sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<123>>>

Ve dnech 16. – 18. října se uskuteční na pražském Císařském ostrově tradiční mezinárodní mistrovství České republiky v paradrezuře pořádané Klubem Kvítek. V pátek je od 14.00 hod. připravena zahajovací soutěž „Cena ministerstva zemědělství ČR“ a soutěž týmů. V sobotu od 13.00 hod. budou probíhat individuální soutěže, 1. kolo mistrovství ČR a soutěž pro začínající a neklasifikovatelné jezdce „Cena Arcdata Praha“. V neděli se můžete těšit již od 10.00 hod. na volné sestavy na hudbu vypsané jako „Cena Prahy 7“, 2. kolo mistrovských soutěží a opět soutěž pro začínající a neklasifikovatelné jezdce. Přijďte podpořit naše handicapované jezdce. Podrobnější informace o této akci najdete na stránkách pořadatele – www.kvitek.org.

Kategorie: sport
Rubrika: parajezdectví
/ 15.10.2009 4:08:31
Jan Rous pojede v srpnu do Norska

Cato Zahl Pedersen, jenž jako dítě přišel při nehodě o obě ruce, získal celkem 13 (!) zlatých medailí na letních i zimních paralympiádách, vylezl až téměř na vrchol Mount Everestu a ukázal světu, že možné je opravdu všechno... Právě tento muž se pro letošní rok zaslouženě stal čestným prezidentem Mistrovství Evropy postižených jezdců, které bude probíhat ve dnech 20. - 23. 8. v Norském Kristiansandu. Mistrovství se koná každé čtyři roky a bude zároveň kvalifikačním závodem na Alltech FEI World Equestrian Games 2010. Mezi 82 přihlášenými úřastníky bude mít i Česká republika svého zástupce, Jana Rouse.

Kategorie: sport
Rubrika: parajezdectví
/ 29.7.2009 3:30:50
<<<123>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2020