sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Drezurní sezona pro naše jezdce nekončí

Od dnešního dne do 18. 10. probíhají v rakouském Weikersdorfu mezinárodní drezurní závody CDI*** CDIJYP, kterých se účastní i dvě naše jezdkyně - letošní vicemistryně republiky Ema Jančářová (Athos 7) a také mistryně mladých jezdců Michaela Habásková se Sapiensem-K. Chcete-li aktuálně sledovat, jak si naše jezdkyně vedou (startky a průběžné výsledky), podívejte se na stránky: http://www.turnier-meldestelle.at/ (v levém panelu vyhledejte příslušné závody). Nejde ale o poslední český strart na zahraničním obdélníku, příští týden (23. -25. 10.) se totiž Fabrizio Sigismondi s Chamberlainem vypraví na CDI*** La Mandria v italském Turíně.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 15.10.2009 12:47:24
Český úspěch v Maďarsku

Vítězka ČDP Ema Jančářová a druhý umístěný Fabrizio Sigismondi se dva týdny po finále ČDP vydali do maďarského Kaposvaru, aby zde na CDI-W poměřili síly se zahraničními jezdci. A dařilo se jim - kromě IM1, kde obsadili čtvrté (Sigismondi) a páté (Jančářová) místo, přišel "zlatý hřeb" při nedělních kürech. Fabrizio dosáhl skvělého výsledku - 4. místo s hodnocením 68, 800 % je pro Českou republiku obrovským úspěchem. Ema s Athosem 7 skončila hned za Fabriziem se ziskem 65, 850 % na krásném pátém místě. Podrobnou "drezurní" reportáž připravujeme do listopadového Jezdectví.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 15.10.2009 11:24:45

Uplynulou sobotu se v areálu JK Epona Praha uskutečnily drezurní soutěže až do stupně T. Vítězkou dvou nejobtížnějších soutěží (SG/2009 a IM1/2009) se stala Zuzana Střebáková s Terezou 3. V úloze SG se na dalších dvou místech umístily Michaela Lagínová s Courtage a Klára Boháčková s Kodex Royal. V IM1 se z druhého místa radoval Michal Ryndák s Blackem 2 a třetí příčku obsadila stejně jako v předchozí soutěži Klára Boháčková s Kodex Royal. Přinášíme vám kompletní výsledkové listiny z těchto závodů...

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 5.10.2009 1:20:39
Mistr světa drezurních pětiletých koní prodán

Dánský valach Driver (Romanov), jehož jsme vám představili v zářijovém Jezdectví poté, co vyhrál verdenský světový šampionát mladých koní v sedle s Andreasem Helgstrandem, změnil majitele. Tím je nyní Hanni Toosbuy Kasprzak, obchodní ředitelka obuvnické společnosti Ecco, tmavého ryzáka však bude jezdit stále stejný jezdec. Podle nové majitelky je také důležité, aby Driver zůstal v Dánsku.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 30.9.2009 10:36:16

(Aktualizováno 29.9. 9.24 hod. - doplněny opravené výsledky KMK 6letých) Český drezurní pohár dnes vyvrcholil ve velkém finále na Císařském ostrově. Kromě finále KMK pětiletých a šestiletých koní jsme mohli sledovat závěrečná klání Novice Cupu a Top Ten Cupu. Nejnapínavější byl jistě souboj o vítězství právě v Top Ten Cupu, které si nakonec zaslouženě odnesla Ema Jančářová. Více informací, fotografie dnešních vítězů a samozřejmě kompletní výsledky naleznete uvnitř článku.


Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 27.9.2009 8:50:19

Tento víkend je pro drezuristy doslova svátkem - na Císařském ostrově se během pátku, soboty a neděle rozhoduje o našich nejlepších mladých drezurních koních a také o vítězích seriálové soutěže Český drezurní pohár Chance a. s. Dnes a včera jezdci poměřovali síly, zítra je však čeká velké finále. Jak jsou na tom a kdo je zatím ve vedení? Přinášíme Vám výsledkové listiny, fotografie dnešních úspěšných i startovní listiny na zítřejší finále.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 26.9.2009 6:39:44
Jak to bude s Isabell Werth?

Případ drezurní jezdkyně Isabell Werth, která byla postavena před FEI komisi kvůli pozitivnímu nálezu dopingu u koně Whisper, zdá se, nemá konce. FEI už své rozhodnutí vydala: Isabell má zákaz startovat na všech závodech od 23. června do 22. prosince 2009, navíc musela zaplatit pokutu ve výši 3 500 švýc. franků. Ovšem Německá olympijská federace měla potřebu reagovat a vstoupit do hry také - dodatečně udělila Isabelle zákaz startovat v týmových soutěžích po dobu jednoho roku (tj. do 23. června 2010).

