sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Ambassadora, hřebce plemene KWNP, si Miroslav Deneš přivezl v roce 2012 z Nizozemí. Mezi jeho největší úspěchy patří 2. místo na CDI-W Brno 2014 ve Small tour s výsledkem 70% v sedle s Fabriziem Sigismondi. Hřebec nemá rád výběhy, nudí se v nich. "Chodí tam vždy jak tygr v kleci," popisuje Miroslav.

Kategorie: sport
/ 3.8.2014 6:00:00

Alexandr Baraldi se věnuje skokovému ježdění. Závodit začínal ve dvanácti letech a nyní trénuje pod vedením Václava Opatrného. Mezi největší úspěchy jezdce patří 3. místo na MČR juniorů, 3. místo ve finále KJC a starty na úrovni T. "Pokud bude možnost, rád bych příští rok startoval na ME juniorů," prozrazuje Alexandr svůj sen.

Kategorie: sport
/ 30.7.2014 6:00:00

Cameron Hanley, irský parkurový jezdec, jezdil již v mládí. Ke koním ho dovedli rodiče, kteří vlastnili jezdecké centrum Claremorris Saddlery. V roce 2011 utrpěl zranění kolene a byl vyřazen téměř na dva roky ze sportu. "Dokážu přijmout porážku, ale nevzdávám se," říká jezdec, jenž se v únoru 2013 vrátil zpět do kolbišť a tuto neděli vyhrál soutěž 150 cm na GCT v Chantilly.

Kategorie: sport
/ 29.7.2014 6:00:00

Valacha plemene českého teplokrevníka Dovena jezdí od podzimu 2004 Adéla Svobodová. Věnují se všestrannosti a mezi jejich největší úspěchy patří 2x 1. místo MČR mladých jezdců, dokončení ME mladých jezdců v Kreuthu a 3. místo CIC* Strzegom (2010). "Doven je charakterní kůň s výborným pohybem a obrovským srdcem," říká o svém valachovi jezdkyně.

Kategorie: sport
/ 27.7.2014 6:00:00

Parkurová jezdkyně Kateřina Málková se u koní pohybuje od malička, díky svému otci, jenž se dříve věnoval skokovému ježdění. Závodí od dvanácti let a jejím nedávným úspěchem je vítězství v Poháru národů v Budapešti. Z jezdeckého sportu uznává Aleše Opatrného a svého tátu Miloše. "Věnuje se mi od malička a vydrží se mnou, ačkoliv to není úplně jednoduché," konstatuje Katka. V těchto dnech je na ME v Arezzu.

Kategorie: sport
/ 23.7.2014 6:00:00

Původem německá jezdkyně Katharina Offel reprezentuje Ukrajinu v parkurovém skákání. Účastnila se dvou Olympijských her, Světových her a mnoha etap série GCT. Trénuje s nizozemským parkurovým jezdcem Ericem van der Vleutenem. Katharina má vlastní společnost Katharina Offel Sporthorses. "Mým přáním je, abych i nadále závodila na nejvyšší úrovni," říká jezdkyně.

Kategorie: sport
/ 22.7.2014 6:00:00

Michaela Kvapilová se s anglickým plnokrevníkem Karibikem účastnila soutěží ve všestrannosti. Valach má na svém kontě účast na ME juniorů v belgickém Waregemu (2009) s Barborou Kubištovou, účast na MČR juniorů a mladých jezdců v letech 2009 a 2011 a 2. místo na MČR družstev v roce 2011. "Karibik je typ koně, na kterém si moc nesmíte dovolit udělat jezdeckou chybu, neboť už toho má hodně za sebou a ví, že zadarmo ani kuře nehrabe," tvrdí Michaela.

Kategorie: sport
/ 20.7.2014 6:00:00

Matouš Kořínek jezdí závodně teprve druhou sezónu a již má na svém kontě několik cenných umístění. V letošním roce obsadil s klisnou Victory 1. místo ve stylové soutěži Czech junior cup a 3. místo v Czech junior cupu. "Nejvíce si vážím svého otce za všechno, co pro mě dělá," říká Matouš a dodává, že jeho snem je zúčastnit se MČR dětí a umístit se do 5. místa a startovat ve finále Czech junior cupu.

