sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Adéla Bergerová závodí od 14 let a věnuje se parkurům a všestrannosti. Reprezentuje JK Pastviny a trénuje se Zdeňkem Duškem. Koně má ustájené doma, a tak s nimi tráví mnoho času. Ze zahraničních jezdců obdivuje Marcuse Ehninga. "Chtěla bych být natolik dobrá, abych mohla někomu profesionálně jezdit koně a předávat dál moje zkušenosti," říká Adéla. 

Kategorie: sport
/ 25.6.2014 6:00:00

Anglický parkurový jezdec Ben Maher již v osmi letech závodil v parkurových soutěžích na ponících. Po ukončení školy odjel na dva roky na stáž do Švýcarska, kde jezdil u Beata Mandliho. Ben je v Anglii pouze čtyři týdny v roce. "Žiju v hotelu a v letadle. Už jsem si zvykl." Ve 22 letech (2005) se stal nejmladším jezdcem, který kdy vyhrál Hamburské derby. Uvnitř článku můžete zhlédnout jezdcův video-medailonek.

Kategorie: sport
/ 24.6.2014 6:00:00

Isar, třináctiletý valach českého teplokrevníka, se společně se svou jezdkyní Leonou Samsonovou účastní skokových závodů. Závodní dvojici spolu tvoří velmi krátce (od loňského podzimu), ovšem letos už za sebou mají Leony první ST* (čisté). "Je to ten nejlepší kůň, který mě mohl v životě potkat," říká jezdkyně.

Kategorie: sport
/ 22.6.2014 6:00:00

Německá parkurová jezdkyně Jörne Sprehe začínala jezdit ve třech letech na ponících. Celá její rodina se pohybuje kolem koní. "Bylo hned jasné, že ježdění pro mě bude důležité," konstatuje Němka. Mezi její největší úspěchy patří 2. a 4. místo z ME juniorů. Sledovali jste dění v Olomouci? Jörne na CSI3*W startovala po celé čtyři dny.

Kategorie: sport
/ 17.6.2014 6:00:00

Klisna Berenis se svou jezdkyní Anežkou Lexovou závodí v soutěžích všestrannosti. Mezi její největší sportovní úspěchy patří dokončení několika mezinárodních závodů. Berenis nemá ráda drezurní práci, ale cross ji velice baví. "Je to kobyla malá vzrůstem, ale s velkým srdcem," říká Anežka. Klisna nemá ráda, když nedostane jako první jádro. Volný den stráví na pastvě.

Kategorie: sport
/ 15.6.2014 6:00:00

Michaela Kvapilová závodí za TJ Hřebčín Kubišta ve všestrannosti. První závody absolvovala v devíti letech na vlastním poníkovi. Na "královské disciplíně" má nejraději adrenalin v terénní zkoušce. Za největší úspěchy považuje 3. místo na MČR dětí a 2. a 3. místo na MČR družstev. "Přeji si úspěšně dostudovat vysokou školu a v životě dělat dobře věci, které mě baví," prozradila jezdkyně svůj sen.

Kategorie: sport
/ 11.6.2014 6:00:00

Pieter Devos začínal jezdit se svým bratrem Wouterem v pěti letech. Jeho rodina se věnuje jezdeckému sportu a Pieter není výjimkou. Působí v rodinné stáji Devos Stables v Belgii. "Pokud se nikdy nesnažíš vyhrát, nikdy nevyhraješ," míní jezdec, jemuž se v sobotu podařilo vyhrát Grand Prix na GCT v Šanghaji.

Kategorie: sport
/ 10.6.2014 6:00:00

Klisna českého teplokrevníka Chanel se věnuje parkurovému skákání. Od jejích čtyř let jí jezdí Martin Peroutka. Spolu v loňském roce vyhráli oblastní mistrovství Středočeské oblasti v kategorii mladých jezdců a ptýrovské kolo (VC Kolín) Equiservic Amater Tour. Občas si na klisnu sedne její ošetřovatelka. Chanel nemá ráda přehnanou péči a vodu. Volný den tráví na pastvě, lonži či v boxe.

