novinky

V této sekci serveru Jezdectví.cz se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa koní, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

Nenechte padat listí bez listopadového Jezdectví! Již od čtvrtka 25. listopadu si budete moci zakoupit 100 listů, které jsou laděny nejen do barev podzimu, ale především jsou plné koní! Nahlédněte již nyní do jeho obsahu.

Kategorie: zajímavosti
/ 24.10.2012 8:00:19

Přes den stále teplo, slunečno, ale v noci už teploty začínají pomalu klesat. Babí léto je ideálním počasím nejen na vyjížďku sytými barvami hrajícící přírodou... Co takhle využít volnou chvilku ve stáji na váš oblíbený časopis? Nebo si s Jezdectvím zpříjemnit chladný večer a dozvědět se všechny novinky z koňského světa? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, pak pro vás máme dobrou zprávu: říjnové Jezdectví vychází již tento čtvrtek, tj. 27. října! Nahlédněte do jeho obsahu!

Kategorie: zajímavosti
/ 26.9.2012 8:00:09
Ema Jančářová vítězně na CDI*** Fót!

O víkendu se čtveřice našich drezurních jezdkyň (sestry Jančářovy, A. Zeusová, V. Bělinová) zúčastnila mezinárodních tříhvězdičkových závodů v maďarském Fótu. Zejména sestrám Idě a Emě Jančářovým se dařilo skvěle: Ema se svou jedničkou, Athosem, zvítězila jednou v Grand Prix a jednou v Grand Prix Special, navíc se skvělým výsledkem nad 65 %. Ida skončila s Lancelotem na třetí příčce ve Sv. Jiří.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 24.9.2012 14:56:16
Ochutnávka z Jezdectví: Rozhovor s Josefem Bartošem

Josef Bartoš by jednou chtěl jet Velkou národní. Je považován za nejlepšího překážkového jezdce ve střední Evropě. Ale zároveň dobře zná odvrácenou minci dostihového sportu. Na jedné straně pořádná řádka vítězství včetně dvou triumfů ve Velké pardubické, na straně druhé zase řada vážných úrazů... Několikastránkový rozhovor vás čeká v zářijovém Jezdectví!

Kategorie: zajímavosti
/ 18.9.2012 9:00:49

Zatímco venku začne listí teprve opadávat, my jsme pro vás již nyní nasbírali přesně sto listů plných novinek z koňského světa a spojili je v nové Jezdectví. Nahlédněte do obsahu zářijového čísla, které vychází 30. sprna.

Kategorie: zajímavosti
/ 29.8.2012 8:00:09

Zatímco před měsícem jsme v duchu pranostiky „Co červenec neuvaří – srpen nedopeče“ v Jezdectví předkládali mnohachodové menu článků, srpnové Jezdectví si můžete představit jako švédský stůl plný napečených dobrůtek. A od čtvrtka 26. si z nich můžete vybírat…  Nahlédněte do podrobného obsahu srpnového čísla a vyberte si sami, na co máte chuť!

Kategorie: zajímavosti
/ 25.7.2012 8:00:00

Na Mistrovství Evropy juniorů a mladých jezdců v drezuře 2012, které právě probíhá ve švýcarském Bernu, vyrazily také české reprezentantky, premiérově se navíc účastní soutěže družstev. První startující v úvodní soutěži bude dnes ve 13:18 Barbora Dvorníková (Why Not), v zítřejší druhé polovině startovního pole se představí Barbora Marešová (Lindgren) a Kamila Kotyzová (Alice). O výsledcích vás budeme samozřejmě informovat a celému českému družstvu držíme palce. Aktualizace 15. 7. 11:30 HOD: V sobotu zajela Kamila Kotyzová a Alice za 64,263 % (33. místo), Barbora Marešová a Lindgren za 63,289 % (42. místo) a Barbora Dvorníková a Why Not za 61,684 % (46. místo). Soutěže se zúčastnilo celkem 58 startovních dvojic.

Autor: KatkaBartuskova, Anna Tučková
Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 15.7.2012 11:30:00

Druhý vrchol domácí drezurní sezony po brněnenském CDI čeká naše jezdce již tento víkend (6. - 8. července). Spolu s konáním filmového festivalu se v Karlových Varech (Staré Roli) budou rozdávat tituly mistrů republiky v kategoriích dětí, mladších juniorů, mladých jezdců, seniorů a družstev. Pojďte se nyní podívat na víkendový program a seznam přihlášených účastníků. Aktualizace 8. 7. 17:00 HOD: V kategorii seniorů nakonec zvítězil Fabrizio Sigismondi (Apropos), mezi dětmi již potřetí Michaela Pavlisová (Baron Trenk), mezi mladými jezdci K. Šimáčková (Caruso) a mezi ml. juniory P. Gráblová (Nerine). 21 HOD: Vložen odkaz na fotogalerii.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 8.7.2012 21:00:00
Totilas na OH nepojede