Kategorie: sport
/ 16.7.2014 6:00:00

Američanka Laura Kraut je v kontaktu s koňmi od tří let. Pracuje se svou sestrou Mary Elizabeth - Mary je manažerkou a Laura trénuje a předvádí koně na skokových závodech. V roce 1980 byla kvůli zranění nucena přestat závodit. Do sportu se vrátila až o osm let později. Účastnila se několika Olympijských her, Světových pohárů a Pohárů Národů a má na svém kontě mnoho vítězství.

Kategorie: sport
/ 15.7.2014 6:00:00

Dvanáctiletá klisna českého teplokrevníka Camilla tvoří od roku 2010 dvojku s Davidem Bendákem, s nímž se účastní parkurů a všestrannosti. Mezi její největší úspěchy patří 3. místo na MČR družstev v roce 2012 v Kolesách a úspěšně dokončené soutěže na úrovni CNC*. "Camilla je silná kobyla, na kterou se jak v crosse, tak při parkuru můžu spolehnout," míní David.

Kategorie: sport
/ 13.7.2014 6:00:00

Miriam Záveská závodí od dvanácti let a věnuje se všestrannosti, v níž ji baví adrenalin v terénní zkoušce. "Myslím, že na koni jsem seděla dřív než jsem uměla chodit," konstatuje jezdkyně. U koní tráví každý den, jelikož pracuje ve stáji. Z českých jezdců uznává Jaroslava Hatlu, u něhož byla rok ve stáji v Anglii. Ve volném čase se ráda projede na kole nebo chodí s pejsky po horách.

Kategorie: sport
/ 9.7.2014 6:00:00

Americká jezdkyně Reed Kessler, jež zítra oslaví 20. narozeniny, se ve svých osmnácti letech účastnila Olympijských her v Londýně. Stala se tak nejmladším závodníkem v jezdeckých disciplínách na OH v historii. Její rodiče, kteří ji doprovází po závodech, byli také jezdci, a tak měla Američanka ke koním velmi blízko. Reed o víkendu obsadila třetí místo v Grand Prix v Paříži při seriálu GCT.

Kategorie: sport
/ 8.7.2014 6:00:00

Veronika Jelínková pochází z jezdecké rodiny a první kontakt s koňmi zažila prý v mámině břiše. Závodit začínala v devíti letech na ponících. "Ráda si užívám pocit skoku a síly koně nad překážkou. Drezura mě přestala bavit skrz neobjektivní rozhodování," popisuje jezdkyně důvod, proč se věnuje skokům. Veronika si nejvíce cení 2. místa z loňského MČR mladých jezdců a zlaté medaile z MČR starších juniorů 2011.

Kategorie: sport
/ 2.7.2014 6:00:00

Katarský parkurový jezdec Bassem Hassan Mohammed se na mezinárodní scéně pohybuje od roku 2011. Rok na to si na své konto připsal první mezinárodní vítězství z francouzského Chantilly a nizozemského Valkenswaardu v sedle koně Levicci. Trénuje s Nizozemcem Janem Topsem. O víkendu se účastnil závodů CGT v Monaku, kde s klisnou Victorií vyhrál Grand Prix.

Kategorie: sport
/ 1.7.2014 6:00:00

Jedenáctiletý hřebec Forever se s Veronikou Jelínkovou účastní skokových závodů. "Narodil se nám ve stáji a jeho sportovní kariera probíhá pouze se mnou v sedle," říká jezdkyně. Největší úspěchy dvojice jsou 1. místo na MČR starších juniorů a 2. místo na MČR mladých jezdců. Občas si na něj sednou dívky, jež pomáhají ve stáji, "Forever je i jako hřebec moc hodný a bezproblémový."

Kategorie: sport
/ 29.6.2014 6:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020