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 25.9.2009 10:32:31
Drezurní víkend na Císařském ostrově

Pokud přemýšlíte, kam o víkendu a rádi byste jej strávili pohledem na pěkné drezurní výkony, pak zcela jistě zamiřte na Císařský ostrov do Prahy, tam o ně totiž nebude nouze. Kromě nejlepších mladých koní, kteří změří sily ve finále KMK, tu bude k vidění další finále, a to největšího seriálu závodů - Českého drezurního poháru. Soutěžit se bude tradičně v kategoriích Novice Cup a Top Ten Cup. Seznam jezdců, kteří se do finále probojovali, a také podrobný rozpis závodů naleznete na http://www.tjzizka.wz.cz/rozpisyKMKCDP.htm.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 24.9.2009 9:00:16

Jak jsme vás již informovali, naši drezurní jezdci ve složení Fabrizio Sigismondi, Ema Jančářová a Kamila Kotyzová se o víkendu vydali na mezinárodní CDI-W/CDIYJ do polské Wroclawi. Fabrzio (1. místo na letošním MČR) s Emou (2. místo na MČR) se zúčastnili tzv. Malé rundy, Kamila (letošní mistryně ČR v kategorii juniorů) úspěšně bojovala v mezinárodní juniorské soutěži. O tom, jak dopadli, vám přinášíme více informací v článku, nezapomněli jsme ani na pár fotografií.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 21.9.2009 10:32:49

Během tohoto víkendu probíhají ve Wroclawi mezinárodní drezurní závody CDI-W, kterých se účastní také čeští jezdci Ema Jančářová s Athosem 7, Fabrizio Sigismondi s Chamberlainem a Kamila Kotyzová s Alicí. V pátek se o něco lépe dařilo Emě Jančářové, která s Athosem 7 dosáhla ohodnocení 61,053 % a skončila na 19. místě, což bylo o příčku výše, než Fabrizio Sigismondi. Ten obdržel s Chamberlainem od rozhodčích známku 60,965 %. Kamila Kotyzová s Alicí obsadila v juniorské soutěži 11. příčku (61,297 %). Jak se bude dařit našim jezdcům v následujících dnech můžete s námi sledovat na www.cdiwroclaw.pl.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 18.9.2009 6:58:25

Poslední kvalifikační závody pro účast ve finále Českého drezurního poháru Chance se konaly 5. září  v Plzni-Borech. Pořadatel zrušil původně plánovanou úloha JU, a tak se pro kategorii NOVICE CUP jela pouze úloha JD. Na startu se sešlo 5 dvojic z nichž 4 ještě bojovaly o účast ve finále. Tu nakonec pro sebe zajistila A. Holasová (ROTRIO), která tak z postupového místa odsunula M. Šlamborovou (PAMPALINI). Pro kategorii TOP TEN CUP byly vypsány dvě úlohy – SG a IM1. Svými dobrými výsledky se stala „skokanem“ do finále K. Boháčková (KODEX ROYAL), která postoupila až na 8. místo a na pozici prvního náhradníka odsunula A. Neumannovou (EDIE 1). Koho uvidíme ve finále, které se uskuteční ve dnech 25. – 27. září v areálu TJ Žižka Praha na Císařském ostrově, to se dozvíte z přílohy našeho dnešního článku.

Autor: redakce Jezdectví, Ing. Jan Žižka
Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 9.9.2009 9:14:36

Neuvěřitelné drezurní finále proběhlo v sobotu večer ve Windsoru. Poslední pětice startujících, nejlepších z Grand Prix Special si vylosovala pořadí Laura Bechtolsheimer, Adelinde Cornelissen, Edward Gal, Anky van Grunsven, Victoria Max-Theurer. Ve chvíli, kdy nastupovala domácí Laura Bechtolsheimer do obdélníku, vedl Matthias Alexander Rath se Sterntalerem Unicef s vysokým hodnocením 77,85 % za dynamicky provedenou sestavu, v níž byly nedostatkem pouze slabší piafy. Více čtěte v článku.

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 31.8.2009 9:49:01

Do dnešní Grand Prix Special, v níž se rozdělovala první sada medailí pro drezurní jednotlivce, nastoupilo 30 nejlepších dvojic z Grand Prix. Chléb se však začal lámat až v poslední desítce a nakonec padlo rozhodnutí mezi závěrečnou trojicí. Zklamáním byl výkon domácí Emmy Hindle s Lancetem, kteří se po včerejší výborné jízdě dopustili několika chyb, dozadu se propadla i princezna Nathalie zu Sayn-Wittgenstein s vlastnoručně odchovaným Digbym, ta se však ještě těsně probojovala do patnáctky nejlepších, stejně jako všechny čtyři německé dvojice, startovat však z každé země smí jen tři, takže místo zbude i na šestnáctou Emmu Hindle a sedmnáctou Minnu Telde (SWE), která nastoupí za „nejhorší“ – celkem sedmou umístěnou Nizozemku Imke Schellekens-Bartels – tak vysoká úroveň byla v holandském týmu. Více čtěte v článku.

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 27.8.2009 9:00:43

Ve dnech 25. – 30. srpna probíhá v britském Windsoru mistrovství Evropy v drezuře a ve skocích. Jak jste si již jistě všimli, přinášíme vám z jeho průběhu aktuální zpravodajství formou série článků od naší zahraniční sportovní zpravodajky Kateřiny Hanušové. Přímo na místě máme také fotografa Tomáše Holcbechera, který pro vás zachycuje veškerý průběh. Přinášíme vám jeho první fotogalerii z drezurních soutěží i s popiskami (viz odkaz z nadpisu).

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 27.8.2009 4:00:15

První sada mistrovských medailí ve Windsoru je rozdělena. S obrovským náskokem 16 procent dnes zvítězil nizozemský tým ve složení: Imke Schellekens-Bartels se Sunrise, Adelinde Cornelissen s Parzivalem, Anky van Grunsven na Salinerovi a Edward Gal s Totilasem. Více ve článku.

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 26.8.2009 9:14:56
Aktuální číslo
Obsah čísla 10/2019