zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<123>>>

Již včera jsme vás informovali o blížícím se CRI* v Kozlovicích, které proběhne již tento pátek. Pokud jste však pátrali o podrobnějších informacích jako my, asi jste toho kromě rozpisu závodů mnoho nedohledali. I proto jsme si do dnešního on-line rozhovoru pozvali Dipl. Ing. Jaroslava Havlíka, který je jedním ze dvou národních rozhodčích pro reining v rámci ČJF a mezinárodní rozhodčí NRHA. Ptát se ho budeme nejen na zajímavosti ohledně nadcházejícího víkendu v Kozlovicích. Zapojit se můžete i vy – dotazy můžete zadávat již nyní, příp. až v průběhu samotného rozhovoru, který začíná mimořádně již v 19.30 hodin!!!

Kategorie: zajímavosti
/ 21.7.2009 10:53:27

Úterní on-line rozhovor, který začíná na našem serveru pravidelně ve 20.00 hodin, věnujeme 14. července blížícímu se mistrovství České republiky v parkurovém skákání mladých jezdců a seniorů. Hostem nebude nikdo jiný, než majitel areálu na Ptýrově, kde se šampionát letos poprvé uskuteční, Ing. Vladimír Bednář. Zcela jistě však přijde řeč nejen na blížící se mistrovství republiky, ale také další vyhlídky do budoucna – ať již možné pravidelné pořádání šampionátů, či jiných (např. mezinárodních) jezdeckých závodů. Pevně věříme, že se do našeho on-line rozhovoru zapojíte i VY – naši čtenáři. Můžete tak učinit „živě“ v době rozhovoru, nebo můžete zanechat svůj dotaz již nyní a odpověď si přečíst později. Tak či onak – nenechte si tento rozhovor ujít – jistě bude neméně zajímavý, než ty předcházející, na které najdete odkazy pod článkem.

Kategorie: zajímavosti
/ 14.7.2009 7:30:00

Mistrovství České republiky seniorů a mladých jezdců ve všestrannosti je jednou z největších událostí této krásné a náročné disciplíny. Jeho termín klepe na dveře - již tento týden od pátku do neděle můžete být v Humpolci svědky zápolení těch nejlepších jezdců a koní. Zajímá vás i něco "navíc"? Něco "ze zákulisí"? Pak jste na správné adrese: zítra tradičně od 20 hodin bude probíhat on-line rozhovor s Ing. Janem Máchou, ředitelem závodů. Tázat se můžete na věci organizační, zajímavosti, zkrátka fantazii se meze nekladou. Otázky na pana Máchu můžete pod článek vkládat již nyní!

Kategorie: zajímavosti
/ 7.7.2009 7:00:00

Ti z vás, kteří již netrpělivě čekají na jméno našeho zítřejšího hosta, se právě dočkali. A pokud vás baví kromě sledování online rozhovorů i sledování televize, pak si přijdete na své - pozvali jsme si totiž producenta nového televizního pořadu Království za koně, Marka Holuba. Můžete se ho zeptat nejen na jeho televizní "koňský" počin, ale třeba i na jeho vztah ke koním - záleží jen na vaší fantazii... Své otázky můžete vkládat pod článek již nyní. Náš pravidelný online rozhovor začíná v úterý 30. 6. ve 20 hodin.

Kategorie: zajímavosti
/ 30.6.2009 7:55:57

Již dnes (23. června) od 20 hodin proběhne na našich stránkách další ze série on-line rozhovorů. Tentokrát bude na naše – a věříme, že i vaše – otázky Michaela Zachová, kterou především westernovým příznivcům nemusíme představovat, jelikož svého času byla prezidentkou Western Riding Clubu ČR. Znají ji však většinou také všichni účastníci výstav v Lysé a v Pardubicích, kde se aktivně podílí na prezentaci především westernových disciplín. Dnes jsme ji pozvali hlavně jako spoluorganizátorku Národní výstavy hospodářských zvířat, která bude probíhat v Brně (BVV) od čtvrtka do neděle 25. – 28. 6. souběžně s veletrhem Propet a v jejím programu budou hrát důležitou roli koně. Michaela Zachová však má také řadu dalších aktivit, které se více, či méně dotýkají koní, proto bude jistě mnoho témat, o nichž si společně popovídáme. Přidejte se k nám!

