sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Na webu České jezdecké federace byl zveřejněn seznam drezurních rozhodčích, kteří absolvovali jarní školení. To je jednou z podmínek pro to, aby mohli rozhodovat drezurní soutěže v tomto roce. Seznam najdete zde.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 18.4.2018 14:00:00

Světovému drezurnímu žebřičku vládne i nadále německá jezdkyně Isabell Werth. Se svými koňmi Weihegold OLD a Emilio 107 drží první a druhé místo. Třetí zůstává dánská jezdkyně Cathrine Dufour s Atterupgaards Cassidy, na čtvrté se z druhého propadl Sönke Rothenberger s Cosmem. Na desáté místo z devatenáctého poskočil Edward Gal s Glock's Zonik N.O.P. Nejvýše umístěnou českou jezdkyní zůstává Pavla Rubíčková a Xangai. Kompletní žebříčky uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 3.4.2018 10:25:00

Také po zapsání únorových výsledků je světovou drezurní jedničkou Isabell Werth s klisnou Weihegold OLD. V první desítce má Isabell stále ještě další své dva koně - Emília (5. místo) a Don Johnsona (6. místo). Druhé místo stále drží Sönke Rothenberger. Díky vítězství v Göteborgu se na třetí místo posunula dánská jezdkyně Cathrine Dufour. Dva koně má v první desítce také Patrik Kittel - Deja (9. místo) a Delaunay OLD (10. místo). Nejlépe umístěnou českou jezdkyní je stále Pavla Rubíčková. Kompletní žebříčky uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 6.3.2018 10:25:00

Česká jezdecká federace vyhlašuje dva drezurní seriály. Prvním z nich je Národní drezurní pohár mládeže ČJF, který bude určený pro jezdce ve věku do 18 let na velkých koních a jezdce na pony do 16 let. Druhým seriálem je Národní drezurní pohár seniorů ČJF, který je určen všem drezurním jezdcům. Úroveň jezdců odpovídá úrovni MČR nebo přípravě na MČR a reprezentaci.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 3.3.2018 13:00:00

Během kvalifikačního kola drezurního Světového poháru v Göteborgu se během jízdy Patrika Kittela objevila v boxu s trenéry a ošetřovateli také světová jednička Isabell Werth. Švédský jezdec pak serveru Eurodressage prozradil, že již více než rok trénuje právě s Isabell Werth.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 28.2.2018 19:00:00

V roce 2018 proběhne již třetí ročník Národního drezurního poháru ČJF dětí, mládeže, juniorů a jezdců na pony. Oproti loňskému roku jsou rozšířené kategorie pony. Také proběhne více kvalifikačních kol ve všech koutech České republiky. Seriál odstartuje v prvním kolem v dubnu v Nových Zámcích. Kvalifikační kola se uzavřou v srpnu v Čísovicích. Finále proběhne od 14. do 16. září v Hradištku. Kompletní pravidla najdete zde.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 27.2.2018 12:35:00

Na webových stránkách České jezdecké federace v sekci disciplíny drezura byl zveřejněn přehled platných drezurních úloh pro rok 2018, které mohou být vypisovány na národních závodech v České republice. Nově je zde sekce hobby závodů označená výkonnostním stupněm ZH. Dále si zde mohou jednotlivé úlohy zájemci stáhnout.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 26.2.2018 13:15:00

Také další měsíc zůstává světovou drezurní jedničkou německá jezdkyně Isabell Werth s klisnou Weihegold OLD, která má v první desítce ještě své dva další koně, na třetím místě Emilia, na šestém pak Don Johnsona FRH. Druhé místo drží Sönke Rothenberger s valachem Cosmo. Do první desítky nově postoupila Jessica von Bredow-Werndl s Unee BB. Nejlepší českou jezdkyní je na 236. místě Pavla Rubíčková. Mezi juniory je na 15. místě Eva Vavříková! Kompletní žebříčky uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 3.2.2018 14:00:00

Z důvodu ztráty generálního partnera byl loňský 12. ročník Českého drezurního poháru (ČDP) posledním, v letošním roce se tento jezdecký seriál neuskuteční

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 10.1.2018 10:45:00

Světovou drezurní jedničkou i začátkem nového roku zůstává Isabell Werth s klisnou Weihegold OLD, která je na třetím a šestém místě ještě se svými koňmi Emilio a Don Johnson FRH. Druhé místo i nadále patří Sönke Rothenbergerovi. Do první desítky na osmé místo poskočil Patrik Kittel a na desátém místě je nyní nově Therese Nilshagen. Propad ze sedmého na 22. místo zaznamenal Carl Hester. Nejlepší českou dvojicí zůstává Pavla Rubíčková a Xangai. Kompletní žebříčky uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 5.1.2018 12:50:00

Ve věku 24 let uhynul hřebec Lancet (Wenzel x Shogun), který byl po mnoho let součástí britského drezurního družstva a stal se jedním z nejúspěšnějších drezurních koní. S Emmou Hindle v sedle byl nejlépe umístěnou anglickou dvojicí na olympijských hrách v roce 2008 v Pekingu, kde získali sedmé místo mezi jednotlivci. Byli také součástí stříbrného týmu na mistrovství Evropy v roce 2009 na domácí půdě ve Windsoru.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 22.12.2017 11:35:00

Letošní druhá adventní neděle přinesla jednu velmi smutnou zprávu - odešla česká drezurní legenda pan František Honč. František Honč vždy lnul ke koním i přesto, že rodiče měli jinou představu. Avšak on vytrval a jeho rozhodnutí obětovat svůj život těmto krásným tvorům se ukázalo být správným, což dokazují dosažené výsledky. 

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 11.12.2017 14:25:00

I další měsíc zůstává světovou jedničkou německá jezdkyně Isabell Werth s klisnou Weihegold OLD. Se svým druhým koněm  Emiliem se Isabell Werth posunula na třetí místo a s Don Johnsonem na šesté. Také druhé místo drží německý reprezentant Sönke Rothenberger s koněm Cosmo 59. Do první desítky ze 17. místa na 8. poskočila Dorothee Schneider a na 10. Helen Langehanenberg. Až na 63. místo klesl z osmého Hans Peter Minderhoud. Nejlepší českou jezdkyní zůstává Pavla Rubíčková. Kompletní žebříčky v uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 2.12.2017 11:00:00

Finská drezurní jezdkyně Terhi Stegars se zotavuje po vážném zranění, když na ni 3. listopadu spadl její top kůň Axis. Ten bohužel po tragickém kolapsu uhynul na prasknutou aortu. Stegars byla převezena do nemocnice, kde o dva dny později podstoupila operaci mnohočetné zlomeniny ramenního kloubu. Terhi je již nyní doma, kde se bude zotavovat, než se zase bude moci za několik měsíců posadit znovu do sedla.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 29.11.2017 19:00:00

Rakušanka Sissy Max-Theurer zakoupila pětiletou oldenburskou klisnu Sisters Act von Rosencarree. Kůň prozatím zůstane v tréninku u německé jezdkyně Dorothee Schneider.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 16.11.2017 18:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2019