volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<1234>>>
Vánoce u koní: Zdobíte stáje?

Už jen týden zbývá do Štědrého dne a ze všech stran na nás dýchá vánoční atmosféra. Většina z nás během svátků nezapomíná ani na věrné koňské přátele. Vánoční výzdoba stájí se proto stala už téměř tradicí a v některých klubech si nadělí i pěkně ustrojený stromeček. Patříte mezi takové nadšence? Pokud ano a jste na svou výzdobu pyšní, zašlete nám fotografii na web@jezdectvi.cz a do předmětu zprávy uveďte "Vánoční výzdoba". Nejoriginálnější obdarujeme kalendářem na rok 2012.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 21.12.2011 20:00:00
Fotogalerie: Poprvé v sedle

Jelikož fotogalerie s názvem Moje první závody měla mezi čtenáři úspěch, zazněl v naší redakci návrh shromáždit další fotografie, ovšem tentokrát z doby, jež daleko předcházela vaše první závody. Vzpomínáte vůbec, kdy jste se úplně poprvé vyhoupli do sedla? Pokud ano a navíc jste při tomto jedinečném zážitku měli s sebou pohotového fotografa, neváhejte a pochlubte se cenným snímkem. Zašlete jej na email web@jezdectvi.cz a do předmětu zprávy uveďte "Poprvé v sedle". Už teď se na vaše fotografie moc těšíme!

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 8.12.2011 14:00:00
Staňte se spisovatelem…

Dřímá ve vás duše spisovatele? Pokud ano, mohli jste se zamyslet nad tím, jaký z vašich zážitků u koní byl ten nejdobrodružnější, sepsat jej a poslat emailem k nám do redakce. Přesto, že to bylo velmi náročné, vybrali jsme nakonec tři nejoriginálnější povídky, které nejen zveřejníme (první z nich najdete v aktuálním čísle Koníčka), ale navíc je odměníme překrásnými vánočními ozdobami s motivem koní. Vítězkami se stávají: Klára Bednaříková (Ostrava), Tamara Pejchová (Rožmitál na Šumavě) a Lucie Hrubcová. Pokud jste zde nenašli své jméno, nesmutněte - líbila se nám spousta dalších povídek, a tak jsme se rozhodli zveřejnit a odměnit kalendářem s fotografiemi koní od Ch. Slawik na rok 2012 i další vaše příběhy. Jména ostatních výherců zde brzy uvedeme.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 2.12.2011 15:00:00

Štěpánka se na všechny čtenáře Koníčka i Jezdectví obrací s žádostí o pomoc v hledání jedné krásné kobylky, kterou poznala v Humpolci ve škole. Narodila se 31. 3. 2002, její matkou je klisna Jistá po Coulstry (GB) a otcem Santalino. Prožili spolu ne příliš dlouhou dobu, ale dostatečně na to, aby si ji oblíbila a nikdy na ni nezapomněla.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 11.11.2011 13:30:13

Víkendy a prodloužené víkendy jsou ve Zduchovicích určeny dětem ve věku 8 - 17 let a jsou zaměřeny na výcvik na koni. Součástí víkendů jsou kromě jízdy na koni na programu vycházkové túry obohacené o poznávací hry nebo absolvované na horských kolech. Ve volných chvílích si mohou děti zahrát ping-pong, fotbal, cricket, společenské hry atp.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 11.11.2011 9:00:02
Do Písku zavítá svatý Martin

V Zemském hřebčinci v Písku se chystá již tradiční zábavně naučný program pro děti mateřských škol, a jelikož se akce koná přesně 11. 11. 2011, přijede i svatý Martin na bílém koni. Děti se mohou těšit nejen na zajímavé ukázky v místní jezdecké hale, ale nahlédnout mohou i přímo do hřebčína. Webové stránky ZH Písek najdete pod tímto odkazem.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 5.11.2011 11:00:32
Moje první závody...

Moc by nás zajímalo, kolik čtenářů Koníčka má již za sebou své první závody (ať už oficiální či neoficiální) a ještě víc by nás potěšilo, kdybyste se s námi podělili o fotografii z této události. Pošlete nám ji? Pokud ano, vystavíme ji ve speciální galerii s ostatními došlými obrázky. Fota budeme očekávat na emailu redakce@jezdectvi.cz - do předmětu zprávy napiště "Moje první závody". Pokud vás nikdo nefotil, nevadí - svůj první závodní zážitek můžete i nakreslit, rodiče vám pomohou obrázek naskenovat a odeslat k nám do redakce.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 18.10.2011 14:00:22
Výherci doplňovačky z Koníčka č. 1

Děkujeme všem, kteří zaslali správné znění doplňovačky – „Na nový rok o slepičí krok“ -  došlo 47 odpovědí a všechny správné. Tři vylosovaní najdou v poštovní schránce kalendář 2011 – Koně z celého světa, jsou to: Kristýna Svitáková, Nejdek, Josef Jeřábek, Praha a Soňa Turečková, Brno. Gratulujeme!