Drezurní hvězda Totilas se postarala o další rozruch - neobjeví se totiž na OH. Tedy, ne že by se rozhodl sám Totilas, ale jeho majitelé na právě probíhajících závodech v Cáchách oznámili, že ze zdravotních důvodů jezdce, Matthiase Alexandera Ratha, který bohužel trpí infekční mononukleózou a dle doktorů by mu ježdění nyní způsobilo vážné problémy, se olympiády nezúčastní. Po Ulle Salzgeber jde o druhého "odejivšího" jezdce z nominovaných. Na seznamu je ještě H. Langehanenberg, K. Sprehe, I. Werth, A. Balkenhol a D. Schneider.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 6.7.2012 7:52:57
Co nám uvařil červenec aneb nové Jezdectví v prodeji od 28. 6.!

Přesně v duchu známé pranostiky „Co červenec neuvaří - srpen nedopeče“ vznikalo nové číslo časopisu Jezdectví. Několikachodové menu jistě uspokojí řadu koňských gurmetů - posuďte sami. Jako předkrm se servíruje česká specialita: v Průkazu koně zapsaný majitel totiž vůbec nemusí být majitelem! Jestli vám (nebo vás?) tato specialita nezaskočí, můžete pokračovat hlavním chodem. Celé menu je připraveno ZDE.

Kategorie: zajímavosti
/ 27.6.2012 12:00:00
Dorothee Schneider v německém A-týmu

Po tom, co jsme vás informovali o odstupu Ully Salzgeber z německého A-týmu (jako důvod uvedla nemožnost skloubit trenérské a jezdecké povinnosti), bylo její místo zastoupeno zkušenou jezdkyní Dorothee Schneider. Ta je známá výbornými výkony jak s mladými koňmi, tak i v úrovni GP, kde naposledy zazářila na mistrovství Německa v Balve a byla místo Ully přidána do A-týmu, z něhož v červenci vzejdou olympijské nominace.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 15.6.2012 9:00:24
Drezurní víkend s krystaly Swarovski

Již zítra začnou populární závody "Manfred Swarovski Gedächtnis Turnier" v rakouském Schindlhofu, který patří rodině Haim-Swarovski. Nádherný areál s neuvěřitelným výhledem bude na čtyřhvězdovém CDI hostit také jednoho z kandidátů na olympijské zlato, Uthopiu a jeho jezdce Carla Hestera. Výsledky budou zveřejněny online, stejně jako přímý přenos z akce; ten můžete sledovat ZDE.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 7.6.2012 23:11:13
ČERVEN je tu!

Červnová pranostika praví: Lidé se radují létu, včely květu – a milovníci koní novému Jezdectví, chce se doplnit. Co by tak ve čtvrtek 31. května mohlo potěšit čtenáře napůl již letního, červnového čísla? Přestože se obsah dá shrnout krátce (Č=čistý, E=exkluzivní, R=různorodý, V=výběrový, E=empatický, N=nesmlouvavý), vězte, že na 98 stranách najdete více než 60 článků zajímavostí a novinek a stovky fotografií… Na jaké téma?

Kategorie: zajímavosti
/ 30.5.2012 7:00:00
Zemřel hřebec Workington

Smutná zpráva dorazila dnes ráno z Belgie. Jedenáctiletý hřebec Workington, někdejší vítěž KMK šestiletých koní v drezuře, musel být ráno po vážné kolice uspán. Ryzák byl vytrénován jihočeským duem ve složení Ladislav Umlauf a Eva Jančáříková až do úrovně GP. V roce 2011 nastoupila do jeho sedla Švýcarka Celine Michaed, s níž dosahoval na výsledky více než 70 % v Malé rundě. Později ho zakoupil Belgičan Michel Toussaint, ketrý s ním taktéž získal mnoho úspěchů. Čest jeho památce!

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 24.5.2012 12:53:22
Ulla Salzgeber na OH nepojede

Německá drezurní jezdkyně Ulla Salzgeber se nechala vyřadit z olympijského seznamu, kde jsou uvedena jména možných reprezentantů (tzv. A-tým). Jako důvod uvedla přemíru trenérských povinností – kvůli tréninku svých žáků a jejich doprovázení na mezinárodních závodech není schopna připravit svého valacha Herzuf´s Erbe do odpovídající formy pro OH. Jaké bude definitivní složení německého týmu do Londýna, se rozhodne v červenci.

Kategorie: sport
Rubrika: drezura
/ 22.5.2012 13:00:16
Aktuální číslo
Obsah čísla 4/2020