Kategorie: sport
/ 8.6.2014 6:00:00

Marcela Šedá, jezdkyně všestrannosti, jezdí od útlého dětství, prvních skokových závodů se zúčastnila ve dvanácti letech. Cení si účasti na ME mladých koní v Lionu a ME-J v Pardubicích. Z jezdeckého sportu uznává každého, kdo v jakékoliv disciplíně dosáhl úspěchů svou vlastní pílí a vytrvalostí.

Kategorie: sport
/ 4.6.2014 6:00:00

Třiadvacetiletá německá parkurová jezdkyně Katrin Eckermann seděla na koni dříve, než se naučila chodit. Její rodiče vlastnili jezdecké centrum a díky nim se dostala ke sportovnímu ježdění. Katrin vlastní stříbrnou a bronzovou medaili z ME mladých jezdců a v sobotu si na své konto připsala další cenný úspěch. S hřebcem Firth of Lorne zvítězila v Grand Prix na GCT v Hamburku.

Kategorie: sport
/ 3.6.2014 6:00:00

Klisna Porlana se narodila v roce 1998 ve státním statku Litobratřice. Dříve běhala dostihy, ovšem od roku 2002 je její jezdkyní a trenérkou Radka Dvořáková. Společně se věnují všestrannosti. Největší úspěchy Poralny je 1. a 2. místo ve finále Stříbrné podkovy a 2. místo ve finále KMK. Radka říká, že klisna jde do všeho a je pozorná, akorát si někdy vzpomene na dostihovou minulost. Porlana nemá ráda odjezdy na závody, okamžitě pozná, kam jede a začne být nervózní.

Kategorie: sport
/ 1.6.2014 6:00:00

Martin Peroutka se okolo koní pohyboval už od malička, ovšem začal jezdit až v sedmnácti letech, závodně o rok později. Nejvíce si cení prvního místa v oblastním mistrovství Středočeské oblasti 2013 v kategorii mladých jezdců. Ve stejném roce vyhrál Equiservis Amater Tour na VC Ptýrov (Kolín). Vítězné kolo si bohužel užít nemohl. Proč? Dozvíte se v článku.

Kategorie: sport
/ 28.5.2014 12:00:00

Irský parkurový jezdec Denis Lynch začínal trénovat se svým dědečkem. Původně chtěl být žokejem steeplechase, ale jak vyrůstal, stal se příliš vysokým a těžkým a začal se soustředit na skokové ježdění. Vítězství Grand Prix v Cáchách v roce 2009 považuje za nezapomenutelný zážitek. Denisovým snem je vyhrát olympijskou medaili.

Kategorie: sport
/ 27.5.2014 6:00:00

Patnáctiletá klisna českého teplokrevníka Chantal 2 se účastní s Adélou Půlpánovou skokových závodů. Mezi největší úspěchy dvojice patří starky na mezinárodních závodech (Lipsko, Drážďany), kde se umístila na předních příčkách. Na domácí půdě Chantal s Adélou vyhrály dvakrát MČR juniorů. Volný den tráví klisna ve výběhu nebo se se svou jezdkyní jde projít bez sedla k rybníku.

Kategorie: sport
/ 25.5.2014 6:00:00

Andrea Halíková začala závodit ve dvanácti letech. Věnuje se parkurům, jelikož je to pro ni adrenalin. Trénuje s Martinem Šoupalem. Životního koně zatím neměla, ale věří, že Goodwins 007 by se jím mohl stát. Ve volném čase ráda hraje tenis a vyjde si s přáteli. "Mým snem je, abych ve stáří nelitovala ničeho, co jsem za celý život zažila," míní Andrea.

Kategorie: sport
/ 21.5.2014 6:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020