Komentářů: 40
Kategorie: zajímavosti
/ 23.6.2009 7:55:44

Jiřího Zlámaného zná podle jména snad každý návštěvník koňských webů i dalších sportovních periodik, jelikož právě od něj čteme v sezoně pravidelné Dostihové informační servisy z Velké Chuchle. A kdo je čte skutečně poctivě, tak jistě tuší, proč právě s ním bude v úterý 16. června od 20 hodin on-line rozhovor. Ten důvod není jiný, než blížící se 89. Fortuna České derby – nejbohatší středoevropský rovinový dostih o celkovou dotaci tři miliony korun, kterému bude věnována i rubrika Událost měsíce v červencovém Jezdectví. S Jiřím Zlámaným si však budeme povídat nejen o blížícím se Derby, ale také o dalších akcích v Chuchli i o propagaci českého turfu. Budeme rádi, když se do našeho rozhovoru zapojíte svými dotazy i vy! Můžete je psát již nyní!

Komentářů: 38
Kategorie: zajímavosti
/ 16.6.2009 6:00:00

V pořadí čtvrtý on-line rozhovor bude skutečně hodně zajímavý, neboť budeme mít možnost povídat si hned se dvěma osobami najednou – Mgr. Lenkou Sekaninovou a Ing. Jiřím Charvátem z JK Panská lícha. Lenka Sekaninová je sekretářka závodů CDI-W Brno a Jiří Charvát je jejich ředitelem. Hlavním tématem tedy jistě bude blížící se jedenáctý ročník CDI-W Brno 2009, které se uskuteční ve dnech 19. – 21. června a účastnit by se ho mělo bezmála pět desítek koní z 11 evropských zemí. Řeč však jistě přijde i na další témata jako na rozvoj areálu na Panské líše, kde se již konají závody pro všechny tři olympijské disciplíny, ale také na téma disciplinárního řízení s Jiřím Charvátem a jeho vyloučení z ČJF, resp. zrušení tohoto vyloučení Radou ČJF. Nezapomeňte tedy být v úterý 9. června od 20 hodin on-line, případně se můžete ptát již nyní!

Komentářů: 48
Kategorie: zajímavosti
/ 9.6.2009 7:37:35

Jako třetí jsme pozvali do našeho pravidelného úterního on-line rozhovoru Ing. Lenku Gotthardovou, kterou jsme pět let znali především jako ředitelku Národního hřebčína Kladruby nad Labem. Po jejím velmi diskutovaném odvolání z vedení NHK na konci loňského roku byla k prvnímu únoru jmenována na pozici správkyně Hipologického muzea ve Slatiňanech. Nyní jsou to tedy přesně čtyři měsíce od jejího nástupu do funkce. Jistě bude zajímavé zjistit, co všechno se jí již podařilo ve Slatiňanech zrealizovat a co plánuje v nejbližší době. Ing. Lenka Gotthardová má však také řadu dalších funkcí a v těchto dnech např. zkouší u státnic na České zemědělské univerzitě v Praze na Suchdole. Právě na Suchdole se sejdeme v úterý 2. června ve 20 hodin, abychom si společně popovídali. Přijďte si popovídat s námi on-line! Otázky můžete zadávat již nyní.

Komentářů: 25
Kategorie: zajímavosti
/ 2.6.2009 7:20:13

V pořadí druhý on-line rozhovor nového informačního portálu Jezdectví.cz proběhne v úterý 26. května od 20 hodin s Jarmilou Beranovou, která je hlavní organizátorkou a ředitelkou blížícího se CSI* Hradec Králové. To se uskuteční již následující víkend a bude se jednat pravděpodobně o jediné mezinárodní skokové závody zahrnující seniorskou kategorii, které letos v České republice uvidíme. Povídat si s ní budeme nejen na téma, jak moc je v dnešní době obtížné zajistit dostatek prostředků pro uspořádání podobných akcí. Řeč určitě přijde i na obecnější témata skokového sportu, jelikož je Jarmila Beranová také členkou skokové komise ČJF a v této funkci se zaměřuje na medializaci a web. Proto je jistě mnoho otázek, které jí lze položit. Pevně věříme, že se aktivně do tohoto rozhovoru zapojíte – otázky můžete zadávat pod článek již nyní!

Komentářů: 14
Kategorie: zajímavosti
/ 26.5.2009 7:28:23

V úterý 19. května od 20 hodin se uskuteční první on-line rozhovor, do něhož se budete mít možnost zapojit pravidelně každý týden ve stejný den i hodinu. Jako první přijde na řadu Václav Drbal, a to především v pozici pořadatele Velké ceny Kolína, která se nakonec musí přesunout do Ptýrova, a současně jako člen realizačního týmu Světového seriálu mládeže SIEC-WYS v ČR. Ten odstartoval o tomto víkendu v Herouticích a další kolo proběhne v červnu v Kolíně. Samozřejmě se bude na co ptát Václava Drbala i jako manažera skokové komise ČJF. Otázky můžete zadávat pod článek již nyní!

Komentářů: 31
Kategorie: zajímavosti
/ 19.5.2009 5:15:00
<<<123>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020