chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<123>>>

Tento víkend jezdecká společnost Equitana hostí finále KMK čtyřletých, pětiletých a šestiletých koní. Souběžně s ním probíhá finále přehlídky tříletých teplokrevných klisen, jejímž vyhlašovatelem je Svaz chovatelů českého teplokrevníka.

Autor: Zdena Motyginová, Martina Kůstková
Kategorie: chov
/ 6.9.2009 9:32:35
Víkend plný chovatelských akcí

Během následujícího víkendu se uskuteční celá řada chovatelských akcí. Tak například: Zemský hřebčinec Písek pořádá ve dnech 13. – 14. 6. jezdecké závody Cena českých chovatelů. V sobotu 13. 6. se uskuteční ve Vrchovanech IV. regionální výstava haflingů, které bude předcházet od 10.30 hodin. svod haflingských klisen. Současně bude ve Vrchovanech u České Lípy probíhat oblastní přehlídka 3letých klisen ČT. Doplňující informace najdete na www.schct.cz. Chovatele jistě zaujmou i dvoudenní závody v rámci Českého šampionátu mladých koní, které proběhnou v areálu jezdecké školy Equus Kinsky v Hradištku u Sadské. Na diváky čeká bohatý doprovodný program, který vyvrcholí křtinami hříběte.

Kategorie: chov
/ 11.6.2009 4:00:00

V zámeckém parku ve Slatiňanech se 30. května uskutečnil mezinárodní šampionát welsh pony a cob. K posouzení se sjelo 56 koní a anglické posuzovatelce paní Clare Willis-Burton práci ztěžovalo špatné počasí - zkrátka skoro jako v Anglii! Naše externí redaktorka Renáta Kolářová pro vás připravila jako ochutnávku k reportáži, která vyjde v červencovém Jezdectví, zajímavou fotogalerii.

Kategorie: chov
/ 10.6.2009 1:00:00

O víkendu 8. - 9. srpna 2009 se v Hodějicích u Slavkova uskuteční druhý ročník Mistrovství malých koní v kombinovaných soutěžích. MČR pořádá SCHH ve spolupráci s obcí Hodějice a je určeno především haflingům a huculům. Soutěžit je možno jak pod sedlem tak ve spřežení - kombinace zahrnuje vždy drezuru a parkur. Pokud se letos chcete zúčastnit, máte nejvyšší čas prostudovat propozice, přiložené k článku.

Kategorie: chov
/ 28.4.2009 0:00:00

...je společným projektem jezdeckých klubů, pořádajících jednotlivá kola a svazů chovatelů koní. Cílem tohoto seriálu je vytvoření optimálních podmínek pro přípravu mladých koní, testování jejich užitkových vlastností s využitím výsledků pro kontrolu dědičnosti chovu koní v ČR a v závěru porovnání úrovně chovu se Středoevropskými státy. Jaké jsou jeho podmínky a jak se ho můžete zúčastnit vás informuje následující zpráva.

Kategorie: chov
/ 21.4.2009 11:29:00

Už začátkem roku vyšlo na webu Svazu chovatelů haflinga upozornění na plánovaný evropský sportovní šampionát plemene hafling. Jedná se o prestižní akci, jejíž pořadatelství letos připadlo Italům a šampionát tedy proběhne na konci října v severoitalském Meranu. Česká republika se tohoto mistrovství samozřejmě může účastnit a SCHH bude velmi rád, pokud bude na šampionát moci vyslat nějakého zástupce. Chcete jím být právě vy? Přečtěte si více podrobností.

Kategorie: chov
/ 13.4.2009 0:00:00
<<<123>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020