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 2.2.2011 11:31:35

V prvním čísle Koníčka roku 2010 se seznámíme s překrásným bělohřívým haflingem, navštívíme společně JK Slupenec, v jezdecké školičce poprvé naklušeme – zatím ještě pořád na lonži, a určitě se už nemůžete dočkat, až si vystřihnete první čtyři kartičky s koňmi do sbírky. Čeká na vás také poslední díl povídky od Ivety Lažanské. Jakpak to asi dopadne s šílenou Beátou? To se dočtete v lednovém Koníčkovi, který je součástí časopisu Jezdectví. V prodeji je od 31. prosince 2009.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 4.1.2010 16:50:46

Pravidelný internetový magazín dětské přílohy Jezdectví zvané Koníček prošel dalšími aktualizacemi. Dnešní velkou novinkou je mj. zprovoznění nové, dobře zapamatovatelné internetové adresy, přes kterou se snadno a rychle do této rubriky dostanete. Stačí zadat: http://konicek.jezdectvi.cz a jste tam! A když už „tam“ budete, tak se můžete přesvědčit, zda jste správně uhádli všechny doplňovačky z roku 2009. Budeme rádi, když nám také do redakce pošlete své tipy, co byste v tomto internetovém magazínu i v příloze samotné rádi nacházeli v roce následujícím. Kontaktní adresa je stále stejná: konicek@jezdectvi.cz.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 8.12.2009 3:25:44

V prosincovém čísle Jezdectví jste měli doplňovat do obrázku na vnitřní straně obálky přílohy Koníček popisky k sedmi fotografiím koní s různými tvary koňské zádě a druhy postojů. Tak co? Poznali jste rovnou, mírně skloněnou nebo sraženou záď, resp. pravidelný, předstojný, zástojný či šavlovitý postoj? O správnosti se můžete přesvědčit v následujícím článku, kde je obrázek od naší grafičky doplněn.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 8.12.2009 2:40:18
Už máte prosincového Koníčka?

V prosincovém Koníčkovi vám mimo jiné představíme Michaelu Šínovou a plemeno achalteke. Ve školičce si pořádně zacvičíme, abychom si zpevnili sed. A jako bonus vám věnujeme dvojstranu luštění, abyste si to čekání na Ježíška zkrátili. Nezapomeňte si tedy včas dojít pro aktuální číslo časopisu Jezdectví, kde najdete i vaší oblíbenou přílohu Koníček...

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 26.11.2009 3:01:53

V listopadovém čísle Jezdectví jste měli doplňovat do obrázku na vnitřní straně obálky přílohy Koníček popisky k sedmi fotografiím koní s různými tvary hlav a krků koní. Tak co? Poznali jste rovnou, klabonosou či štičí hlavu, resp. pravidelný, labutí, jelení nebo krátký krk? O správnosti se můžete přesvědčit v následujícím článku, kde je obrázek od naší grafičky doplněn.

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 10.11.2009 2:32:31
Už máte listopadového Koníčka?

Listopadový Koníček vás seznámí s shirskými dobráky a provede jezdeckým klubem v Choťánkách nedaleko Poděbrad. V jezdecké školičce si vysvětlíme, jak správně na koni sedět a pomocí čeho lze koni sdělit, co po něm ze sedla chcete. Kromě dárku v podobě pokračování puzzle na vás čeká tradičně i povídka, slovníček či křížovka a ani to stále není vše. Nezapomeňte si tedy včas dojít pro aktuální číslo časopisu Jezdectví, kde najdete i vaší oblíbenou přílohu Koníček...

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 29.10.2009 3:00:00

Pro všechny čtenáře přílohy Koníček, kteří si tréninkově vyplňují poznávací doplňovačky z vnitřní strany obálky máme dobrou zprávu. V internetové rubrice Koníčka Kaštánka najdete již vyplněné další díly ze září a října. Můžete se tak přesvědčit, zda jste vyplňovali správně a poznali všechny uvedené odznaky na hlavě, na nohou či z dřívějška barvy koní, resp. části výstroje koně, části těla koně s vyobrazením svalstva nebo kostí...

Kategorie: volný čas
Rubrika: Koníček
/ 21.10.2009 9:35:20
<<<1234>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020