sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Britský parkurový jezdec Scott Brash závodí od devíti let. Ke koním ho dovedl jeho otec, jenž se věnoval dostihům. V loňském roce se Scottovi podařilo vyhrát Global Champions Tour a stal se nejmladším vítězným jezdcem seriálu. Na olympijských hrách v Londýně v roce 2012 vyhrál s britským týmem zlatou medaili. „Miluji, když jsem pod tlakem a mám v takové situaci zajet čistě, abych vyhrál,“ popisuje Scott.

Kategorie: sport
/ 29.4.2014 6:00:00

Žlutý valach plemene český teplokrevník Tadeáš Kieser-Traning vlastní výkonnost ST ve skocích. Jeho jezdkyní je devatenáctiletá Nikola Hušková, s níž závodí v parkurovém skákání třetím rokem. Je pracovitý a nikdy Nikolu nevypekl. Občas si na Tadeáše sedne jeho trenér Miloslav Příhoda ml. Volný den stráví na procházce a pasením se na sluníčku (když svítí).

Kategorie: sport
/ 27.4.2014 6:00:00

Švýcarský parkurový jezdec Steve Guerdat začínal jezdit v sedmi letech. Ke koním měl blízko, jelikož jeho otec Phillippe závodil taktéž ve skokových soutěžích. Steve trénuje se svým otcem, Thomasem Fuchsem a Ursem Grunigem. Jeho hobby je především tenis a obdivuje Rogera Federera. Stevův největší úspěch v celé jeho kariéře je vítězství na olympijských hrách v Londýně. „Byl to můj nejkrásnější závod v kariéře. Se svou medailí jsem oblečený usnul na pohovce,“ říká Steve.

Kategorie: sport
/ 25.4.2014 6:00:00

Parkurová jezdkyně Nikola Hušková začínala závodit ve čtrnácti letech. Nyní trénuje s Miloslavem Příhodou ml. Rovněž ho obdivuje pro jeho cit a přizpůsobivost. Za životního koně považuje každého, který ji předal zkušenosti a posunul ji v ježdění dál. Cenní si každého dobře zajetého parkuru. Ve volném čase ráda plave a zahraje si bowling.

Kategorie: sport
/ 23.4.2014 6:00:00

Hannoverská klisna Ebony po hřebci El Bundy se narodila v roce 2003. Její současná jezdkyně Nina Kaločová s ní závodí tři roky v parkurovém skákání a vykoledovaly si spolu už nejeden úspěch... Občas si na Ebony sedne její ošetřovatelka Terka nebo Jakub Ludvík. Co je jejím oblíbeným pamlskem, kde tráví volno a co nemá ráda? Více v našem velikonočním profilu.

Kategorie: sport
/ 21.4.2014 6:00:00

Arabská klisna Exotika, přezdívaná Pípka, se narodila ve stáji Příhodových ve Vlčkovicích. Její celoživotní jezdeckou partnerkou je Lucie Příhodová. Mají na kontě několik vítězství na MČR ve všestrannosti a úspěšných závodů. Exotika a Lucka spolu vyrůstaly a mají mezi sebou citový vztah už od útlého věku. "Na závodech už Pípka Lucku kolikrát zachránila. Prostě ví, že patří k sobě," říká maminka Eva.

Kategorie: sport
/ 20.4.2014 6:00:00

Mladá jezdkyně všestrannosti Lucie Příhodová se narodila do jezdecké rodiny. Závodit začínala v devíti letech na ponících a postupně přesedlala na velké koně. Za životního koně považuje arabskou klisnu Exotiku, s níž má na kontě několik zlatých medailí z MČR ve všestrannosti. Lucky velkým vzorem je její bratr Míla. "Má ohromný cit a talent," míní.

Kategorie: sport
/ 19.4.2014 6:00:00

Letos devítiletý valach českého teplokrevníka Bonus je jezdeckým partnerem Elišky Orctové. Účastní se spolu závodů ve všestrannosti, kde vlastní výkonnost CIC*. Ač Eliška tvrdí, že práci v obdélníku opravdu nemá rád, jezdí spolu i drezurní závody. Volno si Bonus užívá na pastvině, a nebo jde na procházku s Eliškou. 

Kategorie: sport
/ 18.4.2014 6:30:00

Kanadský parkurový jezdec Eric Lamaze se narodil v Montrealu. Za studií docházel do stáje George Morrise v New Jersey, kde získal cenné zkušenosti. Jezdí za vlastní stáj Torrey Pines Stables. Jeho životním koněm byl Hickstead, s nímž vyhrál olympijské hry v Číně v roce 2008.

Kategorie: sport
/ 18.4.2014 6:00:00

Mistrovství České republiky pony se letos koná v temínu 15. - 18. srpna. Původně mělo probíhat v brněnském areálu JK Panská lícha, ovšem v Brně současně probíhá největší akce - motocyklové Grand Prix. Komise pony tak řešila jeho přesun, uvažuje se o Zduchovicích. Nyní má celou záležitost schválit výkonný výbor ČJF. 17. 4. 9:50 HOD: A VV ČJF dne 16. 4. přesun schválil.

Kategorie: sport
/ 17.4.2014 10:00:38

Desetiletá Karolína Wiesnerová jezdí už od čtyř let, kdy dostala svého prvního poníka. Závodit začala o čtyři roky později a věnuje se jak parkurovému skákání, tak drezurnímu ježdění. Cení si především druhého místa v Ponylize se Sargem. Z jezdeckého sportu uznává především svého trenéra Vladimíra Mestenhausera.

Kategorie: sport
/ 17.4.2014 6:00:00

Dominika jezdí už od předškolního věku, závodně od dvanácti let. Dříve se věnovala drezuře, ovšem parkurové ježdění je pro ni větší zábava a adrenalin. Koho z jezdeckého sportu uznává a kdo je jejím životním koněm? Dozvíte se v profilu - a protože jsou velikonoční prázdniny, těšte se na profil každý den!

Kategorie: sport
/ 16.4.2014 6:00:00

Dvanáctiletý valach českého teplokrevníka Christo se se svou jezdkyní Barborou Kamírovou věnuje závodům ve všestrannosti. Jeho největším úspěchem je vítězství ve finále Stříbrné podkovy v roce 2013 a dokončení ME juniorů. Kromě Barbory se občas do Christova sedla vyšvihne i Pavel Vaněk. Volný den stráví v několikahektarovém výběhu s dalšími koňmi.

Kategorie: sport
/ 13.4.2014 6:00:00

Německý jezdec všestrannosti Michael Jung pochází z jezdecké rodiny a začínal jezdit už v šesti letech pod vedením svého otce. Vlastní světový a evropský titul a dvě zlaté medaile z olympijských her v Londýně v roce 2012. Vše vyhrál v sedle letos čtrnáctiletého hnědého valacha Sama.

Kategorie: sport
/ 11.4.2014 6:00:00

Michaela Hažmuková reprezentuje JK Dance and Jump. Závodní zkušenosti začala sbírat již v 7 letech na ponících. Jejím největším úspěchem je 3. místo na ME dětí v Istanbulu v roce 2007.

Kategorie: sport
/ 9.4.2014 6:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020