sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Portugalská jezdkyně Luciana Diniz závodí ve skokových soutěžích. Startuje za německý klub a trénuje s Edouardem de Rothschildem. Ke koním ji přivedli její rodiče. Otec Arnaldo  je velmi známým hráčem póla a matka Lica dříve závodila v drezurách (získala osm vítězství v řadě za sebou na národních mistrovstvích). Luciany motto zní: "Drž se svých snů a nikdy se nevzdávej."

Kategorie: sport
/ 20.5.2014 6:00:00

Osmiletá klisna plemene český sportovní pony Chuanita závodí jak v drezuře a parkuru, tak i ve všestrannosti. Od orku 2010 je její jezdkyní Viktorie Theimerová. Společně trénují s Naděždou Knopovou. Chuanita je dle Viktorie učenlivá a inteligentní. Nemá ráda, když se jí nikdo nevěnuje. Volný den tráví ve výběhu.

Kategorie: sport
/ 18.5.2014 6:00:00

Aneta začínala jezdit v šesti letech na koni své starší sestry. Závodní kariéru odstartovala ve dvanácti letech. V sedle huculského valacha Vasila sbírala zkušenosti v parkurových soutěžích. Nyní přesedlala na velké koně a účastní se závodů všestrannosti. Trénuje s Pavlem Vachutkou a Danuší Balážovou. Jejím snem je kvalifikovat se na MČR.

Kategorie: sport
/ 14.5.2014 6:00:00

Francouzská parkurové jezdkyně Eugenie Angot seděla poprvé na koni v šesti letech na dovolené, kde byla se svým otcem. Brzy poté dostala shetlandského ponyho, s nímž na zahradě skákala přes košťata opřená o židle. Trénovala s Gillesem Bertranem de Balanda. „Když jsem byla malá, koukala jsem se na Gillese v televizi. Splnil se mi sen, když jsem s ním začala trénovat,“ popisuje spolupráci jezdkyně.

Kategorie: sport
/ 13.5.2014 6:00:00

Holštýnská klisna Renaissance závodí s Hanou Dostálovou v parkurovém skákání. Největšího úspěchu se svojí stávající jezdkyní dosáhly v loňském roce, kdy se umístily na pátém místě na MČR pro mladší juniory. Hana o klisně tvrdí, že je velice pracovitá, hodně rychlá a pozorná. Reanissance nemá ráda, když jí někdo ruší v boxe. Volný den tráví ve výběhu a na vyjížďce.

Kategorie: sport
/ 11.5.2014 6:00:00

Valach Bajkal plemene českého teplokrevníka se se svou jezdkyní Lindou Sokolovou věnujě parkurovému skákání. Linda Bajkala dostala v roce 2011, kdy měl být při těžké kolice utracen. "Maminka investovala do operace, kterou dle veterinářů neměl šanci přežít. Povedlo se a je můj," popisuje Linda. Na velký úspěch zatím čekají, ale mají radost z každého závodu s umístěním.

Kategorie: sport
/ 10.5.2014 6:00:00

Linda Sokolová složila licenci v roce 2008 a o dva roky později začla závodit ve skokových soutěžích. "Cross mi přišel moc nebezpečný a drezura moc nudná, skoky baví mě i mého koně," dodává Linda důvod, proč se věnuje parkurům. Cení si každého parkuru s umístěním a doufá, že větší úspěch na ni ještě čeká.

Kategorie: sport
/ 9.5.2014 6:00:00

Jezdkyně všestrannosti Veronika Příhodová pochází z jezdecké rodiny. Odmala vyrůstala v obklopení koní a není divu, že je s nimi v kontaktu doteď. První závody absolvovala v deseti letech. Začínala jezdit parkury a drezury na ponících. "Byly to pro mě dobré základy pro všestrannosti," dodává Veronika. Měla možnost pracovat s mnoha šikovnými koňmi (např. Second Supreme, jehož nyní jezdí Pipa Funnell).

Kategorie: sport
/ 8.5.2014 6:00:00

Sedmnáctiletá parkurová jezdkyně Nina Kaločová závodí od dvanácti let. Vyzkoušela western, všestrannost i drezuru, ale skoky ji uchvátily nejvíce. Životním koněm Niny je Ebony, s níž startuje za Jezdecký klub Velká Polom. Společně trénují s Emilem Ludvíkem. Velkým snem jezdkyně je dostat se na ME. 

Kategorie: sport
/ 7.5.2014 6:00:00

Samuel Parot, rodák z Chile, se věnuje skokovému sportu. Okolo koní se pohybuje od útlého věku, jelikož jeho otec byl rodeovým jezdcem. Samuel dříve také startoval v rodeových soutěžích, ovšem nyní se už naplno věnuje parkurům. V roce 2012 se zúčastnil s koněm Al Calypso olympijských her v Londýně. O víkendu vyhrál s koněm Whisper HE soutěž 150 cm při GCT v Madridu.

Kategorie: sport
/ 6.5.2014 6:00:00

Od roku 2010 Rain Mana jezdí a vlastní Dominika Hrubešová. Dvanáctiletý valach je po hřebci Gelidus a z matky po Rock'n Roll. Se svou jezdkyní spolu loni překonali pakrur stupně T při skokovém poháru v Litomyšli. Dle slov Raiovy majitelky je pracovitý, mazlivý, obrovský srdcař a špatné vlastnosti prý žádné nemá.

Kategorie: sport
/ 4.5.2014 6:00:00

Ludmila Zářecká vyrůstala v obklopení koní, jelikož je mají doma. Závodit začínala v devíti letech na ponících, od dvanácti let sedlá velké koně. Za životního koně považuje poníka Jacka, s nímž získala 2. a 4. místo na MČR pony a 5. místo na ponylize. Lída říká, že pádů má za sebou hodně. "Ale ani po zhmoždění nohy nebo otřesu mozku to nevzdávám," tvrdí jezdkyně.

Kategorie: sport
/ 3.5.2014 6:00:00

Leona Samsonová začínala jezdit v sedmi letech na ponících. Po půl roce dostala svého prvního koně. Závodí třetím rokem ve skokových soutěžích na úrovni S**. Nyní plánuje první ST s Isarem, jehož má zatím krátce, ovšem míní, že je to spolehlivý kůň. Leona je ambiciózní, cílevědomá a soutěživá. Když má čas, zajde si zaplavat, zaběhat nebo posedí s přáteli. 

Kategorie: sport
/ 2.5.2014 6:30:00

Plnokrevná klisna Damila se v sedle s Radkou Dvořákovou účastní soutěží všestrannosti. Ryzky jezdkyní a trenérkou je od jejích tří let až doposud Radka. Společně dosáhly 2. a 3. místa ve finále Stříbrné podkovy a 5. místa ve finále Zlaté podkovy (CNC2*). Damila je úžasná skokanka, neuvěřitelně poctivá ve skoku, ovšem nemá ráda drezurní práci. Ráda vyhazuje, vzpíná se a hopsá, a tak je Radka jediná, kdo na ní jezdí. Ostatní se Damily bojí.

Kategorie: sport
/ 1.5.2014 6:00:00

Nadaná jezdkyně Martina Kučerová se věnuje drezurnímu i parkurovému sportu. Začínala jezdit v Bědovicích a závodí od dvanácti let. Na drezuře ji baví elegance a v parkuru adrenalin. Obdivuje M. Ehninga, E. Gala a své trenéry. Největším úspěchem pro Martinu bylo loňské vítězství na MČR v drezuře s Caletem. Jejím snem je účast na ME a dobře se prezentovat na mezinárodních závodech.

Kategorie: sport
/ 30.4.2014 6:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020