. 9. se na koňské farmě Levín nedaleko Prahy konalo finále turnaje v koňském pólu, které následovalo po dvou dnech adrenalinem nabitého klání. V 6. ročníku turnaje se utkaly čtyři soutěžní týmy: Alchymist, Oaks Prague, Stars Events a Veuve Clicquot. Týmy tvořili vynikající mezinárodní hráči a hráčky z Argentiny, České i Slovenské republiky, USA, Maďarska, Řecka a Velké Británie. Vítězným týmem se stal Alchymist. Handicap turnaje byl stanoven od -1 do +3.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 12.9.2018 10:00:00

Ve dnech 18.–19. 8. 2018 se v areálu Painthorse ranche v Kozlovicích konalo Mistrovství mládeže Western Riding Clubu ČR. Na výkony našich nejmladších závodníků dohlížela německá rozhodčí Sonja Merkle. Celkem se o mistrovské tituly utkalo 55 soutěžních dvojic. A že se bylo na co dívat, leckteré výkony by lehce obstály i v konkurenci dospělých.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 11.9.2018 17:05:00

Vláda Lukáše Brůčka na domácí reiningové scéně pokračuje. Čtyřiatřicetiletý závodník opanoval potřetí v řadě český šampionát v této atraktivní disciplíně westernového ježdění na koni.

Kategorie: sport
Rubrika: reining
/ 11.9.2018 14:15:00

Do dějiště Světových jezdeckých her v americkém Tryonu postupně přijíždí jejich účastníci. Všechny však znepokojuje ubytování pro ošetřovatele, které je zřízeno v dočasných stanech. Jak se blíží hurikán Florence, vyvstávají také otázky ohledně bezpečnosti těchto stanů. Po negativních reakcích na sociálních sítích vydal spoluzakladatel a CEO Tryon Internation Equestrian Centra prohlášení.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 10.9.2018 20:15:00

Dva závodníci budou reprezentovat Česko na Světových jezdeckých hrách (WEG) v parkurovém skákání. V americkém Tryonu, kde vrcholný podnik v úterý odstartuje, se nad překážkami představí Emma Augier de Moussac v sedle Divy a Ondřej Zvára s Quimerem M. „Je prima, že tam budu mít českého parťáka, určitě se během závodu navzájem podpoříme,“ říká Emma Augier de Moussac.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 10.9.2018 18:00:00

V sobotu 8. září zakončil tradičními finálovými závody v Žirovnici Skokový pohár Vysočiny 2018. Za podpory Nadace ČEZ se v letošním roce uskutečnilo sedm kvalifikačních kol, a právě toto finále. Hlavní letošní novinkou byly změny v kategoriích. Jezdci se mohli hlásit do třech kategorií Profi Tour, Amater Tour a Mini Tour.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 9.9.2018 15:45:02

Ve dnech 6. - 9. září probíhá v Římě již patnácté kolo Global Champions Tour 2018. V italském hlavním městě závodí osm jezdců z první desítky průběžného pořadí celého seriálu v čele s Benem Maherem, Harrie Smoldersem, Albertem Zorzim, Danielem Deusserem... Za tým Prague Lions se závodů účastní Anna Kellnerová, Niels Bruynseels a Peder Fredricson. Více uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 9.9.2018 13:40:00

V úterý 31. července proběhlo zasedání Rady České jezdecké federace. Co se projednávalo? Rada vzala na vědomí sestavení účetní závěrky za rok 2017 s výsledkem ztráta 152 tisíc Kč. Rada byla dále seznámena s aktuálním návrhem rozpočtu na rok 2018. Rozpočet bude za účasti ekonomické komise upraven a předložen na příštím zasedání Rady. Rada dále schválila možnost vícenásobného přestupu během kalendářního roku a zvolila členem Výkonného výboru pro ekonomiku manažerku komise reiningu Ing. Kláru Šalkovou. Celý zápis najdete zde.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 8.9.2018 18:00:00

Jezdecký sport už naplno žije největší událostí roku. V úterý začnou Světové jezdecké hry a do amerického Tryonu, dějiště akce, už zamířili první účastníci velkolepé podívané. V zámoří nebudou pochopitelně chybět ani čeští reprezentanti.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 7.9.2018 15:30:00

Pátý měsíc v řadě je světovou skokovou jedničkou nizozemský jezdec Harrie Smolders. Z pátého na druhé místo poskočil McLain Ward, ze čtvrtého na třetí pak Marcus Ehning. Do první desítky se z 13. místa na 9. místo dostal Steve Guerdat. Naopak z top desítky klesl na 12. místo Ben Maher. Nejvýše postavenou českou jezdkyní v žebříčku je Emma Augier de Moussac. Kompletní žebříčky najdete uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 6.9.2018 18:50:00

Druhý zářijový víkend bude pokračovat v Římě světová série Global Champions. Další skokové závody se uskuteční v Ising am Chiemsee, Saugerties, Spruce Meadows, Sommerstedu, Kronenbergu a další areálech. Drezurní jezdci budou závodit v Saumuru, všestrannostní pak v Dubravě, Gatcombe Parku, Langenhagenu, Sopotech. Kompletní přehled uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 6.9.2018 6:00:00

Španělský jezdec Sergio Alvarez Moya musí podstoupit operaci kolene, a tak se na kolbištích neobjeví nejméně další čtyři měsíce. Nyní 56. jezdec světového žebříčku se zranil začátkem roku při závodech Sunshine Tour. "Moje levé koleno se stále zhoršovalo od té doby, co jsem se zranil, a tak musím podstoupit během září operaci. To bohužel znamená vynucenou přestávku od závodů po dobu čtyř měsíců," uvedl pro server World of Showjumping 33letý jezdec.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 5.9.2018 16:30:00

Přehled závodů v termínu od 6. do 9. září. Sledujte změny v rozpisech, startovní a výsledkové listiny. Více uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 5.9.2018 10:45:00

V kalendáři Mezinárodní jezdecké federace již lze najít nahlášené mezinárodní závody na příští rok. V roce 2019 se v České republice uskuteční celkem devět mezinárodních závodů. Jejich přehled najdete v článku.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 4.9.2018 14:05:00

V úterý 14. srpna proběhlo 48. zasedání Výkonného výboru České jezdecké federace. Co se projednávalo? Byli zvoleni členové ekonomické komise, která má podpořit práci VV. Výbor dále schválil nominaci závodníků na WEG a seznámil se s žádostí brazilské jezdkyně o reprezentaci ČR. Dále Výkonný výbor projednal návrh realizace modulu vzdělávání v JISu a schválil žádosti o pořádání MZ ČR ve voltiži, spřežení, vytrvalosti a reiningu. Celý zápis najdete zde.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 4.9.2018 10:50:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 2/2020